a dolog, amit nem értek a gyógyszerlistákról

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Hé, én amerikai vagyok, szóval tudassátok velem, ha nektek másképp van, de nem értem, hogy a szó szerinti METH (desoxyn) miért a 2. listán van (engedélyezett, ha van recepted), míg a fű és a pszichedelikumok az 1. listán vannak (egyáltalán nem engedélyezettek). nem számít, hogy a kormány mennyire akar az óvatosságról és biztonságról prédikálni, az ellenőrzött anyagokról szóló törvény NEM az emberek egészségéről szól. arról szól, hogy milyen drogokkal lehet pénzt keresni és milyen drogokat fogadnak el az emberek. arról szól, hogy az amerikai polgárokat kétféleképpen is önelégültnek tartsa:

Az én apámnak még csak szorongása sem volt, csak egy kocsmáros volt, csak hazudott néhány dologról, és kapott egy receptet. abszurdan könnyű gyógyszereket kapni, mert bárki, aki nem tökéletesen neurotípusos (nagyon kevés ember az), csak kap egy üveg tablettát. Elismerem, hogy sokkal nehezebb bizonyos állapotokra gyógyszert kapni, de ez általában csak azoknak az embereknek árt, akiknek TÉNYLEG MEGVAN az adott állapotuk. a kettő átfedheti egymást, mint például az adhd és az adderall hiány. nagyon sok embert ismerek, akiket csak úgy megütöttek egy adhd diagnózissal, amivel még csak nem is értenek egyet, és olyan gyógyszereket kaptak, amiket nem is szeretnek, de azok, akiknek tényleg adhd-juk van, nem kapják meg a szükséges gyógyszereket.)

2. nem támogatnak semmit, ami társadalmi nyugtalanságot okozhat (mivel amerika arra nevelte az embereket, hogy féljenek bizonyos drogoktól, mint például az mdma, ezeket el kell különíteni a "jó" drogoktól, mint az adderall (szó szerint csak amf egy másik név alatt, miért neveltek minket arra, hogy féljünk az egyiktől, és szeressük a másikat) és nyilvánvalóan a met. Még ha az mdma ígéretes eredményeket is mutat az autizmus kezelésében, a kormány nem léphet vissza, és nem mondhatja, hogy "ó, ez valójában jó, és ezt megengedjük", mert az emberek azt mondanák, hogy "b-b-b-but a drogosok!". 11!!1!!! ezt nem engedhetjük meg a mi jó, tiszta Amerikánkban." A kormány nem változtathatja meg csak úgy a véleményét, különben hülyének fognak tűnni, és az emberek kevésbé fognak bízni bennük. állandónak és változatlannak kell lenniük, valamiféle isteni figurának)

az egyetlen ok, amiért a kormány (országosan, de főleg bizonyos államokban) engedékenyebbé válik a fűvel kapcsolatban, az az, hogy az emberek ezt akarják. a kormány csak jól akar kinézni. az emberek engedelmességéről szól. nem a biztonságunkról vagy a jólétünkről. bocs, ha ennek nincs értelme, csak helyben gépeltem le, mert gondolkodtam rajta lol
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Megértem az elkülönítés szükségességét és a törvények szükségességét, de csak büntetni azokat, akik aktív függőségben vannak, SEMMIT sem tesz! igen, néhány ember nem akar segítséget, de a segítségnek ELÉRHETŐNEK kell lennie! és nem, egyáltalán nem szabad kényszeríteni, nem támogatom, hogy csak minden függőt betuszkoljanak a rehabra, mert őszintén szólva néha ez még károsabb viselkedéshez vezethet. egyszer megpróbáltam egyszer a cold turkey-t és csak elkezdtem megpróbálni meggyújtani magam. de úgy gondolom, hogy rendelkezésre kell állniuk az ártalomcsökkentő forrásoknak, mint például a felügyelt használati helyek, a tiszta tűk és a naloxon. Ez nem a drogfogyasztás elősegítése, hanem a halál megelőzése. és az emberek börtöncellákba zárása nem tesz mást, mint hogy olyan helyzetbe hozza őket, ami ugyanolyan veszélyes. képzeld el, hogy túladagolod magad, majdnem meghalsz, és jobban aggódsz amiatt, hogy mit fognak tenni a zsaruk, mint a tényleges életed miatt. ez nem helyes. a szigorú drogtörvényeket támogató embereket nem érdeklik a drogfogyasztók, őket a hülye hamis rendérzetük érdekli. egy csendes diktatúra fenntartása érdekli őket. vagy nincs bennük emberség, vagy nincs szemük.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Így a gyógyszerek beosztási rendszere határozottan elavult. A füvet gyógyászati célú felhasználás nélküli kábítószerként sorolták be. Ez lehet, hogy ez volt a vélemény akkoriban, de a tisztító füvet sikeresen írják fel bizonyos dolgok kezelésére.

Ha van időd, nézd meg Dr. Carl Hartot a Columbia Egyetemről. Nagyszerű kutatásokat végez a drogokkal kapcsolatban. Az ő véleménye a drogokról az, hogy azok ismert és várható hatásokkal rendelkező vegyi anyagok, és nem úgy kell rájuk gondolni, mint az ijesztő propagandára, amivel mindannyiunkat etetnek.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Portugália az egész világnak megmutatta a gyógyszerek helyes és hatékony megközelítését. Sok ország azonban még messze van ettől, különösen az USA
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
A gyógyszerek ütemezése az Egyesült Államokban tehát a következőképpen működik
1. Egy tiltott kábítószer, amely nagy visszaélési potenciállal rendelkezik
2. Nagy visszaélési potenciállal rendelkező, vényköteles gyógyszer
3. Közepes visszaélési potenciállal rendelkező kábítószer
4. Némi visszaélési potenciállal rendelkező kábítószer
5. Kevés visszaélési potenciállal rendelkező drog

