Otthoni laboratórium: DIY meleglemezes keverő

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Itt van a szemét, amiről a minap beszéltem. A Vevor ezek egy változatát árulja
 

Attachments

  • AdDE6Z5NJ9.jpg
    10.3 MB · Views: 786

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Az én Vevor mágneses keverőm 5L 500w, a használat első napján leállt. Tesztként egy fürdőhomokot csináltam a víz melegítésére, és perceken belül leállt. Megkerestem a google-ban, hogy mi lehet a probléma, és azt találtam, hogy mindig szükséges, hogy folyadékkal kell működnie, mint egy hűtőborda a főzőlaphoz, így nem tudok fürdőhomokot készíteni.
Mivel a főzőlap elromlott, kinyitottam, és úgy találtam, hogy működik, ha a kerámia főzőlapba csavart belső hőmérsékletmérő szondát lecsatlakoztatom. Most már újra működik! Hőmérsékletszabályozás nélkül a főzőlapról, de van rajta külső hőmérsékletmérő szonda.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
A hétvégén egy DIY meleg/hideg fürdő építése keveréssel...

Posting itt, így emlékszem, hogy válaszoljon az eredményekkel.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Szándékában áll peltier hűtést/fűtést használni? Vicces, hogy ultrahangot is tehet hozzá, valamint mágneses keverést és egy extra ellenállást a hatékony fűtéshez. Ha alumíniumot vagy nem mágneses edényt használ (a keverőhöz).
 
View previous replies…

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Termolízis recirkuláló hűtő/fűtő + 12qt vödör + 2 golyóscsap = hideg/meleg fürdő ¯\_(ツ)_/¯

Én egy fej fölötti keverőt használok.

Győződjön meg róla, hogy sok nyak van a lombikján és néhány claisens körül, mert később eszébe fog jutni a szar, amit hozzá akar adni.

Jövő hétfőn közzéteszek egy szálat "A DIY 1000 $ 5L-es reaktor" címmel, amely dokumentálja az építésemet.
 

cake

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 7, 2023
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Ha nem lett volna szükségem arra, hogy a reakciómnak -30C-os hőmérsékletűnek kell lennie, akkor egy 150 dolláros fűtőberendezést vehettem volna a 800 dolláros hűtő helyett, és sokkal olcsóbb lett volna.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Valami sokkal kisebbre gondoltam, amikor először gondoltam erre... nem apró, de párhuzamos szintézisre képes, mint a fejlesztés/optimalizálás. Úgy értetted, hogy prep batch nem azt mondani, hogy a pilot egy 5L skála batch reaktor. Úgy gondolom, hogy ez a skála a legtermékenyebb sok korábbi és jövőbeli készítményemhez, csak akkor, ha a módszer önérvényesített és nagyrészt optimalizált.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Módosítottam egyet. Készítettem róla egy bejegyzést. NEM volt UL jóváhagyva. Nem, egyáltalán nem.
 
Top