Question Labākais veids, kā pārkristalizēt P2NP kristālus

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Kāds ir labākais veids, kā pārkristalizēt P2NP kristālus, lai iegūtu tīrību? Kādu šķīdinātāju vajadzētu izmantot?

Vai ir kādas citas detaļas, kas jāņem vērā?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
IPA ir tas, ko es izmantoju. Uzkarsē to un piesātina šķīdumu, sasaldē nogulsnes, filtrē kristālus, mazgā ar nātrija bisulfītu, lai atdalītu pēdējo benzaldehīda gabaliņu.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vai ir nepieciešams sasaldēt kristālus pēc tam, kad tie ir nogulsnējušies? vai arī ir nepieciešams sasaldēt šķīdumu, kurā tie ir izšķīdināti, lai iegūtu nogulsnes? jo es domāju, ka, jo lēnāks dzesēšanas process, jo tīrāki būs kristāli.

kā kristāli jāmazgā ar nātrija bisulfītu? vai kristāli vispirms jāizšķīdina IPA?

Pateicos par jebkuru palīdzību.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jā, sasaldēšana samazina šķīdinātāja šķīdību, tādējādi ekstrahējot pēc iespējas vairāk no jūsu produkta. tas notiek šādi: no neattīrīta kristāla -> izšķīdināt minimālā daudzumā karsta spirta -> iebāzt saldētavā. tas ir nedaudz taisnība, p2np šķīdinātājam organiskajos šķīdinātājos ir nepieciešama lēna dzesēšana, lai pareizi kristalizētos, spirtā ne tik daudz, un rezultāts ir labi tieši saldētavā.
Es domāju, ka viņš domāja šķidruma mazgāšanu ar nātrija bisulfāta ūdens šķīdumu. VAI varbūt kristālu mazgāšanu tieši pēc filtrēšanas ar to pašu šķīdinātāju.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
paldies, tas viss ir ļoti noderīgi. es izmēģināšu abus mazgāšanas variantus un redzēšu, vai viens no tiem ir vēlamāks.

cik daudz nātrija bisulfāta, jūsuprāt, nepieciešams uz vienu gramu P2NP?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Uzmanīgi, mazgāšana jāveic ar piesātinātu ūdens šķīdumu Na BISULFĪTS; nedarbosies ne bisulfāts, ne metabisulfīts, lai gan nātrija metabisulfīts+H2O rada nātrija bisulfītu. Ar precīziem aprēķiniem vajadzētu iegūt vajadzīgo šķīdumu, kas ir ļoti noderīgs karbonilu attīrīšanā, jo ar lielāko daļu no tiem (vismaz benzaldehīdiem) tas veido aditīvo savienojumu, kas ir ciets un to var filtrēt, tāpēc tieši šim nolūkam to izmet, bet var darīt arī otrādi un tad paskābināt vai bāzēt aditīvo savienojumu, lai iegūtu karbonilu tīrākā formā. Tā kā man nebija pieejams nātrija bisulfīts, es atceros, kā attīrīju 2MeObenzaldehīdu (pēc sintēzes no saliciladehīda ar dimetilsulfātu) ar šķīdumu, kas bija rūpīgi pagatavots no nātrija sulfīta un maza un precīza GAA tilpuma (nezinu, kāda bija atsauce, bet noteikti tā bija veca grāmata). Manis sniegtos nepietiekamos datus var tālāk izpētīt jebkurš vai aprēķināt kāds kompetentāks ķīmiķis nekā es. Ceru, ka tas izglāba no vilšanās.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43

Procedūras

Prasības

  1. Nātrija bikarbonāts (NaHCO3)
  2. Etanols [EtOH / C2H6O/ CH3CH2OH] / metanols [MeOH / CH4O/ CH3OH] / izopropilspirts [IPA / C3H8O/ CH3CHOHCH3 / (CH3)2CHOH]
  3. Aktivētā ogle

Skābe .

  1. Pievieno nelielu P2NP paraugu kolbā.
  2. Pilnībā izšķīdina EtOH/MeOH/IPA.
  3. Sagatavojiet NaHCO3 šķīdumu( 5-10 %), ielejiet to kolbā, līdz pH = 8-9
  4. Maisīt 5-10 min.
  5. Atdalīt organisko slāni
Ja slānis neveidojas, paraugā nav skābes.

Aktivētā ogle .