Mivel a metamfetaminra és a kokainra receptet lehet kapni, ezek a 2. listán vannak, annak ellenére, hogy a kokaint soha nem írják fel ( nem kell recept, mint egy műtétet végző orvosnak), a kokain soha nem fog kikerülni a 2. listáról, mert ez a politikusok és a gazdag emberek drogja.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Miért mások fizessenek a függőséged következményeiért? Te fizeted a drogokat, mi pedig az elvonót, miután a szórakozásod visszafelé sül el. A drogfogyasztás egy választás. Normális emberek nem drogoznak (talán csak titokban), de ha mégis, akkor általában ügyelnek arra, hogy ne mérgezzék magukat és ne váljanak függővé. A drogok legalizálása több biztosítékot jelent. Menteni? Legyél normális használó, mint a jet set, aki rendet tart. Nem értek egyet egy tényleges kormányzati összeesküvéssel a drogokkal kapcsolatban. Ez egy ok-okozati fejlődés, ami nem meglepő. A drogfüggők nem segítik a szabadság ügyét. A legtöbb használónak ez egy választás, mivel egyébként nem olyan őrültek, de a magasban vakon kirabolhatnak, utálom, és nem mutatok engedékenységet. Utilitarizmus - élni és halni hagyni
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
egyetértek higgs bossonnal, nézzük meg, mi az, ami MŰKÖDIK. a dekriminalizáció és a destigmatizáció csökkenti a droghasználat arányát. amikor az emberek nyíltan beszélhetnek a függőségükről, sokkal nagyobb valószínűséggel kapnak segítséget. ha valóban azt támogatod, ami jó a társadalomnak, akkor a dekriminalizáció lenne a legjobb megoldás.

Lehet, hogy a függők jelenleg nem segítenek neked, de ha egyszer abbahagyod a verésüket, valószínűleg hajlandóbbak lesznek. még ha nem is, egy személy értéke nem azon alapul, hogy mit tud hozzátenni a társadalomhoz. akkor mi van a fogyatékkal élőkkel? mi van az idősekkel? nekik csak el kellene húzniuk a picsába és meghalni? nem minden azon múlik, hogy mit tud egy személy tenni érted. az embernek eredendő méltósága van.

és bár egyetértek azzal, hogy a legtöbb esetben senki sem kényszerítette a függőket arra, hogy drogozni kezdjenek, a függőség valódi mentális zavar. az aktív függőség nem választás, hanem betegség. ugye nem mondanád egy rákos embernek, hogy ő tette magának? még akkor sem, ha mondjuk kitette magát a kockázati tényezőknek. ez egy szörnyű dolog, és együttérzéssel kell kezelni.

ha meg akarod oldani a problémát, akkor mutass kedvességet a használók felé. kezeld őket emberként, és ajánlj segítséget, de ne erőltesd a kezüket. akkor jönnek át a másik oldalra, amikor készen állnak rá. mindig lesznek köztünk függők, de ez drasztikusan csökkentené a számukat.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"egy személy értéke nem azon alapul, hogy mivel tud hozzájárulni a társadalomhoz". Ha van egy rögzített érték, akkor az a követendő táblázat. Akkor mi a teendő ezzel az alacsony/negatív értékkel? A magánjótékonyság adott. Állami jótékonyság(adózott) minimumra. Te egy utcai ingyenkonyhán dolgozol, én pedig folyamatosan azon dolgozom, hogy a legjobb joy chemeket egy jobb kábítószerpiacra juttassam. Én már eléggé visszaéltek a (nem segítőkész) lowlifes "segítségre szorul", miközben szeretnek kiborulni, és zavarja az emberi szerződött nyugodt nyugodt biztonságos szabad felvilágosult társadalom (mint ez a BB kapu). A libertarianizmus az ernyőszó. Kövessük a pénzt, ami működik - a természetjog, nem pedig az élősködő aljanépnek való kiszolgálás. Magasra nézek, hogy űrhajós civilizáció legyek. A szénalapú ember a kiborgok eszköze.🦾🤖🦿
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Szerintem az érvelésed valahogy figyelmen kívül hagyja, hogy sok ember kábítószerrel foglalkozik, legálisan. Az opioidválság nagyrészt az opioidok túlzott felírása miatt olyan nagy, amilyen nagy. Ugye nem fogja azt mondani az orvosának, hogy "nem, nem fogom használni az ön által felírt gyógyszert"? Aztán a végén függővé válnak, és amikor a legális gyógyszerekből kifogy a készletük, az illegális drogokhoz fordulnak.

Mindez egy családtagommal történt meg. Túl sok oxit írtak fel nekik egy (viszonylag kisebb) autóbaleset után, végül függővé váltak, és most meghaltak. Egy másik anekdotikus történet, számos családtag kapott fentanilt az orvosuktól, mert szükségük volt rá áttörési fájdalomra.

Más embereknek (különösen a gazdag gyógyszergyáraknak) kellene fizetniük az emberek függőségének következményeiért, mert sok függőséget ők okoztak. Nem vagyok nagy rajongója annak, hogy csak úgy hagyjuk őket sétálgatni a nagy mennyiségű pénzzel, amit abból szereztek, hogy tudatosan ártottak az embereknek.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nem szeretem a downereket, hogy lefelé és ne felfelé, ezért eladnám a nem szükséges ópiódákat. Nem tudok függővé válni, mivel abbahagyom, ha túl sok terhelést kap. Nekem még nem volt olyan legitime opioid szükségletem, ami függővé tehetne. A függőség olyan, mintha rabszolgaságba helyeznék, ezt nem teszem. Az USA-ban a túladagolás egy különleges dolog, és a felelősöknek fizetniük kell, de szinte csak gyenge, alacsony teljesítményű poeple, akik a kábítószerekre függenek, sokat kerülnek, hogy megpróbáljanak segíteni a rossz eredményekkel. Az Oxy egy gyenge opioid gyógyszer, többnyire tabletta, és sokkal kevésbé súlyos, mint a heroin. De legalizálni minden drogot, és hagyjuk a természetet a maga útján.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Neked nincs semmi kibaszott empátiád, ami az emberiség egyik alapvető ismérve. ik im egy ad hominem támadást használok és idc. ha te nem tudsz logikával érvelni, akkor én sem fogok.

