Hispaania politsei korraldas reidi kokaiinilaboris, mis suutis valmistada 120 kg narkootikumi nädalas

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93

Operatsioon Madridi lähedal asuvas farmis sarnanes Lõuna-Ameerika džunglites leitud salajaste välilaboritega, ütles politsei
Photograph supplied by Spain's Policía Nacional of a South American-style outdoor cocaine laboratory found on a farm near Madrid.

Hispaania politsei on arreteerinud 12 inimest pärast seda, kui nad tegid Madridis asuva kokaiinilabori haarangu, mis tegutses nagu Lõuna-Ameerika džunglitest leitud salajased välilaborid ja mille tootmisvõimsus oli 120 kg narkootikumi nädalas.

Laboratooriumi, mis on esimene Hispaanias avastatud labor, ründasid politsei erioperatsioonide rühma ametnikud, kes leidsid sisse minnes viis "kokka" tööl.


Operatsiooni käigus, mis hõlmas 10 kinnistu läbiotsimist Madridis, Málagas ja Córdobas, konfiskeeriti 85 kg kokaiinipasta, 250 kg kokaiiniga immutatud tsementi, kuus sõidukit, püstol ja 36 000 eurot (32 000 naelsterlingit).

Politsei teatas oma avalduses, et septembri alguses toimunud haarangute käigus avastati üllatav korraldus.

"Selle operatsiooni käigus kasutati kokaiini kättesaamiseks meetodit, mida laboratooriumide lõhkumise eksperdid ei ole selles riigis kunagi näinud ja mis meenutab Lõuna-Ameerika džunglis toimuvat," öeldi.

"Need laboratooriumid on tavaliselt üles seatud majade sees või tööstusüksustel, et vältida naabrite ja politsei tähelepanu. Kuid see labor oli tohutu farmi territooriumil ja seda kaitsesid vaid varjud ja pappkatted, mis olid üles pandud, et püüda varjata selle tegevust õhust nähtu eest."

Avalduse kohaselt juhtis Hispaania kodanik, kes väidetavalt oli jõugu juht, tsemendikottide importimist, mille sisu rikastati kokaiiniga, mis seejärel eraldati Madridi lähedal asuvas põllumajandusettevõttes, kasutades hoolikalt varutud kemikaalide varusid.

Väidetav juht tegi ühe Dominikaani kodaniku ülesandeks juhtida laboratooriumi ja korraldada kokaiini levitamist. Tema omakorda värbas kolm kolumbialast, kes tulid Hispaaniasse, et tsemendist kokaiini kätte saada.
"Need inimesed, keda tuntakse "kokkade" nime all, palgatakse tavaliselt konkreetse operatsiooni jaoks ja nad võtavad tasu vastavalt kaevandatud kilode arvule enne kodumaale tagasipöördumist," lisati avalduses.
Politsei sõnul peegeldas operatsioon ka "kokkade" põhjalikke teadmisi. Selle asemel, et kasutada suuri koguseid kemikaale, mille suhtes kohaldatakse rahvusvaheliselt ranget rahvusvahelist kontrolli, kasutasid nad kokaiini kättesaamiseks ainult bensiini, ammoniaaki ja vett. Laboratooriumi valvamiseks kasutati ka drooni.

 

propiophenone

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
"Kokaiiniga immutatud tsement" on lõbus.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Jah, kuigi ma arvan, et siinsetel operaatoritel polnud liiga palju naerda :D
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
See seletab seda lõhna, kui ma tsementi segan, nii sarnane lõhnaga, mida ma olen varem teinud mõne kokaiini puhul.
Mis see täpselt on, lahustid?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ma ei saa küsimusest täpselt aru.

Antud juhul kasutati tsementi kokaiini varjamiseks salakaubaveo eesmärgil, kokaiin "pestakse" seejärel keemilise protsessi käigus välja.
 
Top