Shake & Bake recept (CSAK SZÖVEG)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ez 500%-kal jobb, mint az első. Működhet ez? Van benne egy kis háttérinformáció és néhány tényleges mérés. Sajnos sok közülük rossz. vajon hogyan cseszhette el ennyire a legegyszerűbb részt? Ez nem éppen bizalmat ébreszt a módszertanában.
MgSO⁴ (vízmentes) mol.wt=120.x g
MgSO⁴(heptahidrát,)mol.wt=246.x g
Vagyis a magnézium-szulfát éppen több mint a saját tömegét tartja vízben, ami természetesen 1g/1ml súlyú.
Egy 946ml-es (kvart) befőttesüveg 1/4 része 236ml.
236ml MgSO⁴ súlya 654,36 gramm!
A víz oldhatósága hexánban 0,01%, így 1 gramm magnézium-szulfát bőven elég lenne ahhoz, hogy vízmentes legyen és az is maradjon.
Oké, tehát több mint egy kilóval túl sok szárítószert adott a hexánhoz. A víz oldhatósága etil-éterben 1,5% @20c, azaz 1,5ml/100ml. Egy liter etil-éterbe 15 ml víz fér bele. 30g MgSO⁴ nagy felesleg lenne. Túl sok szárítószert adott hozzá.
A magnézium-szulfáttal, mint szárítószerrel az a baj, hogy nem csak a vizet tartja meg, hanem az oldószert is magába szívja, így ha 300-szorosát adsz hozzá, az egy rakás pénzedbe fog kerülni. Ezt a részt mindenhol elszúrta. Tudtad, hogy ha 15 perc múlva kiveszed a sütőből és megrázod, majd 30 perc múlva újra, akkor nem fog csomósodni. Kalapáccsal próbálod összetörni, hülye ötlet. Szó szerint olyan kemény, mint a beton, ha nem kevered össze.
Az ammónium-nitrát és az ammónium-szulfát aránya 80/132 (ez a mol.wt. Mindkettőnek. Mindegyik molekulában van egy amino funkciós csoport és egy másik rész. Az ammónia mindkettőben ugyanaz, tehát a súlykülönbség a nitrát és a szulfát különbsége. az arány, hogy ugyanannyi ammóniatartalmat kapjunk, 1/1,6, 160% a nitrát súlya, hogy ugyanannyi ammóniát kapjunk a szulfátból. 60 gramm ammónium-nitrát vagy 96 gramm ammónium-szulfát. Hes kétszer annyi ammóniát használ a szulfát,, amely 8 úgy érzi, a valószínűbb helyes szám, 120g nitrát vagy192 gramm szulfát. Fogadok, hogy a lúg ammóniumhoz viszonyított mennyisége is rossz. Igen. 90 gramm lúg 3 mól szerintem, ami 80x3 240 gramm ammóniumnitrátnak felel meg 132x3, 396g szulfátnak. Ez a fickó nem tudja, hogyan kell egyensúlyozni egy egyenletet. Ha valaki alaposan megvizsgálná, a javítások hosszabbak lennének, mint a módszer. A nagy testvéred nem fogja hagyni, hogy jó és teljes módszert találj a dns-en. Megdolgoztatja a segged, hogy elbukj, és kinevet, miközben bilincset csap a csuklódra.
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Nem tudja használni a Coleman üzemanyagot?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Mert lehet, hogy kék. Ez nem probléma. Néha a nitrometán kék. Néha piros. Megfestik. Az Epsom sót úgy dolgozod fel, hogy megszárítod és összetöröd, addig adagolod, amíg már nem csomósodik össze, leszűröd vagy dekantálod a magnézium-szulfátot, és minél hamarabb felhasználod a cuccot.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A Coleman üzemanyag NEM helyettesíti a dietil-étert vagy a hexánt. Egyáltalán nem. A Coleman üzemanyag szénhidrogének nyers keveréke, a dietil-éter és a hexán pedig sokkal finomabb és nem hasonló tulajdonságokkal bírnak
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
A Coleman üzemanyag vagy nafta önmagában is használható, és működni fog. Valójában a dietil-éter, a hexán vagy alapvetően bármilyen NPS szénhidrogén önmagában is működni fog. Egyesek másképp hatnak erre a reakcióra, mint mások. A legjobb eredmény érdekében ajánlott ezek keverékét használni. Nézze meg a flatline által közzétett pdf fájlt, nagyon jól elmagyarázza az egész folyamat "hogyan és miértjét". A legjobb eredmény elérése érdekében az egész reakciónak a lehető legszárazabbnak kell lennie.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ammónium-szulfát ammónium-klorid az ammónia bármely savas sója működőképessé tehető. Ezek egyszerűen egy savas komponenshez kapcsolt ammónia. Ezek Lewis-savak. Egyszerűen egy bázis hozzáadásával visszaalakulnak ammóniává és szulfát-nitrát- vagy kloridionokká. Ennyi az egész, amit ebben a konkrét reakcióban csinálunk. Ha ismer olyan gazdát, akinek van egy tartály vízmentes ammóniája, az ideális lenne, de veszélyes, lopni pedig még veszélyesebb. Ha van egy tartály ammóniagáz, akkor szerezzük meg, de nem lehet. Ha találsz olyan hűtőcsomagot, amiben ammónium-nitrát van, vedd meg mindet. Már 10 éve nem gyártanak ilyet. Most már karbamidot vagy kalcium ammónium-nitrátot használnak, pont emiatt.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Azért a "kalcium-ammónium-nitrát" kifejezéssel nem tudunk mit kezdeni, ugye? Hmm... van valami, amit tehetünk a CAN-nal, hogy működőképes sót kapjunk?
Egyik nap besétáltam egy CVS-be, és véletlenül találtam egy doboz AN instant hűtőcsomagot, kivettem egy csomagot a dobozból, hogy teszteljem. Ez volt az én sikeres SNB futásom. Azóta nem találtam ezeket a hűtőcsomagokat - ezek mind karbamid vagy CAN, ahogy mondod. Talán el lehet menni a kórházba vagy egy egészségügyi klinikára, és kérni hideg csomagokat, és megnézni, hogy mit kapsz utolsó lehetőségként.