btw én is utálom a downereket, de a függőség egy betegség, és soha nem beszélnék rosszat valakiről, aki opioidfüggő. te nem vagy felhasználó? mi történt a szolidaritással? nem minden arról szól, hogy mit nyerhetsz másoktól. ezt hívják önzésnek és jogosultságnak, még ha az álomvilágodban országos szinten is. ha bármi hasznot hozna másoknak, de neked nem, nem hiszem, hogy még mindig támogatnád. Nem úgy hangzik, mintha én jobb, mint te, mert én nem, de ha tudnék nyomni egy gombot, és sok ember élete javult azzal a feltétellel, hogy az enyém továbbra is szopni, én lenne. drog dekriminalizáció törvények lehet kényelmetlen u, mert a felhasználók lesznek nyitottabb / droghasználat kevésbé lesz stigmatizált (nem dicsőített bár), és talán ur tiszta főleg többségi környéken lehet, hogy.... *gasp* egy függő! akár 2! botrányos! de komolyan, a dekriminalizáció rengeteg embert mentett meg. az emberek kevésbé félnek segítséget kérni, és kisebb a valószínűsége, hogy halálos szúrást kapnak a biztonságos fogyasztási helyek miatt. továbbá csökkentette a vérrel terjedő betegségek terjedését a könnyebben hozzáférhető, tiszta kellékek, például a tűk miatt. Gondoljatok bele. valódi emberek élete javul (sőt, meg is menthető) egy egyszerű törvénymódosítással. mit veszíthetsz valójában? ezeknek az embereknek annyi minden forog kockán, te pedig csak a pénzzel és a saját boldogságoddal törődsz. ez szavakkal kifejezhetetlenül elbaszott. gondolsz te valaha másra is, csak magadra?

Jó, hogy nem vagy függő, én egy viszonylag jól működő használó vagyok (az idő nagy részében), de ez nem jelenti azt, hogy sokkal jobb vagyok, mint az átlagos benzinkutas tweaker. mindannyian drogfogyasztók vagyunk, különböző stádiumban/különböző drogokkal. ugyanaz a mentális zavarunk van. szállj le a magas lóról és veszítsd el a felsőbbrendűségi komplexust.

Igazad van, a függőség olyan, mint a rabszolgaság: mindkettő önkéntelen. Egyesek azzal érvelhetnek, hogy ők választották, hogy oda kerüljenek, ami mindkét esetben igaz lehet, mint például a rabszolgák, akik csak adósság miatt vagy egy bűncselekmény büntetéseként voltak kötelezett szolgák, és nem mintha bárki kényszerítené a függőket, hogy elkezdjenek drogozni. ezt szívesen elismerem. azonban, ha egyszer elkezdted, nem igazán tudod abbahagyni. az agyad természetes jutalmazási rendszerével játszik. a testedet saját maga ellen használja, kicsit olyan, mint egy autoimmun betegség, ha van értelme.

A rabszolga példával élve, ha egyszer aláírod a szerződést, akkor a következő [akármeddig is kell dolgoznod] évre rácsesztél. ez még mindig nem az ő hibájuk, hiszen rákényszerítették őket. nem akarták. ugyanez a helyzet a drogfüggők esetében is, ha egyszer találsz egy drogot, amit szeretsz, nem tudod abbahagyni a szedését. akkor már nem a te hibád, hanem az agyadé, mert függő vagy. nem sokan akarnak valóban függők lenni, csak egy buta döntés miatt ragadtak így, és túlságosan félnek segítséget kérni a megbélyegzés, anyagi okok, jogi okok miatt, vagy csak azért, mert túlságosan "élvezik" a drogozást (senki sem szeret függő lenni, csak szeretnek menekülni. ha mindannyian jó környezetben és mentális állapotban lennénk, senki sem akarna drogozni. van erről egy érdekes tanulmány, a rat park, amit itt fogok linkelni).

Ahogy @zfhxI is mondta, néha nem is az emberek választása az első helyen, mint például a vényköteles gyógyszerek esetében. ez teljes mértékben a nagy gyógyszergyártók hibája, és bár örülök, hogy ezt elismered, nem hibáztathatod az embereket azért, hogy függők. nem gyengék, csak az agyuk más. Lehet, hogy hajlamosak a függőségre, vagy talán problémáik vannak az impulzuskontrollal, vagy egyszerűen csak a függőség drasztikusan megváltoztatta őket, mert ez is lehetséges, különösen az olyan kemény drogok esetében, mint a met. Egyszer olvastam egy cikket, ami azt mondta, hogy szó szerint megváltoztatja az agyban lévő pályákat, hogy hajlandóbbak legyenek kockázatot vállalni/impulzívabbak legyenek.

Gondoljatok bele: hibáztatnátok egy rákos beteget? még akkor is, ha esetleg tudatosan tette ki magát rákkeltő anyagoknak, például a munkahelyén? senki épeszű ember nem mondaná azt, hogy "igen, a te hibád, hogy rákos lettél, idióta. azt aratod, amit vetsz." Miért bánunk így a függőkkel? Még ha "maguknak köszönhetik" is, segítségre van szükségük, és megpróbálnak kezelést kérni (bár még az aktív függőségben lévők is megérdemlik a méltóságot, mert ők is ugyanolyan emberek, mint mi, és valószínűleg egy nap meg fognak térni. nem sok olyan függőt ismerek, aki azt tervezi, hogy örökké így marad. Továbbá, mint már mondtam, a dekriminalizáció növeli a függők esélyeit, hogy segítséget kapjanak és javítsák a helyzetüket!) néha a gonosznak nincs elkövetője, csak megtörténik. nem az emberek hibája. Azt hiszem, az ő hibájuk, csak egy kicsit, ha úgy döntöttek, hogy belépnek a drogos életbe, de ha ki akarnak szállni, akkor támogatást és felhatalmazást kell kapniuk, nem pedig kurvára le kell őket verni, mert "függő" vagy "visszaélő" vagy csak alacsonyan funkcionáló felhasználó, mert ismerek olyan embereket, akik erősen előnyben részesítik a magamfajta magasan funkcionáló felhasználókat. ez szép, mert egy kicsit jobban tisztelnek, mint néhány társamat, de ez sokat elmond arról, hogy az emberek hogyan tekintenek egymásra: tranzakcionálisan.

Komolyan, nagyon sokat elárul egy emberről az, hogy hogyan bánik az "értéktelenekkel", például a függőkkel, a hajléktalanokkal, az elmebetegekkel stb. olyan emberekkel, akik nem tudnak sokat visszaadni. bárcsak olyan világban élnénk, ahol mindenki kedvesen bánik a "haszontalan" emberekkel, mert ők a testvéreink az emberiségben, és nem kellene állandóan megpróbálni kihasználni a családját személyes haszonszerzés céljából. Hiszem, hogy a karma kegyesen meghálálja azoknak, akiknek sikerül kedvesnek lenniük ezekkel az emberekkel, mert nem sokan vannak ilyenek. de elkalandoztam, egyetlen felhasználó sem érdemel kivételezett bánásmódot, legyen az magas vagy alacsony funkcionalitású. mindenkinek van eredendő értéke, és te nem csak kegyetlen vagy, hanem fogyatékos is, ha mást mondasz.

