Amfetamino sintezės ataskaita (bet nepavyksta, ieškoma sprendimų)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sveiki,
čia pateikiama mano ataskaita apie amfetamino sintezę, kuri, deja, nepavyko labai gerai dėl išeigos pabaigoje.
Pirmiausia apie mane, neseniai susidūriau su šiuo forumu ir jau turėjau šiek tiek amfetamino sintezės patirties.
Tačiau čia radau žmogų, kuriam galėjau užduoti įvairiausių klausimų ir kuris taip pat suteikė man drąsos čia paskelbti savo ataskaitą. Ponas G. Pattonas man labai padėjo, jis visada turi atvirą ausį ir atsako į kiekvieną klausimą, kad ir koks kvailas jis būtų.

Kiekvieno žingsnio tiksliai neaprašiau, nes tam forume esančios instrukcijos yra daug geresnės, padariau daug nuotraukų ir dažniausiai tik paryškinau skirtumus nuo instrukcijų.

Trumpai pateiksiu savo kolkas sintezei ir tada pradėsime tiesiogiai. Dėl A/B ekstrakcijos ir vėlesnio plovimo acetonu čia nepateikiu jokių detalių, nei toliau pateiktoje ataskaitoje, nei paimkite iš instrukcijų čia, forume.

Statymai:
IPA: 2x 250 ml
Acto rūgštis: 2x 125ml
Vanduo: 2x 50ml
P2NP: 50g (5g+45g)
Alu: 60g
NaOH/vanduo: 250g/250ml
Gyvsidabrio(II) nitratas: 0.5g

Važiavau 3 sintezėmis, ši sintezė su kitomis nuotraukomis buvo paskutinė.

Amalgamacija buvo pradėta nuo maždaug 2 litrų vandens, aliuminio ir gyvsidabrio druskos.
Kol reakcija buvo paruošta, praėjo daugiau kaip 40 minučių, gana smarki reakcija, dar niekada taip ilgai nesu laukęs.
Įbėręs gyvsidabrio druskos fotografavau beveik kas 5 minutes, o tarp jų vis pakratydavau. Labai gerai matyti skirtingos fazės, įskaitant reakcijos piką ir vėlesnį nuosmukį. Nuo 25 minutės temperatūra pamažu kilo ir 35 minutę pasiekė didžiausią 70 °C temperatūrą.
8ltmLqVaRi
GiA3J9dHMw
DGCAI8O9S0
PedTkIQbHM
K2HWMBEe7N
5yYQrECTj4
6u8EvjqhOm
FpxMorlnuy
XV1gchGnaK
Išleidusi vandenį, aliuminio neplaunu.
Padarau 2 tirpalus, perpus sumažindamas skysčių kiekius, vieną su 10 % P2NP, kitą su 90 % P2NP. Tas, kuriame yra 10 %, patenka tiesiai į kolbą, kad prasidėtų redukcija. Tą, kuriame yra 90 %, leidžiu lėtai bėgti per piltuvą, naudoju viršutinę maišyklę ir stebiu temperatūrą. Tačiau šį kartą redukciją reikėjo pradėti su trupučiu gyvsidabrio druskos. Taip pat tai pakartojau pabaigoje, maždaug po valandos.
YEIDcGVjmN
NmyK4DENZ7
Prieš įpilant kaustinės sodos, reakcijos masę paprastai filtruoju, nes vėliau fazėms atskirti naudoju skiriamąjį piltuvą. (nėra nuotraukų)
Šią fazę per naktį išdžiovinu virš MgSO4 ir paskui pasūdau.
Visada surenku visus skysčius prieš juos perdirbant ar perdirbant. Kai po vakuuminio filtravimo apverčiau izopropanolį kartu, pastebėjau, kad kažkas nusėdo ąsočio dugne. Išmatavau visų trijų kartu supiltų filtratų pH, kuris buvo maždaug 6,5.
Pagalvojau, kad įpilsiu sieros rūgšties ir vėl filtruosiu, bet iš pradžių įdėsiu į šaldiklį ir pažiūrėsiu, kas bus.
Tai, ką pamačiau po maždaug 3 valandų, buvo nuostabu (nuotrauka), "atliekų" tirpalą titravau iki maždaug pH6,0 papildomai 7 ml 1:5 H2SO4:IPA tirpalo ir filtravau, išeiga buvo optiškai didžiausia iš 4.
Svarstykles naudosiu tik visada pabaigoje, kai produktas yra vartojamas, visa kita yra atliekos, kas nerūpi.

