hogyan fogom bevenni a ketamint

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Vagy intramuszkulárisan (IM) általában a combra, vagy intravénásan (IV) a karhajlatba adjuk be.
Több ideje van a tű kivételére és a felkészülésre (1-5 perc), amikor IM, míg az intravénás injekció azonnal hat, továbbá azonnali rohanást biztosít, míg az IM injekció finomabb lesz.
Ha ez az első alkalom, akkor az IM-et javasolnám, mivel az IV-et könnyebb elrontani, és veszélyesebb is, ha hibázik.
A biológiai hozzáférhetőség nagyjából ugyanaz (talán magasabb az IV-nél, de ez nem jelentős) Én jobban szeretem az IV-t, de lesznek olyan alkalmak, amikor a székemen ébredek fel, és a tű még mindig a vénámban van, amikor nagy dózisokat csinálok.
 

RaraOppapapOma

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 2, 2022
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
Szintén nem kell melegíteni, de sót is adhatsz hozzá, ha nem oldódik jól (én nem használok).
Fogok egy üvegkupakot, ahová steril vizet öntöm, és körülbelül 0,4 ml vizet kapok a fecskendőbe, majd veszem a ketamint (0,1=fekete 0,07=átlagos adag) és a fecskendő narancssárga kupakjával egy üveg Petri-csészében összetöröm, majd hozzáadom a fecskendőből származó vizet.
Feloldom a ketamint és beviszem a fecskendőbe.
Tényleg csak 2 percet vesz igénybe.
Körülbelül 0,5-től az adag határozza meg az időtartamot és kevésbé az intenzitást.
Az IM injekciókhoz először keresse meg a vastus lateralis izmot, majd tisztítsa meg alkohollal, ezután lazítsa el, és 90 fokos szögben nyomja bele a tűt, szívja be a fecskendőt, és ha van vérvisszatérés, ez azt jelenti, hogy egy eret ért el, így vegye ki és gyakoroljon nyomást. Ha nincs vérvisszatérés, akkor nyomja meg a dugattyút egyenletes sebességgel, és adja be a fecskendőt, majd fertőtlenítse a területet, és masszírozza meg az injekció beadásának helyét, végül helyezkedjen el kényelmes helyen.
Az intravénás injekciókhoz fertőtlenítse a területet, ahol a medián cubitalis véna van, és nyomja be 45 fokban (a mélységtől függ).
Ellenőrizze a vér visszaáramlását, ha van, akkor a vénában van (ha érszorítót használ, oldja ki, különben a véna felrobbanhat, győződjön meg róla, hogy még mindig a vénában van, miután eltávolította az érszorítót) egyenletes ütemben adja be az injekciót, nem túl gyorsan, nem túl lassan.
Fertőtlenítse a területet.
Igyon sok vizet, vegyen egy forró zuhanyt vagy végezzen fekvőtámaszt, hogy jobban láthatóvá váljanak a vénák.
Ha úgy tűnik, hogy egy kihagyott injekció miatt csomó keletkezett, azonnal tegyen forró törülközőt az injekció beadásának helyére, és ezt folytassa a nap folyamán.
Folytassa a forró törölköző alkalmazását az injekció beadásának helyén körülbelül 6 óránként, amíg a csomó el nem tűnik.
Ha még mindig növekszik és 3 nap után is forró, akkor a tályog miatt kórházba kell mennie, különben más problémákat okozhat.
Mindig új, steril tűket használjon, és ne szemezzen az adagokkal!
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
2 gramm kristályt szoktam feloldani egy 50 ml-es injekciós üvegben, sóoldatos szem volt vízzel, hogy szuszpendáljam. ettől szoktam wollopot kapni.
 
Top