Elméleti vizsgálat: Baylis-Hillman PEA szintézis oxazolidon/Oxazolon köztitermékeken keresztül

ProxyProxy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Bevezetés:

Egy bizonyos online eladó (akit nem nevezünk meg) úgy tűnik, hogy egy "új" útvonalat javasol a fenetilaminokhoz.
Az aldehidből aminná történő reakció 3 különböző lépésben történik:

1) Először egy Baylis-Hillman-reakciót alkalmaznak az aril-aldehid és az akrilamid összekapcsolására egy olyan tercier amin bázis segítségével, mint a
DMAP (4-dimetilaminopiridin) vagy DABCO/TEDA (trietiléndiamin).
Az akrilamid egy ipari vegyi anyag, amelyet polimerek előállítására használnak, és az égett élelmiszerekkel is kapcsolatba hozható.

2) Ezután egy módosított Hofmann-átrendeződést hajtunk végre.
A "rendes" Hofmann-reakciótól eltérően fontos megjegyezni, hogy a végtermék nem amin.
A köztes izocianát nem megy át víz általi hidrolízisnek, hogy karbaminsavat képezzen, amely aztán dekarboxilálódik, hogy az amint adja.
Ehelyett az 1. lépésben képződött benzil-alkohol intramolekuláris ciklizáción megy keresztül, amely egy 5 tagú karbamátgyűrűt képez (amely egyszerre észter és amid).
Gyors protoncserék sorozata következik be, amelyek aztán a nem konjugált oxazolidont izomerizálják a stabilabb konjugált oxazolonra.

3) Az utolsó lépésben 3 ekvivalens hidrogéngáz felhasználásával palládium on carbon redukciót hajtunk végre.
Az első hidrogén-egyenértéket az oxazolon gyűrű felbontására használjuk, így egy formiát-észter és egy imin keletkezik, amelyek aztán
a fennmaradó 2 hidrogén-egyenértékkel redukálnak. A kívánt amin és a hangyasav melléktermékként keletkezik.

Lehetséges, hogy ez a reakció már ismert a titkos szcénában(bár nagyon jól őrzött titok),
azonban merem állítani, hogy a reakció "újszerű", mert soha nem hallottam erről a reakcióról semmilyen hasonló fórumon vagy a szakirodalomban megbeszélést/dokumentált beszámolót.
Areakció pontos mechanizmusa ismeretlen, bár a legjobb kísérletet tettem a mechanizmus megvilágítására.
Ha nem ért egyet a mechanisztikus feltételezéseimmel, kérjük, fejtse ki gondolatait/kritikáit megalapozott érvekkel a hozzászólásokban.
Visszajelzéseit nagyra értékeljük.

Irodalmi bizonyítékok:

[1]
Pedro Molina, Alberto Tarraga, a "Comprehensive Organic Functional Group Transformations" című könyvben, 1995, ISBN: 978-0-08-044705-6.

" kiderült, hogy az ólom-tetra-acetát piridinben enyhe eljárást biztosít a β-hidroxi-primer amidok gyors, nagy hozamú, Hofmann-szerű átrendeződésének elvégzésére 2-oxazolidinonokká, a megfelelő β-hidroxi-izocianáton keresztül"

[2]
Shinobu Hazama, S. Ichikawa, Fumihiro Yonebayashi, in the Japanese Journal of Forensic Science and Technology, 2008, DOI: 10.3408/jafst.13..67

"Új és kényelmes módszert dolgoztunk ki a levo-metamfetamin szintézisére d-norefedrin (d-NE ) mint kiindulási anyag felhasználásával. d-NE-t 1,1-karbonil-diimidazollal kezeltük a megfelelő ciklikus karbamát előállításához, és a terméket nátrium-hidriddel és jodometánnal kezeltük mono-N-metilált aminszármazék képződéséhez, amelyet aktív szénen lévő palládiummal kezeltünk hidrogén atmoszférában katalitikus redukció céljából. Vizes hidrogén-klorid (HCl) hozzáadása után az l-MA-t annak HCl-sójaként kaptuk (teljes hozam 58%)"

Irodalmi mechanizmus/reakciós séma:

GlpAdYsLND



7nSrmEf0FA

Még megválaszolásra váró kérdések:

1) Milyen
pontos reakciókörülmények (hőmérséklet, koncentráció, rxn idő stb...) és reagensek szükségesek ahhoz, hogy ez a reakció működjön?
2) Melyek az egyes köztitermékek tisztításához szükséges feldolgozási feltételek?
3) Nem vagyok biztos benne, hogy mennyi tesztelés és iteratív fejlesztés történik ezen a fórumon.
Van valaki a fórumon, akinek van egy megfelelő laboratóriumi helye, aki hajlandó kipróbálni ezt és visszajelzést adni? Nekem nincsenek meg a lehetőségeim arra, hogy ezt magam teszteljem.
4 ) Mechanisztikailag megalapozott a reakció? Valóban létezik a reakció, vagy csak úgy előhúztam a seggemből?
5) Létezik már eljárás erre a reakcióra? Ha igen, hol találom meg?
6) Módosítható-e a reakcióséma úgy, hogy az n-metilált származékok szintézisét is tartalmazza (hasonlóan az irodalomban bemutatott példához).
7) Használhatók-e az ólom-tetra-acetát alternatív reagensek a ciklizációs lépés kiváltására? Úgy érzem.
ahipoklorit nem fog működni, mert az a benzil-alkoholt is oxidálná a keton/fenonná.
8) A DMAP-on és a DABCO-n kívülmás tercier aminok, például trietilamin is használható?
9) Vannak-eemlítésre méltó mellékhatások, amelyek csökkentenék a végtermék tisztaságát?
10) A redukció során racém amin keletkezik-e, vagy az egyik sztereoizomer előnyben részesül a másikkal szemben?


Ez az első hozzászólásom ezen a fórumon, így nem tudom, milyen visszajelzésre számíthatok.
Köszönöm az olvasást.
 

Attachments

  • x9iKPl3aOD.jpg
    x9iKPl3aOD.jpg
    123.8 KB · Views: 231
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Miért?

Az "akrilamid" és a "DMAP" szavakat már az elején elolvastam, és tudom, miért nem, ha nem teljesen elkerülhetetlen.

Bocsánat
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ezek eléggé optimista kérdések, látva, hogy még a tudományos cikkek sem rendelkeznek a válaszokkal.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Szia, első pillantásra úgy tűnik, hogy rendben van. Elvégeztél néhány kísérletet és fejlesztést a köztes termékekkel kapcsolatban? Ó, befejeztem a hozzászólásod elolvasását.
Ez a megközelítés hónap vagy több hónapot vesz igénybe egy laboratóriumi kutatásban, modern laboratóriumi berendezések, reagensek és vizsgálati berendezések hozzáférése annak érdekében, hogy néhány választ adjon Önnek. Nem láttam ezt az utat korábban (a második rendszerről beszélve). Ami a másik meth szintézis módját illeti, szeretném biztosítani, hogy nem lesz elégedett a H2 nyomás magasságával és a nátrium-hidriddel (NaH) való munkával. Mindenesetre megpróbálhatja és elkészítheti a szintézisjelentést. BB Fórum közösség értékelni fogják az Ön számára.

A kérdésem az, hogy mi az oka az ilyen hosszú és nehéz szintézisnek, amelyet gyorsabb és egyszerűbb módon lehet elvégezni? Továbbá feltételezem, hogy ez a megközelítés gazdaságilag nem lesz megvalósítható.
 
Top