Hidroklorid kristályosodási probléma - a kristályokban csapdába esett víz

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Általában a "cuccokat" túltelített vizes oldatban kristályosítom, és a kristályosodás körülbelül 48 órát vesz igénybe. Mindig ellenőrzöm a "cucc", az oldat és a víz pontos súlyát. Ez azt jelenti, hogy amikor a kristályok készen vannak, a végső ritkaság, beleértve a vízmaradékból származó ritkaságot is, megfelel a kezdeti "cucc" súlyának mínusz 2-4%.

De szerencsére nagyon ritka esetekben találkozom olyan helyzettel, amikor a kristályokban víz reked.

Például pár napja kristályosítottam egy kis adagot, 100 gramm MDMA HCL-t. Az első pillantásra a folyamat minden részlete ugyanaz, mint általában.

Ugyanaz a hely, ugyanaz a hőmérsékleti mód, úgy tűnik, minden ugyanaz. De amikor a folyadékot a kristályosítóba dobtam, a folyamat azonnal elindult. Ellenőriztem a kristályosítót 15 perc után, és elég szokatlan helyzetet láttam, amikor a kristályosító alját több száz apró kristálynukleáris borítja: normális esetben ugyanebben a helyzetben sokkal kevesebb nukleárt látok.

Aztán, ahogy eltelt 24 óra, a kristályok teljesen megszáradtak, és a végső kristályok mennyisége 107 gramm a kezdeti 100 grammal szemben.
Ez azt jelenti, hogy körülbelül 7 gramm víz (vagy a kezdeti súly 7%-a) van a kristályok belsejében. A kristályok mérete is sokkal kisebb, mint általában.

Ahogy az elején mondtam, a folyamat minden részlete ugyanaz, mint általában. A tisztaság valószínűleg rendben lesz, figyelembe véve a színt. Tehát nem látok nyilvánvaló okot az ilyen különbségre. Lehet, hogy valaki, aki nálam jobban ért hozzá, meg tudja magyarázni?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
A kristályokban csapdába esett víz?Nem hiszem.
Mindenesetre ellenőrizheti, ha a fagyasztóba teszi őket.
Azt hiszem, más magyarázat lesz megfelelő, hogy abban az esetben nem hiszem, hogy a víz csapdába esett lesz.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Általában egy adag port tartok, és igény szerint kristályosítom. Úgy értem, hogy ugyanabból a por tételből normál kristályokat, és ilyen vizes kristályokat kapok. Tehát nem szennyeződésekről van szó, ez biztos.
De ez nem gyakran fordul elő, talán 2-3 alkalommal.
Lehet, hogy túl száraz volt a levegő azokban a napokban, nem tudom????
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tegye őket a fagyasztóba, hogy biztosan víz legyen.
 
Top