Gabapentinoīdi pret trauksmi. Ārkārtējs fenibuts

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
18sdFE4xDn


Šodien mēs runāsim par vielu grupu, kurām ir interesanti darbības mehānismi un daudzpusīgs pielietojums kā nomierinošam, prettrauksmes un hipnotiskam līdzeklim. Mēs runāsim par gabapentinoīdiem kopumā un to neparasto pārstāvi - fenibutu.

Kāpēc tas varētu būt interesants Breaking Bad lietotājiem? Manuprāt, trauksme ir viena no problēmām, kas mūsdienās pavada ne tikai cilvēkus, kuru dzīve saistīta ar risku, psihoaktīvām vielām un smagu darbu, bet arī gandrīz ikvienu cilvēku kopumā. Mēs dzīvojam lielu pārmaiņu un paradigmu maiņas laikā. Šis ir ļoti interesants laiks. Taču tas var būt nepatīkams psihei un subjektīvai dzīves uztverei.

Parasti trauksmi remdē ar nomierinošiem līdzekļiem, taču, manuprāt, tie ir pārāk drastiski pasākumi. Man nepatīk trankvilizatori to blakusparādību un lielā, medicīniskai vielai raksturīgā, atkarības potenciāla dēļ. Tie jālieto tad, kad citas metodes nepalīdz. Tāpēc vēlos pievērst jūsu uzmanību citai zāļu grupai. Tie ir pieejamāki, rada mazāku atkarību un ar pareizu pieeju var palīdzēt atbrīvoties no trauksmes izpausmēm gan ikdienā, gan lietojot vielas, gan atveseļošanās pasākumu laikā.


Gabapentinoīdi

Gabapentinoīdi ir zāļu grupa, kas nenoteikti atgādina neiromediatoru gamma-aminosviestskābi (GABA) (t. i., GABA analogi). Lai gan tie tika izstrādāti, lai imitētu GABA darbību, jaunākajos pētījumos konstatēts, ka tie ietekmē citu mērķi - kalcija kanālu A2D apakšvienību. FDA ir apstiprinājusi divus gabapentinoīdus: gabapentīnu un pregabalīnu. Vairāki citi pašlaik tiek pārbaudīti (imagabalīns), citi tiek izmantoti zinātniskos pētījumos (atagabalīns).

Gabapentīns kopš 2004. gada ir universāls medikaments. To parasti lieto krampju lēkmju, nervu sāpju, alkoholisma, narkomānijas, nieze, nemierīgu kāju, miega traucējumu un trauksmes gadījumos. Tam ir neparasti plašs devu diapazons: ieteikumi iesaka lietot no 100 mg līdz 3600 mg dienā. Lielākā daļa ārstu to lieto zemā devā, kur tas ir diezgan neuzkrītoši (lasiet: parasti tas neiedarbojas). Augstākajā līmenī tas var izraisīt sedāciju, apjukumu un atkarību.


DnuoyKrdU5

Pregabalīna darbības mehānisms. Tas modulē hiperekstrudētus neironus, izmantojot šādu mehānismu:
Pregabalīns saistās ar presinaptiskiem neironiem pie alfa2-delta (α 2-δ) apakšvienības spriegumvadības kalcija kanālos.
Zāļu saistīšanās samazina kalcija ieplūdi presinaptiskajos terminālos. Samazināts kalcija pieplūdums samazina pārmērīgu uzbudinošo neiromediatoru (piemēram, glutamāta, vielas P, noradrenalīna) izdalīšanos
.


No pregabalīnu analizējušo zinātnieku viedokļa tas noteikti dara to pašu, ko gabapentīns. Taču praksē bieži vien izrādās, ka gabapentīns, šķiet, nedarbojas tik labi. Pacienti pat ar minimālām trauksmes izpausmēm nevar iztikt tikai ar gabapentīnu. Lai gan pētījumi apstiprina, ka pregabalīns ir lielisks līdzeklis pret trauksmi. Tajā pašā laikā gabapentīns labi sevi parāda tikai dažos gadījumos, piemēram, sociālās fobijas gadījumā. Tas nav efektīvs panikas vai agorafobijas gadījumā, un ģeneralizētu trauksmes traucējumu gadījumā tas sevi parāda tikai kombinācijā ar trankvilizatoriem. Kāpēc tā notiek, joprojām nav skaidrs.

