Amfetamin szintézis jelentés (de sikertelenül, megoldásokat keresve)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Üdvözlöm!
itt van a jelentésem egy amfetamin szintézisről, amely sajnos nem ment túl jól a végén a hozam miatt.
Először is rólam, nemrég találkoztam ezzel a fórummal, és már volt egy kis tapasztalatom az amfetamin szintézissel kapcsolatban.
De itt találtam valakit, akitől mindenféle kérdést feltehettem, és aki bátorságot is adott, hogy itt tegyem közzé a beszámolómat. G.Patton úr nagy segítségemre volt, mindig van egy nyitott füle és minden kérdésre válaszol, legyen az bármilyen hülyeség.

Nem írtam le minden lépést pontosan, mert ehhez a fórumban lévő utasítások sokkal jobbak, sok fotót készítettem és többnyire csak az eltéréseket emeltem ki az utasításokhoz képest.

Röviden elmondom a tétjeimet a szintézishez, aztán rögtön neki is állunk. Az A/B extrakcióhoz és az azt követő acetonos mosáshoz itt nem adok részleteket, sem az alábbi beszámolóban, sem az itt a fórumon lévő utasításokból veszem ki.

Stakes:
IPA: 2x 250ml
Ecetsav: 2x 125ml
Víz: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/Víz: 250g/250ml
Higany(II)-nitrát: 0.5g

Hajtottam 3 szintézist, ez a következő képekkel ez volt az utolsó.

Az összeolvasztást kb. 2 liter vízzel, alumínium és higany sóval kezdtem.
Több mint 40 percig tartott, mire a reakció elkészült, elég heves reakció, még sosem vártam ennyit.
Szinte 5 percenként készítettem egy képet, miután beletettem a higany sót és közben folyamatosan rázogattam. Nagyon jól látszanak a különböző fázisok, beleértve a reakció csúcspontját és az azt követő bomlást is. A 25. perctől kezdve a hőmérséklet lassan emelkedett, és a 35. perctől elérte a 70°C-os maximális hőmérsékletet.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Miután leengedtem a vizet nem öblítettem az alumíniumot.
A folyadékok bejuttatott mennyiségének megfelezésével 2 oldatot készítek, egyet 10% P2NP-vel, egyet 90% P2NP-vel. A 10%-os közvetlenül a lombikba megy a redukció megkezdéséhez. A 90%-os oldatot lassan engedem átfolyni egy tölcséren, felülről kevertetőt használok, és figyelem a hőmérsékletet. Ezúttal azonban a redukciót egy kis higany-sóval kellett elindítani. Ezt a végén, kb. 1 óra múlva megint megtettem.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Én a reakciómasszát a nátronlúg hozzáadása előtt szoktam szűrni, mert utána egy elválasztótölcsért használok a fázisok szétválasztásához. (nincsenek fotók)
Ezt a fázist egy éjszakán át MgSO4 felett szárítom, majd kisózom.
Mindig összegyűjtöm az összes folyadékot, mielőtt újrahasznosítom vagy újra feldolgozom. Amikor a vákuumszűrés után összeöntöttem az izopropanolt, észrevettem, hogy valami leülepedett a főzőpohár aljára. Megmértem mind a 3 összeöntött szűrlet pH-értékét, ami kb. 6,5 volt.
És gondoltam, adok hozzá kénsavat és újra szűrök, de előbb beteszem a fagyasztóba és meglátom mi lesz.
Amit kb. 3 óra múlva láthattam, az elképesztő volt (fotó), a "hulladék" oldatot további 7ml 1:5 H2SO4:IPA oldattal kb. pH6,0-ra titráltam le, és leszűrtem, a hozam a legnagyobb optikai volt a 4 közül.
A mérleget mindig csak a végén fogom használni, ha fogyasztható a termék, minden más hulladék, ami nem érdekel.

Így most már 4 hozamom van 3 helyett. Ha nem érdekelne, innentől kezdve én is összedobnék mindent és egy összhozamot határoznék meg.