Azt hiszem, igen, a társadalom több értéket tulajdonít egyes embereknek, de ez nem jelent semmit. ez diktálja, hogy az emberek hogyan fognak veled bánni/nézni rád, nem pedig a TÉNYLEGES ÉRTÉKED. mindannyian egyenlőek vagyunk, mindannyian az emberi faj tagjai vagyunk. sokkal boldogabb leszel, ha ezt végre elfogadod, ahelyett, hogy dühös vagy a függőkre olyan dolgok miatt, amikre nagyrészt nincs ráhatásuk. Ha nem szereted a függőket, baszd meg, tegyél valamit ellene! gyülekezz a dekriminalizálásért és a biztonságos használati helyekért, hogy egy tiszta épületben lövöldözzenek, ne pedig a járdán, amikor a mcdonaldsba próbálsz elsétálni, vagy bármit is csinálsz a szabadidődben.

még az ősemberek is képesek voltak egyenrangúnak elismerni embertársaikat. mire gondolsz? légy őszinte. lehet, hogy csak egy felháborodott kölyök vagyok, aki szart se tud, de ugyan már. másokkal törődni és nyitottnak lenni ingyenes, és sokat tanulhatsz belőle. nézz ki magadból, baszd meg, kérlek. nem ártana, ha legalább megpróbálnád.
 

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Ennek sok köze van a politikához. A jegyzékrendszer 1970-ben került bevezetésre, amikor a vietnami háború és a hippik nagy divat volt, így azáltal, hogy a velük általánosan összefüggésbe hozott drogokat (LSD és marihuána) az 1-es jegyzékbe sorolták, könnyebben tudták őket célba venni. Ez olyasmi, mint amikor a crack-kokaint a kokainporral szemben célba vették, mert a cracket használó emberek általában szegények és feketék voltak, míg a power-kokaint használó emberek általában gazdagok és fehérek.

A kábítószer-tervezés szorosan kapcsolódik a lobbizáshoz is. Ha egy gyógyszergyártó cég sok pénzt tud keresni az eladással, és nincs már rossz híre, akkor megpróbálják alacsonyabb szintű listán tartani (nem kevés sikerrel). Ezért van az, hogy az Oxy a II. listán van, míg a heroin az I. listán.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Egyetértek a kokain és a crack elkülönítésével, amit írsz, de nincs faji érzelem. Melyik drog károsítja leginkább a társadalmat, a crackesek nagyobb problémát jelentenek (igen). Ha a poeple drogot otthon privátban, akkor nem a rendőrség által vadászni. De legyen legális piac. Kövesd a pénzt
 
View previous replies…

zfhxI

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Nem azért említem meg a faj, mert ez csak valami, amit én hiszek, ezt a Nixon-adminisztrációban (az adminisztráció, amely alatt az ütemezési rendszert létrehozták) dolgozó emberek mondják. A faj jelentős része a kábítószer-jogszabályok történetének, és nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Nixon belpolitikai tanácsadója szó szerint azt mondta: "... ha elérjük, hogy a közvélemény a hippiket a marihuánával, a feketéket pedig a heroinnal hozza összefüggésbe, majd mindkettőt súlyosan kriminalizáljuk, akkor meg tudjuk bomlasztani ezeket a közösségeket. Letartóztathatnánk a vezetőiket, házkutatást tarthatnánk, feloszlathatnánk a gyűléseiket, és estéről estére rágalmazhatnánk őket az esti híradóban. Tudtuk, hogy hazudtunk a drogokról? Persze, hogy tudtuk."

A Reagan-adminisztráció volt az, aki az egész Crack-fókuszba állítást elindította, és nem rendelkezünk egyértelmű idézettel tőlük, de
1) A crack-kokaint kifejezetten célba vették a kábítószerrel való visszaélés elleni törvényben.
2) A cracket akkoriban elsősorban feketék használták.
3) A metamfetamin, annak ellenére, hogy a Fehér Ház hivatalosan elismerte, hogy az alsóosztálybeli fehér amerikaiak számára jelentős problémát jelent, Reagan nem részesült ugyanolyan bánásmódban, mint a crack.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
a sztereotípiák okkal léteznek. én NEM támogatom őket, de bizonyos drogokat nem csak úgy ok nélkül társítanak bizonyos demográfiai csoportokhoz. btw határozottan igaz, hogy a crack a szegény pocokkal (különösen az afroamerikaiakkal), míg a kokain a gazdag fehér férfiakkal társul, ami megmagyarázza az ítélkezési különbségeket. a hatalmon lévő többségi fehér emberek csak meg akarták tartani a hatalmukat, és rendelkeztek egy tartaléktervvel, mert lássuk be, a legtöbb gazdag fehér férfi a hatalomban valószínűleg kokszos. A kokain az amerikai álom szimbóluma, bizonyos mértékig. attól függ, kit kérdezel ig. btw hallottam, hogy a kokain demográfiai eltolódott az afroamerikai nők felé, de őszintén szólva azt hiszem, hogy a cikk, amiből ezt olvastam, baromság. nem ismerek egyetlen fekete nőt sem, aki kokózik, de sok fehér embert ismerek (férfiakat és nőket egyaránt, de valamiért főleg nőket), akik igen. ha különböző droghasználókkal érintkezel, észre fogsz venni néhány tendenciát.

például a metet az alsó osztálybeli fehér emberekkel hozható kapcsolatba. láttam ezt mind a sztereotípiákban (viccekben, filmekben stb.), mind személyesen. szó szerint én vagyok az egyetlen színes bőrű ember, akit ismerek, aki jeget használ. vannak fehér barátaim, akik használják, de más kisebbségiek nem (legalábbis az irl-ben). talán azért, mert félig fehér vagyok, de határozottan nem vagyok fehér-passzing, szóval idk. im yapping sorry. akárhogy is, a lényeg marad, néhány drogot okkal sztereotipizálnak, és a rasszista törvények ezeket a sztereotípiákat felhasználva születnek.

