Batch kémiai reaktor

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Rendben, van még kérdése?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Célszerű lenne állandó nyomású adagoló tölcsért használni, vagy csak a mellékelt kerek tölcsért, és egy megfelelő tömlőt csatlakoztatni hozzá? Összezavarodtam, amikor megláttam a nagy kerek aljú, kerek aljúnak látszó dolgokat. Egészségére
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
nincs különbség
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
A nagy túl magas :( a gömbcsuklóval ellátott hosszabbítással rendelkezik, amelyre a kondenzátor megy, ez túl magasra teszi. Lehetséges valamilyen gömb alakú adaptert szerezni a nőstényhez, és a kondenzátort így rögzíteni, vagy nem lehetséges? Úgy érzem jobb lenne, ha csak egyenes átfolyás lenne a kondenzátorhoz. A keverő elektromos :/ ez gondot fog okozni?

A boro redukcióval kapcsolatban, egy 100L-es üvegreaktor mennyit bírna el egy menetben MDP2P-vel?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Úgy értettem, hogy a kondenzátornak van egy férfi csatlakozója szeretném megpróbálni, hogy gömbölyű a női csatlakozóhoz menjen. Úgy tűnik, hogy a csatlakozás gömb alakú valamiért talán tágulás ?

Köszönöm <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Úgy gondolom, hogy jobb, ha a reaktor szállítójával beszéljük meg. Neki ezt jobban kell tudnia. Mi a probléma az elektromos felső keverővel?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Feltételezem, hogy a pneumatikus keverő előnyben részesül, mintha ha valamilyen baleset történne, nem lesznek robbanásveszélyes füstök, amelyek az elektromos keverő közelébe mennek, vagy úgy vannak kialakítva, hogy nem szikráznak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Valószínűleg azért készülnek, hogy elkerüljék a szikárságot. Jobb, ha kitaláljuk egy műszaki útmutatóból
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
A partnerek nem rendelkeznek megfelelő mellékletekkel számomra a 100L edényhez, azt mondták nekem, hogy 6,5 láb működési magasságú, de olyan, mint a 8,5 láb. Most csatoltak egy szaros tömlőt ragasztószalaggal rajta, és futottunk egy 1,5 kg-os futást a reaktor annyira hideg volt, hogy a reakciót nagyon hűvösnek tartotta. Így nem sok gőz szabadult ki. I

Most folyamatosan azt mondják nekem, hogy scape-up minden egyes alkalommal, amikor elérek egy új célt, mentem 200g-ról 1,1k-ra 1,5-re most 4-re anélkül, hogy még csak nem is számoltam élesztőt és a megfelelő reflux kondenzátorom nélkül.


Nem igazán akarok 4kg-os reakciót futtatni szigetelőszalag tömlővel... A tömlő még csak nem is függőleges, 1,5kg abban az edényben lehet, hogy rendben van, de 4kg fel fogja melegíteni, és gázok és gőzök fognak távozni. Megmutatom az egyiknek, hogy mit kell csinálni, aztán távolságot tartok és nézem a műsort, azt hiszem.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ma reggel egy kicsit mogorva voltam, a sok nyomás, amikor a főnök nyomást gyakorol rám, hogy olyan gyorsan skálázzam fel anélkül, hogy tényleg átgondolnám a dolgokat, én vagyok a kémikus, és nem tenném a saját pmk-t ezekbe a reakciókba anélkül, hogy tényleg időt töltenék, hogy átgondoljam.... Egy hetet töltenék vagy úgy, hogy tanulmányozzam a számokat és további kutatásokat végezzek stb.

Az 1.1kg reakciók jól ment, de ez volt az azonnali skála fel 1.1kg x 3 egyszerre...és a keverők meghibásodnak balra és jobbra, ez nem volt jó..Szándékomban állt megmutatni nekik a folyamatot és előállítani egy finom terméket, hogy megmutassák vásárolni, végül tonnányi élelmiszer-színezéket dobtak bele és tönkretették, és tovább kellett tisztítanom és készterméket előállítanom, miközben felskáláztam és nagyobb reakciókat csináltam, ez bosszantó, reméltem, hogy megmutatom nekik, és akkor segíthetnek nekem felskálázni és kezelni a beszerzést, de minden tőlem függ, a w.e és én fizettek egy fillért, de megértem, hogy befektetett $ és ad nekem oppurinuty tanulni és $, de ez kell, hogy legyen egy csapat erőfeszítés csak van egy asszisztens nem kémiai háttérrel, és azt akarják, hogy termeljen és oroccess 50kg ezzel a reaktorral, ez nem tűnik lehetetlennek, csak néhány succesfull reakciók és workups .... Csak bosszantó, mert én még nem is a laboratórium beállítása teljesen és a kémiai kéznél, ők gondolkodnak vásárolni, mint 9 kancsó meoh reakciónként nem az én fajta dolog lol
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nehéz elképzelni a problémát. Tudna képeket mutatni ezekről a tömlőkről és a kondenzátorról?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Képzeljünk el egy 100L üvegreaktort, de a kondenzátor helyett csak egy kipufogócső van csatlakoztatva, de nem is úgy működik, mint egy kondenzátor, csak kipufog, és a tömlő a vízszintes kifelé megy... Idk

Lehetőleg van ez a kondenzátor csatolt hideg víz folyik át a reakció alatt cuz nem veszik észre, hogy mennyi füstök lehet, hogy kiszökik ez lehet, hogy forró csinál 4kg idk ha én kész vagyok, hogy leállítsa a reakciót, mert tömlő nem működik a munkáját.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ha jól értem, problémája van a laboratóriumi mennyezet magasságával és a reaktor magasságával. Ezt a tömlőt egy reflux kondenzátorhoz csatlakoztathatja a szerető magasságán. A kondenzátumot kézzel visszafordíthatja a reaktorba. A rendszer úgy fog kinézni, mint a Dean Stark csapda.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
hi GR-30L köpenyes üvegreaktor. ez a reaktor alkalmas A-olaj előállítására ?? Szeretnék egy szintézist végezni NaBH4/CuCl2-vel 1 kg P2NP-ből. kérem, ellenőrizze megrendelés előtt . Köszönöm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tudja linkelni, hogy ellenőrizze? Sok eladó van 30 L-es köpenyes üvegreaktorokkal.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Köszönjük a válaszát.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Berendezések és üvegeszközök:

Elég 30 L 50 L vízhez?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Köszönjük a válaszát. Inkább mindent kétszer olvasok el, minthogy hülyeségeket kérdezzek 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Jó napot kívánok, kérem, nézze meg ezt az 50L-es reaktort. megfelel a célomnak? Lecseréltem erre. így Reaktor felszerelve, vákuumszivattyú, üvegedények, reagensek. rotovap most már nem lesz szükség, ugye?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kipróbálta már ezt a szintézist kis léptékben? A reaktor rendben van.
 
Top