Viena no iespējām ir nepareizas šo vielu lietošanas devas. UpToDate iesaka ārstēt trauksmes traucējumus ar gabapentīnu, lietojot sākotnējo devu 600 mg dienā. Bet pregabalīnu iesaka lietot 300 mg dienā. Šajā dozēšanas tabulā pieņemts, ka 1 mg pregabalīna = 5 mg gabapentīna, tātad 300 mg pregabalīna = 1500 mg gabapentīna! Iespējams, tas, ko viņi uzskata par gabapentīna "lielu devu", sakrīt ar to, ko mēs uzskatām par pregabalīna "mazu devu". Varbūt visas gabapentīna devas ir pārāk mazas? Tas ir atklāts jautājums, bet ne ieteikums lietot vairāk gabapentīna. Neaizmirstiet, ka vairāk mgs - lielāks blakusparādību risks.

Vēl viens iespējams iemesls ir kāds neskaidrs farmakoloģisks mehānisms. Vienā pētījumā mēs mēģinājām salīdzināt divu zāļu farmakoloģiju. Viņi apgalvo, ka organisms var viegli uzsūkt pregabalīnu, bet tam ir ierobežota spēja uzsūkt gabapentīnu - jo vairāk gabapentīna, jo mazāk procentuāli tas uzsūcas.

Vēl viena svarīga atšķirība: gabapentīns parasti nav kontrolējama viela vai ir mazāk kontrolējama viela, bet pregabalīns tehniski rada atkarību, taču par to nav vērts pārāk uztraukties. Lai gan teorētiski ir iespējams kļūt atkarīgam no gabapentīna, ja lietojat patiešām lielu devu un ļoti cenšaties, jums vajadzētu būt izmisušam pat pēc narkomānu standartiem. Atkarības gadījumu no pregabalīna ir daudz vairāk, lai gan lielākā daļa ekspertu piekrīt, ka tas joprojām ir diezgan neparasti. Viens no iespējamiem vaininiekiem ir uzsūkšanās ātrums: pregabalīns uzsūcas apmēram stundas laikā, gabapentīns - trīs vai četru. Ātras iedarbības vielas vienmēr rada lielāku atkarību; to maksimums ir lielāks un agrāks, un smadzenēm ir vieglāk saistīt stimulu (zāļu lietošanu) ar reakciju (labu sajūtu).



Fenibuts

91DuRroLT3


Saskaņā ar Anatomiski terapeitiskās ķīmijas klasifikācijas sistēmu (ATC) fenibuts ir konsekventi iekļauts analeptisko līdzekļu, psihostimulantu, medikamentu pret UVA un nootropisko līdzekļu grupās. Jau šajā posmā sākas dīvainas lietas. Iepriekš mēs nepārprotami runājām par prettrauksmes, nomierinošu, tātad nomierinošu iedarbību, bet šeit redzam pretējo - fenibuts tiek dēvēts par stimulantu.

Lielākajā daļā valstu fenibutu pārdod bez receptes. Turklāt tas bieži tiek pārdots nevis kā zāles, bet gan kā uztura bagātinātājs veikalos, nevis aptiekās. Es neiesaku pirkt fenibutu veikalos vai internetā pulvera veidā vai bez parastā zāļu iepakojuma - nav zināms, ko šādā gadījumā jūs uzņemsiet iekšā. Fenibutu ir vērts iegādāties aptiekās vai vismaz iepakojumos ar licencētiem nosaukumiem Phenibut, Phenibut, Noofen, Citrocard.

Smieklīgi, ka FDA dažkārt pieprasa pārtraukt tā tirdzniecību, taču viņi nekad nav kļuvuši nopietni un tas joprojām ir viegli pieejams brīvā internetā. Bet dažās valstīs pēdējos gados tas ir kļuvis recepšu. Tas galvenokārt attiecas uz bijušās Padomju Savienības valstīm. Man radās smieklīga doma, ka fenibuta pieejamība atspoguļo brīvības līmeni sabiedrībā. Kamēr tas ir brīvi pieejams, tikmēr var atpūsties. Bet pietiek joku, turpināsim.

