Sausos HCl dujos iš mūrinės ir sieros rūgščių konc.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
Su CaCl2 elgtis gerokai saugiau nei su koncentruotu H2SO4. Be to, jo galima įsigyti už nedidelę kainą, kartais kaip šalutinį "Solvay" proceso produktą. Pirmiau pateikti standartiniai dujų gamybos mazgai tinka neapdorotam HCl(g) ruošti.

Jis gali fiksuoti pakankamai vandens (daugiau kaip 30 % savo masės, atsižvelgiant į tai, kad jis hidratuojasi tik į CaCl2-2H2O, kuris yra stabilus iki 150 °C temperatūros), kad būtų gaunamas didelis kiekis HCl dujų. Atliekant tipinį bandymą, 100 g 35 % HCl buvo įpilta ant 100 g granuliuoto CaCl2 kambario temperatūroje (terminis poveikis nėra didelis) ir gauta 15 g HCl(g). Tai sudaro daugiau kaip 40 % išeigą, kurią galima palyginti su 80 % išeiga, nurodyta 2 lygtyje pateiktam procesui; tačiau jame naudojamas maždaug 1:3 svorio santykis tarp H2SO4 ir HCl(aq).

CaCl2 taip pat lengviau pašalinti nei H2SO4, o galutinėms atliekoms neutralizuoti reikia mažiau bazės. Papildomas šios procedūros pranašumas, palyginti su H2SO4 pagrindu atliekamomis procedūromis, yra susijęs su edukaciniais aspektais. Kaitinant 200 °C temperatūroje, gautą vaškinį mišinį (arba kristalinę masę, į kurią jis virsta po kelių valandų) - bevandenį CaCl2 - galima regeneruoti ir naudoti pakartotinai, kai tik gaunamas HCl tirpalas. Šiuo atveju į dalį susidariusio kalcio oksichlorido galima nekreipti dėmesio.

Nors praktiniu požiūriu tai gali būti bevertė informacija, ji gali turėti edukacinę reikšmę, nes atkreipia dėmesį į tokias aktualias temas kaip procesų optimizavimas, cheminių medžiagų perdirbimas ir atliekų mažinimas.
Šiuo tikslu b pav. pavaizduotas mazgas yra tinkamesnis nei a pav. pav aizduotas, nes gautą mišinį galima distiliuoti.

UPD: alternatyvus būdas
.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Sveiki , aš galvoju, kad naudoti pav. a, bet jūs minėjote, kad vanduo sumažins jūsų išeigą, kiek sumažės, ar manote, kad reikia naudoti įstrigusias hcı dujų geną mažesnėse sintezėse, tai sukels problemų

Ačiū.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Atsiprašau, bet nesuprantu jūsų klausimo.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Atsiprašau @G.Patton :(
stengiuosi gerai suprasti atsakymus... Anglų kalba + noob = sunkumai ;)

Aš tik bandau sužinoti, kokią įrangą dar turiu nusipirkti šiai operacijai, ir įsitikinti, kad suprantu visus žingsnius ir reagentus ^^
"Metamfetamino hidrochloridas ruošiamas burbuliuojant sausas HCl dujas per organinį sluoksnį."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jūsų sąranka iš nuotr. Ankstesnėje žinutėje ištaisiau dėl paveikslėlio.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
okok sooo paskutinė konfimacija ...
BjepJlSHNs

1) "2 pav." aš įrašiau vandenį arba MgSO4, arba nieko... ?
2) "3 pav." tas pats klausimas... :x
3) kai noriu sustabdyti gazą, naudoju "1 pav." ?


Labai ačiū..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jūs turite atsikratyti vandens!!!
2 pav. 2- H2SO4 arba kietasis NaOH/KOH
3- pav. 3- CaCl2 arba MgSO4
taip
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
labai ačiū :)
manau, kad dabar nebijosiu ir išdrįsiu tai išbandyti ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Miriau iš juoko... šiandien mano svainė siunčia man nuotrauką iš šių gamtos mokslų pamokų, nes žino, kad man tai patinka.

Sbjq26coa0


aš : "ho cool , tu darai HCl gazą ?"
ji : "nežinau... klausiu... hmm wtf taip, tai HCl gaz"

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, pvz., dėdės Festerio vaizdo įraše mačiau, kad jis į HCl generatorių įdėjo daug valgomosios druskos, spėju, kad jis ją naudojo HCl dehidratuoti? Ar turite patirties ir (arba) nuomonės apie šį metodą? Ar naudojant NaCl generatorių užtektų vienos džiovinimo priemonės? Pvz., NaCl generatoriuje + tik CaCl2 džiovinimo mėgintuvėlis.

Maniau, kad apvestas indas (kuriame nenaudojamas burbuliuojantis vamzdelis) pripildomas, pvz., NaOH tirpalu, kad būtų neutralizuotas HCl, kitaip jis ir toliau užpildytų patalpą?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Manau, kad taip, to pakaktų.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ačiū, Pattonai, tada pabandysiu taip.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Apie bevandenio vandenilio chlorido dujas.
Kuo skiriasi ši gija su 2 kitais žemiau nurodytais metodais:

A. NaCl su nedideliu kiekiu hcl rūgšties kolboje n lašinama H2So4 (festerio meto versija)

B. NaCl (be HCl rūgšties) kolboje ir lašinant H2So4
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis yra 4 metodai pasirinkite jums tinkamiausią.

man mikrobangų krosnelės metodas yra paprasčiausias naudojant 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
norėjo instrukcijos, kaip burbuliuoti hcl galutiniame tirpale
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Sveiki,

Čia pateikta gana gera grafinė HCl dujų sąranka, atvirą liepsną galima pakeisti magnetine maišykle su kaitinimu taip pat.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Mano bendras sausųjų HCL dujų gamybos nesėkmė naudojant CaCl2 metodą:

Mano sąranka buvo 3 plastikiniai kibirai, sujungti plastikiniais vamzdeliais. Plastikinis kibirėlis Nr. 2 buvo tuščias kibirėlis - gaudyklė, jei į kibirėlį Nr. 3 būtų įsiurbta laisvosios bazės.

Į pirmąjį kibirą įdėjau 800 g kalcio chlorido. Uždengiau kibirą dangčiu ir pro vieną iš anksčiau paruoštų skylučių įpyliau druskos rūgšties. Nebuvo jokios reakcijos! Nei vieno dujų burbuliuko mano mdma laisvojoje bazėje acetone. Nesuprantu, ką padariau ne taip. Galbūt mūrinė rūgštis turi kokią nors apsaugą, kad neišskirtų garų? Ar reikėjo laukti ilgiau nei 20 minučių?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Ar naudojant HCL dujas laisvajai bazei parūgštinti nereikia nerimauti dėl per didelio parūgštinimo? Tiesiog burbuliuokite dujas, kol neliks nuosėdų? O gal turėčiau po truputį burbuliuoti hcl dujas ir matuoti pH?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Nuo to laiko turiu porą žarnos adapterių, kad nereikėtų naudoti 110° posūkio žemyn žarnos adapterio ir plieninių kek spaustukų ( plastikiniai iškart tampa trapūs, jei jie užgęsta). Apskritai tai kalnuotas prietaisas, kuris jus per akimirką apnuodys, jei nebūsite atsargūs 😘 sėkmės aiškinantis tuos rudus pirštus. 😉
 
Top