Az STAB helyettesítheti a NaBh4-et? cas:56553-60-7

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
A STAB sokkal drágább, amennyire tudom, és a NaBH4 elég jó az Ön céljára
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kínában ugyanezért az árért van, im nem biztos, hogy kihez beszélsz, de ez nem redukálja a nitrót, csak a ketonokat.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, mindenkit frissítettem az állapotáról. a megállapításaim szerint nem tudja a nitrót aminóra redukálni, de a vízmentes imin módszereihez jó és nagyon enyhe.
Az irodalomban vannak beszámolók arról, hogy a nitrót aminóvá redukálja, de ecetsav jelenlétében, amit én nem próbáltam.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Nem ismerem jól a kémiát, amúgy a p2np-t, STAB-ot és rézhidridet használó áramkör svájci agy nélkül is helyreáll, ugye?
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Lehet, hogy valami baj van a fordításommal, úgy értem, a p2np nem redukálható amfetaminná a STAB segítségével, nem igaz?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nem, normális körülmények között az én megállapításaim szerint nem tud. van olyan irodalom, amely szerint GAA jelenlétében igen, de nem próbáltam.
 

ZRG

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 1, 2022
Messages
28
Reaction score
1
Points
3
Nos, még mindig nem találom a keresett választ, mert senki nem próbálta meg
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Azt hiszi, hogy álmomból kapcsolódom önhöz? Megpróbáltam, és nem működött, valószínűleg acetoc savval működik valamilyen mértékben, de nem kielégítő.
Rövid válasz: Nem.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Csak hogy tudd, ha valakinek szüksége van STAB-ra, azt elég könnyen elő lehet állítani toluol (vagy THF) , NaBH4 és GAA sztöchiometrikus mennyiségben. Itt van egy rövid leírás:

Nátrium-triacetoxiborohidrid (STAB) előállítása

37,83 g (1 mol) nátrium-borohidrid 500 ml száraz toluolban lévő szuszpenziójához 180,12 g ( 3 mol) GAA-t cseppenként, erőteljes keverés közben adunk. A hőmérsékletet 30 °C alatt tartjuk, szükség esetén külső hűtéssel. Amikor a gázfejlődés megszűnik, kb. 20 perc múlva a szuszpendált nátrium-triacetoxiborohidridet (STAB) vákuumszűréssel izoláljuk, és egyszer száraz EtOAc-val mossuk. A szűrőpogácsát vákuumban tömegállandóságig szárítjuk.

Terméshozam: Közel mennyiségi, ha száraz reagenseket használunk és a reagenseket pontosan kimérjük.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
A boránnak más forrásai is vannak. Talán a dekaborán? Tetrahidroxidiboron? Talán aminodiboránátok, amelyek ammóniaboránból viszonylag könnyen szintetizálhatók. Lásd 306. oldal https://core.ac.uk/download/4824361.pdf Nem vagyok kémikus, így nem tudom, hogy ezek mennyire működnek a nitrovegyületeknél.

STAB / NaBH4 összehasonlítások: https://www.organic-chemistry.org/synthesis/C1N/amines/reductive-amination-guide.pdf
Érdekes STAB-betétek, például a reakcióidő jelentős lerövidítésének módja, miért használják a GAA-t: https://www.researchgate.net/publication/286303639_Boron_reagents_for_reductive_amination
 
Top