Engem kicsit zavar, hogy a folyékony ammónia miért nem használható önmagában freebase suzy és Li, nem tudod, hogy miért kell a sóból gázzá fejleszteni és kondenzálni ebben a reakcióban? Köszönöm szépen.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Az ammónia csak egy gáz légköri nyomáson és hőmérsékleten. A folyékony ammónia erősen összenyomott és rendkívül hideg, 7,5 bar nyomásra van szüksége 20°C-on vagy -30°C-on légköri nyomáson, hogy cseppfolyósítsa. Mindkettő megoldható, de egyik sem könnyű. Ez 104psi vagy szárazjég. Kalcium-kloriddal/jéggel és egy kis nyomással, talán 15-30 psi-vel is megúszható. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ammónium-szulfátból vagy kloridból és lúgból ammónia lesz. Próbáld ki, nekem ammóniát csinál.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Köszönöm az információt, barátom. Úgy tűnik, mindig van néhány jó tipped számomra.
Megkérdezhetem, hogy mit használsz ammónium-szulfát vagy klorid forrásként?
A protonálás során ammóniagáz keletkezik, valamint a megfelelő só - nitrátból nitrogén, kloridból klór stb. Az inert légkör megteremtése a lakóautó belsejében, például nitrogénnel, jó része a biztonságnak ennél a bizonyos folyamatnál, biztos vagyok benne. Hogyan lehet kitalálni, hogy mely ammóniumsók oldják fel biztonságosan a lítiumot, - biztonságosan - , anélkül, hogy mellékreakciót... vagy bombát... hoznának létre, vagy melyeket kell elkerülni?

Egy másik kérdés, ha szabad kérdeznem, honnan tudjuk, hogy milyen hőmérséklet/nyomás szükséges az elpárolgáshoz vagy kondenzációhoz, például az ammónia vagy bármi más esetében. Hogyan lehet ezt kitalálni?

Amint látod, ez az a rész, ahol a kémiában hiányosságaim vannak. Nem tudom, hogyan számoljak ki magamnak néhány dolgot. Kimaradtam a hivatalos képzésből. Nem keresem a könnyű válaszokat, de ha megtehetnéd, mutasd meg, hogyan kell úgymond halászni. Még egyszer köszönöm.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Az ammóniumot vízben oldhatósági vizsgálatot végezve teszteltem. Találtam egy táblázatot az oldható mennyiséggel.
Az ammónium-nitrát több mint kétszer annyi ammónium-szulfát vagy klorid oldódik vízben, mint az ammónium-szulfát vagy a klorid. Tehát ez volt az én tippem, hogy teszteljem a hideg csomagjaimat, hogy megbizonyosodjak arról, hogy az összetevőim rendben vannak.

akkor is tegye egy kicsit az AN csak NaOH-val, ezt a két dolgot egy kis Petri-csészébe, vagy bármilyen tartályba, együtt kell reagálniuk.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A Birch-reakcióban amúgy sem akar vizet. 10 ml, ha kell, de a lítium éget, ha vízzel érintkezik. A víz oldhatósága nem releváns.
 
Top