p2p a bmk szintézisből megerősítve?

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Olvastam a Tor által a bmk porból származó p2p-ről szóló szálat, és azt, hogy hogyan csinálja, ami elég egyszerűnek tűnik, mégis úgy látom, hogy sok embernek még mindig problémái vannak a tiszta olaj és vagy az iszap megszerzésével.
Tor módszere 100% -ban tesztelt és működik? (Úgy tűnik, szilárd, így zavarban vagyok, hogy miért vannak még mindig problémák, és miért próbálnak szórakozni vele?
Itt van Tor szintézise


"1 kg BMK-t fogunk előkészíteni.
Fogunk egy 5 literes dupla nyakú lombikot
adjunk hozzá 500ml forró vizet . kezdjük a keverővel.
most lassan adjunk hozzá 1kg BMK sót. majd adjunk hozzá 1 liter szulfonsavat. most kapcsoljuk be a refluxot és melegítsük fel a lombik tartalmát max hőmérsékletre. plusz mínusz 130°c. használjunk erős keverőt.
Hagyjuk 4 órán keresztül refluxban forrni.
vegyük ki a felső réteget és öntsük egy mérőpohárba.
hagyja az alsó réteget kihűlni, és tegye el a következő alkalomra. ( ennél az elkészítési módszernél nincs vegyszerhulladékunk )

most forraljunk fel 1 liter vizet és adjuk hozzá a mérőpohárhoz. kézi mixerrel keverjünk össze mindent.
Néhány perc keverés után hagyjuk a mérőpoharat szobahőmérsékletűre hűlni.
távolítsuk el a felső fehér réteget (ez víz és hulladék, amire nincs szükségünk).
az alsó réteg P2P tisztított és felhasználásra kész.

ps: ennél a készítménynél nem kell aggódnunk, hogy a P2P-ben maradt víz miatt, mert a víznek kisebb a súlya, mint a P2P-nek"
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Számomra a trükk, hogy ne kapjak iszapot a cas 5449-12-7 esetében, az volt, hogy forró vízben tiszta oldatba oldottam, kikapcsoltam a hőt és óvatosan hozzáadtam a h2so4 conc.
Ezzel azonnali konverziót kaptam elfogadható hozammal, azonnal képződő rétegekkel, de a biztonság kedvéért még 30 percig refluxáltam. ezzel szemben, amikor siettem és nem oldottam fel teljesen a glicidátomat, semmilyen mennyiségű reflux nem volt képes a szilárd anyagot reakcióba hozni, és szűrni kellett.
Vigyázzunk a fröccsenéssel a sav hozzáadásakor.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Mekkora volt a hozam?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Az oldószerrel való kivonás után azonnal extraháltam, nem vettem mérést, és az elmélet 70%-ának számoltam gond nélkül.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
H2SO4 esetén a rétegek azonnal elválnak egymástól, de ez nem jelenti azt, hogy P2P-t kaptál. Ez csak a glicidsav elválasztott. Most próbáltam ki, és két réteget kaptam szag nélkül.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Kipróbálta már a foszforos útvonalat? A száraz port egyenesen a forró savhoz kell hozzáadni keverés mellett, vagy a port vízben kell feloldani a hozzáadás előtt?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Voltak ok eredmények mind a minimális mennyiségű vízben, mind az 1L víz/kg feloldásával. Mindkét módon melegen készült, majd sav és reflux követte.
Nem tudom megmondani, hogy mennyi a minimális az 1L/kg-hoz képest.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Szerintem a kulcs az, hogy 75% helyett 85%-os foszforsavat adjunk hozzá, és 4 óránál hosszabb ideig refluxoljunk.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Számomra az volt a probléma, hogy a víz miatt nem jutottam 120 C° fölé. Ennek eredményeképpen a hozamok nagyon alacsonyak voltak: 1kg (5449-12-7) - 400g/Milky Color (P2P). Most csinálom víz nélkül csak H3PO4 85%-kal (1 L H3PO4 750g 5449-12-7-hez) azóta eljutottam a 135 C°-hoz és 60-70%-os hozamot kaptam e tejfesték nélkül.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Mennyi ideig kell refluxálni?
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Onnan, ahol a hőmérséklet elérte a 135°-ot, 4 óra. Fontos megemlíteni, hogy én egy fej fölötti keverővel dolgozom! mert a víz hiánya miatt nagyon kevés BMK 5449-12-7 oldódik és ülepedik le az aljára.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Ah nagyszerű fantasztikus. Mert rengeteg verzió létezik, és a legtöbb nem tűnik hatékonynak számomra.
Vízgőzzel desztillálod, vagy csak dl-tisztítod egy egyszerű desztillációval?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Acab1312 i´ll adok egy esélyt a szintézis változatának. Egy kérdés: Milyen erős a keverés a 4 órás reflux alatt ? Egyáltalán kevered? (Forráskövekkel nem kevertem). Köszönöm.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Helló igen, én egy felüljáró keverőt használok nagy sebességgel, éppen csak annyira, hogy ne fröccsenjen a dugattyúba, amikor keveri az RM-et.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Most egy futtatást végeztünk @Acab1312 (minden elismerés az övé) bemenetével, és az eredmények elég tisztességesek voltak.

