4-MMC - Mi a baj itt.

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Hé, srácok, szeretnék egy kis mefedront készíteni, de nem értem.

100g 2b4mp-et oldottam fel azt hiszem 300 mL DCM-ben. Ezután 3 lépésben 150 mL metilamint adtam hozzá.
A termékeket vízzel mostam és elválasztottam.
A termék egy mély narancssárga szúció volt.
Ezután elkezdtem Aceton/HCl oldatot adagolni, amíg a pH 5,5 nem lett.
De akkor észrevettem... Nem mefedron esik ki. Miért nem?

Legutóbb dcm helyett benzollal rázogattam és sütöttem és ez működött.
De ezúttal... mit hagytam ki?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nem tudok semmit. Úgy tűnik, mintha 200 ml ( vagy g?) metilamint kellett volna használnia, ha gramm, 232 ml. Ez lenne a sztoiceometrikus mennyiség. Azt hiszem, attól függően, hogy mennyi hcl-t használtál, sok lehetett oldódni abban a vízben.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Már megint a gyengébbet csináltam.

Egyszer 500 mL DCM-et használtam, és 100g 2b4mp-et oldottam egy RBF-ben. Ezután 200 mL metilamin 40%-os időbeli átmenetet adtam az RM-hez, és 2,5 órán keresztül 38°C-on kevergetés mellett hagytam reagálni.
Ezután dH2O-val mostam és összegyűjtöttem a szerves fázist.
Ezután 37%-os HCl-t adtam hozzá Sterling alatt pH = 5,5-ig és megint semmi... Csak egy mélybarna narancssárga oldat.

2. próbálkozással párhuzamosan 500 mL DCM-et adtam egy üvegbe és 100g 2b4mp-et oldottam.
Ezután 200 mL metilamint adtam hozzá 50 mL lépésekben és 2,5 órát rázattam.
Ezután mostam és így tovább, mint a fenti leírásban. És megint semmi... Miért?

Legutóbb pontosan ugyanezt csináltam, de benzollal oldószerként és tökéletesen működött.
Mi a baj itt?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Szia!

Figyelembe vette, hogy DCM használatakor a szerves fázis a termékével általában az alsó réteg, és a víz lebeg a tetején?

Ha ezt tiszteletben tartja, akkor itt egyébként is van egy serval kérdés.
Frit volt a helyes úton, de túl sok metilamint használtál.
A reakció sztöchiometriai aránya 1:1. 1 mól 2-brom-4'-metilpropiofenon 1 mól metilaminnal reagál 1 mól 4-MMC szabadbázist képezve. Az Ön által használt mennyiségek 0,440 mól 2b4mp 1,931 mól metil-aminhoz. Ön körülbelül 4,4-szer annyi metilamint használt fel, mint amennyire ténylegesen szükség volt.
100 g 2b4mp és 1:1 sztöchiometriai arány mellett 38,12 ml 40%-os metilaminra van szükséged vízben.
A túlzott mennyiségű metilamin használata számos problémához vezet, amelyekkel most talán meg kell küzdenie:

1. Szintetikus melléktermékek lehetősége
A nemkívánatos melléktermékek valószínűsége megnő. A szennyeződések nagymértékben befolyásolhatják a hidroklorid kristályosodását.

2. A Nernst-féle eloszlási törvény figyelmen kívül hagyása.
Nem elegendő 1 alkalommal vízzel mosni, ezt legalább 3-szor kell megtenni (friss vízzel). Ellenkező esetben sok szennyeződést vesz át a szabadbázisba. Ha valami kikristályosodik, azt utána acetonnal kell kimosni. Minél kevesebb szennyeződés van a bázisban, annál kevesebb termékveszteséget okoz az acetonos mosás.

Ha véletlenül nem öntötted le a terméket a WC-be, akkor most a rendetlenség eltakarításával kell foglalkoznod.
Ez nemcsak bosszantó, hanem felesleges plusz munka is. Van desztilláló készüléke az oldószerektől való megszabaduláshoz?

