Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
Oldószer elpárologtatása, használható-e normál vákuum, vagy mi a módszer?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
A 270C nagyon magas, hogy üvegeszközök nélkül desztilláljon.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
vákuumban desztillálva vagy párologtatva, milyen hőmérsékleten melegítik, párologtatják vagy desztillálják, és hány órán keresztül desztillálják?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
A referencia a 270C mint forráspont. Kíváncsi vagyok, hogy az oldószert el lehet-e távolítani, és csak úgy használni, ahogy van a 2. lépésben.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Segítségre van szükségem!

100 g benzaldehidet és MEK-et egyaránt egy 500 ml-es RBF-hez adtunk és nullára hűtöttük. Az elegyet mag Stir-re helyeztük, és HCL-t buborékoltunk az oldaton keresztül, először gyorsan, majd lassan és egyenletesen, miután a HCl-generátort finomhangoltuk. (HCl a konc. kénsav felett). Az oldat sárgává, majd vörössé, majd nagyon sötétvörössé vált. 1,5 óra elteltével a gázt eltávolítottuk, és 1,5 órán át hagytuk szobahőmérsékleten keverni. Hozzáadtunk 200 ml desztillált vizet, azonnal két réteg képződött. Egy sötét réteg (szerves alsó) és egy vizes réteg világos sárga. Az oldathoz 40ml DCM-et adtunk.

Itt van a problémám. Úgy tűnik, hogy a DCM összeolvadt a szerves réteggel. Ez egy kellemes illatú kámfor oldat, igazából gyönyörű illatú. Azonban nem látom a DCM réteget a szeptikus tölcsérben. A fenébe, hogy a faszba lehet ezt megoldani?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Tehát elválasztottam és DCM extrakciót végeztem a vizes fázison. A DCM elpárolgása után semmi sem maradt. Arra gondolok, hogy a szerves fázisban mindent desztillálnom kell, és megnézem, mi maradt meg szilárd anyagként.

Ez egy igazi fájdalom, csinált már valaki sikeresen ezt a szintézist? Valaki meg tudja mondani, hogy a DCM a probléma. Nem akarok kloroformot készíteni vagy vásárolni.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
@William Dampier lefuttatta ezt a szintetizátort?

Bármilyen segítséget nagyra értékelnénk.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Sajnos az üveghőmérőm eltört, így nem tudtam leolvasni a frakciókat. Sikerült egy tiszta réteget kihúzni, aminek DCM és HCL szaga van. Áttértem egy olajfürdőre, és 220 körüli vegánolaj füsthőmérséklet fölé kerültem, bekapcsoltam a vákuumot, és halványsárga olajat húztam át. Ez egy erőfeszítés nélkül rövid út, hogy az oszlopot ilyen magas hőmérsékletre hozza fel. Gondolom 200 körül húztam át.

Nem hiszem, hogy az olaj fog kristályosodni, így azt hiszem, a következő lépés a DCM kivonat lesz a desztillátumon.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ez tehát teljes kudarc volt. A DCM egyenesen a sárga desztillátumba oldódik.

Most úgy képzelem, hogy a kloroform ugyanígy viselkedne. Ez nagyon bosszantó.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Legközelebb használja a toulént. Sokkal olcsóbb és egyszerűbb, mint a kloroform. De igen, ezeknek az oldószereknek pontosan a sárga réteggel kell keveredniük Ha a szerves rétegre gondolsz, mert abszolút keverednek. Most, ha vízből extrahálsz, dobj egy kis toulént a tetejére, és az olaj abszolút átvándorol, akkor csak desztilláld le a toulént, és használd újra. Az egyetlen módja az oldószer kivonásának a szerves rétegből az, hogy lepároljuk.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolkondenzáció.

Az erre vonatkozó utasítások a Szerves reakciók című fejezetben találhatók.