Taigi dabar turiu 4 išeigas vietoj 3. Jei man nerūpėtų, nuo šiol taip pat viską sumesčiau ir nustatysiu bendrą išeigą.

Kol kas atrodo, kad pirmoji sintezė buvo laimingas atsitiktinumas, nes ją pavyko atlikti be visiškos amalgamacijos.
Be to, tai, kad mano pirmoji sintezė yra švariausia, rodo, kad mano būdas filtruoti reakcijos mišinį po redukcijos yra teisingas. Visos kitos atrodo tokios nešvarios ir bjaurios, niekam to nereikia.

Antrosios sintezės metu amalgamacijos laukiau apie 40 minučių, bet tada padariau klaidą. Kai pakeičiau kolbą su apvaliu dugnu ir į ją lėtai bėgo 90 % P2NP tirpalas, redukcija neprasidėjo. Per ilgai delsiau arba laukiau, kol nusprendžiau vėl įpilti gyvsidabrio druskos. Per vėlai pamačiau, kad piltuvėlis jau 2/3 tuščias, turėjau veikti anksčiau, todėl dabar kolboje turėjau didelę reakcijos masę, kuri gali tapti man problema, jei nebūsiu atsargus. Pasirūpinau aušinimu ir atnešiau ką nors sugauti karštai sriubai, kuri galėjo šauti iš refliukso aušintuvo viršaus.
Taip ir atsitiko, reakcija, nepaisant aušinimo, nebuvo sutramdyta, ji perėjo per aušintuvą ir išsiveržė per viršų, prie ąsočio, kurį uždėjau ant viršaus, buvo blogiausiai užkirstas kelias, turėjau padaryti tada tik tam tikrą valymą. Ar man dar kartą pasisekė.
Čia taip pat atlikau filtravimą po redukcijos, prieš atlikdamas šarminimą. Manau, kad spalvą pakeitė stipri reakcija, taip pat čia matėme mažiausią išeigą.

Trečioji sintezė, 40 minučių amalgamacija, pridėta gyvsidabrio druskos, kad prasidėtų redukcija, bet šį kartą tik su 10 % apvaliojo dugno kolboje, piltuvėlį šį kartą palikau uždarytą. Po pradžios, aušindamas ir maitindamas tirpalu, reguliavau temperatūrą iki 60°C-70°C ir į pabaigą vėl pradėjau redukciją su gyvsidabrio druska, kuri taip pat buvo sėkminga.
Šį kartą šarminimas buvo atliktas prieš filtravimą, tačiau filtravimas nelabai padėjo, turėjau šią pilką sriubą pripilti į skiriamąjį piltuvą fazių atskyrimui.

Tai buvo trys preliminarios istorijos, kiekviena šiek tiek besiskirianti nuo kitos, bet vis tiek lemianti rezultatą. Dabar sūdymo ir atsitiktinai rasto ketvirtojo derliaus nuotraukos.

