3-CMC szintézis kérdés

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ezt kaptam
 

Attachments

  • hk1cdQSMaw.jpg
    hk1cdQSMaw.jpg
    3.9 MB · Views: 191

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Szia! barátom, Hogyan lehet átlátszó kristályokat kapni az átkristályosítás után?
Szintetizáltam metilont, de az átkristályosítás után narancsbarna kristályokat kapok, és ez szerintem azt jelenti, hogy a metilon kristályok szennyeződéseket tartalmaznak.
Köszönöm!!!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Én egyáltalán nem használok acetont, csak mosáshoz...2 lehetőséged van, acidifikáció(csak jéghideg hci 37%) freebase+vízzel vagy csak freebase.
Én a vizet ajánlom. Aztán párologtasd el a vizet vagy a freebase-t.
Ez minden.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Én nem használok fagyasztó módszert, de megpróbáltam és különböző eredményeket kaptam.
 

letsrunfast

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
A freebase+víz emulziót képez keveréssel? Ha igen, könnyű-e az emulziót megbontani? Vajon miért nem működik az aceton a 3-cmc savanyítására? Lol. Nagyon sötét lesz tőle a 3cmc.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Többször csináltam, de sok időt kell szánni a savanyításra, főleg aceton nélkül, én csepegtető tölcsért használok, 2-3 másodpercenként 1 csepp. Néha 30percig tart. És az oldatot állandóan keverni kell, mágneses keverő jól működik aprox 1 literig.
Nekem sosem lett emulzió, csak 2 réteg.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Próbálja ki aceton nélkül, de ahogy mondtam, válassza ki a réteget, ha freebase, akkor ne használjon további vizet, de inkább vízzel. De mindkettő lehetséges
 

letsrunfast

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Hígította a HCL-t további vízzel? Vagy megtartotta az eredeti, ~37 százalékos erősségű koncentrációt?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Közvetlenül az üvegből használtam, de előtte a fagyasztóban tartottam. Hideg dest.vizet is kell használni, amit a freebase-hez adunk, hogy alacsony hőmérsékletet tartsunk a savanyítás során.
 
Top