Attiecībā uz sociālo trauksmi, panikas reakciju novēršanu, agorafobiju, ģeneralizēto trauksmi fenibuts bieži uzrāda ļoti labus rezultātus. Turklāt tas var sniegt grūti aprakstāmu miera un labsajūtas sajūtu.

Fenibuta agrīnajos pētījumos galvenā uzmanība tika pievērsta GABA - galvenajam inhibitorajam neiromediatoram. Smadzenēs ir divu veidu GABA receptori - GABA-A un GABA-B. Alkohols, Xanax, Valium, Ambien, barbituāti un citi klasiskie nomierinošie līdzekļi iedarbojas uz GABA-A receptoriem. Nav daudz ķīmisko vielu, kas iedarbojas uz GABA-B, un tās dažas, kas ir, mēdz būt dīvainas - viena no tām uz Zemes nokrita uz meteorīta. Taču fenibuts ir GABA-B agonists. Tas izklausās pēc glīta noslēpuma risinājuma: zāles ar unikālām prettrauksmes īpašībām ietekmē unikālu nomācošu receptoru. Taču citam GABA-B agonistam - baklofēnam - ir minimāla prettrauksmes iedarbība. Tas lielākoties ir tikai garlaicīgs muskuļu atslābinātājs (bija zināms uztraukums par iespēju, ka tas varētu izārstēt alkoholismu, bet jaunākie pētījumi liecina, ka nē). Tāpēc, iespējams, GABA-B pats par sevi neizskaidro fenibuta iedarbību.

Runājot par fenibuta vietu klasifikācijā pēc darbības mehānisma, šodien tā attiecas gan uz GABA receptoru agonistiem, gan gabapentinoīdiem. Tas, ka fenibuts darbojas kā gabapentinoīds, ir atklāts salīdzinoši nesen. Es atradu rakstus no 2015. gada, kas uz to norāda. Līdz tam fenibuts tika uzskatīts tikai par GABAB receptoru agonistu. Taču tā gabapentinoīda aktivitāte ir daudz vājāka nekā pašam gabapentīnam, tad kāpēc tā iedarbībai vajadzētu būt spēcīgākai?

Baklofēns ir pārāks par fenibutu kā GABA-B agonists, un gabapentīns ir pārāks par fenibutu kā gabapentinoīds, bet fenibuts iedarbojas labāk par abiem. Magic! Vai tas varētu būt sinerģisks efekts starp divām dažādām iedarbībām? Ja tā būtu taisnība, mēs sagaidītu, ka gabapentīna un baklofēna kombinēta lietošana radītu līdzīgu iedarbību kā fenibuts. Taču šīs zāles dažkārt lieto vienādu neiromuskulāru slimību ārstēšanai, un neviens nekad nav pamanījis neko neparastu. Es labprāt redzētu, kā tas tiek pētīts, bet es neko daudz negaidu.

Fenibutam ir divi enantiomēri - r-fenibuts un s-fenibuts. Abi ir kārtīgi gabapentinoīdi, bet tikai r-fenibutam piemīt GABA-B aktivitāte. Ja abi darbotos vienlīdz labi, tas liecinātu, ka fenibuts iedarbojas uz A2D; ja r-fenibuts darbotos labāk, tas liecinātu par GABA. Kāds domā, ka fenibuts, iespējams, ir vairāk GABA-B agonists nekā gabapentinoīds, bet tas izskaidro, kāpēc tas tik ļoti atšķiras no baklofēna.

Pastāv punkts, ka baklofēnam ir zināmas problēmas ar hematoencefaliskās barjeras caurlaidību. Lai gan daļa no tā nokļūst cauri, plazmā tas varētu uzkrāties daudz ātrāk nekā smadzenēs, tādējādi radot neproporcionāli lielu perifēru iedarbību.


Ieteikumi

Fenibuts uzrāda efektivitāti trauksmes, baiļu, apsēstības stāvokļu, bezmiega un murgu, reibuma gadījumā. Alkohola, stimulējošo vai eiforētisko līdzekļu lietošanas atturības stāvokļos. Šajos gadījumos zāles jālieto pēc kursa.

