Mefedron (4-MMC) savanyítása hogyan kell csinálni?

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Szia!

Érdekelne, hogy a freeebase mosása után milyen utat követsz a savanyítási szakaszban.

Tanulmányozás és kísérletezés után az általam jelenleg használt út az, hogy a bázishoz 1:1 térfogatú acetont adok HCl oldattal 1:5 arányban az acetonhoz.

Így a legkönnyebben szabályozható a hőmérséklet. Nekem is volt 2 alkalommal, hogy a freebase piros lett. Feltételezem, hogy ez a túl sok nem reagált bk miatt volt, és észrevettem, hogy ez gyakrabban fordul elő, ha a freebase koncentráltabb. Ennek ellenére én az 1:5 arányt részesítem előnyben a bk és az oldószer között, míg mások 1:3 arányt használnak. Az oldószert mindig hozzáadhatja, miután a reakció megtörtént, de ez egy plusz lépést jelent.

Olvastam a víz alatti savasodásról is. Ez is jó megoldás, mert a 4-MMC feloldódik a vízben, és így könnyebb tárolni/szállítani a főzőhelyről. A fagyasztási lépést sem teszi önmagában szükségessé, mert a legtöbb termék nem marad a szerves rétegben.

Te melyik módszert részesíted előnyben, és miért?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Szintén arra lennék kíváncsi, hogy amikor vízzel savanyítasz, ezt a folyadékot újra fel lehet-e használni a savanyításban a következő tételhez? (A HCl-t vízhez adod és savanyítod a következő tételt?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28

Úgy érti, hogy például 100 ml bázist ad 100 ml acetont, és 1:5 arányú hcl/aceton oldattal savasít , vagy 100 ml acetont ad hozzá, majd 20 ml HCl-t?
 
Top