  1. Pilnībā izšķīdina EtOH/MeOH/IPA.
  2. Maisīt 30-60 min, vēl labāk stundas
  3. Filtrējiet
  4. Sasaldēt
  5. Filtrēt

Benzaldehīds .

  1. Pilnībā izšķīdina EtOH/MeOH/IPA.
  2. Sagatavot NaHCO3 šķīdumu( 5-10 %) un ielej to kolbā.
  3. Atstāt 5 min (novērot nogulsnēšanos)
  4. Filtrēt
  5. Sasaldēt
  6. Filtrēt
Šādā veidā diezgan viegli iegūsiet tīrāko P2NP. Procesa laikā būs zudumi.

Teorija

Atsauces .

  1. Etiķskābe [AcOH / C2H4O2 / CH3COOH]
  2. Nātrija acetāts [NaOAc / C2H3NaO2 / CH3COONa]
  3. Ūdens (H2O)
  4. Oglekļa dioksīds (CO2)
  5. Benzaldehīds [C7H6O/C6H5CHO]
  6. Benzilamīns [C7H9N/ C6H5CH2NH2]
  7. Nātrija benzoāts [C7H5NaO2 / C7H5O2Na/ C6H5COONa/ NaC6H5COO/ NaC7H5O2]
Priekšroka dodama EtOH, jo IPA ir mazāk polārs un P2NP mazāk šķīst MeOH.

NaHCO3 ir sārmains. Ja klāt ir skābe, starp nātrija Na+ katjonu un skābes anjonu notiek skābes-šādas reakcija, veidojot nešķīstošu skābes sāli unH2O. Ar AcOH rodas NaOAc. Neitralizācijas laikā izdalāsCO2.

AcOH + NaHCO3 → NaOAc +H2O+CO2

C7H6Oir biežs piemaisījums P2NP, kas rodas, oksidējoties C7H9N, ko parasti izmanto P2NP sintēzē, vai vienkārši nereaģējušais reaģents no visbiežāk izmantotās Knoevenagela kondensācijas. Lai to novērstu, notiek bāziski katalizēta kondensācija. NaHCO3 darbojas kā bāze, deprotonizējot C7H6O, veidojot tā anjonu C7H6O-, kas reaģē ar nātrija Na+ katjonu, veidojot benzoāta sāli - C7H6O,H2OunCO2.

C7H6O+ NaHCO3C7H5NaO2 +H2O+CO2

Aktīvā ogle, kuras sīkās poras adsorbē dažādus piemaisījumus un notur tos uz tās virsmas. To var izmantot daudzu savienojumu vai elementu attīrīšanā. Tai jābūt ļoti tīrai, lai tas darbotos un lai izvairītos no parauga turpmākas piesārņošanas.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Liels paldies jums par to.

vai, veicot aktivētās ogles posmu, jūs domājat, ka aktīvās ogles slānis jālieto buknera piltuvē, kas ievietota starp 2 filtrpapīra gabaliem? ja tā, cik biezam jābūt tās slānim? 1 cm?
 
View previous replies…

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Ne gluži tā. Kolbas apakšā ievietojat aktivēto ogli un pievienojat šķīdumu. Aktivētā ogle nonāk tiešā saskarē ar šķīdumu, līdzīgi kā lietojot žāvējošu līdzekli. No tehniskā viedokļa vienīgā atšķirība ir tāda, ka aktīvā ogle adsorbē, bet žāvējošais līdzeklis absorbē. Adsorbcija nozīmē pielipšanu pie virsmas, nevis iesūkšanos.

Tāpēc aktivētajai oglei jābūt pēc iespējas tīrākai. Ja izmantosiet lētu un nederīgu ogli, tā ar putekļiem tikai piesārņos visu, ko mēģināt attīrīt. Tā ir patiešām lēta. Šajā gadījumā ietaupīt dažus centus uz to ir vienkārši muļķīgi.

