Pszilocibin és pszilocin kivonása gombákból

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Bevezetés

Egy egyszerű vizes extrakciós módszerről számolunk be a Psilocybe Cubensis gombából származó psilocin izolálására és azonosítására. Ez a módszer a foszfátészter defoszforilálását alkalmazza a psilocinhoz, ami elősegíti a nagyobb termékhozamot és egyszerűsíti az azonosítást. Az ezzel a módszerrel kivont psilocin kellően koncentrált és társszennyező anyagoktól mentes ahhoz, hogy infravörös spektroszkópiával és gázkromatográfiával/masszaspektrometriával azonosítható legyen.

Szintén a psilocybin extrakciót képviselte alkohol felhasználásával, a psilocybin extrakció szimplifikált eljárása.
Apszilocibin az emberi szervezetben pszilocinná alakul.
M1mv72HVlp
L6swpHoy83

A
pszilocibin és a pszilocin

A triptaminok a hallucinogén indolok négy kategóriájának egyike a több mint 20 osztályba tartozó, mintegy 600 alkaloidot tartalmazó indolvegyületek több mint 20 osztályában. A pszilocinnal és a pszilocibinnel Hofmann et. al. általi izolálásuk óta jelentős kutatások folytak. A pszilocint és a pszilocibint több mint két tucat gombafajból, négy nemzetségből (Conocybe. Panaeolus, Psilocybe, Stropharia) többféle extrakciós technikával izolálták. A metanolt használó technikák más vegyületeket, például karbamidot, ergoszterint, ergoszterinperoxidot, α,α-trehalózt, baeocisztint és norbaeocisztint extrahálnak. Jelenleg a pszilocin és a pszilocibin esetében nem számoltak be használható vizes extrakciós eljárásról.

A pszilocibinnek pszilocinná történő in vivo defoszforilációját jól dokumentálták, és úgy gondolják, hogy az a központi idegrendszeri aktivitás nagy részét vagy egészét magyarázza.
Apszilocibin pszilocinná történő átalakítása a pszilocibin nagyon alacsony lipidoldékonysága miatt a szerves oldószerekkel történő vizes extrakcióhoz is szükséges.

A pszilocin és a pszilocibin koncentrációja és kimutathatósága számos változótól függ, többek között.
  • Glükóz hiánya, amely megakadályozza a pszilocibin termelődését.
  • Azammónium-szukcinát alacsony szintje, ami gyenge pszilocibinhozamot eredményez.
  • A termesztőközeg, amely 7-nél alacsonyabb pH-t igényel.
  • Időzítés: a pszilocibin maximális termelése a csírázást követő hetedik napon következik be, míg a micélium maximális termelése a kilencedik napon érhető el.
  • Hőmérséklet: a pszilocin és a pszilocibin teljes elvesztése a szobahőmérsékleten hosszabb ideig hagyott betakarított gombák esetében következik be.
  • Oxidáció: a pszilocin kék termékké oxidálódik (ez valószínűleg a pszilocint és pszilocibint tartalmazó négy nemzetség kékes színét magyarázza).
E gombák növekvő népszerűsége és a drogorientált kiadványokban kapható, a psilocint és psilocybint tartalmazó gombák tehéntrágyában történő termesztésére szolgáló készletek miatt kifejlesztettek egy egyszerű vizes extrakciós eljárást, amely viszonylag tiszta psilocint von ki érett gombákból.

Felszerelés és üvegeszközök.

  • Mozsár és mozsár.
  • 250 ml-es főzőpohár.
  • Vízfürdő fűtőberendezéssel.
  • Hőmérő.
  • Tölcsér.
  • Kávészűrők.

Reagensek.

  • 2-10 g szárított gomba.
  • 100 ml hígított ecetsav (ecet, AcOH 5-9%-os vizes oldat).
  • ~30 ml jégecetsav (AcOH).
  • ~ 50 g ammónium-hidroxid (NH4OH).
  • ~ 300 ml desztillált víz (H2O).
  • 100 mL Dietil-éter (Et2O).
  • ~ 30 g nátrium-szulfát (Na2SO4) vízmentes.