Bárcsak az emberek kevésbé lennének gyűlölködőek :c

a crack és a kokain szó szerint ugyanaz a drog, de ez főleg egy társadalmi-gazdasági megosztottság a 2 használó között. szerintem részben faji, de leginkább osztálybeli, mivel a met ugyanúgy megbélyegzett, de főleg fehérek használják. szegény fehérek, bár. ezt fontos elismerni. szerintem a végső megosztottság a felső és alsó osztályok között van. Ha egyszer megoldjuk a gazdagok és szegények közötti feszültséget, a világ sokkal jobb lesz. talán nem is a feszültség, hanem inkább a gazdagok nem törődnek a kevésbé szerencsés társaik küzdelmeivel. mintha nem is tekintenék őket embereknek. ez a szarság annyira feldühít.

kissé offtopic, de utálom a gazdagokat, akik közömbösséggel és tudatlansággal néznek le a szegény emberekre. nem tudják, hogy a szegénységi küszöb alatt élőknek min kell keresztülmenniük nap mint nap. talán csak azért vagyok szenvedélyes ezzel kapcsolatban, mert alacsony jövedelmű/törött családból származom, de az emberek olyan faszok voltak velem ezzel kapcsolatban, amióta az eszemet tudom, még az általános iskolában is. Életem nagy részében emiatt cikiztek az iskolában (más okok mellett, például azért, mert a mentális állapotom miatt kicsit furcsán viselkedtem). tényleg? csak mert nem vagyok egy elkényeztetett kölyök? csak mert nem vagyok neurotípusos, lol? ne ítélkezz az emberek felett a "pénzkereső" tulajdonságok alapján. ez nem használ semmit, és a legtöbb ember, akiben van potenciál, úgysem használja ki. és különben is, nem lenne jobb a gazdaságnak, ha megpróbálnánk rehabilitálni a "haszontalan" embereket, és bevonni őket a munkaerőpiacra, vagy legalábbis valamilyen módon hozzájárulni? Mindenki, aki imádja a gazdag embereket, egyenesen mazochista, mert ígérem, nem törődnek velünk, lol. Nem tudom, miért fektetsz akkora hangsúlyt arra, hogy a crackheadek milyen szarok. Biztosíthatlak, hogy az átlagos tweaker sokkal valóságosabb, mint az átlagos vezérigazgató.

az olyan emberek, mint te, akik úgy tesznek, mintha a gazdagok megmentenék a világot, vakon és tévesen reménykednek. rajtunk múlik, mert mi vagyunk az egyetlenek, akiket érdekel. azt hiszem, mert szegényebb emberként nekünk (vagy legalábbis nekem, kizárt, hogy egy szegény ember ilyen hajthatatlanul kiálljon a gazdagok mellett) össze kell tartanunk. nem véletlenül van egy csomó barátom is a szegénységi küszöb alatt. A szegény emberek ugyanolyan tehetségesek, mint a gazdagok, és kurvára elegem van a diszkriminációból. nem hülyék vagy lusták, a szegénység körforgása hozza őket hátrányos helyzetbe. nézz utána a fuldokló gépnek. a szegénység körforgása egyszerűen ennek pénzügyi változata. szegénynek lenni nehezebbé teszi a pénzkeresést, így csóró maradsz. Meg kell javítanunk a rendszert, és a szegényebb emberek körüli megbélyegzést cuz im annyira beteg vagyok attól, hogy az mfs úgy viselkedik, mintha rossz ember lennék, vagy piszkos, vagy feltétlenül droghasználó (sok szegény embert ismerek, akik erkölcsi bajnokok, és nem nyúlnak drogokhoz vagy ilyesmihez) csak azért, mert a gazdasági helyzetem. u can't escape economic profiling, even from the government, as shown in @zfhxI s reply. truly disgusting. how could u support such inhumane and ineffective system? Ha legalább működne, még meg tudnám érteni a logikádat. mi értelme van annak, hogy szükségtelenül keményen bánsz a szegényekkel (és a hajléktalanokkal, a mentális betegekkel és a kábítószerrel való visszaéléssel küzdő emberekkel, mivel ezek gyakran átfedésben vannak)? nem sokat nyersz belőle, és csak még jobban megkeseríted valakinek az amúgy is nehéz életét. hogyhogy nem kérdőjelezed meg a világnézeted következményeit? komolyan, hogy tudsz aludni éjszaka? lol
 
Last edited:

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Ennyi jól megírt amerikai szöveget, mint a fidelis, nem tudok nagy erőfeszítés vagy drogéria nélkül megírni. Nehezen gépelem/javítom a szövegeimet, ha nem gépelem, csúnya elgépelések lesznek, ha nem olvasom el, akkor alacsonyabb lesz a nyelvtani olvashatóság. Nekem is kell összpontosítani beállítása drogkereskedő vállalkozásom akadályozza az árulók.

Szerencsére most nem kell sokat írnom, még ha örömmel is szeretnék. Szóval praktikus vagyok. Azt választom, ami a legjobban működik. Ami a legtöbb pénzt hozza. Nem akarok puhány és érzelmes lenni. Kiváltságos háttérrel és nagy nyugodt jóléti országból származom. Egy olyan országból, amelyet most a rossz helyzetben lévő országokból érkező, megterhelő bevándorlók pusztítanak, akik játszótérként erőszakolják meg az országomat. Nincs szükség a vallás vagy a legszélesebb körű eugenikai tények bevitelére ahhoz, hogy lássuk, milyen démoni hatás érte rövid időn belül egy fehéres, nyugodt országot, amelyet politikailag a nép otthonának neveztek. Tönkretette a parazitáknak való szociáldemokrata élősködés és a "szerencsétlen emberek, akiknek segítségre van szükségük, és hálásak lesznek, és mindent megtesznek, hogy visszafizessék (mint ma a fehér ukrán menekültek)" maximális beáramlása/infarktusa. Elegem van az összes élősködővel és idióta torzszülöttel való törődésből. A szocialista érzelmeid nem érintenek meg; kommunista menekültek gyermeke. Élünk és meghalunk. A kettő között jól járunk vagy elbukunk. Azok, akik elbuknak, semmit sem jelentenek nekem. Nem vagyok hajlandó segíteni nekik. A kormány (eltitkolt segítség) állam segíthet nekik.