Eddig úgy néz ki, hogy az első szintézis szerencsésen sikerült, mert teljes összeolvadás nélkül sikerült.
Az is, hogy az első szintézisem a legtisztább, azt mutatja, hogy az én módszerem a reakcióelegy redukció utáni szűrésére a helyes. Az összes többi olyan piszkosnak és undorítónak tűnik, erre senkinek sincs szüksége.

A második szintézisnél kb. 40 percet vártam az amalgámmal, de akkor hibáztam. Amikor a kerekfenekű lombikot kicseréltem, és a 90%-os P2NP oldat lassan befolyt, a redukció nem indult el. Túl sokáig hezitáltam, vagy vártam, amíg úgy döntöttem, hogy ismét higany sót adok hozzá. Túl későn láttam, hogy a tölcsér már 2/3-ban üres volt, előbb kellett volna cselekednem, így most nagy reakciótömeg van a lombikban, ami gondot okozhat nekem, ha nem vigyázok. Gondoskodtam a hűtésről, és hoztam valamit, amivel felfoghatom a forró levest, ami a reflux hűtő tetejéből kilőhet.
És így történt, a reakció nem volt szelídíteni ellenére hűtés, ment át hűtő és fröccsent ki a tetején, egy főzőpohár, amit tettem a tetején volt a legrosszabb megakadályozta, kellett, hogy akkor csak néhány tisztítás. Van még egyszer szerencsém.
Itt is szűrést végeztem a redukció után, mielőtt megcsináltam a lúgosítást. Szerintem az elszíneződést az erős reakció okozta, itt is a legkisebb hozamot láttuk.

Harmadik szintézis, 40 perc amalgámozás, higany-só hozzáadása a redukció indításához, de ezúttal csak a 10%-kal a kerekfenekű lombikban, a tölcsért ezúttal zárva hagytam. Az indítás után hűtéssel és oldat adagolásával 60°C-70°C-ra szabályoztam a hőmérsékletet, és a vége felé ismét higany sóval indítottam a redukciót, ami szintén sikeres volt.
A lúgosítás ezúttal szűrés előtt történt, de a szűrés nem sokat segített, ezt a szürke levest kellett a fázisszétválasztó tölcsérbe töltenem a fázisszétválasztáshoz.

Ez volt a három előtörténet, mindegyik kicsit különbözött a másiktól, de mégis meghatározó volt az eredményben. Most a képek a sózásról és a negyedik hozam véletlen megtalálása.

