A p2np nem oldódik, az első szintézisem.

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Szia, most buktam meg az első szintézisemet. ( AMF AI/Hg)
Mindennek az 1/2-ével csökkentettem ( összehasonlítva a :how-to-video-val, tehát 5gramm p2np)
szerintem az amalgám rossz volt, ( elolvastam a gpatreon szálát az amalgámról)
de az normális, hogy a p2np IPA és víz oldatban pépes lett ? ( először nem akart keveredni , a HIDEG ipa-val,) a GAA-t csak azelőtt adtam hozzá, mielőtt az amalgámba tettem.
aztán a keverék , gázosodott de nem bugyogott és kevés melegítés ( próbáltam fűtőköpenyben felmelegíteni a sollutiont de nem jártam sikerrel.
aztán hozzáadtam a Naoh sollutiont és a lombikban egy barnás szürke buborékos felső réteg lett, és egy sötét majdnem fekete alsó réteg.
Emellett desztillált víz helyett demineralizált vizet használtam.
Valami segítség? Valami trükk?
És kell-e ennyire aggódnom a higany miatt ( túlságosan védem magam tőle, 4 ruhaváltás, 2 mosdás, 100-szoros kézmosás, ...
Grt.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
A P2NP IPA-hoz történő hozzáadásakor olyan oldatot kapunk, amelyben még mindig úsznak kristályok. A P2NP oldhatósága IPA-ban korlátozott, de a GAA későbbi hozzáadása ezt figyelembe veszi. Igaza van abban, hogy a GAA-t közvetlenül az amalgámmal való összekeverés előtt adjuk hozzá. Miután a GAA-t hozzáadtuk, és az oldatot mérsékelten felmelegítettük az oldhatóság növelése érdekében, átlátszó sárga/arany színű, zavarosság nélküli oldatot kell kapnunk.

Ez függhet a reagensektől és a reakció körülményeitől, de tapasztalataim szerint a P2NP oldat hozzáadásakor enyhe azonnali buborékképződés/szimmering jelentkezik. Ha a redukálószerhez (Al/Hg - az amalgám) nitrosztirén (P2NP) hozzáadásakor egyáltalán nem lát buborékokat, az annak a jele, hogy a redukció sikertelen volt. A buborékok a H₂ gáz keletkezésének következményei, ami elengedhetetlen a redukció működéséhez.

A lúgos oldat hozzáadása után a H₂O-t a NaOH részben felszívja, ami rétegleváláshoz vezet, ahol az alkohol a felső rétegbe kerül. Enyhe buborékképződés várható, mivel a NaOH az amalgám maradékával is reagál. Fel kell hívnom a figyelmet arra, hogy a rétegleválás nem biztos, hogy azonnal bekövetkezik. Tapasztalataim szerint a körülményektől függően ~30 perc - 1 óra is eltelhet, mire a rétegek elválnak. A felső rétegnek átlátszónak és színtelennek vagy sárga-narancs színűnek kell lennie (ha tisztátalan). A szürke szín, ahogy Ön is rámutat, az amalgámból származó Al maradékra utal, ami a felső rétegben ragadt. Lehet, hogy túl sok Hg-sót használt, ami az amalgám túltelítődését okozta. Valójában nem olyan egyszerű a só súlyozása. Győződjön meg róla, hogy precíziós mérleget használ ehhez. Láttam már olyan esetet, amikor az emberek véletlenül túl sok sót adtak hozzá, mert a mérlegük nem volt elég érzékeny.

A desztillált H₂O nem feltétlenül szükséges ebben a reakcióban, bár ajánlott. Még ha ivó H₂O-t is használtál volna, ez nem akadályozhatja a reakciót annyira, hogy az meghiúsuljon, így nem hiszem, hogy ez nem a fő problémád.