Dar trumpai prie nuotraukų:
Matote elektrinį pH matuoklį su stikliniu korpusu ir zondu, kurį naudoju titravimui. Kadangi kai kas daro prielaidą, kad tokiu prietaisu negalima tinkamai nustatyti pH, kai tirpale nėra vandens, palyginimui naudojau analoginį būdą. Paprastai to nedarau, pasitikiu prietaisu, nes jį išbandžiau, pH nustatymas yra puikus, mano nuomone, nėra nieko patogesnio titruojant naudojant tokį prietaisą.
XEHhpwvu1G
QoC61KEe7v
LpWmw9Jznk
CWi3gUL0bM
RO4tU1opMb
2eMym3TbBJ
L3cNaxAOq8
2S8EVaUBL3
03BmYNAhU2
Keturi pirmieji derliai po pirmojo sūdymo.
W3GJ8ZHS2K
F347P56ROe
L6I1UrFZfC
SsAqK6iOyT
Keturis derlius išdžiovinau ir sumaliau malūnėliu.
VBUFMWVrkT
7w8pay2Wz9
Dabar ištirpinau druską vandenyje šiek tiek kaitindamas, tada nufiltravau kietąsias daleles ir lašeliu druskos rūgšties sumažinau tirpalo pH iki mažesnio nei 6.
Tada tirpalas buvo išplautas/išplautas 3 kartus atitinkamai 30 ml, 20 ml ir 10 ml petroleterio Tirpalas buvo atskirtas naudojant skiriamąjį piltuvą. Naftos eteris buvo išmestas. Išplovus nepolines priemaišas, tirpalo pH buvo padidintas natrio hidroksidu iki didesnio kaip 13. Ir vėl tirpalas buvo tris kartus išplautas (suplaktas) atitinkamai 60 ml, 40 ml ir 20 ml petroleterio, po to atskirtas skiriamuoju piltuvu, pridedant NaCl.
Po to į atskirtą petroleterį buvo įpilta MgSO4 ir įdėta į šaldiklį 3 valandoms, tada MgSO4 buvo nufiltruotas, o petroleteris išgarintas kontroliuojant temperatūrą 40 °C temperatūroje ant karštos plokštelės.
FSeBcT3KGm
SHKBlJjOqF
Ky6JS7nCWF
VLZ7mSWjQw
UICojZx4RN
SQLiylCBtK
H0zaIdXBeL
G2owM7vxsR
M5WYjfzro6
Rz8nMZFfsO
Hal0iIb5xe
TGbRIVp0WM
WLR7gT63vx
ThiNPXbWr7
FQaqzC4ZO8
RNfZyGE2Qb
Grynas amfetamino aliejus supilamas į ąsotį, kuris pripildomas izopropanolio. Po to, kaip ir anksčiau, jis titruojamas, filtruojamas ir džiovinamas. Kol neturėjau eksikatoriaus, džiovinimui visada naudojau kaitinimo lempą, kuri veikia labai gerai ir taip pat gana greitai.
EKb249SqvD
GHE75JeuhC
JsYU4I3eQ7
IEeVutOCli
XDTjRPs0qc
GzOsoxFb6h
739D8rfXU0
Galiausiai atliekamas plovimas acetonu, tam naudoju malūnėlį ir sietus, kad sulfatas būtų kuo smulkesnis, kad paviršius būtų kuo didesnis ir gerai išvalytas.
Vėl imama lempa, lempa turi būti pakabinta taip aukštai, kad gaminys neįkaistų daugiau nei 60 °C.
Loi5kMqjxH
NahlgGk92j
DE9kezLRIr
FOr4LPbjBT
TRAXHyipWN
1Q0XtMfC9h
Taip ir deja, mano labai prastas rezultatas 18,5 g, tai yra tik 33% iš 70%. Net ne pusė to, kas įprasta.
Tai tiesiog vargina. Aš tiesiog nežinau, ką aš čia darau ne taip, kad man taip blogai sekasi.
Po šio rezultato nebegaminau kitų 3 atskirai, o juos sumaišiau, todėl iš viso gavosi apie 20 g. Apskritai nelabai daug, bet labai švarus produktas.

Esu atviras bet kokiems pasiūlymams.
 

Attachments

  • yAr1SBPHZm.jpg
    yAr1SBPHZm.jpg
    34.5 KB · Views: 421
  • mq9jDOh6EH.jpg
    mq9jDOh6EH.jpg
    35 KB · Views: 385

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
dėkojame, kad dalijatės su mumis visa savo patirtimi!
Netrukus ketinu pabandyti tą patį, todėl labai atidžiai stebiu :)

Nesu pakankamai profesionalas, kad galėčiau jums patarti; kita vertus, pastebėjau, kad ne viską darote taip, kaip nurodyta vaizdo įraše, bet tai gali būti lygiaverčiai dalykai, nežinau;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Esu labai dėkingas už išsamią ataskaitą!
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
@Pennywise Ar turite savo p2np nuotrauką? Ar esate tikras dėl P2NP kokybės?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Mano P2NP turi gražią geltoną spalvą, o perkristalizavus jį izopropanolyje prarandu mažiau nei 0,1 g, todėl manau, kad jis yra labai švarus ir grynas.
OOIcrh9isf
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dėkojame, kad skyrėte laiko pasidalyti savo darbu ir patirtimi!
Dėl išeigos: atsiprašau, nematau, kokia buvo jūsų neapdorota išeiga? Prieš A/B ir plovimą? Ar daug išeigos praradote gryninimo proceso metu, ar jūsų išeiga buvo maža net ir neapdoroto produkto?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Taip, tai tiesa, tačiau pastebėsite, kad pasirinkus didesnį nei 5 g P2NP ir aliuminio kiekį, ne taip paprasta kontroliuoti redukciją šiek tiek kratant ir naudojant vėsų vandenį. Su 20 g P2NP ir 30 g aliuminio sulauksite nemalonios staigmenos, jei jūsų kolba su apvaliu dugnu nebus tinkamo dydžio ir jos neatvėsinsite tikrai šaltu lediniu vandeniu, ji viską išmes iš viršaus, pažadu jums. Dėl šios priežasties pamažu didinu P2NP kiekį kolboje, kad reakcija vyktų daug lėčiau.
Ar dabar tai tinkamas metodas ir ar jis taip pat veikia tinkamai, kaip įsivaizduoju, yra kitas klausimas.
Tačiau tokiu būdu išsprendžiau nekontroliuojamos reakcijos problemą.
Tai, kad prieš šarminimą reakcijos masę pirmiausia filtruoju, yra todėl, kad skiriamajame piltuvėlyje tiršta sriuba viską užkimštų. Manau, kad tai elegantiškesnis sprendimas, taip pat kad sūdant turiu mažiau nešvarumų,
privalumą įžvelgiu ir tame, kad filtrą tereikia tinkamai išplauti.
Du valymo etapai pabaigoje man visada buvo sysntezės dalis. Ir iš tikrųjų nedaug ką dariau kitaip.

