P2P a (d)-fenil-2-propanolhoz Lehetséges?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
A téma számomra is nagy érdeklődésre tart számot, bár más szempontból. A racém metamfetamin szabad bázisának felbontása oldószer nélkül is megoldható a kedvenc vegyületemen keresztül (vigyor):
O,O`(+)-dibenzoil-d-borkősavval jó hozammal. (80-85% ).

Viszont azt akartam kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata az úgynevezett RRR-eljárással. Az RRR a resolution-racemisation-recycling rövidítése, a nem kívánt l-izomer visszaalakítása 50:50 racém keverékké. Ezt kis mennyiségű radikális iniciátor, például AIBN és egy tiilgyökforrás (pl. metil-tioglikolát) felhasználásával végzik. Ily módon a folyamat többszöri lefuttatásával az elméleti 50%-os hozamot 90% fölé lehet emelni. Eddig nem találtam semmilyen ésszerű eljárást leírva.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Melyik dibenzoil-borkősavat használja a cas felosztásához? A folyékony vagy a kristályos részt? El tudja magyarázni részletesen? Egyetértek ezzel a módszerrel. Szerintem jobb, mint a borkősav. Köszönöm.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Igen, az o,o-dibenzoil-d-borkősav az egyetlen, amelyet a szakirodalomban úgy neveznek meg, mint ami a szokásos eljárással a met királis felbontáshoz működik. Keressen rá a "holland rezolválás" kifejezésre, hogy leírja, hogyan történik. A sima borkősav nem mutat szeparációt. Az eljárás, amely állítólag az oldhatósági különbségek alapján működik, teljesen más elven működik, és lehet, hogy működik, de lehet, hogy nem. Nem tudom.
Hosszabb távon minden királis szintézis kifizetődőbb lesz, ehhez kétség sem férhet.
Bárki, aki AIBN-t tervez használni, nagyon jól tájékozódjon arról, hogyan kell kezelni ezt a cuccot, elég csúnya.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Ezt kell tudnia....

Az N-metil-amfetamin optikai felbontása diasztereoizomer sóképzésen keresztül 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoyltartarinsavval
KOZMA DÁVID, MADARÁSZ ZOLTÁN, KASSAI CSABA ÉS FOGASSY ELEMÉR
Budapesti Műszaki Egyetem, Szerves Kémiai Technológiai Tanszék, Budapest, Magyarország
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Holland felbontás és sok más dologgal kapcsolatban mindez jó magyarázat:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Racemátumok felbontása kristályosítással
Adalékanyagok és kopás
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 352
Top