Az Ön helyében tisztább Al-fólia / por forrását keresném. Ellenőrizze, hogy valóban a megfelelő mennyiségű Hg-sót súlyozom. A biztonság kedvéért áttérnék a desztillált H₂O használatára. Átállnék kémiailag tiszta NaOH-ra a technikai helyett. És elsősorban EtOH-ból kristályosítanám át a P2NP-t. Az is elég fontos, hogy mennyi ideig képezed az amalgámot. Ne hagyd hosszabb ideig reagálni, ahogy képzed. Amint már nem látja át a lombikot az amalgámmal, mivel szürke lett, és látja a buborékok gyors fejlődését, ez a tökéletes idő a P2NP hozzáadására, győződjön meg róla, hogy pontosan ezen a ponton készen áll, ahelyett, hogy megpróbálná melegíteni és feloldani még néhány percig.

Most jön a legfontosabb rész - SOHA, SOHA, SEMMILYEN KÖRNYEZETBEN SEMMILYEN KÖRNYEZETBEN NE TEGYEN SEMMILYEN FOLYAMATOT, AMELY MINDEN HIDRASSZAL KAPCSOLÓDÓ TARTALMAT TARTALMAZ, SEMMILYEN KÖRNYEZETBEN SOHA, SEMMILYEN KÖRNYEZETBEN SEM TARTALMAZZA A FŰTŐKERET KÖZELÉBE. Vagy bármi fémből készültet (mint például spatulák, laboratóriumi állványok...). A Hg-gőz reakcióba lép minden fémmel (kivéve a tiszta Fe-t). Nem annyira az oldat megérintéséről van szó, mint inkább a reakció során felszabaduló gőzről, mivel valóban jelentős mennyiségű forró Hg-gőz szabadul fel, különösen, ahogy a P2NP hozzáadásakor felmelegszik. Gyakorlatilag épp most szennyezte a fűtőköpenyét Hg-vel az örökkévalóságig. A kerek fedél alatt, amelyre a lombikot a fűtőköpenybe helyezte, egy csomó hab van, amely egy rendkívül porózus anyag. A porózus anyagok a mátrixukban felszívják a Hg-t, és lassan, idővel felszabadítják. Azt tanácsolnám, hogy cserélje ki azt a fűtőköpenyt, különben folyamatosan mérgezi magát Hg-gőzzel. Ezt a reakciót elszívóban vagy kint kell végezni. Legalább a következő napokban szellőztesse az egész helyiséget. Személyes tapasztalatból beszélve a Hg nem olyasmi, amivel baszakodni akarsz. A láthatatlan gőz szinte mindent beszennyez, ha nem vagy szuper óvatos, és tényleg elkerülhetetlen az egész. A ruhák cseréje lényegében haszontalan, mivel amúgy is szennyezetté válik a Hg-vel. Ne tedd magad abba a hitbe, hogy H₂O-val vagy mosógépben ki tudod mosni. Nem lehet.

Egy barátom megjegyzéseként azt tanácsolnám, hogy teljesen kerülje el a Hg-et, és helyette a NaBH₄-val történő csökkentés mellett döntsön. Megértem, hogy szomorú ezt hallani, miután épp most szerezte be az összes reagenset, de ez egy tisztességes pont.

Mivel tudom, hogy valószínűleg nem fog hallgatni erre a tanácsra, egy másik tanácsot is adok, hogy segítsek csökkenteni ezt a szennyezést egy tisztességes kicsit. A legjobb laboratóriumi ruházat ehhez a reakcióhoz egy műanyag esőkabát, amely nem szívja fel a Hg-t. Könnyen lemoshatja (kívülről) H₂O-val. Ez megvédi a ruházatod nagy részét is a nagy mennyiségű Hg felszívódásától, különösen, ha kint dolgozol. A Hg-t a szemed retinája is felszívja, ami egy másik ponthoz vezet. A teljes reakció alatt légzőkészüléket kell viselnie, még akkor is, ha kint dolgozik.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ó, igen, és NE GONDOLJUNK arra, hogy az e reakcióból származó maradékot a lefolyóba mossuk. A Hg-só a vízvezetékben Hg-vé redukálódhat, és túlórában gőzzel mérgezheti meg Önt. Ez lényegesen rosszabb lesz, ha olyan területen élsz, ahol az épületek közös csatornát használnak. Nemcsak magát, hanem más embereket is megmérgezhet. Az is katasztrófához vezethet, ha fémcsövekből van a vízelvezetés. A Hg megtapad rajtuk és megrozsdásítja őket. Még ha PVC csöveket használsz is, bárhová is vezet a lefolyód, bárki is gondozza azt, nem fog örülni annak, hogy a Hg-ionok szennyezik a H₂O-t. Még a városi H₂O-tisztító létesítményeknek is gondot okoz a Hg eltávolítása a H₂O-ból, amelyet ott a patakba engedsz. Ez a jövőben visszahathat rád.

