millised on parimad sülearvutid opsec jaoks?

depresskid

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 16, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
millised on parimad sülearvutid opsec jaoks?

Praegu kasutan Mac OS-i koos windows boot-campiga - T2 - koos FileVault'iga pika parooliga
kasutan ainult sessioone , wicker me , telegram (paroolilukk sisse + ainult privaatse massaaži kasutamine) vestluse ajal.

Boot-camp akende puhul kasutasin neid ainult Tori jaoks, kui teen operatsiooni
Ma ei ole ekspert selles valdkonnas, nii et palun andke mulle nõu selle kohta.

Ma tahan kõiki seadeid, mis on vastu digitaalsele kohtuekspertiisile.
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Lugege seda juhendit ja seal lingitud täiendavaid allikaid. Selles on kõik, mida te tahate teada, ma arvan, et
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Purism - Librem 14 on märkmik, mille on koostanud USA ettevõte, mis väärtustab kasutajate privaatsust. Snowden soovitas seda ettevõtet kunagi oma twitteris.
Sellel sülearvutil on füüsilised tapmislülitid mikrofonide, kaamera ja muude turva- ja privaatsusfunktsioonide jaoks.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
Ärge kunagi kasutage telegrammi, ärge kunagi kasutage aknaid.
Kasutage kõvakettakrüptoreid + tails os koos tor sildadega.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Peaks olema kohustuslik deepwebis, väravate tarkvara ja anonüümsus..hmm ma ei tea :D :) Seal on litterally inimesed telefonidega sisenevad DN-i
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Ei saa rohkem nõustuda.
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230. Flash coreboot peal. Käivitage linux, eelistatavalt QubesOS. Tehke oma OPSEC-kriitilisi toiminguid Whonix qube'is.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Miks arvate, et THinkpad x230 on kõige turvalisem? Ma olen Thinkpadi fänn, kuid teie seisukohta oleks huvitav kuulda, nende tehnilise infrastruktuuri kohta
 
View previous replies…

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
Thinkpad x230 on üks viimase rea Thinkpade, mida saab coreboot/libreboot'ed. Üldiselt on sedalaadi Thinkpadid vanad, umbes 10 aastat ja rohkem. Seega on nende protsessorid 3. põlvkonna intel või isegi vanemad.

Thinkpad x230 on parim intel CPU, mida saab ka coreboot'ed. (Jättes kõrvale system76 ja teised linuxi sülearvutite müüjad, kellel on uuemad protsessorid ja kes tarnivad corebootiga).

X230 ei ole kõige turvalisem, kuid tal on kõige kiirem CPU, mis on nende hulgas, mida saab coreboot'i abil "kõige turvalisemaks" teha.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Suur tänu. Ma ei ole nii tehnikahuviline, kuid otsin enda jaoks turvalisemat seadistust oma tehnilistest võimetest.
Raske on näha, mis ja mis ei määratle head märkmikku OpSeci seisukohast ja sa aitasid selgelt mõista seda rohkem
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Milliseid tehnilisi meetmeid võtaksite lisaks erinevate ühekordsete operatsioonisüsteemide, nagu Tails/Whonix, kasutamisele oma privaatsuse edasiseks kaitsmiseks? Mida te üldse otsite?
 

SasquatchMonero

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
28
Reaction score
10
Points
3
> milliseid tehnilisi meetmeid võtaksite, et veelgi paremini kaitsta oma eraelu puutumatust?

See sõltub sellest, millist eraelu puutumatust ma kaitsen ja kelle eest.
 

mevex21

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 22, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
@KokosDreams

Esiteks, palun võtke arvesse, et on võimalus X %, et bbgare on trully tehtud, et koguda teavet teatud mängijate kohta, mis ei peataks nende carrer niikuinii, ainus erinevus on potentsiaalsed huvigrupid võiks anda probleemi ( kuidas teha teatud ravimeid) - (nad saaksid kõik see kraam niikuinii e-raamatutest, ilma probleemideta küll -> nad annavad teile võimaluse osta väikeseid koguseid (või võib-olla suuri koguseid, mis viiksid teatud isiku ja nende politseinike vahelise lingi, et saada edasist teavet lekke, kuna veebileht neeeds mitte ainult javascript, vaid töötab clearnetil withou mingeid probleeme. On vähe aktiivseid kasutajaid, kes on keemiaeksperdid (muidugi võite nendega igal ajal konsulteerida, parem ütle neile kõik asjad, mis sul meeles on, kuigi nad on siin sinu jaoks)... ja teatud vähe aktiivseid inimesi, kes on kas idioodid või pigem politseinikud. Ma panustaksin turvaliselt, et ei panustaks, kes on kes, aga mõnikord on see tõesti selge.

