MDMA izomerek szétválasztása - munkautak

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Itt javaslom, hogy gyűjtsön össze minden MDMA izomer szétválasztási munkamódszert. És az elsőt most fejeztem be.

Először is, nem akarom azt mondani, hogy ez tökéletes módszer. Nem vagyok biztos a végső eredményben sem, mivel sietek. Valószínűleg, ha a csapadékot tovább tartanám a fagyasztóban, nagyobb lenne az eredmény.

Szóval, volt egy szabad napom és 77 gramm MDMA HCL, elég tiszta, 92% körüli. NaOH-val extraháltam 1:1,2 moláris arányban, és izohexánnal (CAS 107-83-5) elválasztottam.

Az izohexán egy részét rövid időre elpárologtattam, de nem teljesen, szándékosan hagytam kb. 50 gr izohexánt a bázissal együtt. Ehhez a tételhez már végeztem bázis extrakciót, és tudtam, hogy mennyi bázist fogok kapni 77 gr mdma hcl-ből - 59 gr bázist vártam, talán +/-2 gr.
Tehát ezt a folyadékot addig pároltam, amíg az összsúly 110 gr nem lett.

Az L-borkősav cas 87-69-4 1:1 moláris arányban készült, azaz 54 gr 54 ml vízben 54 ml.

Ezután a bázis/izohexán folyadékhoz 150 ml acetont adtam, és L-borkősavat cseppentettem.

Ekkor 59 gr bázis, 54 gr víz, 54 gr l-borkősav, 150 ml aceton volt a lombikban. Az elképzelésem a következő volt:
- Az izohexán összekeveredik az acetonnal és a nem reagált bázissal, és felső rétegként elválik. Ezért hagytam némi izohexánt a bázissal együtt.
- Az mdma-tartarát keveredik az acetonnal és némi nem reagált bázismaradékkal, valamint némi l-borkősav maradékkal, és alsó rétegként elválik.

Egy darabig kevergetve tartottam, és hamarosan két réteg lett a lombikban.

Elválasztottam őket, és a felső réteget teljesen elpárologtattam, csak hogy lássam, milyen bázismennyiséget fogok kapni ott. Eléggé meglepődtem, hogy a felső rétegben NULLA bázis volt! Semmi, minden elpárolgott.

Most volt valami mdma-tartarát, nem reagált bázis, 54 gr víz, némi nem reagált l-borkősav és 120 ml aceton a lombikban. Az alsó réteget több ideig keverve hagytam, de semmi nem csapódott ki. Egy órára a fagyasztóban hagytam, de nem történt semmi. Furcsa volt, mivel minden objektív bizonyítékom megvolt az oldhatatlan vízben aceton vegyület jelenlétére. A rejtély tehát az volt, hogyan lehet kicsapni.

Szerencsére arra gondoltam, hogy még több acetont adok a keverékhez, 150 ml mennyiségben. Ahogy ezt megtettem, betettem a fagyasztóba, és a szilárd anyag azonnal kicsapódott. Mivel nagyon siettem, csak 2 órán keresztül tartottam a fagyasztóban, és lehet, hogy ez az én hibám, de nem biztos.

Bunzenen leszűrtem, és hatalmas mennyiségű sűrű kását kaptam buchnerben. A térfogat, az valami olyan 120-150 gr mdma kloridra vonatkozik. Ez is furcsa volt. Azt is észrevettem, hogy ez a kása alig volt légáteresztő szűrt állapotban.

Ezért ezt a kását fagyasztott acetonnal mostam át közvetlenül a buchnerben és lassan feloldottam a kása egy részét. Ezt a mosást újra és újra megismételtem, amíg a buchnerben állandó térfogat nem lett. Ehhez 750 ml fagyasztott acetonra volt szükségem.

Itt egy fontos megjegyzés: a vizet, acetont, nem reagált bázist és borkősavmaradékot tartalmazó folyadék két rétegben vált szét közvetlenül a bunzenben.
QUZMfaRc1N

A szilárd anyag szárításakor az mdma-tartarát ritkasága 38 g volt. Gondolom, az mdma-tartarát egy részét kimosta az aceton, vagy nem csapódott ki.
KjvB7ZQRTy

A mdma-tartarátot vízben oldottam fel. De 160 ml víz kellett a teljes feloldásához. Tehát az mdma-tartarát sokkal kevésbé oldódik vízben, ha az mdma hcl-hez hasonlítom.

Kivontam NaOH-val 1:1,4 moláris arányban, de meglepődtem, hogy csak PH=11. Ezért adtam még egy kis NaOH-t, valószínűleg a végső moláris arány 1:2. És kaptam bázist, de nem a tetején - az alsó rétegben. Könnyen elválasztottam a bázist, elpárologtattam az oldószert és 20 g S-izomer bázist kaptam.
Ueiy3LS0nG HBg6rnd3uF

A másik folyékony réteget a bunzenből szintén elpárologtattam, és itt 38 gr R-izomer bázist kaptam, enyhén rózsaszínű.
LZCWHerpSi

Kérdés, hogy hol vesztettem el 10 gr bázist, de ez a veszteség első próbálkozásra rendben van.

