Fenilaceton (P2P) szintézis a BMK etilglicidáton keresztül

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
tudná pls tisztázni, hogy a 14. lépésben "(14. Egy idő után 500 ml desztillált vizet adunk hozzá, és az elegyet kissé (legfeljebb 60°C-ra) melegítjük.".

A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig kell melegíteni. (Időtartam) vagy bármilyen jelzőt.
Előre is köszönöm.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Szia, és ebből a lépésből stqrt, ha van BMK 5449-12-7 por vagy az új bmk por a piacon most?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Dimetil-formamidból, benzaldehidből indultam ki, pontosan úgy, ahogy a videóban.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
mennyi BMK glicidsav (nátriumsó) kell 1 gramm P2P-hez?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
van egy kis hiba : az első sorokban bmk helyett pmk-t mondtál.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18

A BMK glicidsav (nátriumsó) és víz aránya 1:1, majd hozzáadjuk a sósavat, hogy a ph 1 legyen?
ha a BMK glicidsavval (nátriumsó) kezdjük, akkor a vízzel való arány 1:1, majd hozzáadjuk a sósavat 1 ph értékre? majd melegítsük a keveréket és keverjük 5 órán át.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helyes
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
találtam ezt a cikket, a 80 fok túl meleg? 1 kg sósav túl sok, csak hozzáadni, hogy elérje a ph1-et?

Hogyan lehet a BMK port olajjá alakítani?(Az alábbiakban csak a hidrolízis folyamatának általános leírása, lehet, hogy még mindig kapcsolatba kell lépnie velünk, ha nem tud megfelelően olajat kapni).
1,1 kg port keverjen össze 1 kg meleg vízzel (kb. 80 fok).
2, tegyen bele 1kg sósavat (HCL 37%), és látni fogja a keletkező buborékot.
3, Keverjük a keveréket egy órán keresztül, majd hagyjuk abba.
4, További egy óra elteltével világossárga színű olajréteget fog kapni.
5,Az olaj kinyeréséhez használjon külön tölcsért.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
hello
tehát példaként 1kg bmk glicidsavat (nátriumsó) és 1ltr h2o-t összekeverünk, majd sósavat adunk hozzá, hogy 1 ph-t kapjunk.
majd az rm-t 60 fokra melegítjük és folyamatos keverés mellett 5hrs-ig dekarboxiláljuk. majd a hőt és a keverőt kikapcsoljuk és az rm-t átöntjük egy szeparáló tölcsérbe, ahol a rétegeket szétválasztjuk.
A felső réteg a p2p, ha a rm még forró, vagy az alsó réteg, ha a rm hideg. tehát a hozamnak 1 liter p2p-nek kell lennie?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
A 7. lépésben mi legyen az elválasztott réteg pH-ja?
mivel 2 mintám volt, az egyik frissen gyűjtött, amelynek pH-ja 6 és világos színű 600ml. Míg a fennmaradó 400 ml, amelyet 2 hónap után gyűjtöttem álló oldatból, pH-ja 8. És körülbelül 400 ml és enyhén sötét színű.
Melyik oldattal kell eljárnom. A frisset vagy a későbbit, vagy mindkettőt. Plz javasoljon. Útmutatást keresek. Előre is köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani.
A pH-ja nem fontos a 7. szakaszban. Mindkettőt használhatja.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton hello,
Szükségem van az áldásodra és támogatásodra.
A 6. lépésben 30%-os NaOH oldatra van szükség 450 ml.
Van NaOH pelletem. Mennyi ilyen pelletre van szükség mennyi vízzel, hogy a kívánatos 450 ml oldatot készítsük.
Plz irányítson engem, mivel én m kapok különböző különböző válaszokat.
Előre is köszönöm
Üdvözlettel
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton plz help me out, hogyan lehet 30%-os NaOH aq oldatot készíteni. Ez 30% w/w vagy w/c. A kaukázusi vegyszerek nagyon költségesek, és egyetlen rossz lépés tönkreteheti az egész folyamatot. Plz
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Bro a túlgondolkodást. Nézd meg a Lab FAQ-ban. Patton nem fog megetetni téged.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@Throw-off
Bro ezek nem hipotetikus kérdés, I m megy keresztül folyamat, és ezek kifinomult problémák, hogy az egyik, aki megy keresztül wl szembesül.
Csak mondd meg nekem, hogy w/w és w/v, ugyanazt a mennyiséget kapod, hatalmas különbség,
Másodszor, ezután, hogy a pH 1 egy másik lépésben, miközben HCl-t adunk hozzá, ez nem fog különbséget tenni. @G.Patton itt van, hogy útmutatást adjon nekünk. Tehát ő biztosan fog kanalazni engem és másokat. Ő a mi mentorunk.
Én nem vagyok arrogáns, plz bocsásson meg, ha így találja. De komolyan keresem a választ. Hosszú évtizede vagyok a kémia területén. Szóval tudom, hogy a kérdéseim fontosak. És ez nem túlgondolkodás.
Bocsánat, ha ezek a szövegek bárhogyan negatív gondolatokat keltettek benned rólam.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
30g nátrium-hidroxid és 70ml H2o.

Hatalmas különbség van az útmutató és a tőle elvárt kényeztetés között. Azt hiszem, te vagy az első kémikus, aki már egy évtizede a szakmában van, aki nem tudja kitalálni, hogyan kell 30%-os nátrium-hidroxid oldatot készíteni? Szóval bravó, veregesd meg a hátadat. Ha ilyen állapotba kerültél a hidrolízistől, talán az igazi kérdés, amit fel kellene tenned, az, hogy "ez neked való?".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A víz sűrűsége 1g/1ml, így 1ml desztillált víz 1g-nak számít.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hello
450*0,3=135g NaOH-t töltünk a főzőpohárba, adjunk hozzá ott vizet, hogy elérjük a 450 ml kockázatot.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Nagyon köszönöm. Te vagy a legjobb. Isten áldjon meg. Ha sikerül, mindenképpen hozzájárulok a bb projektedhez. Bárcsak én lehetnék a kísérleti kémia hallgatója. Még egyszer nagyon köszönöm.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Próbálta valaki az új BMK olajat? cas 41232-97-7. Egy évtizeddel ezelőtt lehetett csak kapni BMK por készítsen egy oldatot metanol 1:1 és csepegtetni egyenesen az al / hg akkor kész lenne ugyanazon a napon.. hidrolízis szükséges az összes új BMK származékok? Az 5449 nátriumsó szar a régi BMK-hoz képest.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Lúgos hidrolízist kell végeznie, és mint savas, mint a PMK glicidátok esetében.
Nem igaz, hogy a BMK glicidsav nátriumsójából közvetlenül nem lehetne metet előállítani. Először P2P-t kell szereznie.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Nem mondom, hogy nátriumsó volt, tudom, hogy nem nátriumsó volt a por textúrája teljesen más konzisztenciájúnak tűnt, mint a BMK 5449 származék.
 
Top