Vienreizēja deva pieaugušajiem ir 20 - 750 mg. 20 mg šķiet pārāk maza deva, savā praksē es sāku ar 65 un sasniedzu 250 mg. Optimālā deva man ir 125 mg. Labāk ir sākt ar minimālo. Parasti zāles lieto 3 reizes dienā: no rīta pēcpusdienā un vakarā. Maksimālā dienas deva nedrīkst pārsniegt 2,5 g (ja cilvēks ir vecāks par 8 un jaunāks par 60 gadiem).

Fenibutu ir vērts lietot 2-3 nedēļas, kursu var pagarināt līdz 6 nedēļām. Ilgstoši lietojot un lietojot lielas devas, jākontrolē aknu darbības rādītāji un perifēro asiņu bioķīmiskā aina. Starp kursiem ir vērts veikt 2-4 nedēļu pārtraukumu. Pēc ilgstošas zāļu lietošanas labāk ir pakāpeniski pārtraukt.

Lieki piebilst, ka fenibuts var izraisīt atkarību un nopietni sabojāt dzīvi. Fenibuta lietotāju kopienā valda vispārpieņemtais uzskats, ka droši var lietot 500 mg reizi nedēļā (vai varbūt reizi divās nedēļās). Jebkurā gadījumā, ja tas pārsniegs šo devu, ātri attīstīsies tolerance. Palieliniet devu, lai cīnītos ar toleranci, un jūs sāksiet justies sliktāk dienās, kad to nelietosiet, lietosiet to arvien vairāk, lai kompensētu atdevi, un galu galā saņemsiet abstinences sindromu, kas ir cieši saistīts ar delīriju tremeni, no kura dažkārt mirst atveseļošanās procesā cietušie alkoholiķi.

Fenibuts paildzina un pastiprina hipnozes, narkotisko analgētisko līdzekļu, pretepilepsijas, antipsihotisko un pretparkinsonisma zāļu iedarbību. Tāpat to nedrīkst sajaukt ar alkoholu un fenibuta lietošanas laikā izslēgt vai vismaz samazināt tā lietošanu.

Fenibutu nedrīkst lietot, ja ir kuņģa problēmas - tam ir spēcīga kairinoša ietekme uz gļotādu. Vismaz ir vērts samazināt devu, ja jūtat pastiprinātu grēmas vai nepatīkamas sajūtas kuņģī.

Attiecībā uz stimulējošo vielu, eiforētisko līdzekļu, marihuānas, kanabinoīdu, psihedēliķu lietošanu. Kopumā visas vielas, kas noteiktos apstākļos tieši vai netieši palielina trauksmi. Fenibuts var mazināt šīs izpausmes. Gan tiem, kam tās ir tieši lietošanas izraisītas, gan tiem, kam tās rodas pēc lietošanas. Šādos gadījumos fenibutu ir vērts lietot vienreizējā devā pieaugušajiem 20 - 750 mg. Diemžēl deva būs jāizvēlas patstāvīgi - fenibuts iedarbojas diezgan individuāli un dažādiem cilvēkiem ir ļoti neviendabīgs. Mēs ievērojam noteikumu: Mēs sākam ar mazāko vienreizējo devu. Krāsojam līdz darba devai. Mēs to nepaaugstinām.

Piemēram, pāris gadījumi:
1. Persona lieto marihuānu, bet pēdējā laikā, to lietojot, tai rodas panikas reakcijas. Pārtraukums, pakāpes, komplekta un iestatījumu maiņa nepalīdz. Lietojiet 60-125-250 mg fenibuta 20-30 minūtes pirms plānotās smēķēšanas (šeit un tālāk norādītas iespējamās devu robežas).

2. Personai ir bijis seanss ar stimulējošiem vai eiforētiskiem līdzekļiem. Neplāno izdzert šo dienu. Viņš vēlas doties prom un atpūsties. Viņš baidās no parādībām, kas raksturīgas šo vielu darbības izbeigšanai. Vienreiz lietojiet 250-375-500 mg fenibuta. Mazās porcijās dzer minerālūdeni bez gāzes. Izslēdziet fizisku slodzi, spēcīgus redzes, dzirdes un stresa stimulus.

