5-Meo-Mipt az 5-Meo triptaminból , ez működni fog ?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
thikal van néhány bonyolult módszer i've kíváncsi, ha van egy másik módja ,

Általában valami ilyesmi.

10g 5-MeO-triptamint feloldunk metanolban és 5g acetonban keverjük 24 órán keresztül. Ezután a reakcióedényt a fagyasztóban hagyjuk kihűlni, majd jégfürdőbe/szárazjégfürdőbe helyezzük át. Egyszerre 70 ml 37%-os metanolban oldott formaldehidet adunk hozzá, és a reakcióelegyet 30 percig keverjük, majd 10 g NaBH4 port adunk hozzá nagyon lassan úgy, hogy a reakció hőmérséklete ne haladja meg a 0C-ot.

Az összes NaBH4 hozzáadása után az elegyet egy órán át hagyjuk keverni szobahőmérsékleten, ha szilárd anyag képződik, leszűrjük, HCl-t adunk hozzá, amíg az elegy pH-ja 3 körüli nem lesz, és a metanolt bepároljuk (lehetőleg vákuumban). A visszamaradt elegyet ezután 3x 25ml DCM-mel mossuk, amelyet eldobunk/újrahasznosítunk. Ezután NaOH-t adunk a vizes oldathoz, amíg a pH körülbelül 10 nem lesz, majd az oldatot ismét 3x 25mL DCM-mel mossuk, amelyet összegyűjtünk és visszatartunk.

Az 5-MeO-MiPT szabad bázist most feloldjuk a DCM-ben. Innen azt csinálunk vele, amit akarunk.

Hogy hangzik ez ? , alapvetően először az imint acetonnal , majd a metilálást formalin mint dmt , még ha a hozam alacsony is lesz , néhány gramm elég a nagyon erős.

Bármilyen javaslat vagy módosítás ? egy hónap múlva kipróbálom, te csinálnál valami mást ?
 

Attachments

  • IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 488

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Jól hangzik, de ha nincs DCM, akkor etil-alkoholon helyettesítheti.
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
A NaBH4 használata veszélyes lehet a Na2CO3 helyettesítésére
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nem egyenlő anyagokat javasol. A Na2CO3 nem helyettesítheti a NaBH4-et. Továbbá a DCM nem poláris oldószer, míg az EtOH poláris.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Honnan vette ezt a kézikönyvet?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

csak egy barátom találta ki , azt hiszem elfelejtettem , keverés után acetonnal , redukció nabh4 , és a metilálás formalin és nabh4 , hogy hangzik.
Találkoztam egy MIPT szintézissel triptaminból , gondolom ugyanez lenne csak 5meo-t használnék.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Éppen a jegyzetfüzetembe írtam, amikor eszembe jutott, hogy az aceton-imint először T-HN-iPr-re kell redukálni a metilálás előtt...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Érdekesen hangzik, próbálja ki és ossza meg velünk az eredményeit, kérem =)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

örömmel id szeretnék hozzájárulni a fórumhoz , itt van egy szintézis Mipt a triptaminból redditről , így elméletileg csak csináld meg 5meo-t , kellene eredményeznie 5meo-mipt jobb ? , csak javaslatom , mi lenne jobb első lépésnek az 5meo - izopropil képződéséhez ? , 24 órán át kevergetve RT-nél, hogy imin keletkezzen , vagy úgy csinálni, mint az alábbi reakciót ? mert ebben a bejegyzésben úgy tűnik 15m 0C-on elég, majd redukálni.

4 gramm triptamint (25mmol) 100ml metanolban feloldottunk, ezt 0c-ra hűtöttük jégsófürdőben. A kevert metanolhoz 3,70ml (50mmol) acetont adtunk, 15 perccel később 1,45g NaBH4 (37,5 mmol) adtunk hozzá elég lassan ahhoz, hogy az oldatot 5c alatt tartsuk. Ezt 60 percig kevertettük jégfürdőben. A 60 perc elteltével 35c-os vízfürdőben kevertettük a NaBH4 elfojtására, a metanolt visszahűtöttük 0c-ra, és 2,20ml (25mmol) 37%-os formaldehid oldatot adtunk hozzá. Ezt 60 percig kevertettük, majd lassan hozzáadtunk 0,65 g NaBH4-et (17,5 mmol), ezt elfojtottuk, és megismételtük a formaldehid hozzáadását. Az adalékolás után 48 órán keresztül RT-n kevertettük. A reakcióelegyet ezután 100 ml 5%-os ecetsavba öntöttük, a metanolt desztilláltuk le és a savas fázist 2x30 ml xilollal mostuk. A savas fázis borostyán színből nagyon világos sárgára változott. A vizes fázist bázisosítottuk és 3x25ml acetonnal extraháltuk, az acetont MgSO4 fölött megszárítottuk és a fumerát só formájában kicsaptuk. 2,38 g MiPT-fumerátot nyertünk vissza.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ennek sokkal több értelme van
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, igen
Miért gondolja, hogy az IPA jobb, mint a MeOH (amely mindkét módszerben szerepel)?
A reakció befejezésének ellenőrzésére használhatja a TLC-t.
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nem értem a reakciók sorrendjét, miért adod hozzá a formaldehidet a NaBH4 előtt, nem akarnád először az izopropil-imin izopropil-aminná redukálni, majd hozzáadni a formaldehidet, és utána újra redukálni, így kapva MiPT
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Azt hiszem, rosszul értette. Van helyes sorrend: formaldehid és mint NaBH4
 

Opal

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
De nem kell-e először redukálni a triptamin és az aceton reakciója során keletkező imint? Azaz
Bázis triptamin + aceton -> imin
imin + nabh4 -> izopropiltriptamin
izopropiltriptamin + formaldehid -> egy másik imin
ez a másik imin + nabh4 -> MiPT

Nem tudtam, hogy a redukálatlan imin reagálhat a formaldehiddel. Ez így van?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Megkértem, hogy ossza meg a szintézis eredményét. A te sémádnak több értelme van. A szerző valószínűleg azért kapott egy kis hozamot, mert minden egy edényben reagált.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
@Bennychairman @Opal Egy szerző 4 gramm triptaminból 2,38 g-ról ír. 44%-os hozam. Nem is olyan rossz szerint alacsony nehézségű ez a szintézis.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
mi a helyzet az izopropil tiptaminból való kinyeréssel közvetlen metilálással Me2SO4but I ont tudom, ha 1H hajlamos metilálódni ezért a legmeggyőzőbb védelem a nr. ! jó visszanyeréssel wrhyng kadt volt assas8
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Elnézést kérek a nyelvezetemért, mert szedált voltam és sietve próbáltam írni, arra gondoltam, hogy véletlenül nem lehetne-e dimetilszulfáttal metilálni a monoisopropil-triptamint a heterociklusos indol nitrogén (N1) metilálása nélkül, és mi lehet a legmegfelelőbb védekezési/védekezési módszer? köszönöm! És elnézést mind a "franciámért", mind a józan ész hiányáért, ígérem jobb vagyok, ha nem vagyok benyugtatózva.

P.S. Az adminisztrációnak meg kellene tagadnia, hogy összefüggéstelen kémiai dolgokat posztoljak.
 
Top