Az egyetlen "helyes", valahogyan etikus módszer az, hogy az ebből a reakcióból származó összes hulladékot szorosan záródó üveg reagenspalackokban tárolja (különben a Hg ismét gőzt bocsát ki, és tovább mérgezi Önt a későbbiekben). Amint készen állsz a hulladékkal való foglalkozásra, öntsd azt egy sokkal nagyobb üvegedénybe (esetleg egy nagy reagenses üvegbe). Ügyeljen arra, hogy ne menjen a magasságának fele fölé, bármilyen edényt is használ. A következő lépés miatt kerülje a műanyagot. Ezután adjon hozzá nem-azeotróp HNO₃-t (68% feletti koncentrációban). Ezt kint vagy jól szellőző helyen végezze. A reakció a sav hozzáadásakor nagyon heves, a maradék NaOH maradék bázikus jellege miatt, amely erős bázis, ezért heves sav-bázis reakció lép fel (lassan adja hozzá a savat, ügyeljen arra, hogy ne buborékosodjon a tartályban). Amint az összes bázis semlegesült, és nem buborékosodik tovább, folytassa a sav hozzáadását, hogy a pH-érték elérje a kb. 5-t. Ezután óvatosan forgassa meg a palackot, hogy minden összekeveredjen. Zárja le, és hagyja állni egy-két napig. Mivel a Hg-ionok redukciós reakcióból származnak, az oldat tartalmaz némi higany(I)nitrátot a higany(II)nitrátból történő redukció eredményeként. A következő lépéshez az összes nitrátnak +2 oxidációs állapotúnak kell lennie. Ezt megtehetjük magas hőmérsékleten történő hevítéssel (amit a fentiekben leírtak szerint teljes mértékben ellenjavallok), vagy az oldatot néhány napig erős UV-fényforrásnak kitéve (ne feledje, hogy az UV-fény káros az élet minden formájára, beleértve az embert is, ha ezzel dolgozik, viseljen megfelelő védőszemüveget a fény blokkolására, különben egy pillanat alatt megvakulhat (nem vicc). Az összes maradék Hg-iont a +2 oxidációs állapotú, rendkívül reaktív Hg-nitrát sóvá alakítottad át (ugyanazt, amit az amalgám előállításához használsz). Ez feloldódik az oldatban. Mérje meg újra a pH-t. Most adjon hozzá egy finom bázist, például nátrium-karbonátot, amíg a pH = 8. Végül eléri azt a pontot, amikor a pH már nem változik, mivel a bázisa gyenge. Ezt nevezzük pufferoldatnak, és ez szükséges a következő lépéshez. Most vegyünk nátrium-szulfidot, és oldjunk belőle egy keveset H₂O-ban, hogy oldatot hozzunk létre. Öntsd az oldatot az immár bázikus oldatot tartalmazó edénybe. A higanyszulfid kicsapódása észrevehetően fekete massza formájában történik, amely H₂O-ban nem oldódik. Most addig kell adagolnia az oldatot, amíg nem képződik több csapadék. Ez nehezen észrevehetővé válik, mivel az oldat sötétfekete lesz. Azonnal tesztelheti a maradék Hg-ionok jelenlétét úgy, hogy az oldat egy részét egy külön lombikba önti, amelyben külön nátrium-szulfid-oldat van, és a csapadékoldat egy kis részét a legfelülről (ami a legtisztább) pipetta segítségével átviszi a lombikba. Ha egyértelműen látja, hogy további fekete csapadék képződik, akkor folytassa az oldat hozzáadását. Ellenkező esetben lezárhatja a tartályt, és egy-két nap múlva visszatérhet. A higanyszulfid nagy része a gravitáció hatására az aljára fog ülepedni. Ekkor folytathatja az oldat hozzáadását, és megnézheti, hogy képződik-e további csapadék. Ha már nem képződik több csapadék, akkor a teljes oldatot szűrje át kb. 1 cm vastag celitrétegen (diatómaföld). Ez az egyetlen módja annak, hogy a higanyszulfid finom részecskéit kiszűrje az oldatból. Kész, most már minden kockázat nélkül ártalmatlaníthatja az oldatot.

