Otthoni laboratórium: DIY meleglemezes keverő

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Nem értem, miért kellene kb. 1000$-t fizetnem egy forrólemez/mágneses keverőért, ha a technika ilyen egyszerű.

Lehetséges, hogy csak egy keverőlapot dobjunk egy keverőlap fölé (ha a keverőlap elég erős ahhoz, hogy folyamatosan forogjon pl. 5cm távolság). Im nem biztos, hogy a mágneses mező bármilyen módon zavarja a főzőlapot.

Láttam a youtube barkácsvideókon, hogy néhány ppl pc ventilátorokat használ ragasztott mágnesekkel, hogy keverést okozzon. Lehetséges, hogy ezeket a ventilátorokat oldalt használjuk, nem pedig alul?



Van más mód is arra, hogy az oldatot mozgásba hozzuk?

Inspiráció:

(a
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A videólinkek nem működnek a TOR-ról
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18

Hmm úgy tűnik, hogy működnek nálam? Én is a TOR-t használom.
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18

Dayum son!? Hol keresik ezeket? Nem igazán van szükséged egy laboratóriumi jóváhagyással rendelkező melegítőlapra/mágneses keverőre, amely megerőszakolja az iskolák és kórházak költségvetését.
Nézze meg a konyhai éttermi felszereléseket is. Nekik ugyanez van, a laboratóriumiakhoz tartozó menő szoftverek és vezetékek nélkül. Még mindig van egy mérőeszközük, amely megmondja a hőmérsékletet, a fordulatszámot stb. Ami végül is az, amire szükséged van. Aztán különböző pelleteket is lehet vásárolni, a keverő alapvetően, különböző súlyokban, méretekben, persze különböző helyzetekre. Tekintsük a kémia és a főzés ugyanaz, de más. Néhány eszköz olcsón elérhető olyan helyeken, ahol soha nem gondoltad volna, hogy megnézted, mert nem egy bizonyos piacra hirdetik ugyanezt. Kaptam egy rossz ass CorninWare-t 100 dollárért az eBay-ről. Remekül működik.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Meg kellene néznie a régen vásárolt kínai keverőforralóm belsejét. Nincs benne semmi, még akkor sem, ha hatalmas méretű és nehéz, mivel acéllemezből készült, minden silányan kézzel forrasztott, és nem lehet hőmérsékletet választani. Úgy tűnik, hogy még mindig gyártanak variációkat, néhányat tényleges digitális hőmérséklet-szabályozással. Azt hiszem, valami hasznosabbra fogom fejleszteni.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Megvásárolhatja a Vevor. Az EU-ból szállítanak, így nincs vám, és nem fog gyanút kelteni. Elég olcsó.
 

senseiFreu

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Tulajdonképpen bárki, aki egy kis elektronikai ismerettel rendelkezik, el tudja készíteni. Elég egyszerűnek tűnik az építés. Talán egy nap majd tudok valami jobbat forgatni, mint ezek a szemét videók, és feltölteni ide. Valószínűleg elkészítek egy olyan rendszert, amellyel mindent egy interfészről vezérelhetek, és ingyenesen megoszthatom az általam írt kódokat. Talán egy nap...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Igen, vevor és mások 5L kapacitásúakat készítenek körülbelül $300 usd-ért, és egy könnyen megépíthető lenne erre az árra, ami valóban erős lehet.
Egy darab fémlemez, néhány reosztát, egy valódi teljes méretű kályhaégő elem... Tudod, én vennék egy szép főzőlapot körülbelül 150 dollárért, hozzáadnék egy másik reosztátot, egy légkondicionáló motort és egy rudat mágnesekkel pont középen ( vagy talán 2 csigát és egy meghajtószíjat. Pip, hogy a fémlemez sapka le a közepén az elem, és van egy, hogy lehet keverni 10 gallon differenciál zsír $ 309/0
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Fűtőköpenyt kell készítenem, mert nem tudok névtelenül 20 literes köpenyt vásárolni. Amikor kész voltam megvenni, azt találtam, hogy a súlya több mint 25 kg, és a doboz 70 cm-es, túl nagy a szekrényekhez.
Tökéletes lenne diy egy mágneses keverő, amit a nagy alumínium edény aljába teszek, de szerintem a diy tutorialból származó számítógépes ventilátor nem elég erős ehhez, szükséges egy 12v-os motor vásárlása. Túlságosan nehéz megcsinálni. Talán valaki 1 nap csinál egy tutorial, hogy nagy mágneses keverőkészítés. Egy erős mágneses keverővel nem szükséges mechanikus keverőt használni... sokkal könnyebb lenne a munka a laborban.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A 12v egyenáramú motorok könnyen szabályozhatók potenciométerrel. a minap építettem egy prototípust a fej fölé, csak azért, hogy lássam, hogy tudok-e, és a jövőben finomítani fogom. 3D nyomtatott tok, kefe nélküli motor és egyéb amnesztiák gondolkodásával.
 

Attachments

  • vST8giWFUj.MOV
    9.8 MB · Views: 0
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Szintén a köpenyt keresi. Mennyibe kerül ez? Állítható?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Itt van a szemét, amiről a minap beszéltem. A Vevor ezek egy változatát árulja
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Az én Vevor mágneses keverőm 5L 500w, a használat első napján leállt. Tesztként egy fürdőhomokot csináltam a víz melegítésére, és perceken belül leállt. Megkerestem a google-ban, hogy mi lehet a probléma, és azt találtam, hogy mindig szükséges, hogy folyadékkal kell működnie, mint egy hűtőborda a főzőlaphoz, így nem tudok fürdőhomokot készíteni.
Mivel a főzőlap elromlott, kinyitottam, és úgy találtam, hogy működik, ha a kerámia főzőlapba csavart belső hőmérsékletmérő szondát lecsatlakoztatom. Most már újra működik! Hőmérsékletszabályozás nélkül a főzőlapról, de van rajta külső hőmérsékletmérő szonda.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Ez a fickó diy mágneses keverőt készít erősebb 12v motorral, mint a pc ventilátorok kis motorja. Ragaszt valamit a motorhoz, de nem értem, hogy mi az.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Csak átugrottam a videót, de nem látok mást, mint 2x négyzet alakú lemez alátéteket, epoxi gittet és egy mágnest?
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
41Dxflatline Ó, azok a szögletes dolgok lemez alátétek, rejtély megoldva, csak a mágnes tartója. Köszönöm!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Több keverőt építettem PC ventilátorokból, és az egyetlen probléma az, hogy nagy fordulatszámon indulnak, és nem lehet az optimális fordulatszámra csökkenteni.
 
Top