Üdvözlettel
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Igen, megtartottam a vesztes szerves fázist.
Nem számoltam ki, hogy mennyi metilaminra van szükségem. Tudom, hogy a metilamint feleslegesen adtam hozzá, és ugyanazt az arányt használtam, amelyet a legtöbb témában itt leírtak.
Legutóbb ugyanezt az arányt használtam és jól működött.
És igen, többször is mostam vízzel, nem csak egyszer.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Néhány hónappal ezelőtt egy szálban azt mondtam, hogy a fickó a sztoiciméteres metilamin mennyiség 8-szorosát használta, és ő azt válaszolta, hogy követte az utasításokat, ezért ellenőriztem a szintézist ezen az oldalon, és igaz, hogy valóban a kiegyensúlyozott mennyiség többszörösét kérik. Ellenőrizze őket saját maga, és nézze meg.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tehát úgy tűnik, hogy az egyetlen dolog maradt, hogy a reakció nem érte el a szükséges hőmérsékletet, nem reagált elég sokáig, vagy alul/felül protonálták a hcl-t. Én is elbuktam ezt a szintézist. Kétszer, ami azt illeti, etil-acetátban. A legutóbbi alkalommal olyan kristályokat kaptam, amelyek jól néztek ki, több oldószerben is megfelelő oldhatósággal rendelkeztek, a megfelelő hőmérsékleten olvadtak és 8s azonosak voltak az általam előállított termékkel, kivéve, hogy 0 potenciája volt. Saját metilammónium-kloridot készítek és finomítom. Tanácstalan vagyok. A CH³NH²HCl másképp néz ki, mint az ammónium-klorid. NaOH+ víz.... semlegesítésével gyúlékony gázt bocsát ki..... Nem értem. A 2-b-4-mp kiégeti a szemet és folyik az orr, miközben narancslikőr szaga van. Én is eltévedtem.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Én is egy alkalommal próbáltam etil-acetátban, és a termék nem volt erős. Nem tudom, de talán az etil-acetát reakció nem jó útvonal?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Testvér, új vagyok itt, de ilyen badarságot még nem hallottam. A mefedron előállítása olyan, mint a fagylalt előállítása, egyszerű és kellemes. Metilamint lehet készíteni, de mefedront nem xD. A ph-nak semmi köze hozzá, lehet ph 1 és akkor is 4mmc-t kapsz. a metilamin 20ml 200nl 2l kell, a mennyiségtől függ 2b4m 10g 100g 1kg. Ugyanez vonatkozik az oldószerre is, minél több van belőle, annál több a végtermék. Van egy táblázat Oroszországból, hogy meddig kell forralni dcm és meddig kell rázni dmso. ugyanez víz+szóda tisztítás párszor víz és oldószer kivonás Aceton nem is kell csak a kristályosításnál. Ez a 4mmc és 3mmc gyártási filozófiája.
 

Attachments

  • NB4PsIAQRi.jpeg
    NB4PsIAQRi.jpeg
    4.8 MB · Views: 176
  • zr9xI5Ogo1.jpeg
    zr9xI5Ogo1.jpeg
    5.1 MB · Views: 288
  • oxbnyTZj3s.jpg
    oxbnyTZj3s.jpg
    4.7 MB · Views: 105
  • KU0cMW4gNR.jpg
    KU0cMW4gNR.jpg
    4.1 MB · Views: 101
  • bhPKSYpnWV.jpg
    bhPKSYpnWV.jpg
    4.2 MB · Views: 154

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Olyan képtelenségeket, mint például? Azért beszélek Ph-ról, mert metilamin HCL-ből indulok ki ( metilammónium-klorid) és in-vitro deprotonálom ( nos próbálom) metilamin itt nem kapható, bárcsak egyszerűen megvehetném. Valakit rávenni, hogy postán küldje ide, ugyanolyan egyszerű és veszélyes, mintha a cracket vagy az LSD-t postán küldenék neked.
 

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Ilyen bosszantó hozzáállás, nem látom értelmét, hogy gúnyolódjak valakin, aki segítséget kér. Ha segíteni akarsz, csak mondd el, mi lehet a baj, ahelyett, hogy az élettörténeteidet mesélnéd, mintha valakit érdekelne.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Testvér, a benzolos videóból magamtól tanulok. De abból, amit itt írtam, tökéletesen meg tudod csinálni, ahogy láthatod. Én már 3 4mmc szintézist csináltam életemben. Nem tudom hogyan tudnék segíteni, ha nem mutatta meg, hogy hogyan működik a szintézise, akkor bárki tudna tanácsot adni.
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Amikor dobok minden savat kapok, hogy én dolog nem olyan rossz O más színű csak fehér tej
 

Attachments

  • 29RTMsPvqI.jpg
    29RTMsPvqI.jpg
    4.1 MB · Views: 107

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Ma 2 alkalommal próbálkozom, és ugyanazt a hatást kapom.
U kell te, mint amit u csinálni, és talán valaki tud segíteni neked tesó.
 

