p2p a bmk szintézisből megerősítve?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Számomra a trükk, hogy ne kapjak iszapot a cas 5449-12-7 esetében, az volt, hogy forró vízben tiszta oldatba oldottam, kikapcsoltam a hőt és óvatosan hozzáadtam a h2so4 conc.
Ezzel azonnali konverziót kaptam elfogadható hozammal, azonnal képződő rétegekkel, de a biztonság kedvéért még 30 percig refluxáltam. ezzel szemben, amikor siettem és nem oldottam fel teljesen a glicidátomat, semmilyen mennyiségű reflux nem volt képes a szilárd anyagot reakcióba hozni, és szűrni kellett.
Vigyázzunk a fröccsenéssel a sav hozzáadásakor.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
H2SO4 esetén a rétegek azonnal elválnak egymástól, de ez nem jelenti azt, hogy P2P-t kaptál. Ez csak a glicidsav elválasztott. Most próbáltam ki, és két réteget kaptam szag nélkül.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Gondolod? Mitől elválasztva? És mi marad meg, ha elválik?
A BMK-nak elég enyhe illata van, összehasonlítottad a reflux utáni szaggal?
Nem azt mondom, hogy nem tudod, milyen szaga van, vagy hogy nem tévedek, csak tudni szeretném.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Nátriumtól elválasztva :). Tulajdonképpen most az 5449-cel küzdök. Kipróbáltam egy csomó módszert és eddig 1ml-t kaptam 10g-ból. Megpróbálom a foszforsavat 110-nél. Ha az 5449-hez adok savat, akkor nagyon gyorsan olajjá alakul, de nem p2p. Vagy lehet, hogy az én 5449-em nem igazi 5449.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jogos, lehet, hogy így van.
Én ezúttal nagy mennyiségben és 2-3 órás refluxszal tudok beszélni, de a foszforsav és a citromsav mindkettő remekül működik. A citromsav 25kg/20kg 5449.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Kipróbálta már a foszforos útvonalat? A száraz port egyenesen a forró savhoz kell hozzáadni keverés mellett, vagy a port vízben kell feloldani a hozzáadás előtt?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Voltak ok eredmények mind a minimális mennyiségű vízben, mind az 1L víz/kg feloldásával. Mindkét módon melegen készült, majd sav és reflux követte.
Nem tudom megmondani, hogy mennyi a minimális az 1L/kg-hoz képest.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Most egy futtatást végeztünk @Acab1312 (minden elismerés az övé) bemenetével, és az eredmények elég tisztességesek voltak.

2000ml 85%-os foszforsavat kb. 65°C-ra melegítettünk. 1500g BMK 5449-12-t adtunk hozzá kis adagokban és kevergetve. A reakcióelegyet 135°C-ra melegítettük és 4 órán keresztül refluxáltuk.
A rétegeket elválasztottuk, és a vizes/porsavas réteget DCM-mel extraháltuk. (vicces, hogy a DCM réteg a foszforsav nagy sűrűsége miatt felül van). Az egyesített kivonatokat vízzel, sós lével és telített szódabikarbóna oldattal mostuk, hogy a pH semleges legyen.

Vízmentes nátrium-szulfáton való szárítás után az oldószert szabályos nyomáson bepároltuk.
818 ml (813 g) aranybarna nyers P2P-t kaptunk. Kihozatal: 80,93%
ZEvun9WcL2











A nyers P2P-t csökkentett nyomáson desztilláltuk, így 656 ml (652 g) halványsárga, tiszta 1-fenil-2-propanon, más néven P2P, fenilaceton keletkezett. Terméshozam: 64,90%

Wd0vscU73f


A tiszta P2P kellemes virágos illata egyszerűen csodálatos.
 
View previous replies…

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
A DCM-mel elválasztott és extrahált rétegek alatt azt értette, hogy megvárja, amíg a rétegek elválnak, és DCM-et ad az egész RM-hez, vagy csak a tejes (foszforsavas) réteghez ad DCM-et, és ezt egyesíti a sötét réteggel? Én a sötétebb rétegből több piszkos p2p-t kapok, de a hozam eddig azért nagyszerű.

