Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcióséma:
GzjcutCFE8
Berendezések és üvegeszközök:
  • 50 literes szakaszos reaktor reflux kondenzátorral, felső keverővel és fűtőberendezéssel egy összeállításban;
  • csepegtető tölcsér;
  • Hagyományos tölcsér;
  • Laboratóriumi minőségű hőmérő (150 °C-ig);
  • Több 10 és 20 literes vödör;
  • 1 literes mérőhenger;
  • Vákuumforrás;
  • Laboratóriumi mérleg (1-2000 g alkalmas);
  • Hidegvízfürdő a reflux kondenzátorhoz;
  • Nutsche-szűrő;
  • pH-indikátor papírok;
  • 5 L x2 főzőpohár;
  • Fagyasztó;
  • Pyrex-edények kristályosításhoz;
Reagensek:
  • Izopropil-alkohol (IPA) 20 L;
  • Desztillált víz 6,2 L;
  • Nátrium-borohidrid (NaBH4) 1739 g;
  • P2NP (fenil-2-propanon) 1000 g;
  • Réz(II)-klorid (CuCl2) 105 g;
  • Nátrium-hidroxid (NaOH) 25%-os vízoldat 8 L;
  • Száraz aceton 2,5 L;
  • Kénsav (vagy ortofoszforsav);
Szintézis:
1. IPA és H2O 2:1 arányú keverékét (18 liter) adjuk egy 50 literes szakaszos reaktorba.
2 . Egy adagban szilárd NaBH4-et (1739 g) adunk hozzá, és bekapcsoljuk a keverőt.
3 . Tiszta
P2NP-t (1000 g) adunk hozzá több kis adagban, hogy az elegy hőmérsékletét 60 °С alatt tartsuk.

4. CuCl2 (105 g) oldatát vízben (200 ml) lassan, cseppenként adagoljuk, hogy az elegy hőmérsékletét 80 °С alatt tartsuk.
Au7v9SVU3q
V0iAhpYWBw

CuCl2 és CuCl2*2H2O

5. Ezt követően a reakciót külső fűtés segítségével 30 percig 80 °C-on tartjuk.
6 . A reakcióelegyhez NaOH (8 liter 25%-os) vizes oldatát adjuk, és a rétegeket elválasztjuk.
7 . A reakcióelegyet a következő lépésekkel folytatjuk. A vizes fázist 8 liter IPA-val extraháljuk. Az amfetaminmentes bázist feloldjuk az IPA-ban, és az IPA-réteg sűrűsége megváltozik, ezért elválasztjuk a vizes rétegtől.
8. Az IPA-t a vizes réteget elválasztjuk a vizes rétegtől. A 7. lépésből származó IPA extrakciót vákuumban elpárologtatjuk, hogy amfetaminmentes bázisolajat kapjunk, és egyesítjük a 6. lépésből származó szabad bázissal.
9 . A 6. lépésből származó szabad bázissal. Az amfetaminmentes bázisolajat 2 l száraz acetonban feloldjuk.
10. Kénsavat (vagy ortofoszforsavat) cseppenként adunk hozzá, hogy elérjük a pH 6-ot (folyamatos keverés mellett).
11. Ezután az elegyet 12 órára fagyasztóba tesszük.
12. A fagyasztóban végzett kristályosítási eljárás után az amfetaminsó szuszpenziót nutsche-szűrő segítségével megszűrjük, és száraz hideg acetonnal fehérre mossuk. A mosási eljárásból származó aceton a 11-12. lépésben leírtak szerint kristályosítható (az amfetaminsó minősége ebből az oldatból alacsonyabb lesz).
A reakció hozama 60-70 %
.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Először is köszönöm szépen ezeket a nagyon érdekes szintézis útvonalat.
Használható-e egy 30 literes üvegreaktor erre az útra? (Valami olyasmi, mint amit a képen látunk.)
És hogyan valósítja meg a keverést? Elektromos felületi keverőt használsz?
 

