Alprazolam (Xanax) szintézis. Kis léptékben.

nbnbbnryrtyrt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Van-e egyszerű módja a 2-Amino-5-klór-benzofenon szintézisének, vagy eladják valahol?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Valójában viszonylag könnyen beszerezhető, ha van egy fiókja a Sigma Aldrich, TRC, Santa cruise biotech stb. cégeknél. Ez nem egy jegyzékbe vett anyag prekurzor.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Engem is érdekelne egy beszámoló
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Már csak arra várok, hogy megérkezzen a klóracetil-klorid, és máris meglesz minden, amire szükségem van. Írok egy kis jelentést róla, szeretném ezt x100-ra skálázni, így a kis léptékű szintézis után ezzel is játszani fogok. Hozzáférésem van bőséges mennyiségű 2-Amino-5-klór-benzofenonhoz, és hajlandó vagyok megosztani , valamint talán egy videót készíteni erről a szintézisről.

Úgy vélem, ez egy nagyon fontos, hogy az emberek megtanulják, talán mivel az alprozolam olyan olcsó, hogy ez kevesebb fentanillal fűszerezett Xanax rudakhoz vezetne. Csak remélni lehet. Fontos megjegyezni, hogy a fő prekurzor, a 2-Amino-5-klór-benzofenon, NEM szerepel a jegyzékben!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Van a "tervezett" és van a "figyelt". A megfigyelt vegyi anyagok hosszú, hosszú listája. Még az aceton és a 40%-os hidrogén-peroxid is megfigyelt (részben a vásárlás mennyiségétől függően). Szinte mindent, ami vízmentes, megfigyelnek. "Miért van szüksége annak és annak 4 liter vízmentes hidrazinra, amit a lakásába szállítanak?" Ők nem süteményt sütnek, az biztos...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Hé srácok; Én is csináltam egy hasonló szintézist, és sikeresen előállítottam kb. 50 g diazepamot. Ez egy ideje volt, de most már van elég prekurzor és oldószer, hogy körülbelül 80 g alprazolámot állítsak elő.

A 2-Amino-5-klór-benzofenon könnyen elérhető a Sigma Aldrichon. Nagyon olcsó. Majd közzéteszek néhány képet a diazepam szintézisemről.

Én új vagyok ezen a fórumon, de sok tapasztalatom van az általános szintézis, az analitikai kémia és a gyógyszeradagoló rendszerek fejlesztése terén. Az utolsó cégemnek volt DEA I. és 3. listás kutatási és gyártási engedélye, így úgy vélem, van némi tudásom, amit szeretnék megosztani az itteni tagokkal a megfelelő időben. Az alábbi képek a diazepám szintéziséről készültek. Ez volt az első alkalom, amikor ezt csináltam, így a hozam alacsony volt (60%) és a tisztaság nem volt szabványos (95%) az átkristályosítás előtt. A tisztaságot LC-MS-sel, a szerkezetet pedig ATR-FTIR-rel igazoltuk.
 

Attachments

  • tYWDoHy4hA.png
    tYWDoHy4hA.png
    2.1 MB · Views: 776
  • 9nZDjRVis5.png
    9nZDjRVis5.png
    2 MB · Views: 741
  • Jg1Ba3ojbn.png
    Jg1Ba3ojbn.png
    1.9 MB · Views: 761
View previous replies…

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Hűha, tesó, ez aztán a puccos felszerelés! Csak hobbiból csinálod? Szeretnék barátkozni, gombát és füvet termesztek, talán megoszthatnánk a termékeket és beszélgethetnénk. írj nyugodtan üzenetet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> eladja az eredményeit, vagy mintát küldene, hogy visszajelzést adjon ?
Mire gondol? Milyen eredményeket? Javaslom, hogy a BB piacon értékesítse a termékét.
 

shadowsoflite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hidrazin, komolyan? Ugye tisztában vagy vele, hogy milyen veszélyes? Csak mondom, talán egy figyelmeztetés mindenkinek hasznos lenne.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Rendben, elvégeztem az alprazolam szintézis első részét, amely egy "oldószermentes" eljárást tartalmazott. Klóracetil-kloridot cseppentettem a benzofenonvegyületbe 30 perc alatt. Ezután kálium-karbonátot és ammónium-acetátot adtam hozzá, és 2,5 órán keresztül hagytam keverni. Szűrtem és vízzel mostam. Körülbelül 75%-os hozamot kaptam a nordiazepamból. MP-vel és TLC-vel igazoltam.

A nordiazepámot (egy ízlelési próba után ;)) most 1-acetil-7-klór-1H-benzo-1,4 diazepinné fogom átalakítani. Ezután ezt alakítom át alprazolámmá hidrazin-monohidrát segítségével. Ezt a lépést kint fogom elvégezni lol.