Azt hiszem, mostanra már eléggé világossá vált, hogy miért nem szabad ezt a lefolyóba önteni. A víztisztító telepek pontosan ugyanezzel a problémával küzdenek, ezért nem nagyon tűrik, hogy az emberek Hg-t öntsenek a lefolyóba.
 
Last edited:
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
A bónusz része ennek a szaros hulladéknak a megtisztításában az, hogy a kezdeti amalgámreakcióban felhasznált higany így visszanyerhető. Ezután a higanyszulfidot könnyen vissza tudja alakítani higanyfémmé, amelyet aztán ismét Hg-sóvá alakíthat. Elismerem, hogy az amalgám elég OP, ha így gondolkodik, mivel lényegében majdnem az összes higanyt visszanyeri, amelyet eredetileg felhasznált. Még mindig a nátrium-borohidriddel történő redukció a reduktív aminálás végső módja.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
-Először is köszönöm ur bemenetét köszönöm u!
De elfelejtettem megemlíteni, hogy használtam : a klorid változat 0,15g.
Mindig egy 3m-es fél arcmaszkot viseltem új gázpatronokkal.
Az összeolvasztást kint végeztem, de az öblítést bent 3x.( egy vödörben, amit külön tartottam).
és a fűtőköpenyt csak egy idő után használtam, amikor az oldat nem kezdett el reagálni (p2np oldat az amalgámban).
és a gáz soha nem szökött ki a kondenzátorból. im nem örülök, hogy a vadonatúj fűtőköpenyem a szemétbe került... :(.
is im tudatában, hogy nem szabad a derék a lefolyóba ( gondolkodás a gyűjtés, és dobja le, mielőtt egy dispose központi vagy valami ilyesmi).
Ismét köszönöm u körülbelül ure bemenet arany információ számomra.
-
Nem érdekel, hogy az én amalgram nem működött , vagy kap néhány vegyszer vissza .
Az egyetlen dolog, ami a legjobban zavar engem, az az, hogy...
1: a vadonatúj fűtőköpenyem a szemétbe való?/!
2: így minden az én szellőztetett garázsban van szennyezett higannyal? / ( bár láttam egy fickót, aki a videótémában azt a tanácsot adta, hogy nem kell aggódnom a higanygőzök miatt, mert a condesor visszahozza a reakciós lombikba).
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Megértem az aggályait az elemek cseréjének költségeivel kapcsolatban. Nyilvánvalóan a jövőben viseljen néhány olcsó ruhát, amikor ezt a reakciót végzi.

Nem vagy teljesen elbaszva. A leírása szerint az expozíció nem folytatódott hosszabb ideig, így két ötletem van, hogyan próbálhatná meg eltávolítani a Hg nagy részét a fűtőköpenyből, és továbbra is használni.

