A 3,4,5-trimetoxibza Henry-redukciót keres...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nem kompromittálnám a szintézist kétes nitroalkánokkal, különösen, ha az EU alapú.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Igen, az emberek folyton ezt mondják, de én az összes nitrometánomat az EU-ból oldalazva, 40%w/w nitrometán;DCM keverékből desztilláltam, nagyszerűen működött a b-2,5-DMONS előállításához.

A probléma számomra az, hogy minden egyes aldehidhez, amin a Henry-reakciót el akarom végezni, megtaláljam a megfelelő katalizátort. ....

Arra gondoltam, hogy megpróbálom a ciklohexilamin reduktív aminálását ciklohexből, azt hiszem, ammónia, cink és CaCl2 felhasználásával...

Majd meglátjuk - a tartalékom o jut venni egy üveg, de a haverok távol a mo egyébként...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalizátorok, amelyekkel dolgoztam, vagy amelyekről gyakran hallottam, az n-butilamin, a ciklohexilamin, az etiléndiamin és még a monoetanolamin is. Az etil-amin annak ellenére is működik, hogy 70%-os vízoldat.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Igen. Rájöttem, hogy egy fickó ciklohexilamin-hidrobromidot árul - így elég egyszerűnek kellene lennie ahhoz, hogy a 3,4,5-TMOBA katalíziséhez szükséges szabad bázist megszerezzem, amiből a héten 500 g-ot kapok.

Csak remélem, hogy elég tiszta lesz ahhoz, hogy jó terméket kapjak a katalízishez... csináljak egy re-x-et a ciklohexilamin-hidrobromiddal, amíg még só, hogy biztos legyek benne, hogy olyan tiszta, amennyire csak lehet?

Az én eljárásom az első re-x-en kívül a következő lenne;

1. Feloldjuk vízben
2. Adjunk hozzá egy konc. bázisoldatot, hogy a szabad bázist felszabadítsuk a sóból.
3. Adjunk DCM-et a keverékhez és rázzuk össze (gondolom, feltéve, hogy nem válik el már olajrétegként).
(4. Ha mégis DCM-et kell használnom, távolítsam el vákuum alatt - némi kutatást végeztem, és hogy megszabaduljak a DCM-től környezeti hőmérsékleten a RV-olajszivattyúm jó, és szükségem lesz egy golyósszelepre, hogy a DCM ne forraljon túl alacsonyan).

Ez ésszerűnek hangzik? Nyilván megszárítanám a DCM keveréket, mielőtt megszabadulnék a DCM-től, ha fel kell használnom, és a ciklohexilamin nem szeparálódik saját olajos réteggé a szep-tölcsérben.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Szia. 3,4,5-trimetoxinitrosztirén (TMNS) és 2,5-dimexthoxinitrosztirén (DMNS) előállításában is van tapasztalatom. Nem fogom végigolvasni ezt az egész témát, de beillesztem a gondolataimat egy másik fórumon írt hozzászólásomból a katalizátor kiválasztásával kapcsolatban:

A2-HEAA (2-(hidroxi-)etil-ammónium-acetát) etanolaminból és jégecetsavból úgy tűnik, hogy jobban működik a 3,4,5-trimetoxi-benzaldehiddel, mint az etiléndiamin (etiléndiamin-diacetátként). Nemrégiben két kísérletet végeztem 150g 3,4,5-TMBA-val.

Az első 150g-os tételhez 1,6 mol. ekv. nitrometánt használtam a TMBA-hoz és 1,5 mol. ekv. etanolamint a TMBA-hoz.
Először az NM-et öntöttem a TMBA-ra, és addig folytattam a jégecetet, amíg a TMBA fel nem oldódott. Ami a GAA mennyiségét illeti, azt hiszem, 161 ml vagy 2,81 mol. GAA-t öntöttem + majd (1,5x 0,765 mol) GAA-t használtam a 2-HEAA előállításához egy külön tartályban. Tehát úgy tűnik, hogy összesen 3,96 mol. ekv. GAA-t használtam. Hmm... Lehet, hogy 4 mol. ekv. GAA egy jó mennyiség a felhasználáshoz.