Kaip bandžiau pasidalyti, niekada nesverdavau tarpinių žingsnių, kol nebaigdavau valymo žingsnio, svoris neįdomus, nes jame paprasčiausiai vis dar yra nešvarumų.
Mielai pasverčiau, bet kokia prasmė? Mane domina tik švarus ir grynas produktas pabaigoje, ir būtent taip matuoju sėkmę.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Na, o tai svarbu, jei norite išsiaiškinti, kas reakcijoje nepavyko, kad sumažintumėte išeigą. Tai darote analizuodami produktą kiekviename etape, panašiai kaip tada, kai bandote išsiaiškinti, kas negerai elektros grandinėje, matuodami įtampą ir srovę skirtingose jos dalyse.
Jei jūsų tarpinė, neapdorota išeiga yra daug didesnė už galutinę išeigą, žinote, kad turite daug priemaišų. Tai gali būti nesureagavęs, išdžiūvęs pirmtakas arba šalutiniai produktai. Kartu su tarpinio produkto spalva, kvapu ir tekstūra galima nustatyti, kokios tai priemaišos ir kokia reakcijos dalis jas sukelia.
Be to, gerai žinoti, kiek jų išplaunama skirtingose gryninimo proceso dalyse, kad būtų galima geriau nustatyti, kokios tos priemaišos yra.
Tačiau jei jūsų neapdoroto ir galutinio produkto išeiga yra šiek tiek panaši, vadinasi, prieš džiovindami neapdorotą produktą išplaunate daug nesureagavusio pirmtako.
Jei neturite jokių matavimų, galite tik spėlioti ir bandyti aklai.

Be to, norėdami geriau kontroliuoti reakciją su amalgama, naudodami didesnius P2NP ir amalgamos kiekius, turėtumėte išbandyti vieną ar kelis iš šių etapų:
1. Investuokite į slėgį išlyginantį piltuvėlį ir pilkite lėčiau.
2. Po reakcijos indą pakiškite tinkamą druskos ir ledo vonią arba reakcijos kolbą su apvalkalu, kurioje galite reguliuoti sūraus ledinio vandens srautą.
3. Naudokite storesnį aliuminį. Reakcija bus ne tokia audringa ir ją bus lengviau kontroliuoti. Tai taip pat gali padidinti išeigą, jei problema yra nesureagavęs pirmtakas.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Norėčiau sužinoti, ar bandėte mažesnius kiekius kaip vaizdo įraše?
kaip
10 g 1-fenil-2-nitropropeno;
100 ml izopropilo alkoholio;
12 g aliuminio (pjaustytos buitinės folijos pavidalu);
0,1 g gyvsidabrio nitrato;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ačiū už jūsų mintis, ateityje taip pat pasversiu tarpinius žingsnius, kad galėčiau atsakyti į jūsų neatsakytus klausimus.