Még röviden a képekhez:
Láthatjátok az elektromos pH-mérőt üvegtesttel és szondával, amit a titráláshoz használok. Mivel egyesek feltételezik, hogy egy ilyen készülékkel nem lehet megfelelően meghatározni a pH-t, ha nincs víz az oldatban, ezért analóg módon használtam az összehasonlításhoz. Általában nem teszek ilyet, bízom a készülékben, mert kipróbáltam, a pH meghatározása tökéletes, véleményem szerint nincs is kényelmesebb a titrálásnál egy ilyen készülék használatával.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
A négy első hozam az első sózás után.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
A négy termést megszárítottam, majd darálóval ledaráltam.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Most feloldottam a sót vízben kis melegítés mellett, majd leszűrtem a szilárd anyagot, és egy csepp sósavval pH6 alá hoztam az oldatot.
Ezután az oldatot 3 alkalommal 30ml,20ml és 10ml petroléterrel mostam/rázogattam ki az oldatot majd elválasztó tölcsérrel elválasztottam. A petróleumétert eldobtuk. A nem poláros szennyeződések kimosása után az oldatot nátrium-hidroxiddal 13-nál nagyobb pH-értékre hoztuk. És ismét az oldatot háromszor 60 ml, 40 ml, illetve 20 ml petróleuméterrel mostuk/ráztattuk ki, majd NaCl hozzáadásával elválasztó tölcsérrel elválasztottuk.
Ezután az elválasztott petróleuméterhez MgSO4-ot adtunk, és 3 órára fagyasztóba helyeztük, majd az MgSO4-ot leszűrtük, és a petróleumétert 40°C-on, hőszabályozással, forró lemezen pároltuk el.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
A tiszta amfetaminolajat egy főzőpohárba öntjük, amelyet izopropanollal töltünk fel. Ezután, mint korábban, titrálással kisózzuk, leszűrjük és megszárítjuk. Én mindig hőlámpát használtam a szárításhoz, mielőtt volt exszikkátorom, ami nagyon jól működik és viszonylag gyorsan is megy.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Végül egy acetonos mosás következik, ehhez darálót és szitát használok, hogy minél finomabb legyen a szulfát, hogy minél nagyobb legyen a felület a jó tisztításhoz.
Ismét lámpát vettem, a lámpát olyan magasra kell akasztani, hogy a termék ne melegedjen sokkal 60°C-nál melegebbre.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Igen és sajnos az én nagyon gyenge eredményem 18,5g, ez csak 33% a 70%. Még a fele sem a szokásosnak.
Ez egyszerűen frusztráló. Egyszerűen nem tudom mit csinálok itt rosszul, hogy ennyire rosszul vagyok.
Ezután az eredmény után már nem csináltam a másik 3-at külön-külön, hanem összedobtam őket, ami összesen kb. 20g-ot eredményezett. Összességében nem túl sok, de nagyon tiszta termék.

Nyitott vagyok minden javaslatra.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
köszönjük, hogy megosztotta velünk tapasztalatait!
Hamarosan én is megpróbálom ugyanezt, ezért nagyon szorosan követem :)

Nem vagyok elég profi ahhoz, hogy tanácsot adjak; másrészt észrevettem, hogy nem mindent ugyanúgy csinálsz, mint a videóban, de lehet, hogy egyenértékű, nem tudom...;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nagyra értékelem a részletes jelentést!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Van képed a p2np-ről? Biztos vagy a P2NP minőségében?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Az én P2NP-m gyönyörű sárga színű, és amikor átkristályosítom izopropanolban, kevesebb, mint 0,1 g veszteségem van, tehát úgy gondolom, hogy nagyon tiszta és tiszta.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Köszönjük, hogy időt szakított arra, hogy megossza munkáját és tapasztalatait!
Ami a hozamot illeti: sajnálom, nem látom, hogy mi volt a nyers hozam? Az A/B és a mosás előtt? Sok hozamot vesztettél a tisztítási folyamat során, vagy a nyers termékben is alacsony volt a hozamod?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Igen, ez így van, de rá fog jönni, hogy amint a P2NP és az alumínium mennyiségét 5 g-nál nagyobbra választja, nem olyan könnyű a redukciót egy kis rázással és hideg vízzel ellenőrzés alatt tartani. 20g P2NP és 30g alumínium esetén csúnya meglepetésben lesz részed, ha a kerek aljú lombikod nem megfelelő méretű és nem hűtöd le igazán hideg jeges vízzel, akkor mindent ki fog hányni a tetején, megígérem. Ezért én lassan növelem a P2NP mennyiségét a lombikban, így sokkal lassabb lesz a reakció.
Hogy ez most a helyes technika-e, és hogy ez is úgy működik-e rendesen, ahogy én elképzelem, az már más kérdés.
De a kontrollálhatatlan reakció problémáját így megoldottam.
Az, hogy a lúgosítás előtt először leszűröm a reakciómasszát, azért van, mert az elválasztó tölcsérben a sűrű leves mindent eltömítene. Szerintem ez az elegánsabb megoldás, meg az is, hogy kevesebb szennyeződésem van a kisózásnál,
Előnynek találom, csak a szűrőt kell rendesen átöblíteni.
A két tisztítási lépés a végén, nekem mindig is része volt a szisztémának. És igazából mást nem is csináltam másképp.

