Ieškote atlikti 3,4,5-trimetoksibzos Henrio redukciją...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Nenorėčiau kompromituoti sintezės abejotinais nitroalkanais, ypač jei jie sukurti ES pagrindu.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Taip, žmonės tai nuolat kartoja, bet aš visą savo nitrometaną iš ES išsiunčiau į šalį ir distiliavau iš 40 % masės nitrometano ir DCM mišinio, puikiai pasiteisino gaminant b-2,5-DMONS.

Mano problema yra surasti kiekvieną atitinkamą katalizatorių kiekvienam aldehidui, su kuriuo noriu atlikti Henrio reakciją....

Galvojau pabandyti reduktyvų cikloheksilamino aminavimą iš ciklohekso naudojant, manau, amoniaką, cinką ir CaCl2...

Pamatysime - mano atsarginis variantas yra o tiesiog nusipirkti butelį, bet mano vyrukai išvykę ne mo bet kokiu atveju...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Katalizatoriai, su kuriais dirbau arba apie kuriuos dažnai girdėjau, yra n-butilaminas, cikloheksilaminas, etileno deiminas ir net monoetanolaminas. Etilaminas taip pat veikia nepaisant to, kad jis yra 70 % tirpalas vandenyje.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Taip. supratau, kad vienas vyrukas parduoda cikloheksilamino hidrobromidą - taigi iš jo TURĖTŲ būti gana paprasta gauti laisvosios bazės 3,4,5-TMOBA katalizei , kurios šią savaitę turiu gauti 500 g.

Tik tikiuosi, kad jis bus pakankamai grynas, kad galėčiau gauti gerą produktą katalizei... Ar turėčiau atlikti pakartotinį cikloheksilamino hidrobromido tyrimą, kol jis dar yra druska, kad įsitikinčiau, jog jis yra kuo grynesnis?

Mano procedūra, išskyrus pakartotinę oksidaciją, būtų tokia;

1. Ištirpinti vandenyje
2. Įpilkite koncentruoto bazės tirpalo, kad laisvoji bazė išsilaisvintų iš druskos
3. Į mišinį įpilkite DCM ir suplakite (spėju, jei jis dar neatsiskiria kaip alyvos sluoksnis)
(4. Jei vis dėlto turėsiu naudoti DCM, pašalinkite jį vakuume - atlikau keletą tyrimų ir norėdamas atsikratyti DCM aplinkos temperatūroje, mano RV alyvos siurblys yra geras ir reikės rutulinio vožtuvo, kad DCM neužvirtų per žemai).

Ar tai skamba pagrįstai? Akivaizdu, kad prieš atsikratydamas DCM mišinio jį išdžiovinsiu, jei turėsiu jį naudoti, o cikloheksilaminas neatsiskiria į savo aliejinį sluoksnį separacijos piltuvėlyje.
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Sveiki. turiu patirties gaminant 3,4,5-trimetoksinitrostireną (TMNS) ir 2,5-dimektoksinitrostireną (DMNS). Neskaitysiu visos šios temos, bet įkelsiu savo mintis iš kito forumo įrašo dėl katalizatoriaus pasirinkimo:

Atrodo, kad2-HEAA (2-(hidroksi)etilamonio acetatas) iš etanolamino ir ledinės acto rūgšties geriau veikia 3,4,5-trimetoksibenzaldehidą nei etilendiaminas (kaip etilendiamino diacetatas). Neseniai atlikau du bandymus su 150 g 3,4,5-TMBA.

Pirmajai 150 g partijai panaudojau 1,6 mol. ekv. nitrometano ir 1,5 mol. ekv. etanolamino.
Pirmiausia ant TMBA užpyliau NM ir toliau pyliau ledinę acto rūgštį, kol TMBA ištirpo. Kalbant apie GAA kiekį, manau, kad įpyliau 161 ml arba 2,81 mol. GAA + tada panaudojau (1,5x 0,765 mol.) GAA, kad atskirame inde pagaminčiau 2-HEAA. Taigi, atrodo, kad iš viso panaudojau 3,96 mol. ekvivalento GAA. Hmm... Gali būti, kad 4 mol. eq. GAA yra geras kiekis.