Atsakydamas į jūsų pastabas:
1) Naudoju šio tipo piltuvėlį padavimui kontroliuoti.
2) Visada turiu pasiruošęs didelį dubenį su lediniu sūriu vandeniu, kuris yra atšaldytas iki -21 °C, o jei temperatūra per aukšta, taip pat atšaldau. Didelėms reakcijos masėms net ir tokio aušinimo nebepakanka, kontroliuojamas padavimas, mano nuomone, kol kas yra geriausia idėja.
3) Naudoju pramoninę aliuminio foliją, kuri yra daug storesnė už įprastą virtuvinę aliuminio foliją, ši turi 36 μm. Tačiau kitas ritinys turės 50 μm.
Žinoma, pradėjau nuo mažų kiekių, pamažu nujaučiau ir pamažu didinau kiekius.
Buvo ir geresnių išeigų, bet man tai labiau panašu į sėkmę, o ne į tai, kad tai gali būti dėl mano darbo būdo ar naudojamų technikų, bet negaliu tuo patikėti. Bus kažkas, į ką turėsiu atkreipti didesnį dėmesį, ko dar neturiu omenyje.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
30 g rno2 ir popieriaus plonumo supjaustyta folija yra tikras perpildymo receptas, hehe.Kai peržengiu 5 g substrato ribą, aš ranka supu savo alu, darydamas ne per laisvus, ne per glaudžius kamuoliukus. padeda kontroliuoti reakciją, gali prireikti šiek tiek šilumos, kad ji vyktų iki galo, bet ne visą laiką.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Na, o sėkmė visada atlieka tam tikrą vaidmenį. Organinė chemija juk yra maisto gaminimas, ir kaip labai patyrusiam virėjui visada pavyks pagaminti suflė, tiesiog pajutus, kada laikas jį išimti ir kaip sumaišyti ingredientus, taip mažiau patyrusiam virėjui pusę laiko nepavyks, jis keiksis ir nežinos, kodėl :), Aleksandras Šulginas sakė: "Organinė chemija skirta žmonėms, kurie mėgsta gaminti".
Bet labai ačiū, kad bandote ir dalijatės savo patirtimi, tai nepaprastai vertinga. Trokštu, kad labiau patyrę chemikai taip pat įsijungtų ir pateiktų atsiliepimus.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Man labai patinka gaminti maistą, tačiau norint sėkmingai gaminti, reikia daugiau intuicijos naudojant prieskonius. Gaminant maistą su chemija, tikriausiai bus daugiau technikos ir kaip ją įgyvendinti, ypač kai stengiamasi nuosekliai pasiekti produkto kokybę. Tai, ką turiu omenyje sakydamas apie sėkmę, veikiau yra reakcijos rezultatas, kad jis nėra nuspėjamas ir visada atsitiktinis, kiek P2NP dabar redukuojasi į amfetaminą, esant visada toms pačioms sąlygoms. Tarsi negalėčiau daryti įtakos reakcijai ir turėčiau priimti ją tokią, kokia ji yra. O aš tuo netikiu, turi būti technika, kuri man garantuotų, kad visada nuosekliai gausiu tam tikrą kiekį su tam tikra kokybe.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Kaip minėjau, naudoju šiek tiek storesnę pramoninę aliuminio foliją ir smulkinu ją smulkintuvu, kuris ją susmulkina labai greitai ir labai tolygiai. Niekada nenaudojau čia kitų metodų.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Jei tai suglamžyta folija, gali būti problema. Dideli cheminės kokybės aliuminio gabalai (granulės) reaguoja, kai pašalinama oksido plėvelė ir aliuminis tampa aktyvus, reaguodamas su vandeniu (rūgštimi). Jūsų atveju pramoninis aliuminis nėra tiksli sąvoka.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Palaukite, aš neturėčiau naudoti folijos? Iki šiol visada taip darydavau, kas čia blogo?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

jūs turite skirtingo storio aliu folijos standartas yra 15 mikronų storio
bet jei ieškosite, rasite ir 5 mikronų.
manau, kad šis variantas veikia daug geriau ;-)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
gerai, vadinasi, taip yra dėl mano folijos, tada galite tai paaiškinti ir taip pat pasakyti, kodėl, nepaisant folijos, galimi visiškai skirtingi išeigos kiekiai, nes niekada nenaudojau kitos nei ši, o jau buvo labai gerų sintezių su daug ir gera išeiga. Jei suprasčiau, kodėl dėl storesnės folijos mano rezultatai tokie skirtingi, tai man labai padėtų. Kiek skaičiau ir supratau, plona folija reaguoja daug greičiau ir audringiau, priešingai nei stora, kuri reaguoja lėčiau ir ją lengviau kontroliuoti.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Na, apskritai manyčiau, kad reakcija, kuri vyksta iki galo pastovioje, tarkime, 60 C temperatūroje, palyginti su reakcija, kuri greitai pakyla iki 80 C, tada atvėsinama, vėl kaitinama ir t. t., turės geresnę išeigą. tik mano mintys, gal kas nors gali mane pataisyti. ar bandėte po rno2 pridėjimo pertempti ant laisvo tinklelio ir nefiltruoti? 2 kartus filtravau po šio etapo ant popieriaus ir abu kartus išeiga buvo maža, bet tai gali būti sutapimas. šiek tiek Al prieš šarminimą yra gerai, jis tiesiog sureaguos su soda ir ištirps vandens sluoksnyje.
Be to, per daug nestresuokite, tiesiog vis kartokite mažais mastais, ir netrukus gausite pastovų derlių.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Top