GBL szintézis

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Az alábbiakban a GBL új szintézismódszerét mutatjuk be.

kivonat:

forrás:


Kérdésem lenne ezzel az eljárással kapcsolatban. Lehetséges-e szabályozási okokból alacsonyabb hidrogén-peroxid-koncentrációt használni, például 50% helyett 30%-ot, miközben a reakcióban használt H2O2 mennyiségét beállítjuk?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
A hozamok nagyon alacsonyak, ne pazarolja így a THF-et. Csak végezze el a GABA > NaNO2 útvonalat.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Hogyan tekinthető a THF 88%-os konverziója alacsonynak?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ez soha nem így működik, ráadásul a THF többet ér, mint a végtermék. Komolyan, csak vegyen kg GABA-t szinte semmiért.
 

Billnye195

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok! Új vagyok a közösségben. Van valakinek a BDO - GBL szintézise? Ha igen, kérem ossza meg. Ez a fórum a legjobb dolog, amit valaha láttam. Mindannyian legendák vagytok.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93

Az 1,4-butándiol (BDO) dehidrogénezése gamma-butilaktonná (GBL).

90,1 g (1 mól) 1,4-butándiol, 4 g rézkromit katalizátor és 0,15 g porított, reagens minőségű nátrium-hidroxid (vagy jobb KOH) keverékét erőteljesen kevertettük és reflux alatt melegítettük. Kb. 200 °C-on élénk hidrogénfejlődés következett be, majd a hőmérséklet kb. 10 °C-kal csökkent, és a dehidrogénezés zavartalanul folyt. A gázfejlődés (39 L/2 mol/mol reagált 1,4-butándiol) körülbelül 3 óra alatt megszűnt. A reakcióelegyet szobahőmérsékletre hűtöttük, a katalizátortól leszűrtük és csökkentett nyomáson desztilláltuk, így körülbelül 80%-os hozammal gamma-butilaktont és körülbelül 10%-os hozammal nem reagált 1,4-butándiolt kaptunk.

GHB (gamma-hidroxibutirát) szintézis GYIK
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Jobb és biztonságosabb csak vásárolni GBL Kínából, mint tisztább
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Van egy linkje, hogy megtalálja ezt a tisztítószert Kínában. Mindenhol kerestem valami hasonlót, de nem találtam semmit.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
És olcsóbb
 

lucine

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A linkben található pdf-ek egyike sem töltődik be vagy töltődik le senki másnak?
Valaki fel tudná tenni az url-t a fő pdf dokumentumhoz, amely leírja a szintetizátort?
 

evian

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 1, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
ellenőrizze a listámat fickó, én eladom, mint egy tisztító cég
 
Top