Mefedron (4-MMC) por tisztítása

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Bevezetés
Amefedron (4-MMC) szintézisreakciót bizonyos mennyiségű melléktermék előállításával végzik. Emellett a reakció után a reakcióelegyben marad némi mennyiségű nem redukált prekurzor is. Az egészségügyi kockázatok csökkentése érdekében a nem megfelelő tisztaságú 4-MMC terméket tisztítani kell.

Kézi

Amint mefedron-hidrokloridot kapunk, a keveréket folyékony állapotba kell hozni. A túl sűrű keveréket nehéz kiszűrni. A termék eltömítheti a Buchner-tölcsért. A kapott termékpaszta agyagszerű, különböző szennyeződéseket tartalmaz és szúrós kémiai szagú. Az ilyen termék színe eltér a megszokottól. Emellett hosszabb ideig szilárdulhat. Lényeges, hogy a termékből a lehető legtöbb oldószert távolítsuk el, és jobb, ha a 4-MMC terméket a szűrőn egy spatulával óvatosan megkeverve morzsalékos állapotot érünk el. Ha a termék szennyezettnek látszik, egy kis szárazjéghideg acetonnal lehet a szűrőre mosni (minél hidegebb az aceton, annál jobb). Fontos, hogy a 4-MMC-t alaposan megszárítsuk, hogy morzsalékos legyen, és ne ragadjanak rá csomók. Száraz, meleg helyiségben infravörös lámpa (infravörös fűtőtest) használható a szárításhoz. A terméket át kell szitálni, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy elég száraz. Por alakú frakciót fog kapni.
2
3
UI43OdYZ6v
33
A 4-MMC por minőségét vízben oldott oldattal ellenőrizzük: 1 g 4-MMC-t feloldunk 3 ml 100 ºC-os vízben. Ezt az eljárást egy átlátszó főzőpohárban végezzük, hogy láthassuk az oldat színét. Az oldatnak világosnak és színtelennek kell lennie. Ha oldhatatlan részecskék vagy sötét szín (citromsárgánál sötétebb) jelenik meg, a termék további tisztítására van szükség. Minél sötétebb az oldat színe, annál több szennyeződést tartalmaz a 4-MMC.
IMG 20210719 135204
IMG 20210719 125956

Acetonos mosás:
A mefedron port Buchner-szűrőbe helyezzük, és szárazjéghideg acetont öntünk rá. Az acetont a vákuumszivattyú működése közben öntjük. El kell kerülni, hogy a szűrőre túlzott mennyiségű aceton kerüljön, mivel a 4-MMC egy része feloldódhat. A terméket morzsalékosra kell szűrni, és az acetont a lehető legnagyobb mértékben el kell távolítani. A legjobb eredmény elérése érdekében a 4-MMC-t óvatosan keverje meg egy spatulával. Az acetont kis adagokban addig adagoljuk, amíg a gyűjtőlombikban tiszta oldószert nem kapunk. Ezután a terméket jól megszárítjuk, átszitáljuk, és az ellenőrzési eljárást megismételjük.

*Amefedron por tisztítására kiváló minőségű 99% + aceton alkalmas, amelyet ezen eljárás előtt desztillálunk és szárítunk. Néha kis mennyiségű diklórmetánt vagy etil-acetátot mosnak az aceton előtt.


Átkristályosítás izopropanolban

Egy üveg vagy zománcozott edényt elektromos tűzhelyre helyezünk (csak elektromos tűzhelyet használjunk, az izopropanol (IPA) könnyen gyúlékony). Az IPA-t kiöntjük, és kíméletes fűtést kapcsolunk be 80 ºC-ra. Amikor az enyhe forráspontot (kis buborékok) elérjük, a mefedron-adalékot kis adagokban, kevergetéssel kezdjük el, hogy az összes termék feloldódjon. Ne hagyjuk, hogy a keverék túlságosan felforrjon, a fűtést kikapcsoljuk, ha szükséges, hogy elkerüljük a termék romlását. Amint a termék oldódását leállítjuk, telített mefedron-oldatot kapunk IPA-ban. Az oldatot szobahőmérsékletre hűtjük, 8 órát hűtőben és 8 órát fagyasztóban. Ennek eredményeként tiszta 4-MMC-hidroklorid csapadékot kapunk, a legtöbb melléktermék IPA-ban marad. A csapadékot vákuummal szűrjük. Hasonlítsuk össze a kapott 4-MMC tömeget az átkristályosítás előtti 4-MMC sóval. Ha a veszteségek túl nagyok (>50%), akkor a termék egy része valószínűleg még mindig az IPA-oldatban van. Ebben az esetben ~50% IPA-t elpárologtatunk, lassan lehűtjük és ismét szűrjük.