Ahogy próbáltam megosztani, a köztes lépéseket sosem mértem le a tisztítási lépés befejezéséig, a súly nem érdekes, mert egyszerűen még mindig van benne kosz.
Szívesen mérlegelek, de mi értelme? Engem csak a tiszta és tiszta termék érdekel a végén, és így mérem a sikert.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nos, ez akkor fontos, ha meg akarja tudni, hogy a reakcióban mi romlott el, hogy minimalizálja a hozamot. Ezt a termék minden egyes lépésben történő elemzésével teszi, mint amikor egy elektromos áramkörben a különböző részek feszültségének és áramának mérésével próbálja kideríteni, hogy mi a baj.
Ha a köztes, nyers hozam sokkal nagyobb, mint a végső hozam, akkor tudod, hogy sok a szennyeződés. Ezek lehetnek nem reagált, beszáradt prekurzorok vagy melléktermékek. A köztes termék színével, szagával és állagával együtt meg lehet határozni, hogy mik ezek a szennyeződések, és a reakció melyik része okozza őket.
Az is jó, ha tudjuk, hogy a tisztítási folyamat különböző részeiben mennyi mosódik ki, hogy jobban meghatározhassuk, mik ezek a szennyeződések.
De ha a nyers és a végtermék hozama némileg hasonló, az azt jelenti, hogy a nyers termék szárítása előtt sok nem reagált prekurzort mosott ki.
Ha nincsenek mérései, csak találgatni tud, és vakon próbálkozni.

Továbbá, hogy jobban ellenőrizze a reakciót az amalgámmal nagyobb mennyiségű P2NP és amalgám használatával, próbálja ki az alábbi lépések közül egyet vagy többet:
1. Fektessen be egy nyomáskiegyenlítő csepegtető tölcsérbe, és végezze lassabban az adalékolást.
2. Legyen megfelelő só/jégfürdő a reakcióedénye alatt, vagy alternatívaként egy köpenyes reakciólombik, amelyben szabályozhatja a sós jeges víz áramlását.
3. Használjon vastagabb alumíniumot. A reakció kevésbé lesz heves, és könnyebben ellenőrizhető. Ez növelheti a hozamot is, ha a probléma a nem reagált prekurzor.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Csak hogy tudd, próbáltál már kisebb mennyiségeket, mint a videóban?
mint a
10 g 1-fenil-2-nitropropén;
100 ml izopropil-alkohol;
12 g alumínium (szeletelt háztartási fólia formájában);
0,1 g higany-nitrát;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Köszönöm a gondolatait, a jövőben a köztes lépéseket is mérlegelni fogom, hogy megválaszolhassam a megválaszolatlan kérdéseit.

