Higany(II)-nitrát szintézis az ezt követő Al/Hg előállításával. Videó kézikönyv.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Miért kell hőmérőkkel bíbelődni? :). Ez csak most érkezett: 200 + higanykapcsoló az Ebayről, összköltség kb. 12 euró. Számításaim szerint körülbelül 80 gramm higanyt tartalmaznak. Kicsit macerás lesz kiszedni onnan, de szorgos méhecske vagyok :). Majd csak összezúzom őket egy műanyag edényben, és egy kis lyukú szűrőpapíron keresztül kiszűröm a higanyt.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 488

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Megnéztem ezeket a Mercury kapcsolókat az Alibaba-n, és nem úgy néznek ki, mintha nagyok lennének. Tényleg lehet körülbelül 3 gramm higany az egyikben?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nem, 60%-ra van szüksége, amit az interneten megvásárolhat.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
38%-kal csináltam, és majdnem 3 órát vett igénybe, hogy mindent feloldjon, így nagyon lassú, de nekem működött.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Én 36%-os salétromsavat használtam. A higany körülbelül 5-7 nap alatt eltűnt belőle. Az alján maradt némi fehér por. Ez azt jelenti, hogy a higany-nitrát elkészült?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Valószínűleg igen, megszűrted és ellenőrizted a reakcióhozamot? Az eredményt olvadáspont-meghatározással ellenőrizheti (lásd az Analitika fejezetet). A Hg(NO3)2 m.p. értéke 79 *C.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Használhatok hígabb salétromsavat? Ahol én lakom, ott nem lehet engedély nélkül salétromsavat venni, és az iskolámban van salétromsav, de az 0,1M vagy 0,01M, azt hiszem (egy ideje nem néztem meg, úgyhogy lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, valami ilyesmi), úgyhogy egy kicsit tudnék venni. Ugyanez vonatkozik a kénsavra is - az iskolámban van egy kevés, ami szintén 0,1M vagy 0,01M, szóval vehetnék egy keveset, de vajon ez is működne az amfetaminos oldat semlegesítésére?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
salétromsav (füstölő) 150gr nátrium-biszulfát 43gr nitrát só, kálium, nátrium. egyszerű desztillációs beállítás a gázra vonatkozó megfelelő óvintézkedésekkel. keverjük össze a sókat a forrásban lévő lombikban és melegítsük, amíg a sók elfolyósodnak és elkezdik kiadni azt a csúnya barna gázt. hideg víz a kondenzátoron keresztül és a végén kb. 15-20 ml salétromsav a gyűjtőlombikban.
ne használja a legjobb forrázólombikot, mivel a maradék sók hidegben megszilárdulnak, és mivel nem tudtam a google legjobb módja annak, hogy eltávolítsam őket, végül összetörtem a lombikot.
A második lombikot is eltörtem, pedig esküszöm, hogy alig nyúltam hozzá... :oops::eek:
Ettől eltekintve ez egy egyszerű módja a füstölgő salétromsav előállításának.
 
Top