Mennyi időbe telik 10 kg amfetamin-szulfát beszerzése?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ez a cikk a 100 g amfetamin szintézis időzítéséről szóló előző cikk folytatása. A10 kg-os szintézis megközelítések gyártási időzítéseiről fogunk beszélni.
RC9Wctv2HB

Azamfetamin-szulfát előállításának megközelítései

Az amfetamin-szulfát nagy gyártási méretben történő előállításához nyersanyagokat kell vásárolni. Ezek közé tartoznak ugyanazok a vegyi anyagok, amelyeket kis léptékű tételekhez használnak. A pontos összetevők is változnak a szintézis megközelítéstől függően. Két legnépszerűbb amfetaminszintézis-megközelítés létezik:
1. P2NP redukció alumínium-amalgámmal
2. P2NP redukció NaBH4 segítségével.

Miután az összetevőket beszereztük, azokat felhasználható formába kell hozni. Ez magában foglalhatja az összetevők tisztítását, desztillálását vagy más módon történő manipulálását a kívánt minőségű reagens szintetizálása érdekében. A P2NP átkristályosítható és szárítható a kézikönyv szerint kb. 48 órán keresztül nagy mennyiségben. Ez annyi időt vesz igénybe, hogy körülbelül 15 kg P2NP-re van szüksége. A P2NP átkristályosítás utáni szárítási eljárás során más reagensek is előállíthatók. A következő lépés az összetevők megfelelő arányban történő kombinálása
.

P2NP redukció az alumínium-amalgám szintézis útján

Nagyszabású szintézishez nem ajánlott ezt az utat alkalmazni azon oknál fogva, hogy a leghasznosabb szintézis skála ennél a módszernél ~50 g egy reakciós lombikban. Körülbelül 300 tételre lesz szüksége ahhoz, hogy ~10 kg amfetamin-szulfátot állítson elő ezzel a módszerrel.
LKO9nrZoHA

P2NP redukció NaBH4 segítségével

A reakciót 15 kg IPA-ban oldott P2NP-vel indítjuk 100 literes szakaszos reaktorban. A NaBH4 megfelelő mennyiségét lassan adjuk hozzá kb. 24 órán keresztül. A CuCl2 oldat hozzáadása és 80 °C-on történő melegítése ~1,5 órát vesz igénybe. A cuprum üledék szűrése, lúgosítása és rétegleválasztása kb. 3 órát vesz igénybe, és az iszapból történő amfetamin szabadbázis kivonásához ~1 óra szükséges. Asavasítás és a szűrési eljárás körülbelül ~4 órát vesz igénybe.
YBPh2lE1ja
A legrövidebb reakciótétel összesen körülbelül ~ 33,5 órát vesz igénybe.

A vákuumszárítási eljárás több vákuumszárító használata esetén körülbelül 48 órát vesz igénybe. Fontos kiemelni, hogy a vákuum-exszikkátorban történő szárítási expozíció alatt a következő szintézis tétel elkezdhető, amíg az amfetamin-szulfát por állandó száraz tömege el nem
fogy.

100 g amfetamin-szulfát előállításához szükséges idő

A szintézist két vegyésznek kell elvégeznie a megfelelő elvégzés érdekében. A folyamat három teljes munkanapon keresztül különíthető el. A legnagyobb szintézis időigényű részek a passzív vákuumszárítás, amely nem igényel vegyészi jelenlétet, és a NaBH4 hozzáadása, amely egy vegyész állandó figyelmét igényli. A 10 kg amfetamin-szulfát előállításához szükséges idő a vegyészek képzettségi szintjétől függ. Egy kezdő számára a folyamat bonyolultsága és a pontos mérések szükségessége miatt a folyamat jelentősen hosszabb időt vehet igénybe. Erősen ajánlott tapasztalatot szerezni egy kis léptékű szintézis tételben. Továbbá, ha a vegyszerek minősége, tisztasága nem megfelelő, vagy ha a folyamatot helytelenül végzik, az amfetamin-szulfát előállításához szükséges idő jelentősen hosszabb lehet.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18

Nagyszerű poszt @G.Patton! Szuper hasznos, hogy többet tudjon meg az amfetamin-szulfát előállításáról nagy mennyiségben.

Még mindig meglep, hogy a P2NP-t az IPA / DH2O-val keverik össze, mielőtt a NaBH4-et hozzáadnák.

Azt írja, hogy a reakciót 100 l-es szakaszos reaktorban hajtják végre. Logikusan tehát a reakció tömege kisebb, mint 100 liter.
Feltételezem tehát, hogy a felhasznált vegyszerek mennyiségei eltérnek a One-pot amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1kg-os skála) című bejegyzésben szereplő mennyiségektől.

