Száraz HCl-gáz muriatikus és kénsavból conc.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
A CaCl2 lényegesen biztonságosabban kezelhető, mint a tömény H2SO4. Alacsony áron is elérhető, néha a Solvay-eljárás melléktermékeként. A fent bemutatott, gázfejlesztésre szolgáló szabványos összeállítások alkalmasak a nyers HCl(g) előállítására.

Képes annyi vizet megkötni (tömegének 30%-át meghaladóan, figyelembe véve, hogy csak CaCl2-2H2O-ra hidratálódik, amely 150 °C-ig stabil), hogy jelentős mennyiségű HCl-gázt szolgáltasson. Egy tipikus futtatás során 100 g 35%-os HCl-t adtunk 100 g granulált CaCl2-hez szobahőmérsékleten (a hőhatás nem jelentős), és 15 g HCl(g)-t kaptunk. Ez több mint 40%-os hozamot jelent, ami összevethető a 2. egyenletben bemutatott eljárás 80%-os hozamával; azonban a H2SO4 és a HCl(aq) között körülbelül 1:3 súlyarányt használ.

A CaCl2 könnyebben ártalmatlanítható, mint a H2SO4, és kevesebb bázisra van szükség a végső hulladék semlegesítéséhez. Ennek az eljárásnak további előnye a H2SO4-alapú eljárásokkal szemben az oktatási szempontokat érinti. A keletkező viaszos keverék (vagy kristályos massza, amelybe néhány óra múlva átalakul), a vízmentes CaCl2 200 °C-on történő hevítéssel regenerálható, és újra felhasználható, amint HCl-oldatot kapunk. Ebben az esetben a képződött kalcium-oxiklorid egy része figyelmen kívül hagyható.

Még ha ez gyakorlati szempontból értéktelen is, oktatási jelentősége lehet, mert felhívja a figyelmet olyan aktuális témákra, mint a folyamatok optimalizálása, a vegyi anyagok újrahasznosítása és a hulladékok csökkentése.
Ebbőla célból a b. ábránlátható összeállítás megfelelőbb, mint az a. ábr án látható, mert a kapott keverék már készen áll a desztillálásra.

UPD: Egy alternatív út.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Szia , ım gondolkodás a használat ábra. a de említette a víz csökkenti a hozamot, hogy mennyi csökkenés esik , nem ı feltételezzük, hogy használja csapdába hcı gáz gen kisebb synteshis teszi a problémát.

Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sajnálom, de nem értem a kérdését.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Bocsánat @G.Patton :(
próbálom jól megérteni a válaszokat... Angol + noob = nehézség ;)

Csak próbálom kideríteni, hogy milyen berendezéseket kell még megvennem ehhez a művelethez, és biztos vagyok benne, hogy minden lépést és reagenset megértek ^^
"A metamfetamin-hidroklorid előállítása száraz HCl gáz buborékolásával történik a szerves rétegen keresztül. "
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A képről készült beállítása rendben van. Az előző üzenetben rögzítettem a képen.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
okok sooo utolsó konfimáció ...
BjepJlSHNs

1) a "2. ábrán" víz vagy MgSO4 vagy semmi... ?
2) a "3. ábrán" ugyanez a kérdés... :x
3) amikor le akarom állítani a gázt az "1. ábrát" használom ?


Köszönöm szépen...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Meg kell szabadulni a víztől!!!
ábra 2- H2SO4 vagy szilárd NaOH/KOH
ábra 3- CaCl2 vagy MgSO4
igen
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nagyon köszönöm :)
Azt hiszem, most már nem fogok félni, és meg merem próbálni ezt ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Meghaltam a nevetéstől... ma a sógornőm küld nekem egy képet ezekről a természettudományos órákról, mert tudja, hogy szeretem.

Sbjq26coa0


Én : "ho király , te HCl gaz csinálsz ?"
Ő : "nem tudom... kérdezem... hmm wtf igen ez HCl gaz"

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sziasztok, láttam pl. a Fester bácsi videójában, hogy a HCl generátorba sok konyhasót tett, gondolom ezzel dehidratálta a HCl-t? Valami tapasztalat/vélemény erről a módszerről? Elég lenne egy szárítószer, ha NaCl-t használ a generátorban? Pl. NaCl a generátorban + csak egy CaCl2 szárítócső.

Azt hittem, hogy a bekarikázott edényt (ahova a buborékosító cső kerül, ha nem használják) pl. NaOH oldattal töltik meg, hogy semlegesítsék a HCl-t, különben továbbra is tele lenne a helyiség?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szerintem igen, ez elég lenne.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Köszönöm Patton, akkor majd így próbálom ki.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
A vízmentes hidrogén-klorid gázról.
Mi a diffrent ez a szál 2 másik módszerrel alább:

A. NaCl kevés hcl savval lombikban n csepegtetett H2So4 (fester meth változat)

B. NaCl (HCL-sav nélkül) lombikban n csepegtetett H2So4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis 4 módszer van, válassza ki az Önnek legjobban megfelelőt.

számomra a mikrohullámú módszer a legegyszerűbb, amely 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
utasítást kívánt a hcl végső oldatban történő buborékképzésre vonatkozóan
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia!

Itt van egy elég jó grafikus beállítás a HCl gáz beállításához, a nyílt láng kicserélhető egy mágneses keverővel fűtéssel is.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
A teljes száraz HCL gáztermelésem meghibásodása a CaCl2 módszerrel:

Az én beállításom 3 műanyag vödör volt, amelyeket műanyag csövek kötnek össze. A 2. számú műanyag vödör egy üres vödör volt, egy csapda, ha a 3. számú vödörben lévő szabad bázis beszívódott.

Az első vödörbe 800 g kalcium-kloridot tettem. Rátettem a vödörre a fedelet, és az egyik előre elkészített lyukon keresztül kiöntöttem a sósavat. Nem volt reakció! Nem volt 1 gázbuborék az acetonban lévő mdma freebase-emben. Nem értem mit csináltam rosszul. A sósavnak lehet valamilyen védelme, hogy ne engedje ki a gőzöket? Több mint 20 percet kellett várni?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ha HCL-gázt használok a szabad bázis savasításához, nem kell aggódnom a túlsavasodás miatt? Csak addig buborékolom a gázt, amíg nincs több csapadék? Vagy apránként buborékoljam a hcl gázt és mérjem a pH-t?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Azóta van egy pár tömlőadapterem, hogy ne kelljen a 110°-os lefordítást használnom egy tömlőadapterhez és acél kek klipszekhez ( a műanyag azonnal törékennyé válik, ha gázosodnak). Összességében egy hegyi szerkentyű, amely egy szempillantás alatt elgázosít, ha nem vagy óvatos 😘 sok szerencsét a barna ujjak magyarázatához. 😉
 
Top