4mmc barna kristályok. Hogyan lehet kijavítani ?

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
valamint kérem, mondja el, hogy pontosan mit csinál a "kristályosításhoz", szerintem ezen is tudunk javítani.
 

Zabka

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
3
Készítek egy víz / IPA (70/30) oldatot, figyelmeztetem és hozzáadok 4mmc port, arányosan ( 1g 4mmc / 2,5ml víz / IPA ).
A teljes oldódás után egy tartályba öntöm a párologtatáshoz és sötét helyre teszem.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
@MMX most vagyok a párologtatási folyamat 60g meph por 30:70 víz: alkohol oldatban, Ha felmelegítem, gyorsabban kristályosodik? Mennyi hőt kell használnom? És hogyan kell melegíteni? Mint a közvetlen hő forró lemez vagy forró vízfürdő? Mi a különbség a szerves elpárolgás, és a melegítés között?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
Szerintem a problémája az előző lépésben rejlik (pl. Csapadék szűrése. Lehet, hogy fehér, de a törtfehér gyakran fehérnek is tűnik).
A kristályosításhoz 2 főzőpoharat használhatna. Az 1-ben vizet adsz hozzá és felforralod. A 2-ben száraz port adsz hozzá (és/vagy) egy keverőpálcát. Ezután lassan átöntöd az 1-ből a 2-be a kevés vizet, és a 2-t is a fűtőtestre teszed. Addig öntöd az 1-ből apró darabkákat a 2-be, amíg a 2 teljesen fel nem oldódik. A végén egy telített oldatot kapsz, minimális vízzel (1g 1ml átlagosan). Így a szennyeződések könnyebben kiszúrhatók.

Öntsd a tartályba, és hagyd állni pár órán keresztül.
 
  • Like
Reactions: $!$

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Először hideg acetonnal kell kimosni.
Ezután oldja fel a termékét forró izopropban, és tegye a fagyasztóba (egy éjszakára), amíg átkristályosodik, szívja fel az izopropot vákuum alatt, és mossa át ismét hideg acetonnal.

Ezután kezdjünk el kristályosítani...
 
Top