P2P szintézise az alfa-metil-sztirol oxidációjával Oxone-nal (kálium-peroxomonoszulfát) (1 kg-os skála)

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Megvásárolhatja £10 1lt
 

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
igen, használhatunk-e folyadékot a por alakú helyett, mert grammra van írva.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43

Szép. Megtaláltam és csatoltam a cikket, és hát, elszámoltad a szükséges Oxone mennyiségét. Az Oxonból 2 moláris egyenértékre van szükséged, az Oxon molekulatömege pedig ~630 g/mol. az a-metilsztirol móltömege 118 g/mol, tehát 1 kg kb. 8,5 mol. Ezt kettővel, majd az Oxone mol-súlyával számolva kapunk 10.700 g-ot, mondjuk 11 kg-ot. És ez a probléma. Egyébként jobb lenne, mint a szeletelt kenyér, mivel a sztirolt kevesebb, mint 10 €/liter áron tudom megvenni. A francba!
Mindazonáltal egy nagyszerű módszer és a jodohidrin szintézis olyasmi, ami máshol is jól jön, és valóban nagyon hasznos.

És igen, ezt helyesen számoltam ki, tudom, hogy az oxonról néha azt mondják, hogy 314 g/mol, de mivel félmolekulák nem léteznek, ez nonszensz. Ez 630 g/mol, és 2 OXIDATÍV egyenérték van molonként. Mellékelek egy másik papírt, ahol látható, hogy legalább 1,5 OXIDATÍV ekvivalens kell a jodohidrinhez, tehát csak kettővel egyáltalán nem működhet.

A cikkben szereplő hozamok 81%-osak voltak, ez 922 g lenne, mi általában nem azt kapjuk, amit azok, 800 g lenne a reálisan nagy eredmény, azt mondanám.

Lehet, hogy ezt más oxidálószerrel is meg lehetne csinálni? Valami kevésbé terjedelmes. A H2O2-nek működnie kell, ha valakinek van hozzáférése tömény H2SO4 és 30%+ H2O2 koncentrátumhoz, akkor a Caros sav használható, és a térfogat jelentősen csökkenthető. Csak egy gyors, de biztos próbálkozásként.
 

Attachments

  • pQWI4awkvN.pdf
    1.2 MB · Views: 352
  • iXPmcM2538.pdf
    76.6 KB · Views: 349

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
uram szeretném ezt a 10 literes lombikban tesztelésre uram tudna segíteni nekem, hogy kell osztanom mindent 20-zal?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Uram, minden szükséges reagenshez hozzájuthatok, de az acetonitril és az Oxone fogyasztása túl nagy, és a kísérleti P2P befejezésének értéke nagyon drága lesz. Van olyan reagens, amely helyettesítheti az acetonitrilt? Vagy van már egy ésszerűbb módja ennek a munkának a befejezésére?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Helyettesítheti etanollal
 

BBCO

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 12, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Milyen koncentrációjú az Oxone?
 
Top