A rászorulók többnyire ostoba, lusta, alacsony értékű emberek többnyire. Ha keményen dolgoznak vagy okosak, akkor sikerülni fog nekik. Ha szocialisták, anarchisták, erőszakosak, primitívek vagy távoli hippik, akkor elbuknak egy erőfeszítés-eredmény-társadalomban. Nem megyek bele a kemény igazság társadalmi eugenikájába. Én csak azt kérdezem a személyről/eseményről: mennyi értéket ér pénzben kifejezve. A problémás emberekkel nem akarok mit kezdeni; mint a legtöbb drogos. Olyan világot akarok, ahol a hibás emberek nem csinálnak olyan problémákat, amiket nem kell, hanem freeride-oznak. Egy fejlődő társadalmat akarok, akik jobb életkörülményeket teremtenek, hogy felneveljenek minket, hogy techno szuperek legyünk. Az élősködők ellopják az álmainkat, kiszipolyozzák a jó életet és bemocskolják azt. Nem tudok együttműködni ezzel a csalással. Gyűlölöm őket. Rohadt drogosok tolvajok pszichopaták bah nincs szívem hozzájuk, a szívemet a jó embereknek tartogatom, nem a vörös tolvajoknak a periférián. Fogadok az elit egoizmusára, ami működik. Nem lesz szinergia az alantas entitásokkal, a háborúnak lesz győztese. A KAPITALIZMUS remélem. A pokolba a vörösökkel markolókkal. Hadd pusztuljak el szabadon. Hagyd, hogy te is természetesen
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nos, nem hiszem, hogy meg tudom változtatni a véleményedet, úgyhogy egyezzünk meg abban, hogy nem értünk egyet, ig. Csak tudd, hogy a környezet, amelyben felnevelkedtél, hozzájárult a politikai nézeteid kialakításához. te jómódú voltál, így nem kellett aggódnod a szegényekért. én nem voltam ilyen szerencsés, így vigyáznom kellett magamra és néha a barátaimra, akik szintén nem voltak a legszerencsésebbek. A véleményemet a tapasztalataim alakítják, a jó és a rossz tapasztalataim. akárhogy is, végül is ez fokozott empátiát adott nekem a szegények (és más marginalizált csoportok) iránt, ami oly sok emberből hiányzik, mert ők viszonylag könnyű életet éltek. ha egyszer átmész anyagi nehézségeken, meg fogod érteni. ha valóban szegény emberek között töltöttél volna időt, szerintem drasztikusan más lenne a véleményed.

Bár a sci-fi utópia koncepciója papíron jól hangzik, gondolj bele a következményekbe. igen, a munkánk gyümölcse attól függ, hogy milyen munkát végzünk. ezt nem tagadom. azt aratod, amit vetsz. azonban úgy gondolom, hogy nem igazságos, hogy egyes embereknek sokkal jobbak a kiindulópontjai, mint másoknak. komolyan gondolod, hogy egy hajléktalan egyedülálló anya által nevelt gyermeknek ugyanazok a lehetőségei lesznek, mint egy milliárdos gyermekének? nem hiszek abban, hogy mindenkinek ugyanolyan eredményt kell elérnie, ez irreális és egyszerűen hülyeség. Én csak abban hiszek, hogy az emberek egyenlő esélyeket érdemelnek. különböző gazdasági osztályok mindig is létezni fognak, de a szakadékok nem lehetnek ilyen kibaszott drasztikusak. persze, néhány szegény ember, akit ismerek, lusta, és nem tesz erőfeszítéseket a fejlődés érdekében, de kurvára mered ezt a szart mondani annak az arcába, aki 3 munkahelyen dolgozik, és még mindig küzd, hogy kifizesse a számlákat. a gazdagságot nem az erőfeszítés határozza meg. azok a rongyokból gazdaggá válás történetek, amiket a hírekben látsz, nem a normálisak. Az átlagos szegény ember őszintén szólva ott ragadt, ahol van, még akkor is, ha szorgalmas, okos, és mindent jól csinált. pénz kell a pénzhez. Én egy olyan világban akarok élni, ahol a szegénységi küszöb alatt élőknek legalább tisztességes esélyük van arra, hogy kényelmes, értelmes és teljes életet éljenek. a te rendszeredben a gazdagok csak gazdagabbak, a szegények pedig csak szegényebbek lesznek. Ha olyan társadalmat akarsz, ahol az embereket a befektetett erőfeszítésük alapján ítélik meg, akkor tedd úgy, hogy az erőfeszítés határozza meg az eredményt, és ne az anyagi helyzet, amibe születtél, mert biztosíthatlak, hogy a legtöbb gazdag ember nem tett semmit azért, hogy kiérdemelje a vagyonát. a legtöbb gazdag ember generációs vagyonnal rendelkező újszülött (néhány gazdag ember megdolgozott érte, de gyakran legalább középosztálybeli volt az elején). komolyan, tanuld meg a különbséget a méltányosság és az egyenlőség között, mielőtt szarságokat akarsz mondani.

Nem vagyok szocialista csak azért, mert nem nézem el a szükségtelen kegyetlenséget/célszerű tudatlanságot. jelentősen ártana az országnak, ha jobb egészségügyi ellátást nyújtanánk a függőknek? erősen kétlem. biztosan nem ártana senkinek, szóval mi akadályoz meg minket? szó szerint csak a kapzsiság. ugyanazok az emberek, akik elnézik az ilyen típusú rendszerszintű akadályokat, ugyanazok, akik támogatják a hatékony rákkezelések szándékos elrejtését. Az olyan emberek, mint te (nyilvánvalóan nem vagy a nagy gyógyszergyárak tagja, de még mindig önelégült vagy) életeket vesznek el néhány papírért. Gondoltál már arra, hogy milyen hatással lenne az álomtársadalmad? Még gazdasági szempontból is, a rehabilitáció nem segítene felépíteni azt a világot, amit szeretnél? Ha ezeket a felhasználókat "rendbe hozzák", akkor nem lesznek többé "paraziták". egyébként komolyan nem értem, hogyan nevezhetsz más embereket parazitáknak tiszta lelkiismerettel. wtaf. ugyanez a helyzet azokkal az emberekkel, akik a bevándorlókat "idegeneknek" bélyegzik. ne feledd, hogy bármilyen szóval is akarod őket nevezni, az ember mögött ott van az ember. nekik is megvan a saját életük; saját családjuk, törekvéseik, történeteik, stb. A világnézeted szolipszista és egyszerűen csak retardált. Egyik érvednek sincs értelme, ha ténylegesen átgondolod őket. A kognitív disszonancia, ami benned van, annak az eredménye, hogy nem mentél keresztül semmilyen valódi küzdelmen. A korlátozott gondolkodási folyamatod, az empátia hiánya és a felháborodásod csak tovább bizonyítja az álláspontomat lmao

