Vásárlási lista homelab noob számára

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Megnéztem átdobtam az amazont, és szeretném megosztani az általam talált laboratóriumi termékek listáját a különböző felhasználási célokra.

Kérem, bátran adjon tanácsot a megvásárolni kívánt berendezésekkel kapcsolatban.

A tervem az, hogy kicsi és költséghatékony legyen.


1.Destillációs készlet
(vevor 1000ml desztilláló készlet) fűtőelemmel vagy anélkül?

2. Főzőpohár, extra csövek, csővezeték

3. Tölcsér, kémcsövek, pipetta, spatula, ventilátorok , vödör. szűrőmosó palackok, ph tesztkészlet, bilincsek, szerszámok.

4. Biztonsági felszerelés (maszk, kesztyű stb.)

5. Vákuumszivattyú+kamra

6. Mágneskeverő fűtőberendezéssel: Onilab 280°

7. Vízszivattyú.

Thx előre
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ha olyan vagy, mint én, akkor csak folytatod és folytatod. Vannak itt olyan emberek, akiknek nincs egy darab üvegük sem. Vannak emberek, akiknek minden darabja van, amit csak el tudsz képzelni. Én ott kezdtem, ahol te kezded, és eddig hozzáadtam;
1. Egy hidegcsapda, vagy a szivattyú tele lesz vízzel. Meghal néhány más dolgot is.
2. Claisen adaptert. Azért vettem, mert a rm-em nekiment a kondenzátornak, de praktikus, ha 2 nyílás van a forraló lombikodon, tölcsérnek vagy gázinjektornak.
3. 3 nyakú lombik, reagálj, refluxálj és desztillálj bontás nélkül.
4. Allihn kondenzátor refluxhoz
5. Szárítócső több okból
Kalcium-klorid, magnézium-szulfát molekulaszűrő egyéb szárító szita
6.5. Kristályosítási serpenyők, nekem több Pyrex piteformám van. Ott $3/PC vagy valami
Extra kek bilincsek, mert eltörnek vagy elvesznek.
Tulajdonképpen 1.Egy Buckner tölcsér az igazi. Ez egy must have. Azt javaslom, hogy egy olyan, amelynek a tölcséren van a vákuumportja, így bármilyen lombikot használhat.

Én pont ezt csináltam. Van még néhány más darab, amit nem említettem, laposfenekű lombikok erlenmeyer készlet, kémcsövek. Fogók vákuumzsír
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Poharak, amelyekből sosem lehet elég, és 2 szept. tölcsér.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Thx a tippekért, bármilyen tanácsot egy olcsó mágneses keverőhöz fűtőlemezzel?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tegyen magának egy szívességet, és szerezzen be egy vevor felüljárós keverőt 60E-hez, és párosítsa egy köpennyel és/vagy egy konyhai főzőlappal, amely folyadékfürdőhöz használható.
Ha Európában van, azt javaslom, hogy kerülje el a vevor üvegárut, van egy sajátos illesztésük, tudok ajánlani néhány szilárd üveggyártót. ha ez egy hosszú távú dolog, amit tervezel, akkor lehet, hogy a jövőbe megy.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Azok a Vevor 32db-os desztillációs készletek, amelyeket az ebay-en kapni lehet, kedvező árúak, és IMHO egy megfelelő üveg reflux/desztillációs készlet és egy vákuumszivattyú + buchner elengedhetetlen. Szükséged lesz még egy mágneses keverő főzőlapra megfelelő hőmérséklet-szabályozással és egy olcsó merülő akváriumszivattyúra a kondenzátorokhoz.

Szabványos biztonsági felszerelés, teljes arcú légzőkészülék, laborköpeny, kesztyű.

Ez az alapvető felszerelésed, kivéve az olyan apróságokat, mint a spatulák, üvegrudak, szűrőpapír stb. Minden más attól függ, hogy mit csinálsz. Nincs értelme soxhlet extrahálót vagy gázmosó palackokat vásárolni, hacsak nem csinálsz valamit, amihez szükség van rájuk, de valamikor mindig fogsz desztillálni.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Köszönjük, hogy megemlítette a 32 darabos készletet! Túl jónak tűnik ahhoz, hogy igaz legyen. Már úton van egy. Ez ugyanezt a célt fogja szolgálni a desztilláláshoz és a refluxáláshoz ? Egy üvegvágóval és némi szeméttel kellene tudni rögtönözni egy buchnert. Merülő elég könnyen beszerezhető.
Marad a keverő főzőlap és a vákuumszivattyú, ami >200 dollárért beszerezhető.
Szóval tényleg, kb. 300 dollár és már főzhetünk is. Köszönöm még egyszer.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Igen, én többnyire az Allihn kondenzátort használom refluxhoz, vagy bizonyos alkalmazásokhoz használhatja a Vigreux-t. A Liebig és Graham kondenzátorokat desztillációhoz. Mivel valószínűleg új vagy ebben a témában, ezek a PDF-ek elengedhetetlen olvasmányok egy noob számára.
 

Attachments

  • TXLfW6jnqd.pdf
    135.1 KB · Views: 557
  • oMBubD7vxf.pdf
    114.1 KB · Views: 524
  • mX2Yc0LGFH.pdf
    4.3 MB · Views: 472
  • Oo7KsvU5qL.pdf
    906.7 KB · Views: 470
  • EQxL4uVaJ2.pdf
    4.8 MB · Views: 492

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
A Vevor felszerelés valóban nagyon jó az árához képest. Megvan az a desztilláló készletem, nem hagyott ki egy ütemet sem.