Először is, a kevésbé veszélyes módja rövid távon az lenne, hogy a fűtőköpenyét kintre helyezi egy tetőszerkezet alá (eső esetén ez megmenti a köpenyét, ha H₂O kerül bele, akkor vége). Mint tanácsolták, ne tegye sehová semmi fém közelébe. Ideális esetben szétszedné a fűtőköpenyt, hogy kivegye a benne lévő habot, eloszlatja egy tányéron vagy valamin, és hagyja, hogy így menjen ki (győződjön meg róla, hogy a hab nem repül el a szél miatt lmao). Ha így hagyod kb. 14 napig, akkor szerintem a Hg jó része elpárolog a habból anélkül, hogy mérgezne. Egy része elkerülhetetlenül benne marad, de ez nem olyan nagy baj, valószínűleg nem sok minden fog történni veled, ha gyakran szellőzteted a helyiséget, ahol tárolod. Én semmiképpen nem tenném olyan helyiségbe, ahol van valami porózus anyag, például szőnyeg, különben nagyon elbaszod. A köpeny szétszerelése elég egyszerű. Valójában sokkal egyszerűbb felépítésűek, mint ahogy az emberek a megjelenésük alapján képzelik. Most ez attól függ, hogy melyik fűtőköpeny van, de a legtöbbször a köpeny burkolata / burkolata csak néhány csavarral van rögzítve. Fogjon egy csavarhúzót, és csavarja ki őket. Most jól figyeljen! A legtöbb fűtőköpeny tartalmaz egy fémhuzalt, amelyet folyamatosan rövidre zár az áramköri lap, amely általában az alsó egységen található. A gyártótól függően ez a huzal nagyon rövid lehet, és erős erő alkalmazásával a tartó az áramköri lapra szakadhat. Miután eltávolította a csavarokat, lassan mozdítsa el az egységet a habszivaccsal együtt az áramköri laptól, hogy a vezetékek rögzítve maradjanak. Hatalmas fájdalom visszaszerelni őket a helyükre, ha kitépte őket. Ez elegendő helyet biztosít ahhoz, hogy eltávolítsa a habot a belső oldalon. Ismét tegye ezt lassan, vegye ki a hab kis darabjait, hogy ne zavarja a vezetékeket. Ha eltávolította a habot, akkor a fűtőköpeny többi részétől elkülönítve helyezheti el, és hagyja, hogy kiszellőzzön a gőz. A köpeny újbóli összeszerelése pontosan ugyanígy történik. Csak visszateszi a habot a belsejébe, és mindent rögzít a csavarokkal. NE mossa a habot semmilyen folyadékkal, ez tönkreteszi és ragacsossá teszi. Csak hagyja szárazon kiszellőzni.

Egy másik, veszélyesebb, de a köpeny szétszerelését nem igénylő módszer az, hogy egyszerűen kitesszük a szabadba, és felmelegítjük kb. 120 °C-ra. Ne engedje a hőmérsékletet sokkal magasabbra, különben a habba szublimált higany-nitrátot higanyfémmé redukálhatja, ami rontaná a helyzetet. Hagyja így futni kb. 3 napig, ez az én tippem (tegye ezt kint a forró Hg-gőz nevetségesen veszélyes).

Bármelyik módszer valószínűleg eltávolítja a Hg-gőz nagy részét a habból. Szintén, ha kintre teszi, tegye valahová távolabb attól a helytől, ahol eredetileg lefuttatta a reakciót, különben tovább szennyezheti.

Személy szerint én teljesen kicserélném a köpenyt, de megértem, hogy ez nem biztos, hogy mindenki számára opció.

Örömmel hallom, hogy légzőkészüléket viselsz, amikor ezt a reakciót végzed.

Ami a köpenyt illeti, ha nem akarod kidobni, én is hagynám kint szellőzni kb. 14 napig. Ez a kabátban megrekedt Hg nagy részét el kellene távolítsa. Nem az egészet, de rendben lesz.

Ami a garázsát illeti, gyakran menjen ki egy kis időre, és a gőznek ismét nagyrészt el kell távoznia. Nem kell emiatt máshová költöznie szerencsére.

Végül a reflux kondenzátor használatával kapcsolatban. Némi gőz még mindig távozik, különösen, ha nem nagyon hideg H₂O-t használ. A laboratóriumok ezt úgy kezelik, hogy a gőzt kifelé vagy egy aktív szenet tartalmazó zárt térbe vezetik. A fickó a videón, amit megnéztél, sajnos idióta, ha azt hiszi, hogy ez varázslatos módon megmenti őt ettől. Nem mondom, hogy nem segít, csak azt, hogy nem tökéletes.