Attachments

  • OkfG592cYn.jpg
    OkfG592cYn.jpg
    3.3 MB · Views: 92
  • e142pmyVR5.jpg
    e142pmyVR5.jpg
    2.7 MB · Views: 93

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Én a ph 4-t kapom.
Szükségem van száraz folyadékra, és holnap megmondom, hogy mennyi grammot kapok.
 

Attachments

  • PAb4rYHOsJ.jpg
    PAb4rYHOsJ.jpg
    4 MB · Views: 95

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
A 100g 2b4m-től, de holnap szárazra van szükségem, küldjön u száraz port.
 

Attachments

  • RHkoBh1ZGu.jpg
    RHkoBh1ZGu.jpg
    3.5 MB · Views: 147

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
A pincémben nincs meleg, és sokáig tart a száradás. Még mindig nedves
 

Attachments

  • xBn1Sq6jCE.jpg
    xBn1Sq6jCE.jpg
    3.7 MB · Views: 133

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
Azt állítja, hogy 100% feletti hozamot kap a BK4-től, igaz?
 
View previous replies…

Berlin777

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇬🇧
Joined
Jan 27, 2023
Messages
187
Reaction score
138
Points
43
Deals
8
miért nem zúzza össze és készít vékony réteget a gyorsabb oldószerpárolgás érdekében?
 

badboy345

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
146g volt jól.
még mindig nedves, de most 46g-ot vesztett.
ha száraz lehet kapni 75g csinálni 60g száraz por.
 

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Mi a helyzet veled? Elküldöd nekem a képeidet DM-en keresztül, aztán újra felteszed ide az összes képet... És most? Nem értem. A kérdés az volt, hogy meg tudja-e valaki mondani, hogy itt mi romlott el, mert én mindent a szokásos módon csináltam, kivéve, hogy a benzolt DCM-mel helyettesítettem, és furcsa módon nem csapódott ki termék. Az eljárás ugyanaz, mint amit itt majdnem minden második topicban leírtak, és ugyanaz, amit nekem is leírtál, kivéve az oldószert.
Van valami hasznos hozzászólásod, vagy csak felvágni akarsz, hogy neked nem volt semmi gondod? Ugyanezt már megbeszéltük DM-en keresztül, de eddig nem tudtál hibát kimutatni a megközelítésemben... Szóval, kíváncsi vagyok, hogy mit akarsz ezzel kommunikálni.

Most pedig vissza a témához... Újra gondolkodtam, és rájöttem, hogy az oldószerem és a metilaminom is nagyon hideg volt, egyenesen a hűtőből jött, amikor összekevertem őket. Nem vagyok benne biztos, hogy ez lehet az oka, mert 2,5 órán keresztül 38°C-on kevergetéssel melegítettem az egészet, és még a rázási és sütési kísérlet során is elég hő keletkezett a reakcióban. A következő próbálkozásomnál meggyőződöm róla, hogy a 2b4m/DCM oldatom és a metilamin legalább szobahőmérsékleten van, mielőtt összekeverem őket.
Ellenkező esetben legközelebb más oldószerrel kell majd újra próbálkoznom.
Van még valakinek valami ötlete? Egyszerűen nem tudok rájönni... Azon kívül, hogy a benzolt DCM-mel helyettesítettem, semmi mást nem csináltam, mint általában, és semmi mást, mint amit ezen a fórumon sok helyen leírtak.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Sokan népszerűsítik szintézismódszereiket a PD-ben, és fizetett szolgáltatásokat kínálnak. Nem saját témákat hoznak létre, hanem mások témáiban posztolnak.
A szintézisekkel kapcsolatos nehéz helyzetekben a fórum szakértőivel privát üzenetekben ingyenesen felveheti a kapcsolatot. Mi pedig megpróbálunk segíteni.
Küldtem neked egy üzenetet.

Szükséges, hogy lépésről lépésre megértsük a cselekedeteidet, és javításokat végezzünk.
 
Top