Kísérleti

A szárított gombából 2-10 g reprezentatív mintát mozsárral és mozsártörővel finom porrá őrölünk. A port 100 ml híg ecetsavval keverjük össze egy 250 ml-es főzőpohárban. A pH-értéket jégecettel állítsuk be pH 4-re. 1 órás állás után a főzőpoharat 8-10 percre forró vízfürdőbe helyezzük, vagy amíg a savas keverék belső hőmérséklete eléri a 70 °C-ot. A főzőpoharat kivesszük, és folyó víz alatt szobahőmérsékletre hűtjük. A savas keveréket a gombaportól szívó (vagy egyszerű) szűréssel, üveggyapot segítségével választjuk el. A szűrletet tömény ammónium-hidroxiddal (NH4OH) 8-as pH-értékre állítjuk, majd gyorsan extraháljuk két 50 ml dietil-éterrel. Az emulzió kialakulásának elkerülése érdekében rázás helyett kíméletes keverést kell alkalmazni. Az étert nátrium-szulfáton megszárítjuk, leszűrjük és hő alkalmazása nélkül bepároljuk.

A nyers pszilocin zöldes színű maradékként jelenik meg.
Kloroform/heptán (1:3)átkristályosítása fehér kristályokat eredményez.

Eredmények és megbeszélés

Ez a módszer lehetővé teszi a psilocin gyors izolálását hallucinogén gombákból a psilocin és a psilocybin együttes extrakciójával. A híg ecetsav kiváló oldószer erre a célra, mivel mindkét vegyület nagyon jól oldódik ecetsavban11 , és nagyon kevés egyéb zavaró anyag extrahálódik, Valószínű, hogy néhány egyéb vegyületet együtt extrahálnak, de a vizes bázisból történő éteres extrakció során eltávolítják a psilocinból. A pszilocibin a savas kivonat hevítésével teljesen foszforintalanítható pszilocinná. Abázis hozzáadása után az éterbe történő extrakciót azonnal el kell végezni, mivel a pszilociin 7-nél magasabb pH-nál bomlik. Az extrakciós és a foszforilálási lépésekkel kis mennyiségű gombaanyagból viszonylag tiszta pszilociint állítanak elő.

Psilocybin extrakció alkohol felhasználásával

Felszerelés és reagensek.
ZuwaAvsYDE
InB5WJ0C3a


ZHbfWCEMys
  • 750ml alkohol (50%-os etanol megfelel, de minél magasabb, annál jobb)
  • Zselatinkeverék, ízlés szerint ízesítve
  • Kávészűrők (2 db extrakciónként)
  • 2 edény (1 a dupla forraláshoz és egy a zselatinhoz)
  • Tölcsér(ek)
  • Csészék az injekciókhoz
  • 28 g Cracker Dry Mushrooms (vagy 1g shotos poháronként, én 12,3g APE-t használtam + 16g pins & aborts)
  • 2 negyedliteres/kilós befőttesüveg
  • Mérőpohár
  • Darálóeszköz (mozsár + pisztoly vagy turmixgép, én a turmixgépet találtam a legegyszerűbbnek)
Előkészítés: Az elkészítéshez a következő lépések szükségesek: A porrá zúzás és a porrá zúzás, valamint a darálás:
1. Daráljuk le a gombát.
A turmixgép körülbelül 2 percet vesz igénybe, a mozsár + pesztó pedig körülbelül 30 percet.
Turmixgép használata esetén hagyja, hogy a gomba "por" néhány percig ülepedjen.

2. Öntse a gombaport a negyedliteres vagy félliteres üvegbe (én negyedliterest használtam).
Én 28 g-ot használtam, ami 200 ml apróra vágott gombának felel meg.
9likmwzsYU
3. Öntse a választott alkoholt a szárított és apróra vágott gombára, annyi alkoholt szeretne, hogy az elfedje a port, plusz egy keveset.
Agombát egy kanállal vagy késsel keverje bele egy kicsit az alkoholba.
H89ZT4O6qH
4. Töltse meg az edényt egy kis vízzel. Annyit kell, hogy az összes alkoholt ellepje az edényben.