Mivel ez a poszt az időbeli gyártási folyamatokra összpontosít, kíváncsi vagyok, hogy terveznek-e egy másik posztot.
Tervezik-e jelenleg egy olyan poszt közzétételét, amelyben ezt a folyamatot pontosan elmagyarázzák, hogy megértsék, hogyan kell a vegyszerek mennyiségét megtervezni? Egy lépésről lépésre történő útmutató is nagyon hasznos lenne, hogy jobban megértsük a mennyiségeket, valamint a hőmérséklet-ellenőrzést stb.

Ez óriási segítséget jelentene ennek a folyamatnak az elvégzéséhez.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
@G.Patton Ez úttörő lehet a laboratóriumunk számára, mivel már most is pontosan ezekkel a vegyi anyagokkal dolgozunk, és erre az útvonalra építettük az ellátási láncunkat, van-e további információ erről az útvonalról?

Ha a leírt hozam és időkeret reális, úgy gondoljuk, hogy ez az útvonal sokkal gyorsabban tud amfetaminokat előállítani, mint a P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel történő egyfazékos amfetaminszintézis (1 kg-os skálán).

Míg vannak olyan fórumtagok, akik az útvonalat 1kg - 2kg-os terheléssel hajtották végre, mi 500g P2NP-vel dolgozunk minden egyes terheléssel, egy 20L-es reaktorban. Ezzel a technikával 10 óra alatt (beleértve az előkészítést és a berendezések tisztítását) két töltet á 500g teljesítését tudjuk elérni.

Feltételezve, hogy ez az új útvonal 33,5 óra alatt képes 15 kg P2NP-t kezelni (elmélet: 15 kg P2NP egyenlő 13,275 l szabad bázis, egyenlő 9,558 kg szulfát), ez azt jelenti, hogy ez az útvonal 1 l szabad bázist állít elő 22,33%-a alatt, mint a másik útvonal és az 500 g-os rakományok esetében, más szóval azt mondhatjuk, hogy ez az útvonal 4,47-szer gyorsabb, mint a kisebb méretarányú útvonal.
Ha valaki egyszerre 2 kg P2NP-t tudna betölteni a P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála) történő egyfazékos amfetaminszintézis segítségével 6 órán belül (a szintézis befejezése), ami most csak egy becslés, a fent leírt útvonal még mindig csak 74,44%-át venné igénybe a P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála) történő egyfazékos amfetaminszintézis révén szükséges időnek.

Ennek szemléltetésére: (több emberből álló csapat) a fent említett útvonal 79,25 szabadbázist (64,47kg szulfátot) tud előállítani egy 100L-es reaktorral, míg egy 20L-es reaktor, amelyet naponta kétszer töltenek be (500g-os töltetek), csak 17,7L szabadbázist (14,4kf szulfátot) termelne ugyanennyi idő alatt.
(ezt egy 20L-es reaktorra számolom, mert ezt használom, és körülbelül ezt a skálát használják sokan mások is a fórumon).


Ismétlem, úgy gondolom, hogy ez egy úttörő útvonal, és segíthet abban, hogy az amfetamingyártók ezen a fórumon új magasságokba emelkedjenek, csak a gazdasági előnyök miatt, amelyeket ez az útvonal hoz!

Mindenesetre van néhány hiányzó információ a hozzám hasonló kémiai noobok számára :D

Van információ az IPA mennyiségéről?
Továbbá a másik útvonallal ellentétben itt nem lesz DH2O felhasználva?

A P2NP:NaBH4 arány ugyanaz lesz, mint az egy edényes szintézisnél P2NP, NaBH4, CuCL2 segítségével? Ez az arány 1:1,739 kg lenne.

Ugyanilyen lesz az arány? 0,105 kg CuCL2 oldva XX liter DH2O-ban minden kiló P2NP-re 0,105 kg CuCL2?

Ez a lépés 25%-os NaOH oldat hozzáadásával fog történni?
Ha igen, mi az ideális mennyiség, amit hozzá kell adni?

Feltételezzük, hogy ez a másik útvonalhoz hasonlóan megfelelő mennyiségű IPA-val történik majd.
Mi az ajánlott mennyiség?

Ez a rész nyilvánvalóan egyértelmű.

Előre is köszönöm, ha megadjátok ezt az útvonalat!

Üdvözlet a pokolból,

Gordon
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nem tudok biztos választ adni. Ezt a szintézist a helyszínen kell beállítania. Szerintem nem kevesebb, mint 50 L IPA/víz keverék. És igen, érdemes desztillált vizet használni, de használhatsz szűrt csapvizet is.
Igen és a többi reagenshez is.

Szerintem kb. 20L
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Kár, hogy a :D
Okay megértette.

Ok

Ha a reagenseket ugyanolyan arányban méretezzük, mint az 1 kg-os skálán, akkor kíváncsi vagyok a 100 literes ajánlott reaktor méretére.