Az emberek óvatlanok a Hg használatakor, de csak addig, amíg nem szenvednek negatív egészségügyi hatásokat. Ne feledje, hogy a bioakkumuláció hosszú ideig tart. Ha egyszer bejut a véráramba, képes átjutni a vér-agy-gáton és bejutni az agyba, ahol megtapadhat az idegsejteken, amelyeknek magas a zsírtartalma. A Hg, mivel erősen lifofil, úgy viselkedik, mint az olaj, és felhalmozódik a test zsírszöveteiben. A Hg felezési ideje (azaz mennyi idő alatt tűnik el a fele) a véráramban körülbelül 1-2 hónap, és személyenként változik. A legveszélyesebb része az, ami az agyban megtapad. A Hg felezési ideje az agyban körülbelül valamivel több mint 20 év, amely alatt nagy neurológiai károkat okozhat. Semmit sem lehet tenni az agyban megrekedt Hg eltávolítására, kivéve a kelátorok (vényköteles gyógyszerek) szedését. A kelátterápia hatással van a máj- és veseműködésre, ezért csak súlyos esetekben alkalmazzák.

Nem akarlak túlságosan megijeszteni. Valószínűleg ha kiszellőzteted a gőzt, ami bármiben megrekedt, akkor őszintén szólva nem lesz semmi bajod. Csak vedd figyelembe ezt a tényezőt a jövőben.

Sok sikert kívánok a fűtőköpeny visszaszerzéséhez.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ó, igen, és azt tanácsolnám, hogy alkalmazzon védelmet a gőz ellen, ami nagyon olcsó, de csak ideiglenes. Vásárolhat aktív szenet (más néven aktív szenet). Tegyen belőle egy tálba lehetőleg vagy egy pohárba. Tölts meg néhányat így, és tedd oda, ahol a gőz tartózkodhat. Az aktív szén rendkívül hatékony és a felületén akár 7%-os tömegkapacitással adszorbeálja a Hg-gőzt. Még akkor is, ha a Hg-gőz a helyiségben maradna, ez továbbra is aktívan eltávolítja azt. Ezután az aktív szenet egyszerűen kidobhatja a szemétbe, ahelyett, hogy a gőzt belélegezné a tüdejébe. Én ezt csinálnám a következő két hónapban, és körülbelül 2 hét után cserélném ki az aktív szenet. Ne vásároljon aktív szenet tartalmazó gyógyszeres tablettákat, ezek nevetségesen túlárazott. Vásároljon ömlesztett mennyiségű aktív szenet (ez nagyon olcsó tényleg). És a jövőben ne használd másra. Ha így teszel, akkor szerintem addigra már nagyon kicsi az esélye, hogy a gőz ártani fog neked.

Tulajdonképpen most, hogy gondolkodom rajta, az aktív szenet egy szárítócsőbe lehetne tenni, és egy reflux kondenzátor tetejére rögzíteni, amikor ezt a reakciót végzi. Ez véleményem szerint megakadályozná, hogy szinte az összes gőz elszökjön. Srácok, ez valóban jó ötletnek tűnik, ezt kell tennie, ha reflux kondenzátort használ ehhez a reakcióhoz. :cool:
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Végül a reakciót illetően. Mekkora léptékű volt a reakció? (Mennyi P2NP-t és Al-t használt)? Azt hiszem, van egy ötletem, hogy mi baszta el a reakciót az első helyen.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
uhm gyorsan válaszolok, készülök kimenni.
Ismét köszönöm ur imput, minden u mondta, hogy szórakoztatja az én lvl of knowledghe.
De azt olvastam, hogy csak a dimetil-higany (Hg(CH 3) 2) és talán még néhány más anyag jut be az agyi gátba ( lásd Karen Wetterhan mérgezés), azt hittem, hogy a higany-klorid nem jut be az agyba.
és összességében a legnagyobb koncentráció, amit meg lehet alapozni valamin, az 0,15g ( amit kiöblítettem , stb.) ennyire mérgező az összes mérésemmel ? mivel a fogaimon lévő amalgámok minden egyes alkalommal, amikor rágom a higanyt adják ki ( olvastam).