2000ml 85%-os foszforsavat kb. 65°C-ra melegítettünk. 1500g BMK 5449-12-t adtunk hozzá kis adagokban és kevergetve. A reakcióelegyet 135°C-ra melegítettük és 4 órán keresztül refluxáltuk.
A rétegeket elválasztottuk, és a vizes/porsavas réteget DCM-mel extraháltuk. (vicces, hogy a DCM réteg a foszforsav nagy sűrűsége miatt felül van). Az egyesített kivonatokat vízzel, sós lével és telített szódabikarbóna oldattal mostuk, hogy a pH semleges legyen.

Vízmentes nátrium-szulfáton való szárítás után az oldószert szabályos nyomáson bepároltuk.
818 ml (813 g) aranybarna nyers P2P-t kaptunk. Kihozatal: 80,93%
ZEvun9WcL2











A nyers P2P-t csökkentett nyomáson desztilláltuk, így 656 ml (652 g) halványsárga, tiszta 1-fenil-2-propanon, más néven P2P, fenilaceton keletkezett. Terméshozam: 64,90%

Wd0vscU73f


A tiszta P2P kellemes virágos illata egyszerűen csodálatos.
 
View previous replies…

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Ez fantasztikusan néz ki.
Kérdés, miért nem desztilláljuk a dcm-t vákuumban, kissé magasabb hőmérsékleten, így a vizet is eltávolítja, és nem kell utána oldószert használni?
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
A DCM-mel elválasztott és extrahált rétegek alatt azt értette, hogy megvárja, amíg a rétegek elválnak, és DCM-et ad az egész RM-hez, vagy csak a tejes (foszforsavas) réteghez ad DCM-et, és ezt egyesíti a sötét réteggel? Én a sötétebb rétegből több piszkos p2p-t kapok, de a hozam eddig azért nagyszerű.

B9kyTdZex6
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
A DCM-et csak az alsó, tejes réteghez adjuk hozzá. A rétegeket elválasztó tölcsérrel választjuk el egymástól. Ami a 110 C hőmérsékletet illeti, a @w2x3f5 változatával használhatja, itt nagyon sokáig tartana a reakció befejezése. HPLC/MS/UVS-hez nincs hozzáférésem, így a tisztaságot nem tudom pontosan ellenőrizni. Egy anyag elemzése egy alacsony felbontású kép alapján biztosan nem egy általánosan elfogadott analitikai kémiai módszer. ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Az első kísérleteim 110 feletti hőmérsékleten történtek, és a glicidát savas oldata túlmelegítéskor sárgáról/narancsról barnára változik, és a hozam csökken. Következtetésem az ebben a hidrolízisben szerzett tapasztalataimon alapul, a fénykép minősége másodlagos fontosságú. Tehát egy anyag desztilláció utáni hozama kimerítő választ ad.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
túl magas hőmérséklet
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ez a vízgőz-desztillációs módszer? Ezt az utat nehezebbnek találom az idő szempontjából.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ebben az összefüggésben a keverék hőmérsékleti rendszeréről beszélünk. Sőt, 60-80 fokos mikrohullámú sütőben a dekarboxilációs reakció úgy megy végbe, mint egy vulkán.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Thnx ember nagyon szeretem ezt a módszert. Tudna magyarázatot adni arra, hogyan mossa a p2p-t és hogyan hozza semlegesre a ph-t? Szeretném látni az arányokat
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Ez egy őrülten magas hozam 5449 bmk jó munkát fog próbálkozni. Általában 40-50% körüli értéket kapok a HCL útvonalról.
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Épp most csináltam, a felhasznált glicidát körülbelül 70%-át adta.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Kétségtelen, hogy a DCM-et is le tudja desztillálni. Én a vákuumdesztilláció előtt nem hagynám a vizet a P2P-ben a következő okból. A vízmolekulát és molekulatömegét tekintve a víznek rendkívül magas a forráspontja. Ráadásul a párolgás entalpiája további energiamennyiséget igényel. Ez az energia a P2P-t is elpárologtatja, bár nagyon kis mennyiségben. Miért is kellene tehát ezt tennem, amikor a szárítószerrel való szárítás egyszerű feladat.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Igaz, de szerintem egyszerűbb lenne vákuumban desztillálni 2 okból.
1-bmk olcsó és könnyen beszerezhető.
2-a p2p mennyisége, ami átjön, elhanyagolható, és ugyanazt a dcm-t fogod újra felhasználni, így a p2p a következő körben visszanyerhető lesz.

Tehát alapvetően időt takarítana meg, mert csak a fogadó lombikot kell cserélni, és nem kell játszani a disszicánssal.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ezeket a lépéseket inkább külön-külön végzem el, és csak a kívánt termék marad a végső vákuumdesztillációra.
 
Top