Sausā HCl gāze no sērskābes un sērskābes konc.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
52PkE6VOyh
CaCl2 ir ievērojami drošāks darbā nekā koncentrēts H2SO4. Turklāt tas ir pieejams par zemu cenu, dažkārt kā Solvay procesa blakusprodukts. Iepriekš parādītie standarta gāzu iegūšanas agregāti ir piemēroti neapstrādāta HCl(g) sagatavošanai.

Tas spēj piesaistīt pietiekami daudz ūdens (vairāk nekā 30 % no masas, ņemot vērā, ka tas hidratējas tikai līdz CaCl2-2H2O, kas ir stabils līdz 150 °C), lai iegūtu ievērojamu daudzumu HCl gāzes. Tipiskā gadījumā 100 g 35 % HCl pievienoja 100 g granulveida CaCl2 istabas temperatūrā (termiskais efekts nav būtisks), un ieguva 15 g HCl(g). Tas ir vairāk nekā 40 % iznākums, ko var salīdzināt ar 80 % iznākumu, par ko ziņots 2. vienādojumā attēlotajam procesam; tomēr tajā tiek izmantota aptuveni 1:3 masas attiecība starp H2SO4 un HCl(aq).

CaCl2 ir arī vieglāk atbrīvoties nekā H2SO4, un galīgo atkritumu neitralizēšanai ir nepieciešams mazāk bāzes. Šīs procedūras papildu priekšrocība salīdzinājumā ar H2SO4 procedūrām ir saistīta ar izglītojošiem aspektiem. Karsējot 200 °C temperatūrā, iegūto vaskveida maisījumu (vai kristālisko masu, kurā tas pārvēršas pēc dažām stundām) - bezūdens CaCl2 - var reģenerēt atkārtotai izmantošanai, tiklīdz ir iegūts HCl šķīdums. Šādā gadījumā var neņemt vērā daļu radušos kalcija oksihlorīda.

Lai gan no praktiskā viedokļa tas var būt bezvērtīgi, tam var būt izglītojoša nozīme, jo tas pievērš uzmanību tādām aktuālām tēmām kā procesu optimizācija, ķīmisko vielu otrreizēja pārstrāde un atkritumu samazināšana.
Šim nolūkam b attēlā redzamaismontāžas veids ir piemērotāks nekā a attēlā redzamais, jo iegūtais maisījums ir gatavs destilācijai.

UPD: Alternatīvs veids
.
 
Last edited:

Riot

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 24, 2023
Messages
6
Reaction score
8
Points
3
Hi , ım domāju, ka izmantošana att. a bet jūs minējāt, ka ūdens samazinās jūsu raža, cik daudz samazināsies, vai ı domājams, ka izmantot ieslodzīto hcı gāzes gen mazāku synteshis radīs problēmu

Paldies.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Atvainojiet, bet es nesaprotu jūsu jautājumu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Atvainojos @G.Patton :(
es cenšos labi saprast atbildes... Angļu valoda + noob = grūtības ;)

Es tikai mēģinu noskaidrot, kādas iekārtas man vēl jāpērk šai operācijai, un pārliecināties, ka saprotu visus soļus un reaģentus ^^
"Metamfetamīna hidrohlorīda pagatavošana notiek, caur organisko slāni uzpūšot sausu HCl gāzi. "
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jūsu iestatījums no attēla ir kārtībā. Es laboju iepriekšējā ziņojumā par attēlu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
okok soooo pēdējais confimation ...
BjepJlSHNs

1) "2. attēlā" es ieliku ūdeni vai MgSO4 vai neko..?
2) "3. attēlā" tas pats jautājums... :x
3) kad es gāzi gribu apturēt, es izmantoju "1. attēlu"?


liels paldies..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jums ir jāatbrīvojas no ūdens!!!
2. attēls - H2SO4 vai ciets NaOH/KOH
3. attēls - CaCl2 vai MgSO4
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Liels paldies :)
Es domāju, ka tagad es nebaidīšos un uzdrošināšos to izmēģināt. ;)
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Es nomiru no smiekliem... šodien mana māsīca man atsūta bildi no šīm dabaszinātņu stundām, jo viņa zina, ka man patīk...