és a második válasz, a videóban szereplő összetevőkből mindent elosztottam 2-vel.
Tehát 5 gramm p2np és 6 gramm alumínium háztartási papír ( nem szikével vágtam ki ,mert akkor összetapadna, hanem darabonként téptem szét, hogy mindennek legyen helye a vízzel való összeköttetéshez).

nem olvastam el teljesen a válaszodat, de sietek . mint mondtam mennem kell. este lesz több időm .
addig is, és még egyszer nagy thx
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
erről a szénről a condesor kivezetésénél ötlet valóban jó ötletnek hangzik.
és egyébként én aktív szenet használok a gázvédő maszkomban ( mennyi az élettartama a zacskó kinyitása óta? senki sem tudott jó választ adni a boltban.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
> mellesleg aktív szenet használok a gázvédő maszkomban ( mennyi az élettartama a zacskó felbontása óta ?

Ez nagyon függ a használat intenzitásától. A kapacitását a szűrőn keresztül kiürített levegő mennyiségével lehet mérni. Senki sem tudja, hogy hogyan fogod használni. Ha mindennap laborban fogsz dolgozni a maszkkal, akkor azt javaslom, hogy pár havonta vagy gyakrabban cseréld ki.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
hogyan tudok hozzáadni valakit, hogy elmondja a véleményét ? szeretnék hozzáadni / megemlíteni 2 tagot ebben a témában .
@gpatreon
a másik srác, akit majd keresek
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ki az @gpatreon? lol

Általánosságban egyetértek @Never to sleep. Véleményem szerint megtisztíthatja a laboratóriumot a Hg-től, és folytathatja az összes biztonsági intézkedést. A reakcióterhelésednek megfelelően nem hiszem, hogy túlságosan szennyezted.
 
View previous replies…

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Azt hiszem, azt mondta a témában, amit írt ( az amalgámokról), hogy van információja, hogy a maradék hg az amalgámban, ha nem öblítik ki ( hanem csak a vizet engedik ki) kb. 0,0000... a végtermékben ?
meg tudod ezt erősíteni?
A fő aggodalmam most az, hogy hg van a végtermékben.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ezt sajnos nem tudom papírokkal megerősíteni. Ezt az információt ezen a fórumon lévő vegyésztől kaptam, akinek hozzáférése volt egy fotoelektromos lángfotométerhez. Ön is ellenőrizheti saját maga. Az Al/Hg módszer is nagyon elterjedt. Több tucat tonna amfetamint szintetizáltak ezzel a módszerrel és sikeresen fogyasztották.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Mit értesz az önellenőrzés alatt ( Hg a végtermékben)?
A végtermék tisztaságát csak a forráspont ellenőrzésével tudom ellenőrizni.
De ha a forráspontot nem éri el a kívánt hőmérséklettartományban, az egyetlen dolog, amit tudok, az az, hogy tisztátalan ( lehet, hogy más szennyeződések a folyamatból).
Nem vagyok kémikus , minden info amit adaptáltam ebből a fórumból származik.

Szintén annyira bizonytalan vagyok a Hg maradék, itt, ahol élek a minden/csak bmk leukart reakció tömegtermelésben. és kapok egy tisztátalan terméket ( kihagynak egy csomó végső folyamatot a tisztításhoz, a kevesebb időveszteség és a nagyobb mennyiség előállítása miatt.
Ez a fő oka annak, hogy magam akarom elkészíteni ( még akkor is, ha többe kerül, ha magam csinálom, mintha valami szaros nedves pasztát vennék.

Szintén tárolhatom a (maradék) ipa/aceton kénsav oldatot további szintézishez?
És a Hg-klorid tárolása is oke lenne légmentes üvegben( szobahőmérsékleten) ?

