Metadooni süntees

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1. Difenüülatsetoniirile.
Bj7D1wE6VY

1. 1000 g bensüültsüaniidi pannakse kolbi ja kuumutatakse 110 *C-ni.
2. 2 tunni jooksul lisatakse 1500 g broomi, mida segatakse korralikult. Temperatuuri hoitakse 110 *C juures.
3. Pärast reaktsioonisegu jahtumist alla 80 *C lisatakse 1000 ml benseeni.
4. Teises kolvis lisatakse 3000 ml benseeni ja 1200 g pulbrilist AlCl3, alustatakse segamist ja kuumutatakse tagasilöögini.
5. Sammu 3 lahus lisatakse sammu 4 keevale segule 2 tunni jooksul väikestes annustes.
6. Pärast seda reaktiivsegu refluksitakse veel üks tund ja jahutatakse.
7. Lisatakse 5 kg purustatud jääd ja 600 ml kontsentreeritud soolhapet.
8. Benseenikiht eraldatakse ja pestakse naatriumvesinikkarbonaadi aq. lahuse ja puhta veega.
9. Benseen eemaldatakse auruvannil kuumutades ja jahutatakse, kristalliseerides kollase tahke aine.
10. Tahke aine kristalliseerub ümber IPA-st (1 ml g kohta) toatemperatuuril ilma raputamata ja segamata.
11. Seejärel kogutakse kristallid kokku ja pestakse jahutatud isopropüülalkoholiga.
12. Puhta valge toote saagis 900 g.

2. Dimetüülamino-2-propanool.
KX3hAdT8ai

1. Kolbi lisati propüleenoksiidi (1000 g) ja 40% dimetüülamiini (2600 ml vesilahust).
2. Segatakse toatemperatuuril 24 tundi.
3. Ekstraheeriti 1500 ml dietüüleetriga (või DCM-ga), ekstrakti pesti veega ja kuivatati veevaba Na2SO4 kohal.
4. Lahusti eemaldati vähendatud rõhu all, et saada peaaegu puhas dimetüülamiinel-2-propanool (1500 g).

3. Dimetüülamino-2-kloropropaan hcl.
DWKilxug8A

1. 1000 g dimetüülamino-2-propanooli ja 2000 ml DCM-i jahutati segades umbes jääveevanni.
2. Lisati 1500 g tionüülkloriidi lahus 1000 ml DCMis.
3. Jäeti toatemperatuuril ja segades 1 tunniks, pärast kuumutati veel 1 tund tagasilöögini. Kuumutamisel lahustus sadestunud aine uuesti.
4. Dimetüülamino-2-kloropropanhüdrokloriid hakkas keevast lahusest sadestuma.
5. Reaktsioonisegu jahutati ja filtreeriti, filtrile pesti külma IPAga. Saagis 1500 g.

4. 4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaan.
Q1zw3bc5dK

1. 1200 g naatriumhüdroksiidi, 1500 g difenüülketonitriili ja 1500 g dimetüülamino-2-koropropaan hcl segati kolvis.
2. Kuumutati aeg-ajalt segades 6-7 tundi temperatuuril 100 *C.
3. Seejärel ekstraheeriti reaktsioonisegu eetriga ja eeter omakorda ekstraheeriti lahjendatud vesinikkloriidhappega 5%.
4. Happelahus muudeti tugevalt leeliseliseks 25%-lise naatriumhüdroksiidi lahusega ja vabanenud alus ekstraheeriti eetriga.
5. Eetrilahus kuivatati veevaba kaaliumkarbonaadi kohal, filtreeriti ja eeter destilleeriti ära.
6. Jääk destilleeriti vaakumis, et saada 1700 g toodet.
7. Seejärel kristalliseeriti see ümber petrooleetrist, et saada 900 g 4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaani.

