P2P a (d)-fenil-2-propanolhoz Lehetséges?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Helló Én a keresés során az L-metil racemizációját, amin érdekes és nevezetesen, hogy kb. p2p = > élesztővel redzuieren =>az alkohol (d)-fenil-2-bromopropanra történő brómozása. A kérdésemre, hogy ez lehetséges lenne? Mivel nincs igazi kémiai hátterem, de ha ez lehetséges, akkor sokkal rosszabbat spórolnánk. Ha van érdeklődés meg tudom osztani link
 

Attachments

  • oiQbEJsG5D.pdf
    741 KB · Views: 893

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Helló Láttam egy P2NP szintézist, amely elsősorban a d izomer előállítására szolgál. Nem lenne akkor a P2P-re való átalakítás során a D termék átvétele?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Ez egy érdekes, ezt nem tudtam, király! Természetesen nem a P2NP az, amit előállítanak, hanem az első szénatomhoz egy alkoholcsoportot adnak hozzá, ez a Norphedrin közvetlen prekurzora, ahogy a P2NP az amfetamin közvetlen prekurzora.

Ez azt jelenti, hogy valami nehezebb fegyverekre van szükséged, mint a NaBH4/CuSO4, hogy d-Amphetamine-t kapj, természetesen RP/H3PO3/H3PO2 + I vagy a Birch megteszi a trükköt, néhány más módszer jut eszembe.

De fogalmam sincs, hogy a benzaldehid és a nitroetán kondenzációja trietilaminnal mint katalizátorral miért a nitroalkoholt eredményezi, és nem a nitro-csak-nitro vegyületet, mint ismert. Az is meglepő, hogy miért nem csak cisz vagy transz konfigurációra szelektív, ez is meglepő. Furcsa.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Nézze meg a videót a fórumon
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Hello
Köszönöm, már ismerem a p2np általános szintézisét. Amit keresek, az egy sterospecifikus szintézis a P2P számára a hozam növelése érdekében. Ugyanakkor elkerülni az izomerek szétválasztását. A képet amit feltettem úgy értettem, hogy a p2np szintézisben magasabb (d-izomer) tartalom van. A kérdésem az lenne, hogy a P2P-re való átalakítás ezután átveszi-e az izomer arányt, vagy megint ugyanaz az 50/50 arány jön ki, mint rendesen. nincs vegyész végzettségem, így nem értek hozzá. Azt sem tudom, hogy jól értettem-e a képet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Szia, Minden esetben racém (50/50) metamfetamin/amph terméket fog kapni. A legegyszerűbb módja az izomerek elkülönítése a racemátból.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
az első dolog, amit tudnod kell, hogy sem a p2p, sem a p2np nem királis, a szekunder alkoholnak valóban két sztereoizomerje van, a sztereospecifikus redukció élesztővel elég rendetlen, és szívesen ajánlom a répaszeleteket (viccesen hangzik, de sok kísérletet végeztem ezzel, még ha nem is pontosan p2p), a fenil-2-propanol optikailag tiszta formája nem jelenti azt, hogy a halogénezési reakcióban nem fog racemizálódni (sztereoszelektív brómozásra van szükség a biztonság kedvéért), a halogén helyettesítése amino- vagy metilaminóval szintén racém keverékhez vezethet, azt tanácsolom, hogy L-borkősavval oldjuk fel a végső amint, majd racemizáljuk a kevésbé kívánt izomer (L) a maradék oldatból.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pontosan ezt kerestem Köszönöm. Már jó ideje kutatom a racemisirungot, de nem igazán jutok tovább. Van kísérleti tapasztalatod a folyamatról?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ezzel kapcsolatban több téma is felmerült. Nézzen körül a fórumon.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Köszönöm G. Patton Sikeresen szétválasztottam az izomereket. De problémáim vannak a nem kívánt L(-) izomerrel, hogy ismét racmesizálni tudjak a dl-izomerhez.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
a racemizáció egy olyan dolog, ami az egyensúlyi helyzetet érinti, amelynek elkerülése általában a vegyészek feladata... általában akkor fordul elő, ha az elegyet túl sokáig hagyják keverni és/vagy túl sokáig melegítik... a kutatás során a felbontásra vagy sztereoszelektív módszerekre összpontosítottam, nem az LSD szintézisére, így nem volt célom, hogy racemizáljak bármit is (ez inkább hoppá).... ígérem, hogy mindezt teljesen meg fogod érteni, ha nem hagyod abba a molekulák tanulását egy jó stratégiával és világos lépésenként egyre mélyebbre és mélyebbre menve... jól látod, hogy az itteni emberek fogékonyak arra, hogy segítsenek neked.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
btw, a kémia úgy tűnik, hogy a felső oldalon, mivel írt egy problémát, amely bizonyítja, hogy komplex gondolkodás, hanem azt is mutatja, hogy kihagyta néhány alapvető dolgot, így továbbra is a jó munkát (a kémia fogalmak épülnek egymásra, így természetes, hogy kihagyja leckék nélkül teljesen érti őket, ha azt mondják, hogy önképzés a témában, ezért meg kell olvasni újra dolgokat, hogy soha nem gondoltam, hogy hasznos))
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ok köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. Mindenesetre tovább fogok tanulni, igazuk is van az állításukban.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
A téma számomra is nagy érdeklődésre tart számot, bár más szempontból. A racém metamfetamin szabad bázisának felbontása oldószer nélkül is megoldható a kedvenc vegyületemen keresztül (vigyor):
O,O`(+)-dibenzoil-d-borkősavval jó hozammal. (80-85% ).