Minu arvates on darkneti müüja keskmine eluiga palju lühem, kui enamik inimesi arvab. Ei ütle, et teatud tegevusi ei saaks teha anonüümselt, aga nii nagu see altpoolt toimib, et kui keegi kogu püramiidist mingil maagilisel hetkel kuskil fck up, siis võib potentsiaalselt ka sind linkida... Ja lugu ei lõpe kunagi...
Tee mida tahad, teatud asjad toimivad kindlasti, aga ära tee eeldusi, et iga konkreetne inimene ja iga konkreetne andmebaas, mille salvestamine välisesse serverisse on turvaline, et sind ei paljastata mingil hetkel.
Btw, tehnoloogia, mida kasutatakse, et leida teatud lekkeid koodis sõna otseses mõttes midagi (sealhulgas käivitamine VM kasutades android süsteemi, kõik, et "teatud" asju, mis on veebis on lõputu. Need, kes lõpuks saavad kätte mingil hetkel on nagu parimad parimad kogu IT-sektsioonis cybersec...

Ma lihtsalt jääksin väga, väga ettevaatlikuks asumpsidega nagu kuna midagi on üldiselt kasutusel kogu rahvas, nagu mingi suhtleja jne nii et nad ei saa olla badass vale see ja nad tegelikult ootavad oma tragöödia,
 
Last edited:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Soovitada, et BB on mesilane, on mõttetus :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ma arvan, et see on ilmselge tänu sellele, kuidas teadmised siin vabalt levivad. Mesilane oleks andmete kogumisel pealetükkivam, samas kui BB ei hooli sellest, kes sisu tarbib. LE ei levitaks teadmisi niimoodi ma arvan. Kulud ühiskonnale ei ole tasu eest seda väärt, see ei oleks õigustatud, vaatamata mis tahes hullule valitsusele ma usuksin.

Mis paneb teid ebakindlaks?
 

beherit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
System76 ja Tuxedo on toredad ehitised, mõned tegelikult üsna taskukohased.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Selleks sobib iga sülearvuti. Opsec on kõik hea ja tore, kuid tegelikkuses taandub see peamiselt käitumisele ja ettevaatusabinõudele. Parem viis sellest mõelda on: mis juhtub, kui uurimine murrab teie ukse ja võtab teie masina. Hoolimata sellest, mida inimesed teile ütlevad, tehnoloogia ja krüpteerimine või tarkvara, mida te kasutate, leiavad nad tõendeid.

See on lõpuks see, mida on vaja vältida. See kõik võib kõlada ilmselgelt, kuid lõpuks kipuvad inimesed seda endale lihtsaks tegema (st kasutama lihtsaid paroole, hoidma faile ja ajalugu ja nii edasi).

Näide näpunäide: käivitage oma sülearvuti USB-st , ärge kasutage sellel püsivust ja ärge kasutage seadme salvestusruumi. (Muidugi, see on tülikas asju seadistada iga kord, kui sa seda kasutad), kuid see on hind, mida sa maksad.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Hankige Chromebook, kuid selline, mis suudab Linuxi käivitada. Need on nii odavad kasutatud, et need on ära visatud, kuid paremad neist suudavad käivitada lahja Linuxi korralikul kiirusel JA enamikul neist on coreboot biosina. Samuti on neil ARM protsessorid ja ae kui selline mõjutamata mikrokoodi probleem, mis teeb kõik uuemad Intel ja AMD cPU turvalisuse risc. Kuna ARM protsessorid ei sõltu mikrokoodist, et töötada ja kogu BIOS on avatud lähtekoodiga core või libreboot, ei ole binaarsed blobs tundmatu koodiga.

Distroina soovitaksin Puppy Linuxi ARMile. Jah, et see on ebatavaline, kuid selleks on põhjused: "kokkuhoidliku" installeerimisega töötab ta täielikult RAMist ja on sellisena meeletult kiire isegiChromebookidel (4 Gig RAM on see, mida sa tahad). See installeeritakse krüpteeritud faili, mida saab lihtsalt kopeerida teise masinasse ja siis jookseb seal, see teeb Chromebooki tõeliseks visandiks. Ainus puudus on see, et sa canoz on ziljon vahekaardid avatud brauseris. Aga seda ei tohiks sa selleks otstarbeks mõeldud seadmel niikuinii teha. Sa peaksid kasutama ühevõrrandilist brauserit nagu waterfox ja avama ainult minimaalse hulga vahekaarte.
Puppy Linux pakub ka turvalisust varjatuse kaudu. Võid kindel olla, et vaenlasel on tarkvara kõigi väga soovitatud kõrge turvalisusega distrode ja brauserite jaoks. Puppy Linux on ehitatud kihilise failisüsteemi peale. Igasugune pahatahtlik tarkvara installeerib end kenasti tavalistesse failidesse, mis on üleval, kuid neid faile ei kasutata kunagi, vaid tegelikult jookseb kõik kaks või enam kihti allapoole asuvatesse failidesse ja ainult siis, kui Sina midagi installeerid, siis tehakse see töötavaks. Aga sa peaksid kasutama flatpack'eid ja sfs pakette - siis on see praktiliselt muutumatu.
 
Top