soha nem fogsz technológiai birodalmat építeni, ha csak úgy lesöpöröd az embereket, mint haszontalanokat. használd ezeket az új innovációkat, hogy segítsd őket, és ha már jó helyen vannak, segíthetnek az általad kívánt világ felépítésében. meglepetés meglepetés, az emberek javulnak, ha kezelésben részesülnek. igen, néhányan nem akarnak megváltozni, de ígérem, a legtöbb függő tervezi, hogy tiszta lesz. ez csak azért nehéz, mert a drogfüggőség szó szerint megváltoztatja az agyat (más tényezőkkel együtt, amelyekbe később belemegyek). ez egy fizikai és mentális betegség, nem csak egy választás. általában egy választással kezdődött, de ez SOHA nem az, ahol véget ér. ha le tudnának szokni, akkor megtennék, de tudod, milyen nehéz ez a mai korban?. Amint az egészségügyi ellátás és az ártalomcsökkentő források a szerhasználók számára általánosabbá válnak/megszégyenülnek, garantálom, hogy "jobb emberekké" válnak (btw a drogfüggőségnek semmi köze az erkölcshöz. igen, néhány drogfüggő elbaszott szarságokat csinál, de ez nem az embereket tükrözi, hanem a betegséget, amin keresztülmennek. Szerintem az erkölcsről alkotott merev elképzelések kurvára rossz hatással vannak a társadalomra az ilyen dolgok miatt. a drogfüggők nem rossz emberek, csak segítségre van szükségük. ez a kijelentés sok más dologra is vonatkoztatható, de most inkább leállok, mielőtt még továbbmegyek).

Senki sem azt mondja, hogy ingyen akarjuk adni a használóknak. csak azt akarjuk, hogy javítsuk az életminőségüket, ami viszont azt eredményezi, hogy jobban hozzájárulnak a társadalomhoz. mindenki nyer. nem azt javaslom, hogy adjunk nekik millió dolláros támogatásokat. csak azt akarom, hogy emberként kezeljék őket, és legyen lehetőségük segítséget kapni anélkül, hogy elítélnék őket. ha egyszer eltüntetjük a "fekvőrendőröket", hogy úgy mondjam, nagyon sok ember ugrana rá a lehetőségre. Hidd el, a legtöbb függő tiszta akar lenni, még akkor is, ha azt mondják, hogy nem, mert mindannyian tudjuk, hogy az aktív függőség 3 hely egyikén végződik: intézetbe kerülés, halál vagy börtön (igen, vannak magasan funkcionáló felhasználók, és én is annak tartom magam, de tisztában vagyok vele, hogy csak idő kérdése, hogy a függőség valami kezelhetetlenné váljon. ez olyan, mintha depresszióban szenvedő ember nem kapna gyógyszert. beavatkozás nélkül csak rosszabb lesz). ezt senki sem akarja magának. aki azt mondja, hogy ez neki megfelel, az hazudik. azonban nagyon sok tényező áll az útjában annak, hogy kezelésre jelentkezzenek, például a rehabilitáció puszta költségei, vagy az, hogy elítélik őket, amiért eleve droghasználók voltak (ahelyett, hogy megdicsérnék őket, amiért felálltak és józanul élnek), a barátok/családtagok esetleges elvesztése stb. ne nehezítsék tovább a drogfüggők számára a segítséghez jutást. ez szó szerint csak rosszabbá teszi a helyzetet mindenki számára, beleértve a gazdagokat is. például, ha egyszer több helyen bevezetik a biztonságos fogyasztási helyeket, kevesebb függő lesz az utcán, ami csökkenti a környék és az üzletek értékét. amikor a kezelés és a biztonságosabb fogyasztási források elérhetőbbé válnak, és amikor az emberek nem úgy tekintenek a függőségre (és még a segítségre is), mint erre a szörnyű, kimondhatatlan dologra, nemcsak a drogfogyasztás fog csökkenni, hanem a gazdaság is javulni fog. Biztos vagyok benne, hogy más előnyök is lennének, mint például, tudod, hogy ezek a függők tisztességes esélyt kapnak az életben (a legtöbbjük a szegénységi küszöb alatt él és/vagy más mentális zavarokkal küzd, ezért drogot használnak öngyógyításra. még ha statisztikailag hátrányos helyzetben is vannak, ugyanúgy megérdemelnek egy jó életet, mint bárki más, aki hajlandó munkát végezni), de nem hiszem, hogy ez téged érdekel, lol.

Úgy tűnik, hogy csak azok iránt érzel empátiát, akiknek hasznára lehetsz, ami egyáltalán nem empátia. ez a szarság csak egyszerű önzés. ha arról akarsz beszélni, hogy a függők rossz emberek, akkor azt javaslom, hogy először nézz a tükörbe. lehet, hogy drogfüggő vagyok, de legalább tisztelek másokat, és megpróbálok kedvesen bánni velük. Megbántam, nem vagyok szent, de annyira boldog vagyok, hogy nem vagyok gyűlölködő és keserű a "haladás" nevében (ami, mint mondtam, egyáltalán nem haladás, és valójában bizonyítottan árt a társadalomnak. ha elkerülik ezeket az embereket/elveszik a forrásaikat, attól nem lesz jobb. ez egy nettó veszteség. ha még mindig nem hiszel nekem, van rá valós bizonyíték. olvasd el a fenti válaszokat, és végezz saját kutatást Portugália új drogpolitikájáról és annak átütő sikeréről).

Remélem, hogy legalább egy kis gondolatébresztőt tudtam adni neked.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Ha valóban úgy gondolod, hogy a drogok tönkreteszik az emberek életét, miért árulnád őket? Nem panaszkodhatsz egy olyan problémára, aminek szó szerint a részese vagy. Ahogy mondtam, a kognitív disszonancia kibaszottul őrült. Gondolkodsz egyáltalán azon, amit mondasz? Mert a legtöbbjük nem állja meg a helyét, ha csak pár percig is gondolkodsz rajtuk?

Nem hiszem, hogy hülye vagy, csak szándékosan tudatlan és nagyon jogosult. talán próbálj meg utazni valamikor, ez egy jó kezdet ahhoz, hogy nyitottabbá válj. ha egyszer megismerkedsz olyan emberekkel, akik nem pontosan olyanok, mint te, sokkal átfogóbb megértést kapsz sok különböző dologról. sok témának lesz értelme, ha egyszer elkezdesz erőfeszítéseket tenni, hogy megismerd a többi nézőpontot. garantálom, hogy soha nem találsz olyan filozófiát, aminek értelme van, amíg nem veszed figyelembe a többit. mérlegeld a kibaszott lehetőségeidet.