A 2-HEAA előállításához 1:1 etanolamin és GAA mol. ekvivalens arányt használtam. Az etanolamint egyszerre öntöttem a GAA-ra. Az elegyet hirtelen 120 °C-ra hevítettük, gőzök szabadultak fel. Kicsit kevertem, majd lefedtem a külön főzőpoharat, az elegyet lehűtöttem valamivel szobahőmérséklet fölé. Mindenesetre meggyőződtem róla, hogy a TMBA + NM + GAA teljesen feloldódott, és egyszerre beleöntöttem a sűrű, szirupos 2-HEAA-t. Azonnali színváltozás, 35 °C-ra melegítettem és hagytam forogni. Kicsit sötétebb, narancssárgához közeli sárga lett. Valamikor 1h 30 perc és 2 óra között az egész főzőpohár sűrű masszává vált. Minden kicsapódott, de távol voltam és nem voltam szemtanúja a látványnak. A színe nagyon szép. Tökéletes sárga.

De nem tudtam semmit megszárítani és mérni, mert elromlott a pumpám.

Később átkristályosítottam 8 mL/g MeOH-ban becslés szerint. Lehet, hogy lehetne még kevesebb MeOH-t is használni. Valahol ezen a fórumon talán azt írják 0,2 g/ml 3,4,5-TMNS metanolra. De itt elrontottam mindent. Mint mindig a re-x-el szoktam elszúrni. Valami furcsa oknál fogva úgy döntök, hogy forró szűrést csinálok, csokor veszett a szűrőpapírra. Aztán leöntöttem egy csomót a lefolyóba. Kiöntöttem az anyalúgot. Így a hozam gyenge volt, de még mindig volt egy tisztességes mennyiségű, nagyon szép kinézetű 3,4,5-TMNS.

A második, 150 g-os tételnél ismét 1,6 mol. ekv. nitrometánnal dolgoztam, de most kevesebb etanolamint használtam , 1,3 mol. ekv. a TMBA-hoz. A 2-HEAA-t is külön készítettem el. A GAA és az etanolamin cuccok keverése nagyon felmelegszik, ezért a hőt elvonom az NM-től és a TMBA-tól. Ezúttal is összesen 5 mol. ekv. GAA-t használtam (egy részét a 3,4,5-TMBA + NM-re öntöttem, egy részét pedig a 2-HEAA előállításához használtam). Most hosszabb ideig, nagyobb hőfokon pörgettem, először 45 °C-on, majd 35 °C-ra csökkentettem. Semmi nem csapódott ki, mint a múltkor. Amikor abbahagytam a keverést és levettem a hőfokról, ahogy hűlt az elegy, akkor kezdtek kristályok megjelenni. Többnyire működő pumpával szinte szárazra szívtam, majd 8 mL/g IPA-val átkristályosítottam. Használhattam volna még kevesebb IPA-t is, ahogy felmelegszik mindennek fel kell oldódnia. Talán még 7 mL/g IPA-val is.
Miért nem lehet MeOH helyett csak IPA-t használni?

De ezúttal kicsit sötétsárgább lett a tétel, és a hozam gyenge volt.

Legközelebb a 3,4,5-TMNS készítésénél 1,8-2 mol. ekv etanol-amin, 1,8-2 mol. ekv nitrometán, 4 mol. ekv GAA vagy a TMBA oldásához szükséges mennyiséget használnám.

Összefoglalva az etanol-amin (2-HEAA-ként használva) a 3,4,5-TMNS esetében jobb választásnak tűnik, mint az etiléndiamin (etiléndiamin-diacetátként használva), és tisztább terméket eredményez. De más változók is lehetnek, mint például az általam korábban használt hő.

