4mmc szintézis

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Erre van szükségünk:
-1 kg 2bromo 4 metilopropiofenon
- 4 l toulen
- 3,5 l metilamina
- aceton


1.Adjuk a reaktorhoz a 2B4M.Ezután öntsük hozzá a toulent és várjuk meg, amíg feloldódik.

2.Adjuk hozzá lassan a metilamint és keverjük melegítés 90 percig 40°-ban, ez idő után kapcsoljuk ki a fűtést és még mindig keverjük 30 percig.

3. Állítsa le a keverést, megvárva, hogy a keverék két rétegre szakadjon.a felső réteg marad. Öblítsük le vízzel 1-2 alkalommal.

4. Adjunk hozzá keverővizet 2 l és sósavat 750 ml-t és adjuk hozzá a keverékhez.

Most különböző módszereket teszteltünk:
1. módszer. A keveréket tányérokba öntjük és levegővel szárítjuk. Amikor megszáradt, acetonnal megtisztítjuk és megkapjuk a port. Ezzel a módszerrel kis mennyiségben 74%-os porhozamot kaptunk.

2. Módszer
340 g nátronlúgot adunk a keverékhez 800 ml hűtött vízzel. És amikor külön
Most a tiszta mefedron elválik a víztől. A mefedron felszáll. Szétválasztjuk a mefedront és hozzáadunk 2l metanolt + 400 ml sósavat. 750 ml tiszta mefedront kell kapnunk oldatban. Tányérokra öntjük és megvárjuk, amíg megszárad. Ezután acetonnal kiköpjük és megvan a por.

3. Módszer.

A harmadik módszer hideg acetonnal és sósavval, de én nem próbáltam ki és nem tudom az arányokat sem
:)
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
De amikor a 40° használata minden megy jó. Több jobb a 60° ?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Jobb, ha DCM-et használ a reakcióhoz oldószerként, ha benzolt használ, és a reakcióhőmérséklet magas vagy a reakcióidő túl hosszú, akkor káros szennyeződések, például pirazin keletkeznek.
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
yeld 74% jó volt, de a végtermékben sok metilamin HCL van. A végtermék sok metilamin HCl-vel nehéz átkristályosítani és szép nagy tűket kapni, csak kis kristályos por. A reakcióhoz túl sok metilamint használsz, maximum x2 a 2Br4-hez, tehát 2 l, és túl sok HCL-t, maximum 415 ml-t. 1 kg 2br4-hez optimális esetben 0,38 ml 37%-os HCl-t használsz. Ha több savat adunk, akkor a végtermék fehérebb lesz, de a ph alacsonyabb lesz 1-2.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Nekem csak egy dcm hordó van. Nem tudom, hogyan kell csinálni. Milyen időben, milyen hőmérsékleten? Tudna nekem segíteni? Most próbálok 2b3chloro folyadékot készíteni. Üdvözlettel
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
A DCM is jó, de ne feledje, hogy a szerves réteg alul lesz, a vízréteg pedig UP lesz:

1) Oldjunk fel 1 kg vagy 2-Br-3-klór-propiofenont vagy 4 l DCM-ben.
2) Adjunk hozzá 2 l 40%-os metilamint és keverjük 4 órán át. Ha nagyobb mennyiséggel dolgozunk, például 50 kg 2br3-mal, akkor a metilamint nagyon lassan, 1-1,5 órán át kell adagolnunk, hogy a hőmérséklet ne haladja meg a 39 fokot..., miután hozzáadtuk az összes metilamint, keverjük 3 órán át.
3) válasszuk le a szerves alsó réteget, és mossuk át 2-szer vízzel.
4) 0,390 ml 37%-os HCl-t keverjünk össze 300 ml vízzel.
5) adjuk a sav oldatát a szerves réteghez, és tartsuk maximum kb. 20 fokon. Keverje 15 percig nagy mennyiségben tovább ...(a végtermék csapadék jelenhet meg)
6) 15 perc múlva melegítsünk mindent 39 fokra, amíg az összes csapadék feloldódik a vízrétegben. Hagyja abba a keverést és tartsa a hőmérsékletet 39 fokon, amíg a rétegek el nem válnak.
7) Dekantáljuk a vizes réteget, és adjunk hozzá 1200 ml acetont. Forraljon fel mindent gyengén, majd öntse egy kristályosítási küvettába. Ha szobahőmérsékleten semmi sem jelenik meg, tegyük a küvettát 2 napra 5 fokos hűtőszekrénybe.
Várjuk a végtermék fotóit... ;)
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
Miért miután beletette kell főzni anélkül, hogy ez Nem lát két réteget?
 

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
Elnézést, kis hibát követtem el. Kérem, adjon 400-415 g 37%-os HCL-savat 1 kg Br-hez, nem 390 ml-t, mert ez egy kicsit túl sok. ( g nem ml ) ! Ha kis mennyiséget készít, akkor 400 g-ot adhat, ha nagyobb mennyiséget, akkor inkább 410-415 g HCL-t használjon 1 kg Br-re, mert a reakció egy kicsit exotermikus, és egy kis HCL-gáz a levegőbe kerülhet ...... ......
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Mennyi ml-ben, 400g sósav?
 

Pan Cyga

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Lehet a metilamin oldat 30%-os? Csak ehhez tudok hozzáférni.
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Jobb, ha HCl-t vízzel keverjük össze és külön rétegeket vagy HCl 33-35% víz nélkül és acetonnal való keverés nélkül fog dolgozni?
 

Chenzen

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Használja aceton és hcl jobb, mint a víz használata
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Meg tudja mondani, hogy milyen arányban lesz jó a HCL és az aceton keverése.
Látom, hogy az emberek használják 1:8 esemény 1 :10 kevesebb lesz nem működik?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Ez a lefelé réteg biztos, hogy lehet dobni nincs semmi jó személyzet?
 

johnny.b

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 30, 2022
Messages
16
Reaction score
1
Points
3
Mindent úgy csinálok, mint a receptedben, és ez még mindig folyékony aby ötlet?
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
2 alkalommal mosóvíz önmagában nem elég öblítés kell 3-5 víz nem lehet üres a végén, és miért víz és sósav, akkor kell egy csomó kenés túl sok munka és szagok
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Hozzáadtam 300 ml Hcl-t 300 ml szabad bázisú vízben gyorsan besűrítettem keveréssel és lassú hozzáadással
 

Attachments

  • rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Mit lehet most tenni, hogyan lehet javítani?
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Az Aceton mosással egyszerű
 
Top