A lista a következő lenne:

P2NP - 15kg
NaBH4 - 26,085 kg
CuCL2 - 1,575 kg
DH2O - 181,5L
IPA - 90L
NaOH - 30 kg

Szerintem a reakció leírása nem a 100L-es reaktortérfogatra vonatkozott, mit gondolsz?

Ha maradnánk az 1kg-os léptéknél és aránynál, akkor az IPA/Víz oldatnak 270L-nek kellene lennie, ha az általad ajánlott 50L térfogatot vennénk a 15kg P2NP-vel, 26,085kg NaBH4-gyel és később 1,575kg CuCL2 + 3L DH2O-val együtt, akkor már 95,66L térfogatnál ülnénk a reaktorban.

Ez szándékos? Egy 100L-es reaktort 95,66 liter folyadékkal kellene feltöltenünk?
Nem tudom, hogy ez mennyire lesz exoterm, de szinte semmi teret nem hagy a reakciótömeg tágulásának, vagy akár némi hibának.

Megkérdezhetem ennek a hozzászólásnak a forrását? Szeretnék beleolvasni és megnézni az eredeti hozzászólásokat, amiket írtak
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Már elmondtam

Megmondtam az oldószer hozzávetőleges térfogatát. Lehet, hogy tévedek, és lehet, hogy kevesebbre van szüksége. Ahogy már korábban is mondtam: "Nem tudok biztos választ adni Önnek. Ezt a szintézist a helyszínen kell beállítanod."

A hozzászólás forrásával beszélgetsz.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Érdekes, mit gondolsz, milyen nehéz lesz a habzás NaBH4 hozzáadásakor, összehasonlítható lehet a P2NP NaBH4 / CuCL2 redukciójának szokásos útvonalával?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Hmm akkor azt gondolom, hogy a fent leírt körülményekre történő reakciónak inkább egy 200L-es reaktorban kellene lezajlania egy 100L-es reaktor helyett, mit gondolsz?
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
ha meg kell tennünk ( 15 kg p2np ) NaBH4 26.085 kg ez a part kb. 13.000 $ ...mennyi part 1 liter amfetamin szabadbázis 🤯 🤔 p2np 15 kg = kb. 3000 $. 💸
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Nem helyes :)

A P2NP ára a mennyiségtől függően 80-250EUR között lehet.
A NaBH4 is könnyen megvásárolható 50 - 125EUR-ért Európában :)

Egy liter freebase ára 250 - 500 EUR között lehet, ha jól csinálják.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
igen értem, nem várom szigorúan 10 kg... csak azt akarom, hogy a lehető legnagyobb 100 L reaktor ( ha ez a 2 literes freebase rendben van, ha lehet 5-6 szuper ) csak a számítás a reaktor 100 L-re van szükségem. 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Használhatja az általam elküldött linket, és megszorozhatja 2,5-tel, ha jártas ebben a szintézisben :) Azt jelenti, hogy 1kg helyett 2,5Kg p2np-t használna, és az összes többi reagenssel ugyanebben az arányban skálázza.

Ez hiányzik propper hűtés lenne ajánlott, hogy töltse be a maximum 2kg P2NP Azt hiszem, mint a reakció bővülhet elég nehéz azt hiszem, hogy
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
13,xxx liter amfetamin szabadbázisból több mint 17 kg amfetamin-szulfát (72% bázis, 28% sav w/w) nem kevesebb, mint 10 kg lesz.
Ez 100%-os hozam esetén nem lenne reális. De 70%-os hozammal még mindig 12 kg szulfát marad, és úgy vélem, hogy a 70%-os hozamnak elérhetőnek kell lennie.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Ha a

Hol lehet találni videó magyarázatokkal lépésről lépésre, hogyan lehet 10 L szabad bázis amfetamin üvegreaktorban 100 L ... ha valaki tud segíteni nekem... tnx 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Amennyire tudom, nincs erről oktatóvideó, szívesen látnék egyet
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
679
Points
93
Deals
65
Nekem nincs videóm, és ha lenne, akkor természetesen ingyenesen rendelkezésre bocsátanám :) Azt hiszem, hogy bárki a fórumon, akinek van videója, megosztaná itt, ezért létezik ez a fórum.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ha fizetni tudsz a videóért, miért nem lépsz kapcsolatba a vezetőséggel, és támogatod őket, hogy videót készíthessenek neked és az összes fórumnak, de tudod, hogy sokba kerülne az összes anyag megvásárlása, ezért fizess nekik, hogy minden anyaggal rendelkezzenek, és így segíthetnek neked.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
kérem, mutassa meg, hogyan és hol írni ...akarom, de én viszonylag új vagyok, és nem találom pontosan hwo segíthet nekem oktatóprogram ( recept) videó... ha valaki tudja, hogy vagy már van fizetek, és tegye ide, hogy segítsen az összes tagnak segíteni 💪🏻👍🏻
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Kérésre nem készítünk videókat.
 
Top