Röviden levonhatom a következtetést, ez az izomer szétválasztási módszer jól működik, de nem kell izohexánt hagyni a bázissal, acetonból pedig sokkal több kell. Legalább 270 ml 60 gr bázisonként.

Erős érzésem van: valamiért az mdma-tartarát, a borkősavmaradék és a nem reagált bázis egyfajta vegyületben (emulzióhoz hasonlóan) kötődnek, ami nem engedi a szilárd anyag kicsapódását. Szerintem is ez az egyetlen ok, amiért itt hibát kaptam: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...via-tartaric-acid.81/page-12#xfmg-comment-689
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Sajnálom, nem 38 gr, hanem 28 gr R-izomer bázis.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Szintén egy megjegyzés. Ahogy a port teljesen megszárítottam, több (szerencsére csak néhány) apró, 2-3 mm-es méretű csomót találtam a porban, amelyek nem morzsálódtak, mint a por, hanem inkább gumiszerűek voltak, mintha valamilyen ragasztóval összeragasztott porrögök lennének.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
A módszer nyilvánvaló problémái!!!

Az S-freebase-t 36%-os HCl-lel PH=2-ig savanyítom, fagyasztott acetonban, jégfürdőn. Általában 72 órán át tartom a fagyasztóban, és kb. 90-95%-os yeld-et kapok a várttól. Aztán ha tovább tartom a maradékot a fagyasztóban, akkor több kristályt is kapok.

De, ebben az esetben 96 órán keresztül tartottam az oldatot a fagyasztóban, és kevesebb mint 75%-os yeld-et kaptam!!!!
Vagyis, az alap súlya 20 gr, a várt S-MDMA HCL súlya - 24 gr. Yeld S-MDMA HCL - 16,5 gr csak.

A maradék maradékot kristályosítóba dobtuk, és egy ideig a T=56c hőmérsékletű forrólemezen tartottuk, amíg az állandó tömeg 7 gr nem lett. És ezek a maradékok nem hasonlítanak a szokásos MDMA HCL maradékokhoz. Inkább egyfajta gumi vagy gyanta, nagyon ragadós. Körülbelül 5-6 órába telt, amíg a kristályosítóban tartottam őket, rendszeresen nyomkodtam és nyomkodtam őket RT-n, amíg egyfajta port kaptam, amit mozsárban lehetett összetörni.

A súlyt ekkor ellenőriztem - 6 gr. Ez azt jelenti, hogy a várt súlyból 1,5 gr elveszett. Ilyen kis mennyiségnél ilterben, bunzenben és buchnerben is lehetséges, tehát OK.

De ami még fontosabb: 5-6 órába telt, hogy ez a 6 gr S-MDMA HCL és 1 gr víz/aceton maradékból álló vegyület többé-kevésbé száraz legyen. Ez rámutat a magyarázatra: Az MDMA izomerjei a vízzel/acetonnal együtt kötődnek valamilyen vegyületbe, amelynek viszkozitása és ragadását tekintve eltérő, ha összehasonlítjuk a racém keverékkel. Ez a viszkozitás nagyon hasonlónak tűnik azokhoz, amelyeket az S-MDMA-tartarát mosásakor láttam.

Azt is gondolom, hogy ez a ragacsos vegyület víz alapú - nem aceton, mivel az aceton elég jól mossa az S-MDMA HCL-t, de sok acetonra van szükség, sokkal többre, mint általában.

Szóval ez a módszer nem tökéletes, de talán jó irányt mutat.
 
Last edited:

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Az ok, amiért nem 50/50 az s izomer hozama, az az, hogy a reakcióban már a bázis előállítása során kisebb racimizáció történik.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nem, nem az 50/50 izomerekre gondolok. Hanem az izomerekre: Kaptam 20 gr "S" bázist és 28 gr "R" bázist 58-60 gr racém bázissal szemben. 10 gr bázis elveszett.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Azt hiszem, ezt a tapasztalatot figyelembe véve az izomerek elválasztását teljesen víz nélkül kell elvégezni. Ez puure acetonban is megtehető. Az MDMA FB jól oldódik acetonban. Ugyanakkor az L-borkősav is oldódik acetonban 14,6 gr aceton/1,0 gr L-borkősav arányban RT-nél. És kicsit több, körülbelül 12 g aceton 1,0 g L-borként T-12c-nél.

Megpróbálom és beszámolok majd alkalomadtán.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Megpróbáltam az izomereket mind az S, mind az R maradékokból vízben túltelített oldatként átkristályosítani, hogy "nagy" kristályokat kapjak - hahaha.... Kibaszott ékszeres munka, figyelembe véve a kis mennyiségű mintákat.
Itt látható például az S izomer kristálya a kristályosítás után.
Dv7l5dhoxf

Ugyanez acetonos mosás után. Egy főzőpohárban mostam. A kristályok nem erősek és könnyen törnek, teljesen eltérnek azoktól, amiket racémból kapok.
RsGwb9MCIA

Kurva vicces, de várható volt: ahogy lecsurgattam az acetont és kivettem a kristályokat, a főzőpohár alján ugyanolyan kolloid ragacsos anyagot kaptam. Így néz ki, ahogy spatulával kikapartam.
2TgRaS5M7p

Ugyanaz a probléma, de kicsit kevesebb az ellentétes "R".
 
Last edited:
Top