2-HEAA gamybai naudotas etanolamino ir GAA mol. ekv. santykis 1:1. Etanolaminą iš karto užpyliau ant GAA. Mišinys staigiai įkaitintas iki 120 °C, išsiskyrė dūmai. Šiek tiek pamaišyta ir uždengta atskira stiklinė, mišinys atvėsintas iki šiek tiek aukštesnės nei kambario temperatūros. Bet kokiu atveju įsitikinau, kad TMBA + NM + GAA yra visiškai ištirpę, ir iš karto supyliau tirštą, sirupo pavidalo 2-HEAA. Iš karto pasikeitė spalva, pašildžiau iki 35 °C ir leidau suktis. Pasidaro šiek tiek tamsesnė, geltona, artima oranžinei. Kažkur tarp 1 val. 30 min. ir 2 val. visa stiklinė tapo tiršta mase. Viskas nusėdo, bet buvau išvykęs ir nemačiau to vaizdo. Spalva labai graži. Puiki geltona spalva.

Tačiau nieko negalėjau išdžiovinti ir pasverti, nes sugedo siurblys.

Vėliau perkristalizavau apytikriai 8 ml/g MeOH. Gali būti, kad galėtumėte naudoti dar mažiau MeOH. Kažkur šiame forume gali būti parašyta 0,2 g/ml 3,4,5-TMNS į metanolį. Bet štai čia aš viską supainiojau. Kaip paprastai su rex aš įsuku. Dėl kažkokios keistos priežasties nusprendžiau daryti karštąjį filtravimą, saujelė dingo ant filtravimo popieriaus. Tada išpyliau krūvą į kanalizaciją. Išpyliau motininį skystį. Taigi, išeiga buvo prasta, bet vis tiek turėjau padorų kiekį labai gražiai atrodančių 3,4,5-TMNS.

Antrosios 150 g partijos atveju vėl naudojau 1,6 mol. ekvivalentą nitrometano, tačiau dabar panaudojau mažiau etanolamino - 1,3 mol. ekvivalentą TMBA. Taip pat atskirai paruošiau 2-HEAA. Maišant GAA ir etanolaminą medžiaga labai įkaista, todėl šilumą paėmiau iš NM ir TMBA. Šį kartą taip pat panaudojau iš viso 5 mol. eq. GAA (dalis supilta į 3,4,5-TMBA + NM, o dalis panaudota 2-HEAA gamybai). Dabar sukiau ilgiau ir kaitinau daugiau, iš pradžių 45 °C temperatūroje, paskui sumažinau iki 35 °C. Niekas neišsiskyrė kaip praėjusį kartą. Kai nustojau maišyti ir nuėmiau nuo karščio, kai mišinys atvėso, tada pradėjo rodytis kristalai. Išsiurbiau beveik sausą su dažniausiai veikiančiu siurbliu, tada perkristalizavau su 8 ml/g IPA. Galėjau naudoti dar mažiau IPA, nes kaitinant viskas turėtų ištirpti. Gal net su 7 mL/g IPA.
Kodėl tiesiog nenaudoti IPA vietoj MeOH?

Tačiau šį kartą partija buvo šiek tiek tamsesnės geltonos spalvos, o išeiga buvo prasta.

Kitą kartą ruošdamas 3,4,5-TMNS naudočiau 1,8-2 mol. ekv. etanolamino, 1,8-2 mol. ekv. nitrometano, 4 mol. ekv. GAA arba tiek, kad ištirptų TMBA.

Be to, apibendrinant etanolaminas (naudojamas kaip 2-HEAA) 3,4,5-TMNS, atrodo, yra geresnis pasirinkimas nei etilendiaminas (naudojamas kaip etilendiamino diacetatas), todėl produktas yra švaresnis. Tačiau taip pat gali būti ir kitų kintamųjų, pavyzdžiui, anksčiau naudotas karštis.

Atrodo, kad 2,5-DMNS paruošti labai lengva ir lengva, be to, labai šaunu stebėti, kaip atsiranda oranžiniai plaukeliai. 3,4,5-TMNS mažiau atlaidus, bet taip pat ne toks sudėtingas, tiesiog naudokite 2-HEAA.