Ez az írás jobban megfelel annak, amit én látok. Próbálta-e valaki ténylegesen megpróbálni az oldószerrel történő extrakciót a szerves rétegből. A kloroform használata nem fog működni, mivel keverhető a szerves réteggel. Hacsak nem hagyok ki valamit, akkor a leírást meg kell vizsgálni és módosítani kell.

Valaki próbálta már ezt a szintetizátort.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
RENDBEN. Csak melegítse a benz-hid és a MEK sósavval körülbelül 3-5 órán keresztül. Hőmérséklet: 90-110 C.
Csak köszönd meg nekem. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Jövő héten új üvegedényeket kapok, hogy a következő szintre léphessek a kísérletezésben.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Az MPB olvadáspontját rosszul értettem, ez az: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
A desztillátumot éjszakára a fagyasztóba tettem, semmi sem történt, egy fagyasztott kanalat belemártottam a keverékbe, és azonnal kikristályosodott. Egészen rendkívüli. Továbblépek a második lépésre.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Miért van az első két reaktáns MLS-ben, a H2O2 pedig grammban megadva. Egy másik pont, ha zavaros ez az írás.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Meg tudja valaki magyarázni, hogyan működik az extrakció kloroformmal, ha a termék nem a vizes fázisban van. A kloroform összeolvad a szerves réteggel, és 1 fázis lesz.

Ennek így kellene szólnia...

 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ez egyesek számára hasznosnak bizonyulhat a 2. lépésnél.

Egy gyakori OTC mosószer oxidációs por használatával a baeyer falusi reakció 43%-os hozamot eredményezett.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Variáció az 1. lépéshez.

Ha problémái vannak a stabil száraz HCL előállításával, úgy tűnik, hogy egyszerűen használhat NaOH-t és keverheti egy éjszakán át. A hozam alacsonyabb, de nem kell a HCL-gáz előállításával járó gondokkal foglalkoznia.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
tehát hány fokot desztillálunk az utolsó lépésben
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
C
Tudna pontosabban fogalmazni?

A hőmérő elromlott, de desztillálni:
1-Metil-4-fenil-3-Buten-2-one Nagyon forró volt. Rövid úti desztilláció és csak egy 40 cm-es frakcionált oszlop nélkül. Olyan kínszenvedés ezt átjuttatni még vákuummal is. egy olajfürdő növényi olajjal füsthőmérsékleten tisztította a tiszta folyadékot, ami nagyon HCl telített volt, és a DCM is, ami nem vált szét. Bekapcsoltam a vákuumot és 200 fölött híg sárga olajat húztam. A desztilláló lombik nagyon besűrűsödik, mielőtt az egészet át tudnád húzni. Az xtal képződésről a korábbi hozzászólásaimban olvashatsz.

Az oxidáció után már nem volt szükség desztillációra, de korán kell szeparációs tervet készíteni. Még egy <50g-os mérlegen is sok folyadékot kell kivonni. A DCM ebben a lépésben nagyon jól működik, mivel a folyadék nagy részét le tudja dekantálni, majd egy szeptikus tölcsérrel a DCM réteghez juthat. Sajnos a vákuumszivattyúm elromlott :( így meg kellett próbálnom vákuum nélkül kipárolni az oldószert. Lehetséges, de nem ajánlom. A DCM-mel együtt távozó illékony anyagok egyáltalán nem szépek. Végül az utolsó DCM-et egy Pyrex tálcába öntöttem, és hagytam, hogy egy éjszakán át párologjon. Így ez egy egész napot ad hozzá az amúgy is 3 napos folyamathoz.
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
LwdyV1uRjh

használja ezt a fajta szegecshőmérőt
 

Phoneix73

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 25, 2022
Messages
19
Reaction score
6
Points
3
Nekem is volt egy hőmérőm, így ketté volt osztva, nagyon vicces volt.😂
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Telefonon beszéltem, és megnéztem az új felszerelésemet. Csak fogtam és *csettintettem!*. Ó, ez volt az új hőmérőm. Az volt. :)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Destillációs üvegárut vagy csak befőttesüvegeket használ?
 
Top