P2P szintézis a BMK glicidátéterekből

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
ez a P2P fenilaceton CAS 103-79-7 készítése BMK glicidsav ( nátriumsó ) CAS 5449-12-7 fő összetevővel szulfonsav erősséggel 75% CAS 7664-38-2
-------------------------------------------------- ------------------------------
1 kg BMK-t fogunk előállítani.
Vegyünk egy 5 literes, dupla nyakú lombikot.
adjunk hozzá 500ml forró vizet . indítsuk el a keverőt.
most lassan adjunk hozzá 1 kg BMK sót. majd adjunk hozzá 1 liter szulfonsavat. most kapcsoljuk be a refluxot és melegítsük fel a lombik tartalmát a maximális hőmérsékletre. plusz mínusz 130°c. használjunk erős keverőt.
Hagyjuk 4 órán keresztül refluxban forrni.
vegyük ki a felső réteget és öntsük egy mérőpohárba.
hagyja az alsó réteget kihűlni, és tegye el a következő alkalomra. ( ennél az elkészítési módszernél nincs vegyszerhulladékunk )

most forraljunk fel 1 liter vizet és adjuk hozzá a mérőpohárhoz. kézi mixerrel keverjünk össze mindent.
Néhány perc keverés után hagyjuk a mérőpoharat szobahőmérsékletűre hűlni.
távolítsuk el a felső fehér réteget (ez víz és hulladék, amire nincs szükségünk).
az alsó réteg P2P tisztított és felhasználásra kész.

ps: ennél az elkészítésnél nem kell aggódnunk a P2P-ben maradt víz miatt, mert a víznek kisebb a súlya, mint a P2P-nek.

ps2: ha ezeket az arányokat betartjuk, a P2P ph értéke 4 lesz .
ha több szulfonsavat használunk, a ph érték 1-re csökken. ezért nem szükséges túl sok szulfonsavat használni.
 
Last edited by a moderator:
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm uram... a reakció után így még mindig szükségem van DCM és vaporátor által kivontra?
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Hagyja kihűlni az alsó réteget, és tegye el a következő alkalomra. ( nincs kémiai hulladékunk ennél az elkészítési módszernél )

mi a módszer a második futtatásnál az előző alkalommal kapott alsó réteg felhasználásával?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm, uram! Most egy nehéz problémával szembesülök, a p2p-em tejfehérré vált. Van valami módja annak, hogy megmentsem? Használhatok desztillált vizet a mosáshoz?
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Összezavarodtam a szulfonsav résznél. Úgy tudom, hogy foszforsavat használt.
Nekem most szulfonsav van. Nem foszforsav. Használható a szulfonsav?
Valaki kipróbálta már? Eredmények?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Mind a 3 sav (hci/phos/sulf) működik, de úgy tűnik, hogy a hozamban és a különböző tapasztalatokban eltérő eredmények születnek. Mindegyiknek megvan a maga tempója és ideje az átalakításhoz, és talán prufication szükséges.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Reakció után kell kivonni a dcm? És sós lével mossuk?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@jessejames122669 igen son foszforsavat használok nagyon sajnálom, de 10 perc után megváltoztathatjuk a hibákat.
Nagyon frusztráló, tudom .
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Miután megszereztük a lehetséges P2P-t ebből a reakcióból, a biszulfit-addukt megerősítené, hogy ez valóban P2P? vagy vannak más ketonok, amelyek esetleg az eljárásból származhatnak?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Foszforsavat használtam és először az Rm világoszöldből sötétzöld lett 3 óra forralás után 2 réteg képződött és a felső réteget vettem de nagyon sűrű oldat nagyon tikk ez P2P vagy valami más?
IkWojKADEh
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
nagyon jól néz ki .
Megmostad már forró vízzel ?
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Nem normális, hogy olyan sűrű, ha a hűtőben tárolom, nem jön ki a palackból?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
meg kell mosni, hogy használja a keverőt legalább 3 liter forró vízzel, majd adjon neki 12 órát.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm, uram! Most egy nehéz problémával szembesülök, a p2p-em tejfehérré vált. Van valami módja annak, hogy megmentsem? Használhatok desztillált vizet a mosáshoz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nem tudom, hogy miért történt ez a p2p-vel. Hogyan tárolja? Egy nyitott üvegben, napfény alatt? Gőzpárlással is lepárolhatod, az segítene megmenteni ennek egy részét.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Nem tudom, miért történt ez, lezártam és hűvös helyen tároltam. Szükségem van desztillált víz hozzáadására a desztilláláshoz? Milyen fokon szabályozzák a hőmérsékletet?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nézze meg a d-met gyártásról szóló videót, van videó bemutató, hogyan kell elvégezni a P2P vízgőz-desztillációt.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Köszönettel megjegyezve
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Van-e mód a "túlfőzött" bmk 5449 helyreállítására? Nem vettem észre, hogy a lombikról, miközben más feladatokat végeztem ,🤦‍♂️ Próbáltam a szokásos és logikus módszereket sikertelenül.
Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm, nem értem világosan a problémáját. Írja meg DM a problémáját, megpróbálok segíteni Önnek.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
I
Én használom a módszer 100g bmk hozzáad 100g desztillált víz és 100g HCI után, hogy melegítsük fel 80c reflux 3 óra. Ez rendben van?
 
Top