Újra fogom csinálni ezt a lépést, de x10-szeresére fogom növelni. Majd küldök képeket.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Üdvözlöm :) Néhány hónappal ezelőtt itt a kommentszekcióban már kapcsolatba léptünk egymással.
A profilod le van zárva a DM-ek számára, el tudnál érni engem? Van néhány megbeszélnivalóm!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Rendben srácok Újra megcsináltam a szintézis első lépését (nordiazepam szintézis), de x10-szeresére méretezve. Ezúttal körülbelül 60%-os hozamot kaptam.

Problémák voltak, amelyek alacsonyabb hozamhoz vezettek:

1. A vákuumszűrési lépés során a fritted szűrőm átengedte a terméket, így mindent át kellett cserélnem és újra kellett szűrnöm.

2. 12 ml helyett 10 ml klóracetil-kloridot adtam hozzá; szerencsére az utolsó 2 ml-t a 2,5 órás jel vége felé tudtam hozzáadni.

*Szintén legközelebb egy lombikban fogok triturariont végezni, vákuumszűrés utáni mosást; talán olyan oldószerrel, amelyben a nordiazepam nem oldódik.

Jövő héten egy nagyobb futtatásra megyek, majd folytatom az eljárás többi részét.

Az első futás 0,23 g volt, ez a futás 2,3 g volt, a következő pedig 20 g lesz. Folyamatosan tájékoztatlak titeket, és írok egy jelentést videókkal, amint befejeztem a teljes szintézist.
 

Attachments

  • c97uYLlBxS.png
    c97uYLlBxS.png
    2.7 MB · Views: 384
  • Q1qldoksai.png
    Q1qldoksai.png
    2.2 MB · Views: 378
  • 0zHEh2VnZj.png
    0zHEh2VnZj.png
    2.5 MB · Views: 381
  • baxKFHZtgu.png
    baxKFHZtgu.png
    1.9 MB · Views: 391

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Új frissítés:

I. rész a III. részből, 003. tétel (átalakítás nordiazepámmá)

Alkalmazott eljárás:

"Erősen kevert 2-amino-5-klór-benzofenonhoz (6,93 g, 1 mmol) klóracetil-kloridot (35,8 mL, 2 mmol) cseppenként adtunk szobahőmérsékleten, oldószermentes körülmények között 30 perc alatt, és a reakció előrehaladását TLC-vel követtük nyomon. A reakció befejezése után NH4OAc-t (6,85 g, 3 mmol) és K2CO3-t (12,5 g, 3 mmol) adtunk az elegyhez szobahőmérsékleten, oldószermentes körülmények között, és 2,5 órán át kevertettük. Amikor a reakció befejeződött, amint azt a TLC mutatta, vizet (300 mL) adtunk hozzá, majd a terméket filtertük, további vízzel (2x 500 mL) mostuk és szárítottuk. A terméket nagy hozammal és tisztasággal kaptuk (94 %-os hozam)"


Érdekes módon, minél jobban skálázom, annál sárgásabb a nordiazepam.

Mindenesetre a maradék klóracetil-kloridomat (500mL-t kaptam egy éjszaka alatt) felhasználtam a nor diazepam előállításához. Valami furcsa történt... általában az oldat halványsárga, de ezúttal az oldat vörös-narancs színű volt. Az oldat megszilárdult! Talán az összes klóracetil-klorid elfogyott? Ennek ellenére folytattam a mosást. Végül egy sárgás kristályos port kaptam, aminek még mindig megfelelő az olvadáspontja. Várom, hogy megérkezzen a Dragendorffs reagens spray, ez nagyban megkönnyíti majd a TLC analízist. Végül 20 g nordiazepamot kaptam az afromentált tételből (003) és összesen 15,3 g-ot a 01-003-as tételből.

II. rész a III-ból, 002. tétel (nor diazepám acetilezése)

A 002. tételhez használt eljárás:

"A nordiazepám (1) (2,7 g, 1 mmol) erőteljesen kevert keverékéhez K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) és ecetsav-anhidrid (felesleg 40 ml, 2 mmol) porkeverékét adtuk. A reakció előrehaladását TLC-vel követtük nyomon. A reakció befejezése után (3 óra) vizet (3x100 mL) adtunk hozzá, és az 1-acetil-7-klór-5-fenil-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) egyszerű filtrációval, 3x20 ml vízzel történő mosással könnyen, több mint 80 %-os hozammal és nagy tisztasággal izolálódott. A terméket a következő lépésben mindenféle tisztítás nélkül használtuk fel".



A 001-es tétel a II. részhez a 002-es tétel méretarányának 1/10-e volt, ez egy egyszerű eljárás. A laboránsom elfelejtette a szűrőpapírt a peremes tölcsérre tenni, és némi termék ment át rajta. Visszafuttattuk a vizet a szűrőbe. Nem vagyok túl elégedett a 001-es tétellel, idegen anyagot látok a vegyületben, és a hozam nagyon alacsony volt (40%).