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/vevor-magnetic-stirrer-hot-plate-digital-hotplate-stirrer-2000-rpm-2l-w-stand-p_010493051894

És

https://m.vevor.com/magnetic-stirrer-c_11062/1000ml-lab-electric-heating-mantle-sleeves-magnetic-stirrer-500w-thermost-heater-p_010322605939

Az összes többivel együtt, amit említettél, egy nagyszerű indító. A többit majd szükség szerint szerzed be. Sok szerencsét.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Kaptam egy kis frissítést a közelgő otthoni laboromhoz.
Így most a megérkezett buchler tölcsér és lombik készen áll a fehérített fiterpapírral való használatra.
Már kaptam egy másik főzőpoharat és mágneses keverőket.
Már kaptam latex kesztyűket a tisztító részlegből.

Azt hiszem, a következő nagy lépés a vevor extrakciós készlet+ a fűtő- és keverőelem és a vákuumkamra lesz.

Ezeken kívül azt hiszem, szükségem lesz még néhány főzőpohárra és biztonsági felszerelésre, hogy elkezdhessem a 4mmc gyártást.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Szóval most egy kicsit összezavarodtam, hogy milyen berendezést kellene legközelebb beszereznem a 4mmc szintézishez?

Először azt gondoltam, hogy szükségem lesz az extrakciós készletre, de láttam azt is, hogy a metilamin- és toluolszintézist csak műanyag hüvelyekkel végzem. Kaptam egy normál főzőlapot is.

Szóval mit javasolna u, hogy szerezzenek be legközelebb? Elég pár műanyag pod és mérőpohár plusz egy rendes gázálarc?

Greez
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Amazon bevásárlólista:

1. Labglass
https://www.amazon.de/VEVOR-Laborat...fix=laborglas+vevor,aps,138&sr=8-3&th=1&psc=1

2. Vákuumszivattyú
https://www.amazon.de/VEVOR-Vakuump...1702215042&sprefix=vevor+vakuu,aps,177&sr=8-5

3. Fűtő, mágneses keverő
https://www.amazon.de/VEVOR-Heizman...=vevor+labot+heizmantel+1000ml,aps,200&sr=8-1


4. Biztonsági felszerelés
https://www.amazon.de/Gefahrgutkoff...A==&sprefix=gefahrgutkoffer+73,aps,184&sr=8-1

Laboratóriumi üvegtartó
https://www.amazon.de/VEVOR-Unterst...09-91f2-78a2619bce37&pd_rd_i=B093F7BWDX&psc=1

Teljes mennyiség:



Először 3 és 4 mmc-t szeretnék gyártani.

ha olcsóbban is meg tudom csinálni kérem szóljon, mert ez egy 1000€ körüli befektetés a kezdéshez, ami nem kis összeg számomra!
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
A Vevort inkább a lengyelországi vevor.pl weboldalukon vásárolom meg PLN-ben. Vicces, de valamivel olcsóbb, mint az eur.vevor.com oldalon EUR-ban.
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Láttam ppl gyártása 4mmc csak műanyag tartályokban, így nem biztos, hogy a laboratóriumi üveg valóban szükséges mellett a cél az aceton szárítása céljából
 

kpach

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 26, 2023
Messages
60
Reaction score
36
Points
18
Sok szerencsét a gyártáshoz, és köszönjük, hogy megosztott néhányat a kutatásaiból/berendezéseiből!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@1019er sikerült valaha is macskát készítened? Hogy sikerült?
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Sajnos nem, de hamarosan megkaptam a pénzt a laboratóriumi felszerelésre. Véleményem szerint nincs értelme részlegesen megvenni.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nincs olyan készlet, amely teljes lenne. Soha nem láttam még olyan készletet, amelyben hidegcsapda is van. Lehet, hogy van 4 kondenzátor, de nincs hidegcsapda. Nyomáskiegyenlítő tölcsért sem láttam még készletben. Mivel még nem vetted meg, tisztázzuk a dolgot. Ne vegyél köpenyt, az csak 1 méretű lombikhoz való. Egy tányérral bármilyen lombikhoz lehet lombikpoharat csinálni erlymeyers. A tányér sokoldalúbb. Soha nem láttam még olyan készletet amiben vízpumpa is van. Lehet vákuum nélkül is desztillálni, de vízpumpa nélkül nem. A tömlők azokban a készletekben, szemét. Vizet vezetnek a kondenzátorokhoz, de vákuum alatt összeomlanak.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
A Frit támogatja Önt. 💪
Lopakodási célokból talán jobb, ha mindent darabonként vásárol meg.
Ha valaki mégis úgy döntene, hogy beszerzi a fűtőköpenyt, akkor a legjobb lenne egy nagyobbat beszerezni, és akkor homokfürdővel kisebb méretű lombikokat használhat benne?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nem kizárólag az üvegeszközökre gondoltam, nem látok túl nagy kockázatot az üvegeszközök vásárlásában. Hanem az a gondolat, hogy egyszerre kell megvenni mindent, ami egy szintézishez szükséges, ugyanazzal a módszerrel, ugyanarra a címre stb. Nem akarok túlzottan paranoiásnak tűnni, valószínűleg én vagyok az egyik leghülyébb és leggondatlanabb. Csak egy javaslat, és emlékeztető, legyetek óvatosak, maradjatok biztonságban.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Megrázna, ha tudná, mi jött be az ajtómon és jött ki újra. Én szétosztom a dolgokat a helyi helyek és az online között, de az én verandámon ülve együtt néhány radikális termék volt
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nevrrmind, nem néztem meg alaposan ezt a dinoszauruszt, és azt hittem, hogy egy csirke. Már régen hozzászóltam. Az összes szarság a kívánságlistámon van, bár👍
 
Top