Sausā HCl gāze no sērskābes un sērskābes konc.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pieejamas sērskābes (HCl aq 31%) pilināšana pār koncentrētu sērskābi (H2SO4) ir viena no labākajām metodēm, kā iegūt sausu gāzveida HCl, ja nepieciešams ātri uzskalot. Reakcijas ātrumu un temperatūru var viegli kontrolēt. Tvertnes ir viegli un ātri iztīrāmas un, ja nepieciešams, nekavējoties jāuzsāk ar jaunu reaģentu porciju. Šī metode ir labi piemērota, ja nekavējoties un ātri nepieciešams liels sausa HCl daudzums. Labāk izmantot stikla vai plastmasas reaktoru vai ar rokām izgatavotus analogus (mucas un maisīšanas ierīces).

Sērskābe lēnām pilinās uz maisīto sērskābi. Sērskābe dehidrē sērskābi, izdalot sausu gāzi. Atbrīvojušos HCl vēlams izlaist virs neliela sērskābes daudzuma starpkonteinerī, lai atdalītu ūdens pēdas. Iegūtā sausā gāze var piesātināt pieejamo izopropilspirtu glabāšanai bezūdens šķīduma veidā. Pēc šķīduma masas var noteikt iegūtā šķīduma koncentrāciju (ne vairāk kā 25 % IPA).

Ieteicamais sērskābes daudzums - 2 daļas uz 1 sērskābes (31%). Visu laiku maisīt. Reakcijas laikā uztvērējā var redzēt burbuļus. Gāzei ir piemērotas plastmasas caurulītes. Izmantojot pareizās proporcijas, no sērskābes tiek atdalīts gandrīz viss HCl.

Šīs metodes rūpnieciskā reaktora piemērs
Xs8IXvU6NL


Laboratorijas ģeneratora piemērs
UcRjWx9IMJ
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
CaCl2 ir ievērojami drošāks darbā nekā koncentrēts H2SO4. Turklāt tas ir pieejams par zemu cenu, dažkārt kā Solvay procesa blakusprodukts. Iepriekš parādītie standarta gāzu iegūšanas agregāti ir piemēroti neapstrādāta HCl(g) sagatavošanai.

Tas spēj piesaistīt pietiekami daudz ūdens (vairāk nekā 30 % no masas, ņemot vērā, ka tas hidratējas tikai līdz CaCl2-2H2O, kas ir stabils līdz 150 °C), lai iegūtu ievērojamu daudzumu HCl gāzes. Tipiskā gadījumā 100 g 35 % HCl pievienoja 100 g granulveida CaCl2 istabas temperatūrā (termiskais efekts nav būtisks), un ieguva 15 g HCl(g). Tas ir vairāk nekā 40 % iznākums, ko var salīdzināt ar 80 % iznākumu, par ko ziņots 2. vienādojumā attēlotajam procesam; tomēr tajā tiek izmantota aptuveni 1:3 masas attiecība starp H2SO4 un HCl(aq).

CaCl2 ir arī vieglāk atbrīvoties nekā H2SO4, un galīgo atkritumu neitralizēšanai ir nepieciešams mazāk bāzes. Šīs procedūras papildu priekšrocība salīdzinājumā ar H2SO4 procedūrām ir saistīta ar izglītojošiem aspektiem. Karsējot 200 °C temperatūrā, iegūto vaskveida maisījumu (vai kristālisko masu, kurā tas pārvēršas pēc dažām stundām) - bezūdens CaCl2 - var reģenerēt atkārtotai izmantošanai, tiklīdz ir iegūts HCl šķīdums. Šādā gadījumā var neņemt vērā daļu radušos kalcija oksihlorīda.

Lai gan no praktiskā viedokļa tas var būt bezvērtīgi, tam var būt izglītojoša nozīme, jo tas pievērš uzmanību tādām aktuālām tēmām kā procesu optimizācija, ķīmisko vielu otrreizēja pārstrāde un atkritumu samazināšana.
Šim nolūkam b attēlā redzamaismontāžas veids ir piemērotāks nekā a attēlā redzamais, jo iegūtais maisījums ir gatavs destilācijai.

UPD: Alternatīvs veids
.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Hi , ım domāju, ka izmantošana att. a bet jūs minējāt, ka ūdens samazinās jūsu raža, cik daudz samazināsies, vai ı domājams, ka izmantot ieslodzīto hcı gāzes gen mazāku synteshis radīs problēmu

Paldies.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

Vai jūs varētu paskaidrot par bāzi, kas nepieciešama, lai neitralizētu gala atkritumus?
tātad, vai pirms izmešanas man tas ir jādara?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Lai pH padarītu neitrālu, jāpievieno sārms.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
bet izmetot to? tikai tad, kad bija visas vajadzīgās gāzes?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es nesaprotu jūsu jautājumu, pārformulējiet, lūdzu, pareizi angļu valodā.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8

haha..ok ok ok
es gribēju teikt, ka, ja man maisījums ir jābazificē tikai izmešanai , vai cita iemesla dēļ.
es pieņemu, ka man vajadzētu basificēt, lai apturētu reakciju utt., vai ne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx! vienmēr skābes paskābināšanu veica mitrā veidā... ill mēģināt noteikti.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Labdien. Vai kāds var pateikt, vai pretvārsts cauruļu uzstādīšanā var novērst jebkādu atsūknēšanu? Kaut kas līdzīgs šim
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Labdien,

es cenšos saprast ar visu aprīkojumu, ko zinu, kā to darīt

pēc tam esmu izdarījis divas "šēmas" , vai varat man apstiprināt, vai viss ir kārtībā?
"".
N91EuoI6tD
FouHsLfiWn

CaCl2 maršrutam shema 2 ir ok vai man jādara kaut kas līdzīgs pirmajam?

Es iedomājos, ka mans komplekts nav ideāls, bet izgatavots ar to, ko es atrodu amazonā, esiet iecietīgi ;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
LBCzucWgUj

Sveiki, ASheSChem. Jums ir jāaizver spiediena izlīdzināšanas piltuve. Arī šļūtene ar gāzi Jums ir jāizlaiž brīvajā bāzes šķīdumā. Labāk izmantot slazdus tā iemesla dēļ, ka tas palielinās iznākumu, bet ne būtiski.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ok, paldies;

frībāzes šķīdumā, kad tas bija "gaidīšanas režīmā" ? pirms lietošanas, lai mainītu mana šķīduma ph ?
kāda veida brīvās bāzes šķīdums ?

par slazdiem; vai ir nepieciešami divi (viens burbuļveida un viens sausais)? var izmantot tikai vienu? vairāk slazdu, lielāka raža?

Liels paldies. :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es stāstīju par 4-mmc vai metamf sintēzi, kad vēlaties izgatavot HCl sāli.

Jā, tieši tā. Ūdens izšķīdinās produkta sāli, un iznākums būs mazāks.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
jā, tas ir iemesls, kāpēc es cenšos to iemācīties; mainīt savu sulfāta amf. uz metamf.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Vai jūs runājat kaut ko līdzīgu ? kāds reaģents tas ir ? (sarkanajā aplī)
UFRocIM5Vj
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Es nevaru precīzi pateikt, kas tiek izmantots šajā videomateriālā. Droši vien CaCl2 un HCl skābe. Šļirce ar CaCl2 absorbē ūdeni no gāzes. Tukša šļirce tiek izmantota kā gāzes tilpuma indikators.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Paldies @G.Patton

viņš ielika šļūteni ar gaz sarkanajā aplī, kad viņš to neizmanto vai es nesaprotu ? ^^
tas ir ūdens?
 
Top