Eljárás

1. Helyezze az üveget a vízbe a tűzhelyen magas fokozaton.
HgPB1k46E2
2. Figyeljük az üveget, hogy közel kerüljön a forráshoz. Óvatosan kevergettem a vizet az üveg körül & a keveréket az üvegben, hogy biztosítsam a hő egyenletes eloszlását. 15 percig forraljuk.
CoY8Nvh4RT
A keverék elég gyorsan fel fog forrni. Ezért a tűzhelyen a hőfokot magasról alacsonyra állítsd át közepesen alacsonyra. Az utolsó beállítás csak a tűzhelytől függ. Én egy hosszú szárú hőmérőt használtam a hőmérséklet ellenőrzésére.

3. Forraljuk a keveréket 1 órán keresztül.

4. Öntse ki a keveréket az üvegből és 2 kávéfilterbe; én ehhez is tölcsért használtam. Továbbá, valamilyen kézvédő ruhát is viseljen, mivel az edény rendkívül forró.
HUvEWwXSsI
5. Óvatosan nyomja meg és nyomja össze a keveréket, a Psilocybinban gazdag folyadékot a szűrőn keresztül kényszerítve.
Ha puszta kézzel használod, akkor érdemes gumikesztyűt húzni rá, mert legutóbb, amikor ezt csináltam, egy kicsit elkezdtem botladozni.
1 teljes extrakció után.
TyI1R8P7HZ
Préselt + kipréselt gombák a negyedliteres üvegben.

A6Q5NvSF94
6. Ismételje meg a fenti lépéseket még egyszer a teljes extrakcióhoz.
Ismét a szűrőben.
MZoq5dYeD1
Teljes folyadék.
237 ml (8 oz).
YT3agQ0w1f
Ha kevesebb alkohol jön ki, mint amennyit szeretne, adhat hozzá több alkoholt, vagy duplán leforralhatja, hogy csökkentse.

7. Hagyja a folyadékot az üvegben
.

A zselatin elkészítése

Arányok:
a. Nekem 237 ml (8 oz) pszilocibin folyadékom volt. Ezértakartam egy szép keveréket a forró & hideg vízből.
b. Mérjünk ki 237 ml (8 oz) vizet, és tegyük a fagyasztóba 15 percre.
c. Én 355 mL (12 oz) forró vizet + 89 mL (3 oz) száraz zselatin keveréket használtam. NEM vártam meg, hogy a víz felforrjon, csak annyit, hogy elég forró legyen ahhoz, hogy a por feloldódjon.

A folyadékok összekeverése
1. Öntsd a forró vizet az alkohollal+.
2. Öntsd a forró vizet a negyedliteres üvegbe. Öntsd a hideg vizet a kvartosüvegbe.
3. Keverje össze egy kicsit
4. Öntsd a poharakba.


Alternatív keverési mód az EXAKT adagoláshoz lövésenként
1. Csökkentse a gombakeveréket a pontos folyadékmennyiségre.
2. Tegye a gombafolyadékot egy fecskendőbe vagy mérőhengerbe a pontos mérésekhez.
3. Keverje össze a forró zselatinos vizet + a hideg vizet, és egyenletesen öntse minden pohárba.
4. Fecskendezze/öntse a gombafolyadékát egyenletesen minden pohárba.
Most már X mennyiségű zselésítő injekciót kapott, pontos adagolással.


Frissen öntött shotok.
CDo7zl08Nk

Hűtse 24 órán át, majd élvezze bármikor.
TRbQNdZtrO
Javaslom, hogy kezdje 1 felest, és nézze meg, hogyan adagolja. Gyorsan be kell indulnia (20 perc) és intenzívebb utazás kevesebb ideig (körülbelül 3 óra).
 
Last edited:

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Nagyon hasznos !!!
Köszönöm, hogy megosztotta ezt!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
hány % minimum az ammónium ?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tudja, hogy ez a TEK az amanitával is működik-e? (Muscimol és iboténsav kinyeréséhez)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, elnézést a hosszú válaszért. Igen, megteheti. Az eljárás ugyanaz.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Használhatunk valami mást is?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Megpróbálhatja a dioxánt vagy a petróleumétert.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Köszönöm Általános
 

egomaniacle

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Milyen koncentrációjúvá teheti a végső alkoholos oldatot? És az 1 uncia gombából mennyi tényleges pszilocibin kerül a folyadékba?

