4mmc szintézis

CristalKing

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 9, 2022
Messages
12
Reaction score
7
Points
3
A DCM is jó, de ne feledje, hogy a szerves réteg alul lesz, a vízréteg pedig UP lesz:

1) Oldjunk fel 1 kg vagy 2-Br-3-klór-propiofenont vagy 4 l DCM-ben.
2) Adjunk hozzá 2 l 40%-os metilamint és keverjük 4 órán át. Ha nagyobb mennyiséggel dolgozunk, például 50 kg 2br3-mal, akkor a metilamint nagyon lassan, 1-1,5 órán át kell adagolnunk, hogy a hőmérséklet ne haladja meg a 39 fokot..., miután hozzáadtuk az összes metilamint, keverjük 3 órán át.
3) válasszuk le a szerves alsó réteget, és mossuk át 2-szer vízzel.
4) 0,390 ml 37%-os HCl-t keverjünk össze 300 ml vízzel.
5) adjuk a sav oldatát a szerves réteghez, és tartsuk maximum kb. 20 fokon. Keverje 15 percig nagy mennyiségben tovább ...(a végtermék csapadék jelenhet meg)
6) 15 perc múlva melegítsünk mindent 39 fokra, amíg az összes csapadék feloldódik a vízrétegben. Hagyja abba a keverést és tartsa a hőmérsékletet 39 fokon, amíg a rétegek el nem válnak.
7) Dekantáljuk a vizes réteget, és adjunk hozzá 1200 ml acetont. Forraljon fel mindent gyengén, majd öntse egy kristályosítási küvettába. Ha szobahőmérsékleten semmi sem jelenik meg, tegyük a küvettát 2 napra 5 fokos hűtőszekrénybe.
Várjuk a végtermék fotóit... ;)
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
38
Reaction score
12
Points
8
Miért miután beletette kell főzni anélkül, hogy ez Nem lát két réteget?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Hozzáadtam 300 ml Hcl-t 300 ml szabad bázisú vízben gyorsan besűrítettem keveréssel és lassú hozzáadással
 

Attachments

  • rDH30nGbOg.jpg
    rDH30nGbOg.jpg
    157.6 KB · Views: 181

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Helló mindenki"", teszteltem a reakciót toluolnal, de a lombikban fehér, mint a tej, amikor 2B4M-et teszek toluolba,,,
Ez jó? Ez egy normális szín?
 
Top