Fenilaceton (P2P) szintézis a BMK etilglicidáton keresztül

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
E6r9ND8StG

Ez a fenilaceton (P2P) szintézis megközelítése egy egyszerű módja annak, hogyan lehet fenilacetont kapni a BMK etilglicidátból és annak szintézisét benzaldehidből. A PMK etilglicidát hidrolizálható P2P-vé. Ez a reakció nem érzékeny a vízre, mint a BMK-metilglicidát szintézis. Van olyan előnye, mint a meglehetősen nagy hozamú konverzió (82% benzaldehidből P2P-be). Ezenkívül a reakcióhoz nem szükséges semmilyen bonyolult berendezés, és könnyen lekapcsolható.

Berendezések és üvegeszközök.


Reagensek.

  • Dimetilformamid 900 ml.
  • Benzaldehid 300 ml.
  • Etil-2-klór-propionát 540 g.
  • Benzil-trietil-ammónium-klorid (TEBAC) 32 g.
  • Kálium-karbonát 780 g.
  • Nátrium-hidroxid (NaOH) 135 g.
  • Desztillált víz ~1,9 l.
  • Koncentrált (37%-os) vizes sósav (HCl) ~250 ml.

....

BMK etilglicidát szintézis benzaldehidből

5nkNswEyzA
1. Dimetil-formamidot 900 ml-t öntünk egy 3 literes, négynyakú, négynyakú, kerek aljú reakciós lombikba, amelyhez refluxkondenzátort, felső keverőt és csepegtető tölcsért adunk.
2. Ezután 300 ml benzaldehidet adunk hozzá. A felső keverőt bekapcsoljuk.
3. 540 g etil-2-klór-propionátot öntünk a reaktorba. Benzil-trietil-ammónium-klorid (TEBAC) katalizátort 32 g-ot adunk hozzá. Ezután 780 g kálium-karbonátot adunk a reakcióelegyhez.
4. A reakcióelegyhez adjuk a kálium-karbonátot. A víz- vagy olajfürdő fűtését 40 °C-ra állítjuk.
5. A reakcióelegyet 48 órán át keverjük a meleg fürdőn.
6. Előzetesen elkészítjük a nátrium-hidroxid (NaOH) 30%-os vizes oldatát 450 ml-t.
7. 48 óra elteltével a keverőt kikapcsoljuk. A reakcióelegyet (az üledék nélküli folyékony réteget) egy nagy főzőpohárba dekantáljuk.
8. A főzőpohárba 1 l tiszta desztillált vizet öntünk, és alaposan összekeverjük.
9. A glicidát-észter réteget leválasztjuk. A rétegeket elválasztjuk az elválasztótölcsér segítségével.


Megjegyzés: A glicidát-észtert a következő reakciókban tisztítás nélkül használjuk fel. Ha a vegyész termékként akarja felhasználni, akkor az etil-2-klór-propionát feleslege miatt a mellékreakció termékeiből kell desztillálnia.

BMK glicidsav (nátriumsó) szintézis BMK etilglicidát

EfnEY7VRJ1
10. Aglicidésztert visszatöltjük a tiszta reakciólombikba.
11. Az előzőleg elkészített és lehűtött NaOH szln-t a csepegtető tölcsérbe öntjük.
12. A keverőt bekapcsoljuk. A NaOH 30%-os aq. oldat 450 ml-t lassan hozzáadjuk a reakcióelegyhez. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani.
13. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani. Ezután a reakcióelegyet 12 órán át keverjük szobahőmérsékleten.
14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.
15. A reakcióelegyet a reakcióelegyet a reakcióelegyhez adjuk. A felmelegített reakcióelegybe 500 ml benzolt, toluolt vagy más hasonló oldószert öntünk.
16. A keverőt kikapcsoljuk. A rétegek kialakulnak.
17. Az elválasztótölcsér segítségével kivonjuk a reakció melléktermékeit (nem a korábban desztillált észter melléktermékeket). A vízréteget a feloldott BMK glicidsavval (nátriumsó) vissza kell választani a lombikba.

Fenilaceton (P2P) szintézis BMK glicidsavból (nátriumsó)

QNSTpmXl76
18. Acsepegtető tölcsér segítségével óvatosan tömény (37%-os) vizes sósavat (HCl) öntünk a lombikba, hogy elérjük a pH1-et.
19. Az elegyet 60 °C-ra melegítjük, és állandó keverés mellett 5 órán át dekarbox iláljuk.
20. A keveréket a következő módon állítjuk össze: . Ezután a keverőt kikapcsoljuk, és az elegyet két rétegre választjuk. A BMK réteg a felső réteg.


Megjegyzés: Ha az elegyet lehűtjük, a BMK réteg alul lesz.

21.
ABMK-réteget egy főzőpohárba választjuk el a további szintézisekhez használt elválasztótölcsér segítségével.

Megjegyzés: Egy idő után a főzőpohárban maradt víz teljesen elválik a BMK-olajtól.

A BMK-hozam ~300 ml (82%)
.
 

senior

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Úgy tűnik, a legjobb beema (tégla-tégla), valószínűleg a legkényelmesebb a víz megvásárlása és az érték legalább 2-szeresének növelése, és hagyja, hogy a többit a szakértők gondoskodjanak. ;)
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Köszönjük erőfeszítéseiket
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Köszönjük, hogy részletesen megírtad a témát, és különösen, hogy mindig segítesz a sikerben, nagyon szeretném, ha lenne egy videónk a benzaldehid és a metil-etil-keton (MEK) P2P szintéziséről.