Az Ön pontjaira:
1) Az ilyen típusú tölcsért használom a takarmányozás szabályozására.
2) Mindig készenlétben tartok egy nagy tál jeges sós vízzel, amit -21°C-ra hűtöttem, és ha túl magas a hőmérséklet, akkor is hűtöttem. Nagy reakciótömegeknél már ez a hűtés sem elegendő, a szabályozott adagolás szerintem eddig a legjobb ötlet.
3) Ipari alufóliát használok, ami sokkal vastagabb, mint a normál konyhai alufólia, ez 36μm. De a következő tekercs 50μm lesz.
Természetesen kis mennyiségekkel kezdtem, lassan tapogatóztam és lassan növeltem a mennyiségeket.
Voltak már jobb hozamok is, de számomra ez inkább szerencsének tűnik, mint hogy a munkamódszeremnek vagy az általam használt technikának tudható be, de ezt nem hiszem el. Lesz valami, amire jobban oda kell figyelnem, ami még nem jutott eszembe.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
A 30g rno2 és a papírvékonyra vágott fólia egy tuti recept a túlfolyáshoz hehe.Amikor 5g szubsztrát fölé megyek i ball up my alu kézzel, így nem túl laza nem túl szoros golyók.segít kontroll alatt tartani a reakciót, lehet, hogy kell némi hő, hogy a végére vezesse, de nem mindig.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nos, a szerencse mindig szerepet játszik. A szerves kémia végül is főzés, és ahogy a nagyon tapasztalt szakácsnak mindig sikerül egy szuflé elkészítése, csak érzi, mikor kell kivenni, és hogyan kell összekeverni a hozzávalókat, a kevésbé tapasztalt szakács az esetek felében kudarcot vall, káromkodik, és nem tudja, miért :), Alexander Schulgin mondta: "A szerves kémia azoknak való, akik szeretnek főzni".
De köszönöm szépen, hogy kipróbáltad és megosztottad a tapasztalataidat, rendkívül értékes. Várom, hogy a tapasztaltabb kémikusok is beugorjanak és visszajelzést adjanak.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nagyon szeretek főzni, de a siker érdekében több intuícióra van szükség a fűszerek használatában. A kémiai főzésnél valószínűleg inkább a technikáról és annak megvalósításáról lesz szó, különösen, ha a termék minőségének következetes elérésére törekszünk. A szerencse alatt inkább a reakció eredményét értem, hogy ez nem kiszámítható, és mindig véletlenszerű, hogy mennyi P2NP redukálódik most amfetaminná, mindig ugyanazoknál a körülményeknél. Mintha nem tudnám befolyásolni a reakciót, és úgy kell vennem, ahogy jön. És ebben nem hiszek, kell lennie egy technikának, ami garantálja nekem, hogy mindig következetesen egy bizonyos mennyiséget egy bizonyos minőséggel kapok ki.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mint mondtam, én valamivel vastagabb ipari alumíniumfóliát használok, és aprítóval aprítom, ami nagyon gyors és nagyon egyenletes. Soha nem használtam itt más technikát.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Ha gyűrött fólia, akkor lehet, hogy gond van. A kémiai minőségű alumínium nagy darabjai (szemcsék) az oxidfilm eltávolításakor reagálnak, és az alumínium aktívvá válik, és reakcióba lép a vízzel (savval). Az Ön esetében az ipari alumínium nem pontos fogalom.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Várj, nem szabad fóliát használnom? Eddig mindig így csináltam, mi a baj ezzel?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

van különböző vastagságú allu fólia szabvány 15 mikron vastagságban van
de ha rákeresel, találsz 5 mikronos vastagságot is.
ez sokkal jobban működik szerintem ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
ok, tehát a fóliám miatt van, akkor ezt is meg tudod magyarázni és azt is elmondhatod, hogy a fólia ellenére miért lehetségesek teljesen más hozamok, mert én még soha nem használtam mást, mint ezt és voltak már nagyon jó szintézisek sok és jó hozammal. Ha megérteném, hogy miért a vastagabb fólia az oka annak, hogy ennyire eltérőek az eredményeim, az sokat segítene. Amennyire olvastam és értettem, a vékony fólia sokkal gyorsabban és hevesebben reagál, szemben a vastag fóliával, ami lassabban reagál és könnyebben szabályozható.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nos, én úgy gondolom, hogy általában egy olyan reakció, ami végig állandó mondjuk 60 C-on folyik, szemben egy olyan reakcióval, ami gyorsan 80 C-ra megy, majd lehűtjük, újra felmelegítjük stb. jobb lesz a hozam. csak az én gondolkodásom, talán valaki ki tud javítani. próbáltad már laza hálón szűrni és nem szűrni az rno2 hozzáadása után? Én 2 alkalommal szűrtem ez után a lépés után papíron és mindkétszer alacsony volt a hozam, de lehet, hogy ez véletlen. egy kis Al nem baj a lúgosítás előtt, csak reagálni fog a szódával és feloldódik a vízrétegben.
Ne stresszeld túlságosan is, csak folytasd kis léptékben újra és újra és hamarosan egyenletes hozamot fogsz elérni.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top