Fenibutu lieto izklaidus nolūkos tā anksiolītisko un eiforizējošo īpašību dēļ, parasti tiek ziņots par tolerances un abstinences sindromu blakusparādībām. Tas tiek lietots iekšķīgi vidējā devā 2,4 g - tā ir patiešām milzīga deva. Medicīniskajā literatūrā ir aprakstīti gadījumi, kad lietotāji ierodas neatliekamās palīdzības nodaļās stipri nomierināti vai ar abstinences sindromu. Nav ziņots par nāves gadījumiem saistībā ar fenibuta lietošanu. Es iesaku to lietot tikai saskaņā ar iepriekš aprakstītajām indikācijām un devās vai pēc konsultēšanās ar ārstu.

Esiet mierīgi un saprotiet, ko jūs gatavojaties darīt ar savu neiroķīmiju.
Kā vienmēr, aicinu visus interesentus uz diskusiju.
Paldies par jūsu laiku.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Darbs pazemes laboratorijā ir saistīts ar juridiskiem riskiem. Daudziem uz šī fona attīstās paranoja, ja ilgstoši nodarbojas ar nelegālām darbībām. Vai Phenibut palīdzēs atbrīvoties no paranojas, kas saistīta ar policiju?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Manuprāt, fenibuts var palīdzēt. Viņš nenovērš paranoju, jo aprakstītajā situācijā tā ir loģiska un reāla. Taču tas (tāpat kā citi gabapentinoīdi) var palīdzēt ar trauksmi, baiļu uztraukumu, koncentrēšanos. Tas ļaus cilvēkam efektīvāk veikt lietas, mierīgāk pavadīt laiku ārpus darba un uzlabot dzīves kvalitāti. Šim variantam ir piemērots kursa plāns, kas aprakstīts tēmā. Tā nav panaceja, bet gan iespēja.
 

AlexBarkat

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Paldies par dalīšanos ar šo informāciju par gabapentinoīdiem un to potenciālu trauksmes mazināšanai. Vienmēr ir labi izpētīt alternatīvus veidus, kā novērst trauksmi, nepaļaujoties tikai uz trankvilizatoriem. Garīgā veselība ir ļoti svarīga, un ir lieliski, ka jūs izgaismojat šo tēmu. Runājot par garīgo veselību, es sastapos ar vērtīgām atziņām vietnē https://www.mentalhealth.com/therapy/benefits-of-healthy-high-self-esteem, kurās uzsvērta veselīga pašvērtējuma nozīme vispārējās labsajūtas uzturēšanā. Trauksme dažādos veidos ietekmē tik daudzus cilvēkus, un ir svarīgi atklāti diskutēt par iespējamiem risinājumiem.
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Es personīgi lietoju pregabalīnu, ko man sākotnēji piedāvāja draudzene, kura ir ārste, lai iegūtu kvalitatīvāku miegu. No rīta/dienā lietoju 150 mg pregabalīna, kas uzlabo garastāvokli un mazina trauksmi, taču nekas nelīdzinās ārstēšanai. Pirms miega 250-300 mg mani izsit tik ļoti, ka varu ar to veikt ātruma līniju, un tas joprojām mani izsitīs no kājām gaisā. Pirmo reizi, kad es to lietoju pirms miega, bija pirmā reize, kad man bija sapnis, kas man patiešām bija jēga un bija arī jēgpilns, es neesmu pārliecināts, ka man kādreiz bija labāks miegs. (Man ir afektīvs garastāvokļa traucējumi, es esmu spējīgs iet nedēļu bez miega, līdz halucinācijas spilgti, kas man ir patiešām grūti)
Neesmu mēģinājusi fenibutu vai gabapentīnu, bet esmu pārliecināta, ka tie darbojas līdzīgi.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Tieši tā, visas šīs vielas pieder pie gabapentinoīdiem. Tomēr to darbības mehānismi var atšķirties. Tas arī rada atšķirības iedarbībā un efektivitātē. Dažkārt nenozīmīgas, dažkārt izteiktas. Tomēr, lietojot tās regulāri, labāk izvairīties no devas palielināšanas, un, ja iedarbība sāk pavājināties, ir vērts apsvērt iespēju veikt pārtraukumu, lai izvairītos no tolerances un atcelšanas sindroma attīstības. Tas var būt nepatīkami, bet ir diezgan reāli to nēsāt mājās. Situāciju, protams, var sarežģīt esošās jūsu neiroķīmijas īpatnības.
 
Top