Attachments

  • 2CW1k645o0.jpg
    2CW1k645o0.jpg
    538.1 KB · Views: 1,168

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ha ezt a reakciót skálázza fel, mindent skáláz, vagy a vizes réteg IPA-val történő kivonása nem igényel lineáris skálázást?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ez egy igazán szép szintézis a higanyhulladék vagy az Al/Hg redukció során keletkező esetleges higanyszennyezés nélkül. Néhány hónappal ezelőtt láttam a The Vespiary-n, és itt akartam írni egy cikket, miután magam is kipróbáltam. De mint mindig, ti srácok megelőztetek engem :). Köszönöm a kiváló szöveget!
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Lehetséges ezt lekicsinyíteni? Minden hozzávaló megvan, de először inkább kis léptékben próbálnám ki.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ez a reakció nagyon jó kis léptékben
Nagy reakcióban, ha megpróbáljuk az exotermát és a nagy mennyiségű habot úgy szabályozni, hogy a CuCl2 oldatot lassan a lombikba helyezzük, nem fog nagy hozamot adni, lehet, hogy csak nitroalkánok lesznek, és a nanorészecskék koncentrációja túl kicsi lesz a nitro csökkentéséhez, a lehető legnagyobb lombikot kell használni, és a teljes CuCl2 oldatot egyszerre kell hozzáadni.
 

RickyKasso

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
3
Mit tekint "kis léptékűnek"? Van-e a P2NP-nek és a többi vegyi anyag megfelelő mennyiségének meghatározott mennyisége a legoptimálisabb és legegyszerűbb reakcióhoz?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!

Normális, hogy a 6. pont után szilárd csapadék keletkezik? Kétszer csináltam ugyanazzal az eredménnyel, amit most szűrtem.
Köszönöm.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Igen, az oldhatatlan csapadéknak ki kell esnie. Tehát eltávolítjuk a felesleges sókat, és megkapjuk a bázist.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Mi a legjobb módja az extrakció elvégzésének ilyen nagy mennyiségekkel, jól megkeverve, majd dekantálva?
és a desztillációt vákuumban kell elvégezni, vagy az IPA-t a szokásos módon is le lehet desztillálni?

Elnézést az utolsó német nyelvű írásért, nem láttam, hogy az autotranslator be van kapcsolva.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Az alkoholt (vagy más extrakciós oldószert) el kell párologtatni, különben a végtermék kristályosodása problémát okoz.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
lehetséges a vákuumdesztilláció elvégzése a következő specifikációkkal rendelkező szivattyúval:
Áramlási sebesség (max.): 5,5 l/perc.
Végső vákuum (max.): 160 mbar (absz.)

és mi lenne az IPA forráspontja ezzel a szivattyúval?
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Vannak nagyobb kockázatok ezzel a szintézissel kapcsolatban?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
A nátrium-borohidriddel való reakció kicsúszhat az irányítás alól, ha nem figyeli a hőmérsékletet. Ezenkívül a kismértékben eloszlatott rézvegyületek zavarhatják a végtermék tisztítását.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Ha a
a nátrium-borohidrid reakciója mégis kicsúszik a kezemből, mit tehetek ellene, elrontottam a szintézist? Ha apró diszpergált rézvegyületek vannak, lehetetlen-e eltávolítanom őket a tisztítás során?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Nekem p2np lángolt fel egy véletlen gyors hozzáadás után a nabh4 nem csinált semmi negatívumot a végtermékemben.

Az összes rézvegyületet 2-3 kávéfilterrel kiszűröm, miután a 80c-s melegítés után hagytam állni.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Kis léptékben a feldolgozás helyettesíthető-e az ipa kisózásával a lúgosítás után és extrahálással mondjuk toluolnal, majd szárítással valami megfelelő fölött? Nem látom, miért ne, de lehet, hogy én kihagyok valamit.Nekem nincs rotovapom.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Mit használ külső fűtésre, hogy 30 percig 80 °c-on tartsa a hőmérsékletet?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Fém kutyatáp etetőtál vízzel.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Forrótányér, fűtőköpeny (lehet, hogy túl sok még alacsony fokozaton is), deffo nem nyílt láng.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Több tucat sikeres szintézis után ezúttal valóban nem sikerült nekem.
az üvegreaktoromban volt egy kis repedés, amely sajnos egy nagy repedéshez vezetett, és ezért szivárgott. Szerencsére ez nem sokkal a CuCl2 hozzáadása előtt történt. Ezután leállítottam a szintézist, H2o-val elfojtottam a reakciót és kaniszterbe tettem.
A kérdésem most az lenne: A NabH4 és a P2NP keverékét el lehet-e választani valamilyen módon, hogy mindkettő visszaálljon eredeti formájára, hogy újra felhasználható legyen egy újabb új szintézishez.
 
Top