A 2,5-DMNS nagyon könnyűnek és megbocsátónak tűnik az elkészítéshez, és szuper jó nézni a narancssárga szőrszálak megjelenését. A 3,4,5,5-TMNS kevésbé megbocsátó, de nem is olyan nehéz, csak használjon 2-HEAA-t.

Talán másokat is érdekel, de ez a 2-HEAA 95% + hozamot ad a P2NP előállításához, ez tényleg nagyszerű anyag.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ez valóban nagyon érdekes és hasznos információ!!!

Az emberek időzítése ezen a fórumon úgy tűnik, hogy tényleg a ponton!

Legutóbb valaki pont aznap adta nekem a 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS-t, amikor szükségem volt rá, és nagyon jól működött.....

Most ezúttal szó szerint a másik (ammónium-acetát) útvonalat próbáltam ki, amit shulgin említett tegnap, és csak vákuumszűréssel szűrtem, és úgy érzem, hogy tisztességes mennyiség.

Szép élénksárga kristályok - bár még szárítani kell, mérlegelni, majd re-x, de azt hiszem, jó eredményt kaptam.
Felére csökkentettem shulgin összes mennyiségét, és arra számítottam, hogy 3 órán át fog futni, mint az övé, azonban kissé túlmelegítettem, és az általa használt idő körülbelül felében kezdett sötétedni. Aztán megint nem hiszem, hogy ő nem használt keverést és gőzfürdőt is, míg én köpenyt használtam keveréssel, így ez befolyásolhatta? F tudja.

Érdekel a szórakozás az ötleteddel, bár az biztos!

Ez az én jelenlegi adagom, ami egy re-x-re szorul...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ezt biztosan ki fogom próbálni, részletesen elolvasom, ha hazaérek.
Rájöttem, hogy elég sok etiléndiaminom marad, miután elfogyott a 2,5-DMOBA, és ez lehetővé teszi, hogy kevesebb nitrometánt használjon, mint a szintézis, amit követek - ez az igazi palacknyak, így igen. Érdekes!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Az általad említett útvonal nagyon érdekesen hangzik, de bosszantó módon jelenleg azzal kell dolgoznom, amim van...

Tegnap jó sikert értem el az ammónium-acetát használatával a b-3,4,5-TMONS előállításához - követtem a shulgins módszert, de amikor ez refluxált, megnéztem a meszkalin / TMA szintézis videót, és így ma úgy döntöttem, hogy megpróbálom ugyanazt a reakciót csak nitroetán helyett NM-etánnal.

Ezúttal, mivel ilyen kevés nitroetánom van, valószínűleg refluxálni fogom, hagyom kihűlni és állni egy éjszakán át, majd vákuumdesztillációt végzek (valószínűleg vízfürdővel), hogy visszanyerjem egy részét, majd újraxilálom a maradékot, ha nem kristályosodik a hűtés során....

Meglátjuk...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Úgy tűnik, ez a megfelelő szín, de még mindig nagyon vaskosnak és nedvesnek tűnik. Emlékszem, azt olvastam, hogy a felesleges nitrometántól nehéz megszabadulni, ezért általában úgy gondolom, hogy ezekhez a reakciókhoz inkább felesleges GAA-t kell használni. Az is lehet, hogy a GAA tisztább terméket eredményez. Megint azt mondom, ha a lehető legjobban csökkented a GAA mennyiségét, akkor lehet, hogy kevesebb mint egy óra múlva minden szépen kiesik.

Érdekes, hogy a klasszikus ammónium-acetát vs. 2-HEAA esetében milyen a 3,4,5-TMNS hozama.

Sok sikert, de én a 7,5 mol ekv. nátrium-boroydrid + 0,15 mol. ekv. nátrium-boroydriddel folytatnám. Cu(II)Cl reakcióval a LAH helyett. Ezt használnám az összes nitrosztirénre,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oké, igen, ezt fogom tenni, hogy tisztességes legyek - ez volt az én módszerem. Csak érdekel a LAH használata, mielőtt meggyullad! lol csak vicceltem, hogy jól tárolják.
 
Top