A vákuum biztosítása és alkalmazása a laboratóriumban

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3
Az aceton és a DCM vákuumdesztillációjához
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
mire használhatná még? ha hidegcsapdát állítana be, használhatná vac-desztillációkhoz? Oldószerek, esetleg kénsavig?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mit használjon? Vákuumszivattyú? A kénsav nem oldószer. Sok figyelmet igényel, nem ajánlom, hogy kénsav desztillációt végezzen otthon, jó tapasztalat nélkül.
 

J-man

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 8, 2022
Messages
21
Reaction score
4
Points
3
Bocsánat, valójában azt kérdeztem, hogy használhatom-e a vákuumot, amiről 'Asheschem' mutatott egy képet. (ez egy kék vákuumszivattyú) Azon gondolkodom, hogy vajon az a vákuumszivattyú használható-e vákuumdesztillációhoz. És ha igen, akkor mire lehetne használni? Tudna-e vákuumdesztillációt végezni oldószerekből? vagy ha kénsavat akarnál tisztítani. Rendben lenne, ha beállítanék egy hidegcsapdát stb.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
hello, már olvasott át sok a készülékkel kapcsolatos pieces.its igazán jó stuff.it van egy csomó "hús", hogy ez; ha érti me.could Ön talán ajánlani egy gyártó vagy modell vakuumszivattyú, amely illeszkedik valaki akar szintetizálni egy kis mennyiségű a-pvp mint első kémiai kísérlet?.maybe egy gazdaságos kezdés megközelítés..thank Önt a tartalom....
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bármilyen vízsugaras vákuumszivattyú. Nem tudok tanácsot adni. Ha elolvassa a bejegyzést, megértheti, hogy minden az Ön korlátaitól és pénzétől függ.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, a válaszod meglepett, mert azt hittem, hogy membránszivattyút fogsz ajánlani, de emlékeztetett egy problémára is, amiért elhagytam a vízsugárszivattyúk használatának ötletét. A Nile Red videót követve többféle változatot is próbáltam építeni, de amikor a szivattyú nagyon erős volt, akkor szívóhatást kaptam, mert a `venturi adapter` (nem tudom a helyes nevét) nem tudta továbbítani a vizet és az lassan felgyülemlett az adapterben, majd bejutott a lombikba. Ezt valószínűleg meg tudom oldani egy egyirányú adapterrel, de amikor megpróbáltam, a szivattyú már nem hozott létre vákuumot (az egyirányú szelep csak abban segített, hogy ne kerüljön víz a lombikba). Esetleg tudtok egy jó weboldalt, ami elmagyarázza a buktatókat? Vagy csak mondjátok el, hogy miért jobb, mint a membránszivattyúk, hogy bátorítsatok, hogy újra próbálkozzak :).

A legnagyobb problémám a legtöbb szivattyúval a zaj, ami korlátozza azokat az időket, amikor használni tudom őket. Melyik típus a legjobb ebből a szempontból? (Tudom, hogy a legcsendesebb valószínűleg az lenne, ha csak egy adaptert csatlakoztatnék a csaphoz, de elég drága lenne az órákon át tartó üzemeltetés és nem is környezetbarát.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, mondtam, hogy nem tudok ajánlani valamit pontosan cuz nem ismerem a laboratóriumi körülményeit. Néhány laboratóriumban nincs semmilyen határérték a vízzel. Abban az esetben, ha a laborja a padlásán van, érdemes membránszivattyút vagy forgólapátos szivattyút használni. Használjon visszacsapó szelepet a visszaszívás elkerülése érdekében.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Oké, igen, rájöttem, hogy ez nem volt egy vágott és száraz kérdés, mert nem adtam semmit, hogy menjen, de tanultam valamit a válaszod és a többi válasz rá, és ezért vagyok itt. szükségem van egy kis iskolázásra, lol, köszönöm az oktatást!
 
Top