A mefedron diklórmetánban oldott oldatának tisztítása

A mefedront 1 g/1 ml vízben oldjuk (+30 ºC), 0,5 térfogat DCM-et adunk hozzá, és az oldatot néhány percig erőteljesen keverjük. Az oldatot néhány percig keverés nélkül hagyjuk állni, és két réteg képződik. A felső vizes réteg a mefedron oldat, az alsó réteg a DCM a melléktermékekkel. A rétegeket elválasztjuk, a DCM réteget kidobjuk. A mefedron vizes oldata tiszta porrá párolható vagy kristályok növesztésére használható. A mefedronoldat mosása többször is elvégezhető, amíg az oldat színtelen nem lesz.

Ezek a módszerek kombinálva is alkalmazhatók. Kiváló minőségű port fog kapni, Ajánlott a kristályok készítése http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...threads/crystallization-of-mefedrone-4mmc.72/
 
Last edited by a moderator:

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Amikor vízben feloldva és mindkét réteget szétválasztva és mindkettőt elpárologtatva, sok kicsapódott, mi volt a DCM réteg annak egy törtfehér / sárga porszerű kristálya. A folyadék korábban narancssárga volt.
A mefedron részben feloldódott DCM-ben? Ha igen, akkor a szennyeződések is maradnak, igaz?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Valószínűleg nem vonta ki elég jól a mefedron sót vízzel. Ezért volt mefedron mindkét fázisban. Írd le részletesebben, hogy mit csináltál, lehetőleg az eredményt ábrázoló képpel együtt.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@Marvin "Popcorn" Sutton Követte ezt a bejegyzést, tisztítás DCM-ben. Acetonnal mosott, mielőtt az Ön által leírt tisztítási technikát alkalmazta volna.

A DCM-ben lévő csapadék nem könnyen oldódik (hideg) vízben. A vizet elpárologtattam és szinte nincs csapadék. A teljes tömeg 15%-a van a vízfázisban, a többi a DCM fázisban.
 

Enalainirtselap

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 16, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
Ennek a fórumnak köszönhetően sikeresen elkészítettem az első adag mefedront. A mefedront vízben oldottam fel a kristályosításhoz, de a víz világosbarna színű. Az önök témája szerint a mefedron szennyeződéseket tartalmaz és további mosást igényel. A mefedront demi vízben oldottam fel. A teljes oldat kb. 800 mL.

Vettem DCM-et és kb. 4-szer mostam a vizet, de az oldat színe nem citromos, mint ahogy leírtad, hanem inkább kólaszerű. Acetonnal nem tisztítottam, mert HCL oldatot használtam vízben savanyításhoz.

Van valami tanácsod, hogy hogyan tovább? Kb. 20 ml oldatból kristályosítottam, alábbi kép.
4XcufODTzQ
 

BitcoinScam

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2023
Messages
56
Reaction score
30
Points
18
aceton help u only now
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
172
Reaction score
67
Points
28
Deals
7
@marvin
Bocsánat a zavarásért, a kémia régóta inspirált, itt az ideje, hogy elkezdjem.
Csak egy kérdésem van, oké? Követtem a témádat ott, és én d likew kérdezni, ha csinálok aceton pirifcation tudok csak csinálni egy IPA kristályosítás?
Úgy értettem egy aceton prifikáció a témádból lentebb, szükséges követni ezt a 3 lépést a tényleges hozzászólásodban vagy csak IPA kristályosítás.
 

Muktika

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Dec 24, 2022
Messages
28
Reaction score
2
Points
8
Ez a szín elfogadható minőségű termék?
LXYn9cqPyK
 
Top