5. Etüülmagneesiumbromiid.
1. 160 g magneesiumipööriseid pandi kolbi.
Xlt8gGu9Qm

2. Lisatakse 1200 ml veevaba tetrahüdrofuraani ja 1 g joodikristalli.
D37su8EM52

3. Kuumutamisel lisatakse bromoetaani lahus tilkhaaval.
ObPGKIpEkU

4. Pärast lisamise lõpetamist kuumutatakse segu mõnda aega.
JvMX2pan6V

5. Grignar-reaktiivi moodustamine on lõpetatud. Kolbi jääb väike kogus magneesiumi.
GAaTV7kbHB


6. Metadoon HCl.
1. Valmistati 900 g 4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaani lahus 700 ml kuumas (65 *C) veevabast ksüleenist, mis lisati segatud etüülmagneesiumbromiidi lahusele.
DChE2KxMQB

2. Seejärel kuumutati segu tagasivoolu all 3 tundi.
SQKjT15gYo

3. Kondensaator paigutati destilleerimiseks ja segule lisati 5000 ml 10% HCl ning orgaaniline lahusti destilleeriti reaktsioonisegust.
4. Seejärel viidi jääk üle keeduklaasi ja lisati 2000 ml benseeni, misjärel moodustusid kolm kihti
5. Seismisel koguti ja kuivatati õlisest keskmisest kihist kristalliseerunud metadoonvesinikkloriid, mille tulemusena saadi 960 g.
 
Last edited by a moderator:

Cocojamba

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 14, 2021
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Kas kristallid lahustusid sellel pildil? Või on see lihtsalt THF-i värvus?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kristall osaliselt aurustub ja lahustub
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
See on siriuoosne materjal
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Tere, kas te saate teha video konstruktsioonist?
 

Jack

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 24, 2021
Messages
53
Reaction score
17
Points
8
Kas difenüülketonitriili sünteesi puhul võib veevaba alumiiniumtrikloriidi asendada veevaba raudtrikloriidiga, kui reageeritakse alfabromofenüülketonitriili ja benseeni vahel.
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Tere sõbrad . Kas teil on vaja pöörlevat aurustit metadooni sünteesiks? Mul ei ole pöörlevat aurustit, kuid mul on vaakumpump, kas ma võin aurustada lahusteid muul viisil?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Siin on sünteesis palju vigu.
Te kirjutate, et vajate 2,2-difenüül-3-metüül-4-dimetüülambutüronitriili,
see ei ole õige nitriili isomeer ja sellest saab ainult isometadooni.

2,2-difenüül-3-metüül-4-dimetüülamino-butüronitriil ei ole kristalliline vorm.
Te kirjutate: "Seejärel kristalliseeriti see ümber petrooleetrist, et saada 900 g 2,2-difenüül-3-metüül-4-dimetüülambutüronitriili."

Esialgu alustasite õigesti,
ja ütlesite, et vajate 4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaani.
4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaan (premetadoon)
CAS: 125-79-1 on õige nitriil. Ainult sellest saab metadooni.

Nitriili sünteesimisel ei kasutata lahustit...
Samuti ei kasutata katalüsaatorit, mis nihutab reaktsiooni õiges suunas, et suurendada soovitud nitriili saagist.
Teil jääb palju reageerimata lähteainet, kuna deprotonatsioon peab toimuma katalüsaatori juuresolekul.

Ma valmistan teile pettumuse, aga THF-is ei saa metadooni, metadooni saab ainult etüüleetriga... Liitumisreaktsioon ei toimi THFis.
Teie sünteesis ei ole sõnagi nitriili puhastamisest, seetõttu on see teie kirjeldatud tingimustel must ja must.
Ma ei tea, kust sa selle sünteesi said, aga midagi head ei saa - sorry.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. Esiteks kirjutas ta, et ta sai õige nitriili ümberkristalliseerides petrooleetrist (siin võib kasutada heksaani) 2. Ilma lahustita tuleb nitriil ka välja, sest leeliselement toimib katalüsaatorina ja miks reaktsioon tetrahüdrofuraanis ei lähe?) te ei tea, kuidas Grignardi reaktsioon lisab ainet
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, teil on õigus, ma parandasin selle vea. Tänan teid märkuse eest!

Võite jagada meile õige viis siin, me tahaksime seda näha ja arutada. Üldiselt olen nõus, et 4-tsüano-2-dimetüülamino-4,4-difenüülbutaan tuleb enne Grignardi reaktsiooni ümberkristalliseerida.
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Tere, keemiasõbrad. Mul on küsimus, tänan teid abi eest. Me teame metadooni valemiga c21h27no, mis on sünteesi tulemus, kuid metadooni 10 ja 20 mg tabletid tuuakse sisse metadoonvesinikkloriidina, st see valem on c21h28clno. Miks ja kuidas valmistada laboris metadoonvesinikkloriidi c21h27no + hcl = c21h28clno
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Pärast sünteesi etappide läbimist, kui me jõuame metadoonvesinikkloriidini, milliseid katseid tuleks sünteesi kinnitamiseks teha? Või teisisõnu, see viitab metadooni toodetud ainetele, mida saab tarbida
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Jeesus, see on mulle peaaegu nagu hiina keele lugemise katse. Te olete oma teadmiste ja pühendumusega äärmiselt imetlusväärsed.