Sbjq26coa0


Es: "Ho cool, tu nodarbojies ar HCl gāzi?" Es: "Ho cool, tu nodarbojies ar HCl gāzi?"
viņa: "es nezinu... es jautāju... hmm wtf jā, tas ir HCl gaz".

haha
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Sveiki, esmu redzējis, piemēram, Tēvoča Festera videoklipā, ka viņš HCl ģeneratorā iebēra daudz galda sāls, es domāju, ka viņš to izmantoja, lai dehidrētu HCl? Vai ir kāda pieredze vai viedoklis par šo metodi? Vai, izmantojot NaCl ģeneratorā, pietiktu ar vienu žāvēšanas līdzekli? Piemēram, NaCl ģeneratorā + tikai CaCl2 žāvēšanas caurule.

Es domāju, ka apļainātais konteiners (kurā atrodas burbuļojošā caurulīte, kad to neizmanto) ir piepildīts ar, piemēram, NaOH šķīdumu, lai neitralizētu HCl, citādi tas turpinātu pildīt telpu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es domāju, ka jā, ar to pietiktu.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Paldies, Patton, tad pamēģināsim šādi.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Par bezūdens ūdeņraža hlorīda gāzi.
Kas ir atšķirīgs šis pavediens ar 2 citu metodi zemāk:

A. NaCl ar nelielu daudzumu hcl skābes kolbā n pilināt H2So4 (fester met versija)

B. NaCl (bez HCl skābes) kolbā un pilināt H2So4.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@robertlouis ir 4 metodes izvēlieties sev piemērotāko.

Man mikroviļņu metode ir visvienkāršākā, izmantojot 2
https://ae01.alicdn.com/kf/H8b97106480324459996555df0a565d94g/Spuit-500-Ml-Grote-Capaciteit-Spuit-Herbruikbare-Pomp-Meten-Met-1M-Buis-Voeden-Inkt.jpg_Q90.jpg_.webp
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
gribēja instrukciju par to, kā burbuļot hcl galīgajā šķīdumā
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Sveiki,

Šeit ir diezgan labs grafisks HCl gāzes uzstādīšanas iestatījums, atklātu liesmu var nomainīt pret magnētisko maisītāju ar sildīšanu, kā arī.

XBliArsJD7
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Mana kopējā sausā HCL gāzes ražošanas neveiksme, izmantojot CaCl2 metodi:

Mana uzstādīšana bija 3 plastmasas spaiņi, kas savienoti ar plastmasas caurulēm. Plastmasas spainītis Nr. 2 bija tukšs spainītis, slazds, ja 3. spainī iesūktos brīvā bāze.

Pirmajā spainī es ieliku 800 g kalcija hlorīda. Es uzliku vāku uz spaiņa un caur vienu no iepriekš sagatavotajiem caurumiem ieliju sērskābi. Reakcijas nebija! Neviens gāzes burbulītis manā mdma brīvajā bāzē acetonā. Es nesaprotu, ko es darīju nepareizi. Vai sūrskābei varētu būt kāda aizsardzība, lai neizdalītu tvaikus? Vai bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Vai, izmantojot HCL gāzi brīvās bāzes paskābināšanai, man nav jāuztraucas par pārāk lielu paskābināšanu? Vienkārši burbuļoju gāzi, līdz vairs nav nogulšņu? Vai arī hcl gāze jāburbuļo pa druskai un jāmēra pH?

UQiaPVs65c
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
G0nO8AK7Xd

0NsmPCx4uv

DmC5z2Nuc9
Kopš tā laika man ir pāris šļūtenes adapteri, lai man nav jāizmanto 110° pagrieziens uz leju šļūtenes adapterim un tērauda kek klipšiem ( plastmasas klipši uzreiz kļūst trausli, ja tie tiek gāzēti). Kopumā kalnains izgudrojums, kas acumirklī jūs gāzēs, ja nebūsiet uzmanīgi 😘 Veiksmi ar šo brūno pirkstu skaidrošanu. 😉
 
Top