B9kyTdZex6
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
A DCM-et csak az alsó, tejes réteghez adjuk hozzá. A rétegeket elválasztó tölcsérrel választjuk el egymástól. Ami a 110 C hőmérsékletet illeti, a @w2x3f5 változatával használhatja, itt nagyon sokáig tartana a reakció befejezése. HPLC/MS/UVS-hez nincs hozzáférésem, így a tisztaságot nem tudom pontosan ellenőrizni. Egy anyag elemzése egy alacsony felbontású kép alapján biztosan nem egy általánosan elfogadott analitikai kémiai módszer. ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Az első kísérleteim 110 feletti hőmérsékleten történtek, és a glicidát savas oldata túlmelegítéskor sárgáról/narancsról barnára változik, és a hozam csökken. Következtetésem az ebben a hidrolízisben szerzett tapasztalataimon alapul, a fénykép minősége másodlagos fontosságú. Tehát egy anyag desztilláció utáni hozama kimerítő választ ad.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
túl magas hőmérséklet
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
110
A képen látható, hogy a p2p a túlmelegedés miatt részben oxidálódott.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Miért kell meghatározni, hogy milyen szennyeződés képződik a túlhevítés során? Csökkentettem a hőmérsékletet, és a p2p teljesítménye emelkedett.
Az én módszeremmel a fórumon az emberek 90 százalékos hozamot kaptak az anyagból.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Ez a vízgőz-desztillációs módszer? Ezt az utat nehezebbnek találom az idő szempontjából.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ebben az összefüggésben a keverék hőmérsékleti rendszeréről beszélünk. Sőt, 60-80 fokos mikrohullámú sütőben a dekarboxilációs reakció úgy megy végbe, mint egy vulkán.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Ez a szál egy kicsit zavarossá vált, (a kérdésekre adott válaszok elrendezése miatt).
Tehát melyik hőmérséklet a legjobb 135c vagy 110c?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
A @w2x3f5 által készített módszer esetében 110C, a @Acab1312 által készített változat esetében 135C.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
A zűrzavar megoldása érdekében én sem megyek már ilyen magas hőmérsékletre. A hozam, valamint a tisztaság megnövekszik.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Hogy lehet, hogy az olajos rétegem alulra kerül?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A fenilaceton nehezebb, mint a víz (egy nagyon kevés), így általában süllyedni fog, ez adhat némi jelzést, de ez változhat a vízben oldott dolgoktól függően, a minden alkalommal használt vízmennyiségtől stb., így ez nem jó módja annak, hogy megmondja, melyik a termék, vagy ha a reakció befejeződött, vagy mi van, ha van
 

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
A sav hozzáadása után a pH kevesebb, mint 3, és az RM színe zöldre változik. Nagyon furcsa, vajon jól csináltam-e?
3OhpvISBLE
PVGNRUKBla
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Kérjük, írja le világosan a lépésről-lépésre történő eljárást, ha segítséget szeretne kapni. Biztos vagy benne, hogy BMK glicidsav nátriumsót használtál?

P.S. Van BB Fórum bemutató a jóváhagyott útmutatóval és videóval.
QG8M0Bnzq6
 
View previous replies…

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Nem vagyok biztos benne, hogy ez a valódi CAS:5449-12-7. A lépéseim a következők: tisztított vizet 40-50 Celsius-fokra melegítek, bmk port adok 1:1 arányban a tisztított vízhez és keverem, majd 38%-os híg sósavat adok hozzá. Az RM oldat azonnal zöldre színeződött és nagy mennyiségű habot képzett. Ahogy a reakció fokozatosan lehűlt, elkezdett rétegeket képezni, a legfelső réteg fekete olajréteg volt. Az alsó réteg tiszta vizes folyadék
M7pnFLbTju
 

Attachments

  • 6psSkW1AZJ.jpg
    6psSkW1AZJ.jpg
    4.5 MB · Views: 133

masterpell

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
3
Tehát az Ön szakértői véleménye és javaslata az, hogy az anyag olvadáspontjánál körülbelül 133 Celsius-fokon kell elvégezni, és egy kondenzátorcső segítségével több órán át refluxálni, igaz?

Ez az anyag 70-90 Celsius fokon mindig nagyon piszkos állapotban van. Ahogy a képen látható, úgy néz ki, mint egy csésze kávé. Rétegezve úgy néz ki, mint egy sötétbarna olajos anyag, kellemetlen szaggal.
8DBq1P0put
 
Top