Ma ei tea, kas mõned liikmed teevad neid sünteese tegelikult ise ja neil on suur virn metadooni, mis seisab siinsamas 😅

Kui jah, siis võtke ühendust ja ma aitan teil sellest hea meelega vabaneda! 😋
 

reza

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 5, 2022
Messages
13
Reaction score
13
Points
3
Tere, keemiasõbrad, head aega: Ma uurin metadooni sünteesi ja metadooni lähteainete erinevaid meetodeid. Artiklites mainitud meetodid ja nõuanded sünteesiks on minu jaoks mitmetähenduslikud. Jagan teiega ja tänan teid juhiste eest. Esiteks, meetod 1-dimetüülamino-2-kloropropaani sünteesiks:

1-dimetüülamino-2-kloropropaani süntees.

2,25 milliliitrit 1-dimetüülamino-2-propanooli koos 5 milliliitri kloroformi lahustiga topeltkaelaga kolbi sees.
pannakse argoongaasi alla ja pannakse süsteem jäävanni, kuni temperatuur saavutab null kraadi Celsiuse järgi Ja
Seejärel lahjendatakse 2 ml tionüülkloriidi 1 ml kloroformiga ja seejärel sisestatakse süsteemi tilkhaaval Pasteur-pipeti abil Nad lisatakse ja pannakse 30 minutiks toatemperatuurile Selle aja jooksul vedeliku sees on balloon See sadestub ja ja kuumutatakse uuesti 30 minutiks temperatuuril 61 kraadi Celsiuse järgi, kui sete on vedel ja in
Keemise ajal eraldub SO2- ja HCl-gaas. Ja siis jätkatakse kuumutamist, kuni aine õhupalli sees moodustab taas sette Tekkinud sade on 1-dimetüülamino-2-kloropropanhüdrokloriid . Seejärel
pestakse mitu korda eetriga, et eemaldada lisandeid ja seejärel kristalliseerunud etanooliga, mille sulamistemperatuur on 191 kraadi Celsiuse järgi Ja siis valasid nad kristallile vett, et see täielikult lahustada. ja seejärel lisati 20% NaOH, et soovitud aine lahustuks NaOH-s ja muutuks kahefaasiliseks,
see faas
See on üle soovitud aine
mis lahustati eetris ja eraldati dekanterisõnniku abil
ja seejärel lisatakse eeterlikule lahusele NaSO4
Ja pärast ekstraheerimist lahustiga saadakse tooraine õli kujul.

Nimetatud reaktsiooni alguses asetati 1-dimetüülamino-2-propanool jäävanni koos kloroformiga argooni all, kuni selle temperatuur saavutas nulli, ning vastavalt juhistele kasutati kahesuulist kolbi: Arvan, et üks suu on suletud vaheseinaga. Ja vaheseinale on paigaldatud süstla abil argoongaasiga täidetud õhupall ja teise avausse on paigaldatud külmutusaine või kondensaator? Ma mõtlen, mis on paigaldatud nendesse kahte reaktsioonikolvi avadesse, et reaktsiooni saaks teostada?
Mul on raskusi selle süsteemi seadistamisega. Kas te oskate mind juhendada, et teha õige valik ja seadistada see süsteem nii, et ma saaksin aru, kuidas teha reaktsioonietappe... Tänan teid Minu järgmine küsimus on see, et reaktsiooniprotokollis on selgitatud, et tionüülkloriid ja kloroform lisatakse reaktsioonisegule Pasteuri pipeti abil. Kas meil peaks olema kolbi külge paigaldatud tilgutusotsik, et Pasteuri pipetiga lisada?

Ma arvan, et Pasteuri pipeti kasutamiseks peame me kolvi kaane avama, et hävitada argoonist tekkiv atmosfäär? Kas orgooni olemasolu ei ole oluline? palun juhatage mind . Tänulik
 
Top