Viszont azt akartam kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata az úgynevezett RRR-eljárással. Az RRR a resolution-racemisation-recycling rövidítése, a nem kívánt l-izomer visszaalakítása 50:50 racém keverékké. Ezt kis mennyiségű radikális iniciátor, például AIBN és egy tiilgyökforrás (pl. metil-tioglikolát) felhasználásával végzik. Ily módon a folyamat többszöri lefuttatásával az elméleti 50%-os hozamot 90% fölé lehet emelni. Eddig nem találtam semmilyen ésszerű eljárást leírva.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Melyik dibenzoil-borkősavat használja a cas felosztásához? A folyékony vagy a kristályos részt? El tudja magyarázni részletesen? Egyetértek ezzel a módszerrel. Szerintem jobb, mint a borkősav. Köszönöm.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Ezt kell tudnia....

Az N-metil-amfetamin optikai felbontása diasztereoizomer sóképzésen keresztül 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoyltartarinsavval
KOZMA DÁVID, MADARÁSZ ZOLTÁN, KASSAI CSABA ÉS FOGASSY ELEMÉR
Budapesti Műszaki Egyetem, Szerves Kémiai Technológiai Tanszék, Budapest, Magyarország
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 366

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Holland felbontás és sok más dologgal kapcsolatban mindez jó magyarázat:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Racemátumok felbontása kristályosítással
Adalékanyagok és kopás
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 352

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Talán ez tovább segíthet, személyesen még nem teszteltem. Megnézhetem a mappáimban, talán még mindig megtalálom az eredeti PDF-et.

Általános eljárás a racemizációs kísérletekhez. A
Amin (100 mg) és tiol (1,2 vagy 0,2 ekvivalens) 0,06 M-os oldata.
benzolban 2 órán át (sztöchiometrikus állapot) vagy 7 órán át refluxáltuk (sztöchiometrikus állapot).
h (katalitikus állapot) AIBN jelenlétében (összességében
20 mol % AIBN-t három egyenlő mennyiségre osztottuk fel.
(ha a reakcióidő > 2 óra), amelyeket 2 óránként szukcesszív módon adtunk hozzá). A koncentrálás után a maradékot hígítottuk
HCl-lal (1 M) hígítottuk, majd az oldatot Et2O-val mostuk. A
vizes fázist telített nátrium-karbonáttal bázisosítottuk.
és Et2O-val extraháltuk. A tiszta amint izoláltuk, miután
MgSO4-on történő szárítás és koncentrálás után
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
mint egy igazi kémikus!
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Hozzáférésem van az aibn-hez és a tiolhoz, de nagyra értékelnék némi segítséget a megfelelő arányokkal kapcsolatban, amelyeket mondjuk az L-met freebase kg-jára átszámolva konvertálnak? Az eredményeimet közzéteszem.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Van a pdf
 

Attachments

  • xz9L7sFYwj.pdf
    94.1 KB · Views: 583

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Nagyszerű, köszönöm Acab1312, máris többet tudsz, mint amit a kutatásom mutatott. Mindenképpen megpróbálom ezt az eljárást, az egyetlen kérdés az, hogy hol lehet beszerezni az AIBN-t, bármilyen tippet, eltekintve a LE nagy kiterjesztett karjaitól.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
A szüleim kidobták (más olyan dolgokkal együtt, amelyekről mindketten sírva fakadnánk, ha megemlíteném őket).
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Az AIBN esetében csak Kínából találtam valamit.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
valahol ezen a fórumon van egy lista és egy e-mail cím constantilyos vagy valami ilyesmi.... felhasználók jó kritikát adnak neki, mivel a srác nagy diszkrécióval átküld szinte bármilyen vegyszert az ő árán (ami éppen a sigmaaldrich ár felett van).
 
Top