002-es tétel: Ezt egy éjszakán át hagyom futni.

Következtetés: Amint összegyűjtöttem 20 g acetilezett nordiazepámot, elkezdem átalakítani alprozolammá. A teljes jelentés a videó utasításokkal hamarosan érkezik

*A két hozzáadott fotó az I. rész, a 002. és a 003. tétel összehasonlítása. A 002-es tétel sárga volt és oldatban maradt, míg a 003-as tétel sötét narancssárga színű volt és megszilárdult.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Elfelejtettem hozzáadni az I. rész 003. tételének fényképét, csak a színek összehasonlítása érdekében.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Szép munka ez, igazán kiváló munka.

Nem tudok túllépni a szintézis első lépésén, mindig egy fehér por MP 118-121, amely szerintem 2-(klóracetamido)-5-klórbenzofenon.

Van valami tippje, hogy hol ronthatom el, kérem?

Segítségét nagyra értékelném.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Az első acilezési lépést ciklohexánban végezném el.
A 2-amino-5-klór-benzofenon ciklohexánban történő keverésével és lassú klóracetil-klorid csepegtetésével.


A módszerben azt írtad
klóracetil-klorid (1,2 mL, 2 mmol)
1,2ml klóracetil-klorid 1,7016g, ami nem 2 mmol.
A klóracetil-klorid moláris tömege 112,94.
Az acilezés ideális aránya 1 mol klóraminra legfeljebb 1,26 mol klorid oldószer jelenlétében.
Az oldószer jelenléte lehetővé teszi a hőmérséklet szabályozását és a jó hozam elérését a hőmérsékleti stabilitás és a gumírozás hiánya miatt.

A ciklizációs lépést száraz metanolban végezném el urotropinnal.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Kiváló, köszönöm szépen a ciklohexánra vonatkozó tanácsokat. Ki fogom próbálni, amint megérkezik az új klóracetil-klorid-szállítmányom.

XYv1KQbciV

A második javaslatoddal kapcsolatban (metanol urotropinnal) most az I. rész ciklizációs lépésére (a klóracetil-klorid hozzáadása után) vagy a III. részre gondolsz?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hány ml metanolt adna gramm benzofenonhoz grammonként mondjuk 5ml-t grammonként?
És mennyi hexamint?

A szintézis első részét már jó párszor megkíséreltem, de ugyanazzal az eredménnyel, törtfehér porral, amelynek m.p. értéke 118 és 121 között változik.

Már lemondtam erről a szintézisről, de miután újra megnéztem ezt a szálat és láttam a kiváló előrelépést, amit agilent1100DAD tett, adok neki még egy esélyt.

Úgy találtam, hogy az oldószer nélküli keverék "gumírozása" nagyon nehezen működik, remélhetőleg egy kis alkohol segít.

Tehát csak hogy tisztázzuk a klorid hozzáadása után a benzofenonhoz metanolt, kálium-karbonátot, ammónium-acetátot és hexamint adjunk?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Csak frissíteni akartam mindannyiótokat; sikerült varázsolnom, és ezeket a hihetetlenül fehér, hosszú kristályokat kaptam. A kiindulási anyagot 200 g-ról 20 g-ra növeltem. Holnap kapok egy 5 literes reakcióedényt! Nagyon izgatott vagyok.

2AvCYJxBVE
2RPFnaSwoi
 

Attachments

  • awKBInSc7x.jpeg
    awKBInSc7x.jpeg
    1.3 MB · Views: 370
Last edited by a moderator:

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Végre megérkezett...

Shes egy 5 literes köpenyes boroszilikát üveg reaktor, hozzáadási tölcsérrel, kondenzátorral, digitális fordulatszám-szabályozóval a felső keverőhöz és hőmérsékletmérővel. Egy víztartályhoz van csatlakoztatva, amely egy Poly Science 1,5 HP hűtőhöz van csatlakoztatva, egy pozitív kiszorító szivattyúval és egy -70C és 300 C közötti hőmérséklet-tartományban.

Én csak egy pötty vagyok a független kémikusok óceánjában, de ez a pötty LC-MS validált!!!!!.
 

Attachments

  • NwTz9q1WY6.jpeg
    NwTz9q1WY6.jpeg
    3.6 MB · Views: 415
  • hBCfDjK8wd.jpeg
    hBCfDjK8wd.jpeg
    4.1 MB · Views: 415

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
cant várni a végleges eredményeket ezen az egy nem volt ilyen reményteljes, hogy valaki más sikerül egy ideig. Megcsinálod, ember!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Milyen biztonságosabb vegyi anyagot használhat a hidrazin-hidrát helyett?
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Ön az aprazolam vásárlója. Lehet, hogy van egy vevő néhány száz font, ha gyom, ha van?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Nos, nekem például van egy kérdésem, ha az Alprazolam gyártása olyan egyszerű és költséghatékony, miért van ilyen hiány belőle?
 
Top