Gondolja, hogy a végső alkoholos oldatot MCT-olajjal keverhetem, hogy ehető ételeket készíthessek belőle?
 

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
Nem kell annyi reagens csak egy, akkor kell psilocybe cubensis por és etil-alkohol és a jó, hogy menjen, például 20 gramm por psilocybe cubensis tegye a lombikba, most a főzőpohárban hozzáadjuk etil-alkohol körülbelül 200ml etil-alkohol most helyezzük a fűtőlapra, amíg nem lesz forró, hozzáadása forró etil-alkohol a lombikba, ismét tegye a fűtőlapra, elpárolog az etil-alkohol felére, és akkor vegye ki a fűtő helyről, most 3 szűrést végezzen, először rongyra van szüksége, és öntse a folyadékot a rongyba, most a gombák a rongyban lesznek, most szűrést végezzen pamutlemezen keresztül, majd használjon kávészűrőt vagy szűrőpapírt, hogy kis szűrést végezzen, most tegye a kivonatokat olyan helyre, ahol 25 * C lehet, és 48 óra után a fagyasztóba vagy a hűtőbe helyezheti, és egy hét múlva vegye ki a kivonatot, 665 mg pszilocibinkristályokat készített.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Középláncú trigliceridekre gondol?
A gombafajtától függ. Nem tudom pontosan megmondani, hogy miért, hogy széles körű hozamot kaphat ebből az eljárásból.
Amíg a kristályok ki nem csapódnak az oldatból...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Leírta a második módszert(y)
 

banister

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 10, 2021
Messages
57
Reaction score
42
Points
18
Örülök, hogy kíváncsi cicák életben tartják ezeket a ritka gyöngyszemeket. Észrevettem, hogy mostanában a szokásos csatornák kifogytak, vagy egyszerűen nem kínálják többé, és a darknetre hagyják, és ennek megfelelően díjat számítanak fel, de talán túl sokat. Mintha négyszer annyiba kerülne, mint régen.
Úgy tűnik, mostantól kezdve ezekkel a különleges finomságokkal szinte a legjobb, ha magad készíted el, szemben a beszerzéssel. Hacsak nincs meg a készség, az idő, és vagy a hely, hogy ezt tegye, akkor talán egy jó hírű forrásból való megrendelés a kuplung.
Sok szerencsét! Szeretnék látni egy nyomon követést ezen a szálon.
 

TheHusky

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük a bejegyzést! Az etanollal kapcsolatban, milyen hőmérsékletet tekintünk "forrónak"? Az etanolnak vízmentesnek kell lennie? Ha ez a folyamat befejeződött, és kivonja a kristályokat, újra feloldhatja őket friss "forró" etanolban, és újra átkristályosíthatja őket a jobb tisztítás érdekében? Jobb lenne kloroformmal/heptánnal átkristályosítani? És ez csak 1 rész kloroform és 3 rész heptán keveréke, igaz? Elnézést a kérdések soráért.
 

Kryst&l

Don't buy from me
New Member
Joined
May 18, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Szia. Használhatom ezt az eljárást a Psilocybe semilanceata esetében is? Előre is köszönöm a választ és szép napot kívánok.
 

uominicarti

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
ez a szárított/dehidratált gombák esetében is működik?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Természetesen ez az előnyben részesített módszer, mivel a friss gombát nem lehet pontosan lemérni. Megteheti, de ma frissen kell betakarítani őket. 10g friss cubensis közel 1g csontszáraznak felel meg. Holnap a 10g csak 7-8 grammot fog nyomni. Ezért van ez. Az erdei szerelmesek és a Panaeolus sp. általában kicsit sűrűbbek, inkább 7-8:1 nedves/száraz. Ezek általában erősebbek is, de a magasan optimalizált törzsek, mint az oenis envy megközelíthetik a 2%-ot (20mg/G szárítva).
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
tudsz nekem útmutatást adni az lsd-szerű csíkok gombából történő előállításához?
 
Top