És mi az oka annak, hogy az IPA, p2np ,H20, GAA oldat premixterét nem lehet használni ? ( mint ahogy előző este készítettem)

És mi a fő oka annak, hogy a GAA-t közvetlenül az oldat amalgámba kerülése előtt adjuk hozzá ?

Köszönöm.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
El tudom hinni, hogy sok mindent így állítanak elő és fogyasztanak el.( alapvetően azért, mert olyan könnyű előállítani, és könnyen használható alternatívák a drága üvegáruk, főzőlapok, köpenyek... mint a befőttesüvegek és edények, és a mosogatóban lévő forró vizes fürdő használata).
De a dolgok, amiket ezen a fórumon láttam ( nem akarom bash on ez a fickó, de igen, ő egy veszélyt jelent mindenre/mindenkire ).
((A konyhában a zöldségei között csinálta , egy konyhakést használt az asztalról , hogy felvegye a Hg-mennyiségét , majd csak lefújta a kését és a rendelkezésre álló zárt konyharuhával átfújta .
A konyhai sütőben száradó oldószereket, ...)).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Igen, pontosan
ofc nem
igen

Egyáltalán nem használhatod a GAA-t, ahogy azt az itteni bemutatómban mondtam.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
holnap egy másik szintézist fogok csinálni (ha szerencsés vagyok 2).
A végtermékben lévő higany szintén nagy aggodalomra ad okot.
2X átmosom az amalgámat.
és forró IPA-t fogok használni a p2np feloldásához.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Ne használjon forró IPA-t. Használja 30ºC-ra felmelegítve, és nagyon jól keverje meg. Ha a p2np még mindig nem oldódik, melegítse fel még egy kicsit, de ne túlságosan.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oke thank u a bemenetért. az első szintézisemben/első próbálkozásomban. használtam colled IPA-t és sokat kevertem üvegrúddal, de nem oldódott fel ( a p2np). Aztán felmelegítettem op ( a hátsó fejemben, hogy az IPA forráspontja csak 60 fok),
csináltam egy Mcguyvert és megpróbáltam valahogy felmelegíteni az 1L-es fűtőköpenyben ( 3fejű 250ml-es lombikban csináltam).
A legalacsonyabb fokozaton csináltam , de szerintem túl forró volt. ( ez volt az első próbálkozásom a fűtő meantle használatával, így nem ismerem a hőmérsékleti tartományt). Nagyon égett a szemem ( ezért abbahagytam, egészség=fontosabb).
(( a p2np feloldódott, de miután levettem a fűtőforrásról, egy pépes, bolyhos oldat lett belőle)))
kérdés: ez normális ? vagy nem ? ( a szememben égő alkohol érzés)

Megint minden új nekem, ez volt az első próbálkozásom olyan vegyszerekkel mint a p2np.
Holnap érkezik egy 2l-es főzőlap (merevítéssel) az amazonról.
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Is vissza az én első szintézis, az oldat ( hozzáadása alki a p2np oldott amalgám oldat) jött egy tiszta réteg a tetején, amit én gyűjtöttem iPA arány 50/50.( további szintézis)
de a vicces az , hogy miután eltávolítottam a felső réteget, belekevertem az egész keveréket és 24h múlva ismét egy világossárga réteg van a tetején.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Mit kapott a két rétegből (világos és sárga)? Megsavanyítottad?
 

enzym

Don't buy from me
New Member
Joined
May 2, 2023
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Nem tudom még, nem savasítottam, mert nem venném az időt és az erőfeszítést, hogy ezt a sikertelen próbálkozást ( a 2 olajréteget külön tartottam, savasítani fogom őket az új szintézisem után. akkor már van egy sav/aceton oldat kéznél, így nem waiste 3X az időt erre. )
(( persze savasítani fogom őket, de nem együtt, 1 keverőben!)))
És véletlenszerű megjegyzés: az oldatot ismét 24 órán át tartottam, és egy másik( de ónos és sötétebb sárgás) felső réteg jelent meg.( ezt a többi tartalommal együtt derékba fogom dobni a főzőpohárban).
 
Top