Kas attiecas uz izmantojamo daudzumu, tas ir atkarīgs no tā, kā un no kā jūs attīrāt. Tas patiešām ir pamatots minējums, kur ideālā gadījumā jūs testējat paraugus, kas sver vienādi, pakāpeniski pievienojot vairāk aktīvās ogles. Pēc tam iegūto produktu ekstrahējat, pārbaudāt, vai tajā nav piemaisījumu, un nosverat. Ideālā gadījumā jūs testējat ar spektrometru, bet arī bez tā ir testi, lai pārbaudītu paredzamo tīrību. Vienkāršākais ir vizuāli pārbaudīt kristālu integritāti un krāsu. Galu galā jūs nonākat līdz punktam, kad produkts zaudē svaru. Tas ir tāpēc, ka aktīvā ogle ir adsorbējusi arī to. Jūs vēlaties izmērīt precīzu daudzumu, kas nodrošina vislabāko tīrību, bet neadsorbē ievērojamu vēlamā produkta daudzumu.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vai aktīvā ogle tiek ievadīta šķīdumā 2. posmā un maisīta vairākas stundas?

vai filtrējot es vienkārši izmantoju filtrpapīru un bihnera piltuvi? (es pieņemu, ka tas jādara, lai atbrīvotos no atlikušās aktīvās ogles).

kā notiek filtrēšana otrajā reizē, ņemot vērā, ka p2np šajā brīdī jau ir izkristalizējies?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Pašā beigās es vienmēr lietoju aktivēto ogli.

Attiecībā uz filtrēšanu jūs pareizi domājat, ka tā tiek veikta, lai atdalītu aktivēto ogli no šķīduma. Bišnera piltuve un filtrpapīrs šo darbu paveic lieliski.

Ņemot vērā katra soļa secību, benzaldehīdu atdalāt, izmantojot nātrija bikarbonātu, kas arī neitralizē skābi. Ja ir skābe, jāpanāk ph 8-9, ja nav, tad pievieno pietiekami daudz nātrija bikarbonāta, līdz vairs nenotiek nogulsnes. Šajā brīdī var filtrēt, kamēr P2NP paliek izšķīdināts šķīdumā, un izmantot aktivēto ogli. Tad atkal filtrējiet un kristalizējiet P2NP. Šādā veidā jūs veicat visu attīrīšanu, izmantojot pēc iespējas mazāk IPA, atkārtoti izmantojot šķīdinātāju katrā posmā.

Es tikai uzrakstīju katru posmu atsevišķi, ja kāds vēlētos veikt tikai vienu no tiem.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
vēlreiz paldies par kodolīgo atbildi. es tūlīt izmēģināšu šo attīrīšanu un publicēšu rezultātus.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Liela mēroga .Take metāla bungas 50l, izšķīdina visu zelta brūna putra 60-65C.Do to ārā ar gāzes sildītāju, darīt 3 reizes ar svaigu metanolu katru reizi, un atdzesē ledusskapī, -20or more.3 reizes, jūs saņemsiet jauku skaidru kristāli, gaiši dzeltens.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
man šķiet, ka es pieļāvu kļūdu, veicot aktivētās ogles posmu - nezinot, cik daudz tās pievienot, es ieliku nedaudz vairāk aktīvās ogles, nekā bija P2NP daudzumam. šķīdums bija ļoti biezs, un pēc tam, kad mēģināju to filtrēt ar Buknera piltuvi, nekas nesanāca. tas ir tikai melnas nogulsnes un es nevaru atdalīt aktivēto ogli no P2NP. vai to var glābt?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ofcourse, sildiet to, pēc izvēles pievienojiet vairāk šķīdinātāja un filtrējiet karstu

 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
paldies. es to pamēģināju, bet pievienoju tikai nelielu daudzumu šķīdinātāja. mēģināšu vēlreiz ar lielāku šķīdinātāja daudzumu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vakuuma vietā varbūt izmēģiniet arī gravitācijas filtrāciju uz filtrpapīra, iespējams, varētu izmantot arī flokulantu, bet vispirms izmēģiniet vienkāršas lietas.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Es mēģināju vēlreiz ar lielāku šķīdinātāja daudzumu, un man uz filtrpapīra ir slānis, kas izskatās pēc kokogles, un man ir melnas krāsas šķīdums. bet, ja p2np bija melnajā šķīdumā, tad vai tam nevajadzēja izkristalizēties, kad tas sasniedza istabas temperatūru? jo tā nebija. es to ieliku saldētavā, lai redzētu, vai kaut kas nogulsnējas.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
es to pārbaudīšu rīt no rīta vai vēlāk šovakar. bet ja tā joprojām ir melna ar tajā esošo aktīvo ogli, kas ir labākais, ko es varu darīt? vienkārši turpināt filtrēt, līdz ogles paliek maz vai tās nemaz nav?
 
Top