Rázza és süsse módszer a 4mmc számára

RegulierTier

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 23, 2022
Messages
54
Reaction score
32
Points
18
Oké, jól értettem ezt?

1. lépés: Két oldatot készítünk:
1. oldat: 100 g 2b4m-t feloldunk 500 ml DCM-ben.
2. oldat: 200 mL 40%-os metilamin oldat.

Mindkét oldatot egy edényben egyesítjük, majd lezárjuk és 30 percig rázzuk.

2. lépés: Körülbelül 200 mL vizet adunk az elegyhez, és rázzuk.
A vizes fázist eldobjuk. Ezt a lépést 2-3 alkalommal megismételjük.
Az alsó fázis most DCM-ből és 4-mmc szabadbázisból áll.

lépés: 55 ml HCL-ből és 500 ml acetonból álló oldatot készítünk.
Ezt az oldatot addig adjuk a dcm/4-mmc keverékhez, amíg a pH-szint el nem éri az 5,5-6,0 értéket.

lépés: Az oldatot addig pároljuk, amíg a 4-mmc sóként ki nem csapódik.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
a hidrokloridnak savasításkor ki kell csapódnia, és a részleges elpárolgás elkerülhetetlen, de nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy érdemes az időt pazarolni arra, hogy megpróbálja elpárologtatni (inkább koncentrálni) a szuszpenziót, helyette tegye néhány órára a fagyasztóba, majd szűrje le, azt tanácsoljuk, hogy hagyja a szűrletet (maradék folyadékot) tovább párologni, majd fagyassza le újra a második, kevésbé jó minőségű termést (tekintve, hogy mindenki látni akarja őket nagy kristályok átkristályosítása elengedhetetlen, akkor lehet egyesíteni a szilárd vagy átkristályosítani külön-külön, ha a második nyilvánvaló minőségcsökkenés)
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Hé!

A megjegyzés, amelyre válaszoltál, azt javasolja, hogy 550 ml acetonból és 55 ml savból álló oldatot adjunk hozzá.

Amikor ezt a szintézist használom, először savat adok hozzá, és másodszor hideg acetont.

Ez rossz, ha igen, miért?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jó kérdés! Az amfetaminhoz a H2SO4 1:10 arányú hígítását használtam acetonban és több acetont adtam a szabadbázisú oldathoz, hogy jó eredményeket érjek el (a savas aceton keveréket mindig el kell dobni használat után a legjobb, ha először valami nagyon piszkos és hidrofób dolgot tisztítunk). A katinonok esetében elég sok fagyasztó hideg acetont adok a szabadbázishoz és cseppenként hozzáadom a savat nagy óvatossággal és pH-papírral (volt olyan, amikor amint a pH a semleges felé csökkent, 1-3-szoros mennyiségű acetont adtam hozzá a cseppentő tölcsérben, majd adtam neki egy kavarást (megjegyzem, hogy ez a q. HCl 37%) az aceton és a sav nagy térfogati aránya miatt a savval hozott víz kevésbé valószínű, hogy feloldja a terméket. Szintén tartsa jelentős mennyiségű 3-5 mosás a szűrőpapírra, hogy ne kelljen ismételt átkristályosításokat végezni (készüljön fel legalább kettőre, ha az anyag nem fehér a mosás után), és hagyja lehűlni fagyasztó hőmérsékletre a sav hozzáadása előtt és után (a savval együtt), hidrogén-klorid gáz is keletkezhet, ha a tétel jelentős (én soha nem adom hozzá az egész 55 ml HCl-t, hogy a pH ne legyen túl alacsony), de a hozam nem volt olyan jó, mint a bemutatott, amíg nemrég rájöttem a hibára és a javítás módjára. Szintén az én NMP van az úton, dolgoztam AcOEt, DMF és DCM mindannyian működnek, de most már tudom, hogy megközelíteni a workup kissé más módon, mint az oldószer megfelelő (kevesebb vizet az acetát és sokkal több DMF, majd az a.q. fázis extrakciója 2 x nem sok DCM). Mint mondtam, nem csinálod rosszul, még én is hasonló módon csinálom, bár az aceton fagyasztási hőmérséklete a sav előtt szintén fagyasztási hőmérsékleten több értelme van, valamint a savadat acetonnal hígítani, mivel közel kerülsz a semlegeshez, hogy véletlenül se adj hozzá felesleget.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nagyon köszönöm a részletes választ.
Ez azonban csak újabb kérdéseket vet fel. A mondás, hogy minél többet tudsz, annál kevesebbet értesz, azt hiszem, felemelkedik.

Ugorjunk tovább a témára.
Mitől oldódik fel a termék? És ez hasznos tanács.
Mi volt a hiba?
Szóval több értelme lenne aceton/HCI oldatot készíteni, és fagyasztási hőmérsékleten tárolni savanyítás előtt. Én ezt fogom kipróbálni.
Nos, amikor beszéltem egy másik elismert taggal ezen a fórumon, és azt mondta, hogy az én módszeremmel csinálni rossz. A te módszered a helyes.
De szeretném tudni, hogy miért, csak más emberek módszerének másolása lehet, hogy működik, de én próbálom megérteni , hogy miért működik. Lol.

A DCM ideális hőmérsékletével kapcsolatban is lenne egy kérdésem.
Jelenleg a metilamin hozzáadása után fél órával 37 C-ra melegítem, és 4 órán keresztül hagyom keverni az oldatot.