Galbūt kitiems įdomu, bet šis 2-HEAA taip pat duoda daugiau nei 95 % išeigą gaminant P2NP, tai tikrai puiki medžiaga.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tai iš tiesų labai įdomi ir naudinga informacija!!!

Atrodo, kad žmonių laikas šiame forume yra tikrai tinkamas!

Paskutinį kartą kažkas man davė savo 2,5-DMOBA-> b-2,5-DMONS kaip tik tą dieną, kai man jo reikėjo, ir tai tikrai puikiai suveikė....

Dabar šį kartą aš tiesiog pabandžiau kitą (amonio acetato) maršrutą, kurį vakar paminėjo shulgin, ir aš tiesiog vakuuminiu filtru ir jaučiuosi kaip padorus kiekis.

Gražūs ryškiai geltoni kristalai - nors man dar reikia išdžiovinti, pasverti, tada reeksportuoti, bet spėju, kad gavau gerų rezultatų.
Visus shulgino nurodytus kiekius sumažinau per pusę ir tikėjausi, kad viskas truks 3 valandas, kaip ir jis, tačiau šiek tiek perkaitinau ir maždaug per pusę jo naudoto laiko pradėjo tamsėti. Kita vertus, nemanau, kad jis naudojo maišymą ir garų vonią, o aš naudojau mantiją su maišymu, todėl tai galėjo turėti įtakos? Žinau.

Tačiau man tikrai įdomu išbandyti jūsų idėją!

Tai yra mano dabartinė partija, kurią reikia iš naujo ištirpinti...
ApxzCw5qs3
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tikrai išbandysiu, išsamiai perskaitysiu, kai grįšiu namo.
Supratau, kad pasibaigus 2,5-DMOBA liks nemažai etilendiamino, o tai leidžia naudoti mažiau nitrometano nei mano sekamas sintezatorius - tai tikras butelio kaklelis, taigi taip. Įdomu!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tas jūsų paminėtas kelias skamba tikrai įdomiai, bet erzina tai, kad šiuo metu turiu dirbti su tuo, ką turiu...

Vakar man neblogai pasisekė naudojant amonio acetatą pagaminti b-3,4,5-TMONS - vadovavausi Shulgins metodu, bet kai šis refliuksavo, pažiūrėjau meškalino / TMA sintezės vaizdo įrašą, todėl šiandien nusprendžiau pabandyti atlikti tą pačią reakciją, tik vietoj NM naudodamas nitroetaną.

Šį kartą, kadangi turiu tokį mažą nitroetano kiekį, tikriausiai jį refliuksuosiu, leisiu atvėsti ir pastovėti per naktį, tada atliksiu vakuuminę distiliaciją (tikriausiai naudodamas vandens vonią), kad išgaučiau dalį jo, o paskui reeksportuosiu viską, kas liks, jei atvėsus jis nesikristalizuos...

Pažiūrėsime...
 

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
Atrodo, kad tai yra tinkama spalva, tačiau ji vis dar atrodo labai grublėta ir šlapia. Pamenu, skaičiau, kad nitrometano pertekliaus sunku atsikratyti, todėl apskritai manau, kad šioms reakcijoms vietoj jo reikėtų naudoti GAA perteklių. Be to, gali būti, kad GAA rezultatas yra švaresnis. Dar kartą pakartosiu, kad jei kiek įmanoma sumažinsite GAA kiekį, gali būti, kad po mažiau nei valandos viskas gražiai išsiskirs.

Įdomu, kokie yra 3,4,5-TMNS klasikinio amonio acetato ir 2-HEAA išeigos.

Sėkmės, bet aš tęsčiau su 7,5 mol eq. natrio borodrido + 0,15 mol. eq. Cu(II)Cl reakciją, o ne LAH. Tai naudočiau visiems nitrostirenams,
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Gerai, taip, aš tai padarysiu, kad būčiau sąžiningas - tai buvo mano ėjimas. Man tiesiog įdomu panaudoti LAH, kol jis neužsidegė! lol tiesiog juokauju, jis gerai laikomas.
 
Top