Mint tudod, bárki beszerezheti a metil-etil-keton (MEK ) boltokból, és van egy videó is a benzaldehid szintéziséről.
 

amieri

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 2, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
A benzaldehidet nem nehéz szintetizálni, és ezen a webhelyen van róla néhány dolog
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!
Hány ml van aprox az utolsó vízrétegben a HCL hidrolízis előtt?És gr nátriumsó rajta elméletileg? Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, elnézést a hosszú válaszért, nem láttam a kérdésedet. Körülbelül 1 kg glicidát 1 kg vízhez. A 15%-os HCl-sav esetében egyáltalán nem kell vízben feloldani. Ne melegítse túl a reakciót, ez fontos.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Etil-2-klór-propionát 540 g vagy 540 ml, mivel a kereskedelemben folyékony formában kapható.és a videóban is folyékony formában öntötték.So plz tanácsot ad.Köszönöm előre.
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Ami engem elszúr, az a vizuális megjelenítés. Az etilglicidátot csak fehér por formájában láttam. Így amikor megpróbálom elképzelni, hogyan alkalmaznám ezt a folyamatot erre a fehér porra (cas# 28578 16 7), valóban összezavarodom. A legrosszabb az, hogy úgy érzem, tudnom kellene a választ (a tapasztalataimat figyelembe véve). El tudnám képzelni, hogy a por melegítés hatására olajos anyaggá olvad (mint a videón látható), de úgy tudom, hogy a 30%-os nátrium-hidroxid-oldat hozzáadása 30 C alatt történik... ami nem hiszem, hogy elég forró ahhoz, hogy megolvadjon az említett por. Tehát, hogyan lehet (az én esetemben) a PMK etil-glicidátot (por) cas# 28578 16 7) beépíteni ebbe a folyamatba? Lehet, hogy csak oldalról nézem ezt a problémát, de úgy gondolom, hogy a legjobb, ha csak megalázom magam és útmutatást kérek ezen a ponton. Szóval, valaki nem akarja, hogy úgy érezzem magam, mint egy komplett seggfej, rámutatva a (valószínűleg) nyilvánvaló dolog, amit kihagyok, itt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, ez PMK etilglicidát, nem BMK. A BMK glicidsav nátriumsó porított formában cas 5449-12-7.

Igen, a PMK-t 80*C-ra kell melegíteni. Nézd meg a megfelelő témát kérlek és ott folytasd a kérdéseidet, ha nem találsz választ:
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Ez gyors válasz volt. Köszönöm: nagyra értékelem. Igen, tudom a különbséget a BMK és a PMK között. Tudom, hogy ugyanazokban a reakciókban különböző végtermékek (MDMA, Meth, MDA, amphet) előállításához használhatók. Én csak a szafrolt használtam kiindulási pontként, de a PMK etil-glicidátot fontolgattam. A hasonlóságok ismeretében arra gondoltam, hogy a PMK E.G. előállításához a PMK E.G. folyamat egy részét (BMK) használhatnám. Egy kicsit a dobozon kívül gondolkodtam, ez minden. Elolvasom az Ön által ajánlott linket. Még egyszer köszönöm.
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
helló uram, hogyan tudom a BMK 5449-12-7 port folyékony formára alakítani, és honnan követhetem a folyamatot?
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
tudod, hogy a gondolkodás bmk a folyékony ? lenne lépés 14 an 15 lenne a válasz ?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
tudná pls tisztázni, hogy a 14. lépésben "(14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.".

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig kell melegíteni. (Időtartam) vagy bármilyen jelzőt.
Előre is köszönöm.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Szia, és ebből a lépésből stqrt, ha van BMK 5449-12-7 por vagy az új bmk por a piacon most?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Dimetil-formamidból, benzaldehidből indultam ki, pontosan úgy, ahogy a videóban.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Lehetne az 5449-12-7 porral a 12. lépésnél ?


12. A keverőt bekapcsoljuk. A NaOH 30%-os aq. oldatot 450 mL lassan hozzáadjuk a reakcióelegyhez. A reakcióelegy hőmérsékletét <30°C alatt kell tartani.
13. Ezután a reakcióelegyet 12 órán keresztül szobahőmérsékleten keverjük.
14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.
15. A felmelegített reakcióelegybe 500 ml benzolt, toluolt vagy más hasonló oldószert öntünk.
16. A keverőt kikapcsoljuk. A rétegek kialakulnak.
17. Az elválasztótölcsér segítségével kivonjuk a reakció melléktermékeit (nem a korábban desztillált észter melléktermékeket). A vízréteget az oldott BMK glicidsavval (nátriumsó) vissza kell választani a lombikba.
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Szeretném megkérdezni: A Koncentrált (37%-os) vizes sósav (HCl) helyettesíthető-e valami mással? Mert itt nem tudom megvenni.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Kénsav és ortofoszforsav. Ha nem, akkor más savakat is vehet. Nem szükséges 37%-os savat használni, vehet 15%-ot is, és ne használjon további vizet.
 
Top