Ha ragaszkodsz azokhoz az elképzelésekhez, amelyekkel felneveltek, és nem vesződsz azzal, hogy bármi mást is megtanulj, az olyan, mintha szemellenzőt viselnél, miközben autót próbálsz vezetni. különböző nézőpontokat kell látnod ahhoz, hogy koherens érveket alkoss. a tapasztalatokon alapuló véleményalkotás jó, egészséges és természetes, de csak széles körű tapasztalatokkal és sok kutatással és megfontolással lehet ésszerű véleményt alkotni. ha korlátozott tapasztalatokkal és intoleráns gondolkodásmóddal próbálod ezt megtenni, akkor olyan érveket hozol fel, mint ez. lmao.

a témák, különösen az olyan témák, amelyekben VALÓDI EMBERÉLETEK forognak kockán, mint a függőség, árnyaltak. ezek a dolgok nem csak fekete-fehérek. tanulj meg több szürke árnyalatot látni.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"ha valóban szegény emberek között töltenél időt, szerintem drasztikusan más lenne a véleményed". Én igen. A legjobb esetben is érdektelenek. Persze, hogy szélsőséges erkölcsi normákkal rendelkező ragyogóan okos vagyok. Akik nem felelnek meg az okos ember minimális kritériumainak, és még a létezésükért sem fizetnek, az nekem semmi. Ők saját maguk áldozatai, ők a nyugati civilizáció pompájának szegény ostoba őrült függő erőszakos hazudozó gyakran csúnya ellenségei. Japánban stb. magas követelményeket szabnak meg, és nincs szemét bevándorlás (Japán sajnálja, hogy a nyálkás nigériaiakat letelepedni engedte). Nincs empátia a szegények iránt, nem, nem, nem, nem, én harcolok a vörösök ellen, akik empátiát használnak. Én kőkemény, hideg szívű férfihippi vagyok.

"szerintem igazságtalan, hogy egyeseknek sokkal jobbak a kiindulópontjai, mint másoknak.". Ilyen az élet. Hagyjuk, hogy az elit példát mutasson. Hadd bukjanak meg az alkalmatlanok.

"Különböző gazdasági osztályok mindig is létezni fognak, de a szakadékok nem lehetnek ilyen kibaszott drasztikusak.". De igen, így kellene lennie. A társadalomban van iskoláztatás mindenkinek, a gazdag USA-ban ez természetesen a felsőoktatás. Ha a gyerek alacsony, akkor valószínűleg a szülők is. Ők a származásuknál fogva csődtömegek. A szocializmus ki akarja forgatni az igazságot. Mint ahogy te is teszed a képzeleteddel.

"valaki, aki 3 munkahelyen dolgozik és még mindig küzd, hogy kifizesse a számlákat"... valószínűleg egy hülye ember, becsülettel.

"olyan világban akarok élni, ahol a szegénységi küszöb alatt élők legalább tisztességes esélyt kapnak arra, hogy kényelmes, értelmes és teljes életet éljenek.". Ezt nem akarom, túl sok erőforrásunkat pazarolná el túl kevésért. Ami a rohadt muszlimokat illeti, nulla empátiát érzek (és Izrael iránt). Példának okáért sorolhatnám a rosszindulatú népcsoportokat. A kínaiak próbálok pozitív maradni, ők biztosan tudják, hogyan kell dolgozni a piacokon, és teljesen uralják a Chems-t a többlet által. Afrikaiak, arabok, őslakos természeti fajok, mit lehet ott szeretni (ezzel szemben). Szegény emberek=vesztesek. Gazdag" emberek=okos nyertesek.

"ha ezeket a felhasználókat "megjavítják", akkor már nem lesznek "élősködők"." Ők többnyire eleve rossz emberek. Hamar megjavulhatnak a rehabon az absztinenciáig. Miért is ne. Ez egy választás, vagy őrültek. Akkor nem lehet rajtuk segíteni, le a kalappal.

"Ugyanez a helyzet azokkal az emberekkel, akik a bevándorlókat "idegeneknek" nevezik." Ez vagyok én. Ne importáljuk a bukott államok problémáit egy nyugati társadalomba. Hálás munkásoknak kellene lenniük. Szabadon élő grose moszlimokként akarnak élni, minimális erőfeszítéssel. Cseréljetek muszlimokat drogosokkal stb. Tudom, hogy igazam van. Ez így van.

"a hatékony rákgyógyítás szándékos elrejtése"? Nekem nincs időm arra, hogy a gyenge emberekkel vitatkozzak, akik semmit (vagy gonoszságot) nem tesznek velem, azon dolgozom, hogy elit drogkereskedő legyek, aki a legjobb gyógyszerekkel javítja a piacot. így szükség van rám és etikus vagyok. Nem akarom a függőséget kiszolgálni, miért nem használnak csak drogokat és jók. Jobb vagyok, mint a nem tartók (szemét) dílerek.

Köszönöm a pirosfröccsöt. Mintha a hazai baloldali pártvezérünket hallgatnánk. Nem szeretem, amit a háború vagy a rabszolgaság művel az emberekkel (USA meghódítása). De elfogadom, mint többnyire fejlődést a végén, mivel most az erős és okos uralkodik globálisan (nyugati fehér és dolgozó japcsik stb.). Eleget bántottak már az alvilági függők. Tanultam filozófiát, politikát stb. Nem kell megtapasztalnom valami rosszat, amit biztonságos távolságból tanulhatok. Nem változik meg a palesztinok véleménye azáltal, hogy Gázában vagyok. Nekem (a társadalmamnak) nincs szükségem ezekre a lúzerekre. És a függőkre is. Hagyd, hogy még jobban bántsanak, amíg nem leszel olyan, mint én. Mostantól csak a drogokból származó haszonról fogok beszélni. És a chemsexxx-ről.
 

pshcrmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
58
Reaction score
13
Points
8
szóval mit gondolsz az Egyesült Királyságról, ahol a gomba "A" osztályú kábítószer? o_O
Tehát, ha van a termesztő készleted, néhány poliészter zsák, mérleg, és szerencsétlen valaki füvet rád, úgy tűnik, mint a "gyártás szándékos ellátása", ami úgy hangzik, mint néhány év az egyik legbiztonságosabb szállodák Őfelsége ;)
 
Top