Van Ön, vagy bármely más hozzászóló ezen a fórumon tanácsot az ideális fűtési hőmérséklet és idő a metilamináláshoz DCM-en, 1:5 arányban a ketonhoz?
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
az összes metilamint egyszerre is hozzáadhatod, ez nonszensz, nem kell egy órán keresztül hozzáadnod xD
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Rázd és süsd
 

Attachments

  • i8AZJmMCLN.jpg
    i8AZJmMCLN.jpg
    3.8 MB · Views: 200
  • DA2H3u9pNS.jpg
    DA2H3u9pNS.jpg
    3.8 MB · Views: 199
  • 2JtgYvM0OF.jpg
    2JtgYvM0OF.jpg
    3.3 MB · Views: 185
  • wJ9T70YPaU.jpg
    wJ9T70YPaU.jpg
    3.7 MB · Views: 195

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Tegnap volt
 

Attachments

  • mgbFEjNzSG.jpg
    mgbFEjNzSG.jpg
    4.6 MB · Views: 183
  • 9TUfnSyOr4.jpg
    9TUfnSyOr4.jpg
    5.1 MB · Views: 502
  • 6vB5UDYNgW.jpg
    6vB5UDYNgW.jpg
    3.8 MB · Views: 172
  • SpWAVOvUju.jpg
    SpWAVOvUju.jpg
    3.9 MB · Views: 176

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Milyen piszkos sythese, akkor jött ki kék termék
 
View previous replies…

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Nem minden színt kap ki ma. Teljesen fehér, ha u tudja, mit u csinálni, akkor u nem kell mosni azt :p
 

Attachments

  • Z5lhsirdfX.jpg
    Z5lhsirdfX.jpg
    4.7 MB · Views: 199
  • asKOwbCD78.jpg
    asKOwbCD78.jpg
    4.6 MB · Views: 188

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Szintén ha már itt vagyunk, tudná valaki, hogy a metilaminálás minden fenon esetében azonos-e? Különbözne az eljárás például a hexafenon esetében? Halogénezni kellene?
 

pamrz

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 14, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Hogyan tisztítja ezt meg? Ma enyhe zölddel jöttem ki... De a pH-értékem is 4-5. :(
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Mivel volt a dcm.Aceton mosás
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ma kapunk. Made safe be smart guys
 

Attachments

  • lKjBw2b7Yo.jpeg
    lKjBw2b7Yo.jpeg
    6.1 MB · Views: 598
  • Tr160iZyWC.jpeg
    Tr160iZyWC.jpeg
    5.8 MB · Views: 594
  • j1GWgDXoqu.jpeg
    j1GWgDXoqu.jpeg
    5.2 MB · Views: 588

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Úgy néz ki, mint a 3-MMC, hogyan kristályosodott ki?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Első kísérlet
 

Attachments

  • 4Yibrpzn6Q.jpg
    4Yibrpzn6Q.jpg
    1.5 MB · Views: 265
  • gq2lcNvkWe.jpg
    gq2lcNvkWe.jpg
    922.9 KB · Views: 254
  • rxbsdvc5a8.jpg
    rxbsdvc5a8.jpg
    340.1 KB · Views: 244

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Meg tudnád mondani, hogyan kristályosodott... acetont kevertél hcl-hez és csöpögött?
 
View previous replies…

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ebben nem tudunk segíteni
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Próbált már más szakaszokban keresgélni?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
37 nem messze van a DCM b. p. közelségétől, és nem biztos, hogy a fűtés elengedhetetlen, talán a r. t. és a MeNH2 oldat hozzáadása adagolva, hogy hagyja reagálni, és minimalizálja a gáznemű szökést, de nem, hogy minden várakozásnak meg kell történnie, csak keverje jól, és kezdje el hozzáadni a kis adagokat szakaszos várakozással.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mit ért az "r.t" alatt? Tehát úgy gondolja, hogy jobb, ha a metilamin oldatot adagokban adjuk hozzá. Hidegen is megteheti, de ez nem NMP, alacsony hozamot fog kapni. És a legjobb, ha elkerülöd a DCM-en való forralást.

Mi volt a hiba, amit felfedeztél a szintézisben? Kíváncsi vagyok.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Az r. t. a szobahőmérsékletet jelenti, ez a standard laboratóriumi körülmények közelítése, amely 20C hőmérsékletet és 760 mm\Hg környezeti nyomást jelent. A MeNH2 egy gáz, így minél lassabban és adagolva adja hozzá, annál kevesebb fog gázként távozni (ne aggódjon, mindig feleslegben adjuk hozzá), de a lényeg az, hogy a szükséges mennyiséget kell a szubsztráttal való reakcióhoz. Az áramlás a workup optimalizálásával kapcsolatban volt, amely a pontos eljárástól függ, így csak akkor tudok segíteni, ha részletes eljárási leírást adsz arról, hogy mit csináltál és mit eredményezett, értékelni és javaslatokat tenni tudok ez alapján.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Az r. t. a szobahőmérsékletet jelenti, ez a standard laboratóriumi körülmények közelítése, amely 20C hőmérsékletet és 760 mm\Hg környezeti nyomást jelent. A MeNH2 egy gáz, így minél lassabban és adagolva adja hozzá, annál kevesebb fog gázként távozni (ne aggódjon, mindig feleslegben adjuk hozzá), de a lényeg az, hogy a szükséges mennyiséget kell a szubsztráttal való reakcióhoz. Az áramlás a workup optimalizálásával kapcsolatban volt, amely a pontos eljárástól függ, így csak akkor tudok segíteni, ha részletes eljárási leírást adsz arról, hogy mit csináltál és mit eredményezett, értékelni és javaslatokat tenni tudok ez alapján.
 
Top